visok ping

Vse o T-2 internetu
Odgovori
mgasper0
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 3. Feb 2021 ob 10:21
T-2: Že imam
Paket: adsl 10mb

visok ping

Odgovor Napisal/-a mgasper0 » 4. Feb 2021 ob 10:55

pozdravljeni. od 1. januarja sem nov uporabnik t2. imam net/tel/tv paket, 10mb adsl internet, speed test do 16mb. vse dela super, razen ko imamo prižgano TV in zraven na računalniku gledam 1 live stream. takrat se mi pojavljajo ping spikei. ni vedno tako natančno, vendar načeloma mi vsak 5-6 ping skoči s konstantnega 32-34ms na 500ms+. če brskam po netu, gledam filmčke, live stream, kar koli, je to težko opaziti in me niti ne moti. vendar igram tudi online igrico, tam me pa zelo moti. probal sem več različnih stvari in je vedno isto. ko sklopim stream ALI tv je ping konstanten na okoli 33ms. večkrat sem tudi govoril s tehnikom. potrdili so napako, omogočili QoS storitve, kar je nekoliko omililo težave, in mi povedali da oni pač ne morejo storiti nič več glede tega.

no, zanima me če se še komu to dogaja in ali obstaja rešitev. mislim da bom potrpel tudi s takim pingom vendar mi ni prav. nisem še slišal da se bi to dogajalo.

lep pozdrav

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3097
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: visok ping

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 4. Feb 2021 ob 11:48

Marsikomu se to dogaja... ker si priklopljen preko Telekom omrežja se za TV ne uporablja multicast, temveč HLS. Ta deluje tako, da na vsake 6 sekund downloada 6 sekund videa... in pri nizkih internetnih hitrostih je to lahko problem. T-2 bi ti moral TV promet omejiti na 10Mbit/s... če imaš max hitrost 16Mbit/s bi to moralo biti dovolj, da ne bi bilo več skokov pri pingu. Bi pa to upočasnilo preklapljanje med programi. Če pa gledaš dve televiziji (eno na STB-ju in eno na računalniku) hkrati, ti pa pri taki hitrosti nič ne more pomagat.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9079
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: visok ping

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Feb 2021 ob 13:24

Kot je bilo že napisano. Lahko pa sam probaš, če imaš svoj router, omejiš hitrost priključka (LAN1 recimo) na 10Mbit in na ta priključek priklopiš tv, samo zna biti problem .... lahko probaš.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: visok ping

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 4. Feb 2021 ob 13:52

Jaz sem rešil tako ja.
svoj router sem dal in potem omejil STBje na 8Mb.
pa ni bilo več težav. Pred tem pa je bil ping težava in to na FTTH TS BRO. od takrat ni več težav 3x STB, 2x APP tv direkt na router, pcji so direkt v innbox. razen izjem preko wifi.

mgasper0
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 3. Feb 2021 ob 10:21
T-2: Že imam
Paket: adsl 10mb

Re: visok ping

Odgovor Napisal/-a mgasper0 » 4. Feb 2021 ob 18:04

aha hvala za odgovore. saj pravim,res ni hud problem, je pa vsekakor problem. imate mogoče proporočilo kakšen ruter kupiti? raje kakega poceni samo za probat, če se odločim za to.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9079
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: visok ping

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Feb 2021 ob 19:44

Ne vem če vsi tovarniški programski vmesniki na routerju omogočajo da ročno spremeniš, hitrost, če ne drugače pa QOS nastavitve v routerju.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: visok ping

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 5. Feb 2021 ob 09:19

Torej na eni varijanti kjer imam je
Asus RT-AC51U, kjer je nastavljeno "Bandwidth Limiter" direkt za STB na 8Mb, sicer preko mac naslova, lakoh pa bi tudi vie ime naprave,....

Odgovori