IPv4 na PC ne dela po prikljucitvi ruterja?

Vse o T-2 internetu
Odgovori
StankoNapolitanko
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 15. Feb 2022 ob 16:02
T-2: Že imam

IPv4 na PC ne dela po prikljucitvi ruterja?

Odgovor Napisal/-a StankoNapolitanko » 15. Feb 2022 ob 16:53

Pozdravljeni,

Prosim, ce mi kdo lahko resi ta problem. Trenutno nimam na PCju interneta oz. samo IPv6 dela (google, youtube in se nekatere strani odpre). Vse skup se je zacelo vceraj nekaj ur po tem ko sem namestil ruter/AP Ruckus 7363. Na T2 switchu so trenutno zasedeni vsi porti + na enem portu je se en wifi ruter, ki deluje le kot bridge (mislim, da je to prava terminologija).

IPv4 na kartici imam nastavljeno kot Automatic, sem sprobal vse razlicne kombinacije glede gatewaya itd. Recimo ce vpisem 192.168.1.2 za IP in 192.168.1.1 za gateway mi v lastnostih pise da imam internet, ampak ne dela.

Sicer ne vem kaj prevec glede network stvari amapk zgleda, da je tu nek konflikt IPjev? Spodaj so slike nastavitev Ethernet v Win10 in nastavitve APja.

Naj se enkrat omenim, da je se vceraj celo popoldne delovalo oboje; tako AP kot IPv4. Potem pa brez da bi se karkoli spreminjalo zvecer vec IPv4 ni deloval.

Prosim ce mi lahko kdo da kak nasvet. Lp
Priponke
t2_1.png
IPv4 nastavljen na Automatic, DNSji prazni
t2_3.jpg
t2_2.jpg

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: IPv4 na PC ne dela po prikljucitvi ruterja?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 15. Feb 2022 ob 21:02

Če jaz prav vidim, se ti računalnik ne povezuje na router ampak ga imaš uštekanega v T2 switch
Router pa je dobil IPv4 naslov.

Računalnik poveži z routerjem --> na LAN por, in bi ti moral dobiti računalnik ip: 192.168......

StankoNapolitanko
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 15. Feb 2022 ob 16:02
T-2: Že imam

Re: IPv4 na PC ne dela po prikljucitvi ruterja?

Odgovor Napisal/-a StankoNapolitanko » 15. Feb 2022 ob 22:55

Res je, hvala.
Sem dal v AP in sedaj dobim IPv4 naslov in internet dela; ne pa tudi IPv6. Je sploh potreben?
To bi raje resil (ce se da) da bi imel PC direktno povezan v switch namesto skozi router. Tracert sicer kaze <1 ms ampak vseeno bi raje direktno v switch, ker je bilo prej tako in je delovalo bp.

Router/AP (Ruckus) se rabi izkljucno za WIFI.

Hvala.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: IPv4 na PC ne dela po prikljucitvi ruterja?

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 15. Feb 2022 ob 23:04

Glede na opisano, si verjetno presegel maksimalno število javnih IPv4 naslovov, ki ti jih T-2 omogoča. Naprave si raje priklopi v privatno mrežo (na svoj router za NAT) in ne direktno na internet.

Odgovori