klasična parica in multi internet

Vse o T-2 internetu
Herman-Kp
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 7. Apr 2021 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: 20/10

klasična parica in multi internet

Odgovor Napisal/-a Herman-Kp » 8. Apr 2021 ob 08:12

Pozdravljeni,
Ker grejo tehnologije naprej se mi zastavlja vprašanje ali je možno na isto telefonsko linijo postavit več modemov. Telefonska linija / modem imajo omejitev hitrosti. Ali je možnost da se doda več modemov, s tem bi imel multi internet. Če je recimo na enem modemu omejitev 20/10 bi z dvema modema dobil 2x 20/10 in s tem bi v končni fazi dobil 40/20 oziroma bi razdelil obsteječo mrežo doma na vsak modem bi dal del računalnika.
Čeprav gre optika mimo mene v cesti v kanalizaciji in prvi otični priključek je najbližje nekje okoli 100m ne morem dobit optike ne od T2 ne od Telekoma....
Od žične centrale sem pa oddaljen približno okoli 500m...

Hvala za vaše odgovore.

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: klasična parica in multi internet

Odgovor Napisal/-a blackmack » 8. Apr 2021 ob 08:55

Za poslovne uproabnike so na voljo modemi, ki uporabljajo več telefonskih paric za vzpostavitev hitrejše povezave.
Slika

borutbolc
Model
Prispevkov: 257
Pridružen: 20. Okt 2018 ob 20:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum

Re: klasična parica in multi internet

Odgovor Napisal/-a borutbolc » 8. Apr 2021 ob 09:17

SHDSL je uporaben za "upload", hitrosti so namreč sinhrone. Za običajne uporabnike je privlačnejši VDSL. Kjer pa tudi imaš lahko več priključkov, če imaš več parov na voljo. Da bi pa bi "dva signala" v en par dajal ne bo šlo. Drat ni kot vlakno, kjer to lahko počneš.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9079
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: klasična parica in multi internet

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Apr 2021 ob 09:47

Herman-Kp napisal/-a:
8. Apr 2021 ob 08:12
Pozdravljeni,
Ker grejo tehnologije naprej se mi zastavlja vprašanje ali je možno na isto telefonsko linijo postavit več modemov. Telefonska linija / modem imajo omejitev hitrosti. Ali je možnost da se doda več modemov, s tem bi imel multi internet. Če je recimo na enem modemu omejitev 20/10 bi z dvema modema dobil 2x 20/10 in s tem bi v končni fazi dobil 40/20 oziroma bi razdelil obsteječo mrežo doma na vsak modem bi dal del računalnika.
Čeprav gre optika mimo mene v cesti v kanalizaciji in prvi otični priključek je najbližje nekje okoli 100m ne morem dobit optike ne od T2 ne od Telekoma....
Od žične centrale sem pa oddaljen približno okoli 500m...

Hvala za vaše odgovore.
Na kerem koncu Slovenije pa se nahajaš ?

Herman-Kp
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 7. Apr 2021 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: klasična parica in multi internet

Odgovor Napisal/-a Herman-Kp » 8. Apr 2021 ob 13:57

Kp-Pobegi

Herman-Kp
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 7. Apr 2021 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: klasična parica in multi internet

Odgovor Napisal/-a Herman-Kp » 8. Apr 2021 ob 16:59

Vidim, da ta tehnologija ni šla nikamor naprej torej, če nimam dveh paric, ne gre. V našem koncu, sem bil srečko ko sem dobil Adsl, ker sem pred tem imel srečo, da sem bil sam na tej telefonski parici.....

Torej edina alternativa mi je optika. A z optiko bom čakal svetlobno letooooo.

Ali pa bom čakal na satelitsko tehnologijo? Mask s svojo Teslo in Xspace bo povozil T2 in Telekom?

Kaj vi mogoče veste, kako bi lahko prišel do optike.
Hvala za kakršno koli alternativo da preskočim na vsaj 50/50M.

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: klasična parica in multi internet

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 8. Apr 2021 ob 18:20

Daj podatke na ZS, pa preverim.
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
albrehti
Faca
Prispevkov: 168
Pridružen: 23. Dec 2012 ob 19:33
T-2: Že imam
Paket: T-3 GIGA - VDSL
Kraj: Žiri

Re: klasična parica in multi internet

Odgovor Napisal/-a albrehti » 8. Apr 2021 ob 18:25

Na žalost, nas je še kar nekaj na stari, dobri bakreni parici, in po možnosti, še malo bolj oddaljeni od centrale. Kakšnega upanja za optiko pa ni na vidiku. Čeprav naj bi bil kabel do stavbe že potegnjen.
Pri meni doma zaradi tega ne moraš istočasno gledati TV in Skaypati.
4K TV kupiti je stran vržen denar.
Ivan
└---┬-x-┬----┘

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3097
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: klasična parica in multi internet

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 8. Apr 2021 ob 18:46

Herman-Kp napisal/-a:
8. Apr 2021 ob 16:59
Mask s svojo Teslo in Xspace bo povozil T2 in Telekom?
Ko boš videl Muskovo ceno 100€ na mesec samo za internet brez televizije in hitrosti 10x nižje kot na optiki, boš spremenil svoje mnenje.

PS: Če si res samo 500m od centrale, bi moral že sedal na VDSL z eno parico imeto možnost naročiti 50Mbit/s.

Herman-Kp
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 7. Apr 2021 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: klasična parica in multi internet

Odgovor Napisal/-a Herman-Kp » 8. Apr 2021 ob 19:57

Teorija in praksa je razlika, če bi bil primeren kabel od centrale do mene brez spojev, potem bi mi Adsl delal z 50M, tako pa kolikor vem se ustavi nekje na 12M. S tem da že sedaj imam 20/10M. Zanima me pa upload...

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3097
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: klasična parica in multi internet

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 8. Apr 2021 ob 20:13

ADSL ni isto kot VDSL. ADSL gre max do 20Mbit/s... VSDL gre pa pa tudi do 100Mbit/s, če si dovolj blizu centrale. Spoje pri sebi v hiši urediš, če so problematični. Kar se tiče spojev na terenu mora pa Telekom urediti, če so tako grozni, da ne gre več kot 12Mbit/s. Na 500m enostavno ni teorije, da bi bila 12Mbit/s max hitrost. Jaz sem dober kilometer od centrale (s starimi kabli napeljanimi od strehe do strehe) pa je hitrost čez 30Mbit/s.

Herman-Kp
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 7. Apr 2021 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: klasična parica in multi internet

Odgovor Napisal/-a Herman-Kp » 8. Apr 2021 ob 20:26

borutbolc napisal/-a:
8. Apr 2021 ob 09:17
SHDSL je uporaben za "upload", hitrosti so namreč sinhrone. Za običajne uporabnike je privlačnejši VDSL. Kjer pa tudi imaš lahko več priključkov, če imaš več parov na voljo. Da bi pa bi "dva signala" v en par dajal ne bo šlo. Drat ni kot vlakno, kjer to lahko počneš.
Najlepša hvala za odgovor.

Herman-Kp
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 7. Apr 2021 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: klasična parica in multi internet

Odgovor Napisal/-a Herman-Kp » 8. Apr 2021 ob 20:35

mikrohard napisal/-a:
8. Apr 2021 ob 20:13
ADSL ni isto kot VDSL. ADSL gre max do 20Mbit/s... VSDL gre pa pa tudi do 100Mbit/s, če si dovolj blizu centrale. Spoje pri sebi v hiši urediš, če so problematični. Kar se tiče spojev na terenu mora pa Telekom urediti, če so tako grozni, da ne gre več kot 12Mbit/s. Na 500m enostavno ni teorije, da bi bila 12Mbit/s max hitrost. Jaz sem dober kilometer od centrale (s starimi kabli napeljanimi od strehe do strehe) pa je hitrost čez 30Mbit/s.
Se opravičujem moja pomota imam Vdsl (T-2) in ne Adsl(telekom).
Od hiše do prve omarice je približno 50m in 5 spojev (na in v hiši, treh drogovih in glavni omarici) ...
Hvala za tvoj odgovor.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: klasična parica in multi internet

Odgovor Napisal/-a RobertM » 8. Apr 2021 ob 20:36

Herman-Kp napisal/-a:
8. Apr 2021 ob 13:57
Kp-Pobegi
V Pobegih ste pred leti imeli toliko udarov strel, da so vsi spoji odlični saj so vsi zavarjeni :mrgreen:
Kolikor se vlaga v bakreno omrežje (sploh zemeljsko) imate karastrofalno infrastrukturo in je najbolje, da se čimprej sprijazniš z usodo ali odseliš do prihoda steklenih vlaken :nevem:
Obstaja pa tudi možnost, da si postaviš brezžični link do bližnje optike - mislim, da so Bertoki "optični" in da vidiš do njih.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Herman-Kp
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 7. Apr 2021 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: klasična parica in multi internet

Odgovor Napisal/-a Herman-Kp » 8. Apr 2021 ob 20:42

RobertM napisal/-a:
8. Apr 2021 ob 20:36
Herman-Kp napisal/-a:
8. Apr 2021 ob 13:57
Kp-Pobegi
V Pobegih ste pred leti imeli toliko udarov strel, da so vsi spoji odlični saj so vsi zavarjeni :mrgreen:
Kolikor se vlaga v bakreno omrežje (sploh zemeljsko) imate karastrofalno infrastrukturo in je najbolje, da se čimprej sprijazniš z usodo ali odseliš do prihoda steklenih vlaken :nevem:
Obstaja pa tudi možnost, da si postaviš brezžični link do bližnje optike - mislim, da so Bertoki "optični" in da vidiš do njih.
Imaš prav. Lansko leto sem menjal dva modema - strela. Kabel je tudi vkopan v zemljo. Razen zadnjega dela okoli 50m, ki so ga večkrat štukali skozi doze..... Čakam samo še kdaj se bo drog pred hišo zrušu ker je kot švicarski sir ves luknjast in žolne uživajo na njem....

Odgovori