Upočasnjen internet in narast pinga med uporabo IPTV

Vse o T-2 internetu
Odgovori
ThatOneMark
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 17. Jan 2019 ob 13:39
T-2: Že imam
Paket: T4 - VDSL

Upočasnjen internet in narast pinga med uporabo IPTV

Odgovor Napisal/-a ThatOneMark » 23. Dec 2019 ob 06:16

Pozdravljeni,

že nekaj časa imam težave z internetno hitrostjo in pinga. Uporabil sem več metod, da bi ugotovil kaj točno povzroča padec hitrosti mojega interneta, vključno z nabavo Powerline adapterja, opravljanje testov na več napravah, itd.
Če sem podroben, ping mi naraste na 500-600ms, med igranjem CS:GO in hkrati pri pogovarjanju prek Discorda, za nekaj sekund in se kmalu stabilizira. Redkokdaj tudi naraste >1500ms in traja kakšne pol minute da se stabilizira in pade nazaj dol. To se zgodi večkrat med eno celotno igro, ki traja približno pol ure.

Nepričakovano sem včeraj opazil, da medtem ko je IPTV sprejemnik bil ugašjen, sem imel zelo stabilen ping, hitrost interneta je presegala normalno hitrost ki sem jo do zdaj dobival (prej sem dobival 7/1.5 preko Powerline, zdaj 15/2.5 preko Powerline). Pogooglal sem situacijo in ugotovil, da lahko s pomočjo QOS metode pomanjšam bandwidth za sprejemnik in tako lahko tudi izboljšam ping in internetno hitrost. A kot vemo, tile Innbox routerji so zaklenjeni za "advanced" uporabnike in tega ni mogoče storiti. A je še možna kakšna druga varianta za odpravo nepričakovanega skoka v pingu in slabe internetne hitrosti?

Hvala vnaprej za odgovore.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Upočasnjen internet in narast pinga med uporabo IPTV

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 23. Dec 2019 ob 09:02

Internet uporabljaš peko Powerline ? Prvo probaj brez tega, direktno kabel na modem.

ThatOneMark
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 17. Jan 2019 ob 13:39
T-2: Že imam
Paket: T4 - VDSL

Re: Upočasnjen internet in narast pinga med uporabo IPTV

Odgovor Napisal/-a ThatOneMark » 23. Dec 2019 ob 09:37

Problem je da ne morem, ker je računalnik v zgornjem nadstropju stanovanja in je praktično nemogoče ga spravit ven iz sobe. 😅

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Upočasnjen internet in narast pinga med uporabo IPTV

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 23. Dec 2019 ob 10:22

Ja glej, BOŠ MORAL. Pa si sposodi kakšen prenosnik in ga obvezno priklopi na kabel na modem.
Ali pa si sposodi 20, 30m UTP kabla pa priklopi.

Tako da testiraš iz izključiš možnost da je kriv powerline.

damirj79
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 22. Feb 2019 ob 21:52
T-2: Še nimam

Re: Upočasnjen internet in narast pinga med uporabo IPTV

Odgovor Napisal/-a damirj79 » 23. Dec 2019 ob 11:33

Sem imel jaz isti problem, zgodil pa se je potem, ko so me priklopili iz Telekom na T-2 centralo. Med gledanjem TV je na vsakih 5-10 pingov včasih en , največkrat pa 2-3 reply odletel ali pa bil zelo dolg (2sekundi). Nima to veze ne z modemom, ne z routerjem niti ne z wifi ali powerline adapaterji, se dogaja enako, če si priklopljen s kablom na modem. Ti samo teži na T-2 podporo, sporoči, da imaš tak problem.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Upočasnjen internet in narast pinga med uporabo IPTV

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 23. Dec 2019 ob 11:49

Problem je v tem, da imata HLS na počasni liniji. HLS za razliko od multicasta ne zasede linije z neko konstantno obremenitvijo, temveč na vsakih nekaj sekund obremeni, kolikor je možno... in pri počasnih linijah (pod 20Mbit/s) je to lahko problem.

damirj79
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 22. Feb 2019 ob 21:52
T-2: Še nimam

Re: Upočasnjen internet in narast pinga med uporabo IPTV

Odgovor Napisal/-a damirj79 » 23. Dec 2019 ob 13:48

HLS bi tudi bil lahko tako nastavljen z različnimi profili glede na kvaliteto linije, saj to je, kolikor vem, največja prednost HLSja pred multicastom.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Upočasnjen internet in narast pinga med uporabo IPTV

Odgovor Napisal/-a g33k » 23. Dec 2019 ob 13:59

Mogoče bi bila rešitev, v primeru da je to izvedljivo, da se omeji BW za HLS na toliko, da se TV ne zatika in ob enem ostane BW še za ostalo.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

ThatOneMark
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 17. Jan 2019 ob 13:39
T-2: Že imam
Paket: T4 - VDSL

Re: Upočasnjen internet in narast pinga med uporabo IPTV

Odgovor Napisal/-a ThatOneMark » 23. Dec 2019 ob 15:23

damirj79 napisal/-a:
23. Dec 2019 ob 11:33
Sem imel jaz isti problem, zgodil pa se je potem, ko so me priklopili iz Telekom na T-2 centralo. Med gledanjem TV je na vsakih 5-10 pingov včasih en , največkrat pa 2-3 reply odletel ali pa bil zelo dolg (2sekundi). Nima to veze ne z modemom, ne z routerjem niti ne z wifi ali powerline adapaterji, se dogaja enako, če si priklopljen s kablom na modem. Ti samo teži na T-2 podporo, sporoči, da imaš tak problem.
Torej jim zatežim težavo glede pinga in me prestavijo na njihovo centralo, če prav razumem?

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Upočasnjen internet in narast pinga med uporabo IPTV

Odgovor Napisal/-a g33k » 23. Dec 2019 ob 15:57

Ni njihove centrale oz. opreme, drugače bi že bil priklopljen na njo. Kliči na support in prijavi zadevo.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

ThatOneMark
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 17. Jan 2019 ob 13:39
T-2: Že imam
Paket: T4 - VDSL

Re: Upočasnjen internet in narast pinga med uporabo IPTV

Odgovor Napisal/-a ThatOneMark » 23. Dec 2019 ob 17:18

MrTwelveTrees napisal/-a:
23. Dec 2019 ob 10:22
Ja glej, BOŠ MORAL. Pa si sposodi kakšen prenosnik in ga obvezno priklopi na kabel na modem.
Ali pa si sposodi 20, 30m UTP kabla pa priklopi.

Tako da testiraš iz izključiš možnost da je kriv powerline.
Pravkar testiral, preden bom opravil klic na T-2. Problem še vedno nastopa, čeprav sem povezan direkt v modem.

Uporabniški avatar
Symcy
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 9. Jan 2011 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Upočasnjen internet in narast pinga med uporabo IPTV

Odgovor Napisal/-a Symcy » 24. Dec 2019 ob 11:17

Tudi pri meni je bil tak problem ... 100/20 linija pa je kljub temu vsakih 10sekund ping skočil na 500ms ali celo več.
Televizijo sem priklopil na router, nato pa nastavil omejitev da lahko TV porabi največ 50Mbps linijo.
Rabiš samo router, ki omogoča omejevanje hitrosti glede na IP naslov.
Slika

Uporabniški avatar
hiberleaf
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Sep 2018 ob 22:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana

Re: Upočasnjen internet in narast pinga med uporabo IPTV

Odgovor Napisal/-a hiberleaf » 24. Dec 2019 ob 14:46

@Symcy TV imaš T-2 TV app ali STB - HLS?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Upočasnjen internet in narast pinga med uporabo IPTV

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Dec 2019 ob 22:22

ThatOneMark napisal/-a:
23. Dec 2019 ob 17:18
MrTwelveTrees napisal/-a:
23. Dec 2019 ob 10:22
Ja glej, BOŠ MORAL. Pa si sposodi kakšen prenosnik in ga obvezno priklopi na kabel na modem.
Ali pa si sposodi 20, 30m UTP kabla pa priklopi.

Tako da testiraš iz izključiš možnost da je kriv powerline.
Pravkar testiral, preden bom opravil klic na T-2. Problem še vedno nastopa, čeprav sem povezan direkt v modem.
Javi napako na klicni center.

Odgovori