Nedelovanje aplikacij prek wifi

Vse o T-2 internetu
Uporabnik123
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 13. Nov 2021 ob 16:22
T-2: Že imam
Paket: Internet

Nedelovanje aplikacij prek wifi

Odgovor Napisal/-a Uporabnik123 » 13. Nov 2021 ob 16:56

Zivjo, ze dalj casa se pojavlja napaka pri aplikacijah, ko sem povezan na wifi omrezje. Uporabljam innbox f60, zadeva pa je taka, da dolocene aplikacije ne delujejo prek wifi, prek mobilnih podatkov ali wifi + nord vpn pa deluje vse brezhibno.

Twitter na wifi ne nalaga slik, tapatalk na wifi ne deluje, crypto.com ne deluje in se nekaj drugih aplikacij. Na horizontu ne morem spreminjati nastavitev wifija, sem pa poskusil na treh androidih in je zadeva povsod ista, na ios pa deluje.

Ima kdo kaksno pametno idejo? 😀

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nedelovanje aplikacij prek wifi

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 13. Nov 2021 ob 17:55

Kakšno varnost imaš vklopljeno ? v Nastavitvah Horizont - profil -> PRIMER: Varnostni paket: staticen IP - privzeta nizka varnost

Imaš svoj router ? da bi tako dobil drugi IP in testiral

Uporabnik123
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 13. Nov 2021 ob 16:22
T-2: Že imam
Paket: Internet

Re: Nedelovanje aplikacij prek wifi

Odgovor Napisal/-a Uporabnik123 » 13. Nov 2021 ob 18:26

Nizka varnost, imam pa samo innbox, brez dodatnega routerja.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nedelovanje aplikacij prek wifi

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 13. Nov 2021 ob 19:20

Poskusi zamenjat DNS na napravah, kjer imaš probleme.

Uporabnik123
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 13. Nov 2021 ob 16:22
T-2: Že imam
Paket: Internet

Re: Nedelovanje aplikacij prek wifi

Odgovor Napisal/-a Uporabnik123 » 13. Nov 2021 ob 20:28

Sem nastavil na telefonu kjer imam probleme na google in cloudflare pa je vse isto.

Uporabniški avatar
odpisani
Model
Prispevkov: 261
Pridružen: 18. Sep 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Nedelovanje aplikacij prek wifi

Odgovor Napisal/-a odpisani » 13. Nov 2021 ob 20:40

Kateri DNS pa priporočaš? Namreč sin ima enake probleme z dostopom do crypto.com preko wifi.

Uporabniški avatar
albundy
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 15. Nov 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 200/20

Re: Nedelovanje aplikacij prek wifi

Odgovor Napisal/-a albundy » 5. Feb 2022 ob 14:50

Enako težavo imam jaz. Strava preko WIFI T2 se odpiraaaaaa neskončno dolgo. Tudi ko se priklopim na WIFI , nekaj časa utripa ikona za WIFI, potem se zraven prižge ! - kar pomeni ni internetne pobezave.... no potem se pa končno ta znak ugasne. Ampak Strava dela kot sem napisal....neskončno dolgo da pridobi podatke. Preko mobilnih podatkov se naloži kot blisk. Sem sprobal isti telefon in vse iste aplikacije v službi kjer imamo Telekom. Dela brez problema...

Sem klical na pomoč T2 in mi naklada neka o preobremenjenosti mojega omrežja, pa da naj dam na 5g in pozabim 2,4g.. naj prestavim inbox.... BLA; BLA; BAL.... kot da sem neka stara mama ki prvič vidi mobilc in WIFI...
SEm mu rekel, da je rešitev očitno v tem, da grem na Telekom.

Prej je vse delalo normalno. To se je začelo pred kratkim...
POjma nimam kaj ga serje. Pa to škatlico sem v roku enega leta menjal že 2x.... Ali ima T2 res eno klump opremo?

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nedelovanje aplikacij prek wifi

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 5. Feb 2022 ob 14:54

Tudi pri Telekomu imajo Innboxe. Mogoče je kak sosed priklopil WiFi na istem kanalu in ti sedaj povzroča motnje? Reset modema predvidevam, da si že naredil?

Uporabniški avatar
albundy
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 15. Nov 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 200/20

Re: Nedelovanje aplikacij prek wifi

Odgovor Napisal/-a albundy » 5. Feb 2022 ob 14:58

Kako se lahko priklopi sosed saj mam pasworde itd... nikomur nisem dajal teh podatkov.

Reseta še nisem delal ker sin rabi internet za delo. KO ga ne bo rabil bom naredil še to. Ampak ko je modem pred cca 2 meseci zezal sem ga 10x resetiral, resetiral ga je T2 na daljavo, pa ni nič pomagalo.

Uporabniški avatar
albundy
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 15. Nov 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 200/20

Re: Nedelovanje aplikacij prek wifi

Odgovor Napisal/-a albundy » 5. Feb 2022 ob 15:02

Zakaj ikona za WIFI sploh utripa??? Zakaj se pojavi !?? To ni normalno. Tega v firmi ni delalo nikoli pa nas je bilo kar nekah na WIFI-ju.

KO se poveže, recimo Facebook dela OK, Opera tudi, Youtube tudi... Strava pa ne???? Zakaj neke APP ne delajo kot bi morale?? Preko mobilnih podatkov pa dela kot šus... Torej ni napaka v Telefonu ali APP ampak je nekaj na T2

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nedelovanje aplikacij prek wifi

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 5. Feb 2022 ob 15:04

Ne razumeš, kaj želim povedat. WiFi prenaša signale po zraku... to počne v določenem frekvenčnem spektru. Imaš dve frekvenci 2.4GHz in 5Ghz. Vsaka frekvenca ima potem kanale različnih širih (20MHz ali 40MHz na 2.4GHz spektru in 40MHz ali 80MHz na 5GHz spektru). Kanalov je omejeno število (lahko si jih predstavljaš kot pasovi na avtocesti). Če je sosed par dni nazaj priklopil kak nov WiFi in je slučajno padel na isti kanal kot ga imaš ti, je to enako kot če bi oba vozila na avtocesti po istem pasu in se ovirala.

Reset je prva stvar, ki bi jo jaz naredil, če bi se modem začel čudno obnašati. Obstaja velika verjetnost, da bo odpravilo težave.

Uporabniški avatar
albundy
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 15. Nov 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 200/20

Re: Nedelovanje aplikacij prek wifi

Odgovor Napisal/-a albundy » 5. Feb 2022 ob 15:10

OK, bom probal ,ko bom lahko. Kot sem napisal trenutno ne morem.
Ko me jeb... tehnika popizdim, kot sem na fanta na T2-ju.... Na T2ju sem že zeloooo dolgo, tako da me ne mika iti na Telekom. Samo da bi zadeve delale. Pri vseh piz... arijah ki so vsak dan ne rabim še da me povezave zezajo.

Uporabniški avatar
albundy
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 15. Nov 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 200/20

Re: Nedelovanje aplikacij prek wifi

Odgovor Napisal/-a albundy » 5. Feb 2022 ob 15:14

Mikrohard,,, samo kako pa lahko pojasniš zadevo s Stvao kot em napisal zgoraj? Kaj ima to veze s sosedi itd. ? Če bi me zezal sosed tudi druge strani na netu ne bi delale kot je treba.

Pred časom mi PC ni hotel updajtat ure in datuma? Sem menjal INBOX, pa še vedno nič... POtem sem bil s T2 tehniki na zvezi vsaj uro. IN smo pingali določene serverje ki dajejo info o uri in datumu. IN so ugotovili, da se vaši pingi nekje na poti zgubijo in ne pridejo do lokacije. Se pravi so ugotovili , da je na T2 nekaj narobe. Jaz sem na svojem PC-ju nastavil za prejem teh podatkov nek drug server in je bilo potem OK.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nedelovanje aplikacij prek wifi

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 5. Feb 2022 ob 15:41

Saj ne pravim, da je to definitivno razlog za probleme... je le ena izmed možnosti. Glede na to, da še nisi resetiral modema, bi prej stavil na to, da je Innbox nekaj zabluzil. Take težave kot jih opisuješ, so možne tudi, če ti slučajno multicast (IPTV) spama po mreži. Skratka... razlogov je lahko več.

To s problemi glede nastavljanja ure (povezava do NTP strežnika) na windowsih sem pa tudi jaz že opazil. Rešitev pri meni je bila, da sem uporabil od arnesa NTP strežnike (ntp1.arnes.si).

How to change the time server on Windows 10
Open Control Panel.
Click on Clock, Language, and Region.
Click on Date and Time.
Click on the Internet Time tab.
Click the Change settings button.
Check that the Synchronize with an internet time server option is selected.
Use the drop-down menu to select a different server.

Uporabniški avatar
albundy
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 15. Nov 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 200/20

Re: Nedelovanje aplikacij prek wifi

Odgovor Napisal/-a albundy » 5. Feb 2022 ob 15:45

Ja točno tako, Tudi jaz sem zamenjal server. IN vidiš to je nagajalo samo an T2. V službi na Telekom povezavi sem imel enak server kot doma in je tam delalo.

Jaz imam sedaj doma na T2ju ta server : pool.ntp.org

Odgovori