Nov router ASUS RT-AX55

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Boštjan Ambrožič
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 6. Jun 2022 ob 14:42
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant - FTTH

Nov router ASUS RT-AX55

Odgovor Napisal/-a Boštjan Ambrožič » 29. Jun 2022 ob 11:00

Pozdravljeni, imam eno težavo in sicer po menjavi starega routerja Linksys EA2700 mi ne deluje druga TV, ki se jo gleda preko ARRIS VIP5505, prva ima naloženo app in deluje.
V glavnem iz T2 routerja INNBOX G78 (port 4, bridge) je potegnjen UTP kabel do novega routerja ASUS RT-AX55, iz njega pa UTP kabel do TV1 (dela z app) in UTP kabel do TV2, ki ne deluje z ARRIS boxom.
Dejansko je vse enako priklopljeno kot je bilo, razen tega, da je bil prej pri TV2 še eden router, ki sem ga sedaj odstranil. Ta novi router ima tudi v nastavitvah IPTV, predvidevam, da sem nekaj zafrknil ob konfiguraciji novega routerja. Mogoče kakšna ideja.

WiFi dela na vseh napravah brez problema!!!!

Hvala in lp

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nov router ASUS RT-AX55

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Jun 2022 ob 12:17

Kakšen tip optike imaš ?
Si na Telekom optiki ? Je optika direktno v modem Innbox ?
Internet in TV na določenih omrežjih NE delata na enem utpju.
Tv = multicast in če je Telekom optika potem na tem priključku dela samo TV, internet ne.
Boš moral TV priklopiti direktno na modem Innbox in poklicati gor na klicni center in povedati na katerem priključku imaš TV (LAN port)

Boštjan Ambrožič
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 6. Jun 2022 ob 14:42
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant - FTTH

Re: Nov router ASUS RT-AX55

Odgovor Napisal/-a Boštjan Ambrožič » 29. Jun 2022 ob 13:19

T2, optika direktno v Innbox iz njega pa do novega routerja, do sedaj je na starem routerju delalo, kot sem že napisal zgoraj....
Paket: Oranžni Diamant - FTTH
Internet:
Hitrost: do 750 Mbit/s - 150 Mbit/s

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nov router ASUS RT-AX55

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 29. Jun 2022 ob 13:38

Kakšno napako ti pa izpiše na Arrisu?

Sumim, da si imel prej bridgan network, sedaj imaš pa za NAT-om. Če router omogoča, potem port, na katerega je priklopljen arris, bridgaj z WAN portom.

Boštjan Ambrožič
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 6. Jun 2022 ob 14:42
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant - FTTH

Re: Nov router ASUS RT-AX55

Odgovor Napisal/-a Boštjan Ambrožič » 29. Jun 2022 ob 13:42

Nič ne napiše, še celo začetni zaslon se pokaže, potem pa samo krogec vrti, kot da osvežuje, samo zalavfa pa ne....

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nov router ASUS RT-AX55

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 29. Jun 2022 ob 15:07

Ok... potem je tako, kot sem mislil. Ni problem samo multicast, temveč mreža, v katero je priklopljen. Prejšnji router si očitno uporabljal le kot switch. Imaš dve opciji... ena je ta, ki sem jo omenil v prejšnjem postu. Druga je pa ta, da daš med modem in router še en switch, in v tega priklopiš IPTV box.

Boštjan Ambrožič
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 6. Jun 2022 ob 14:42
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant - FTTH

Re: Nov router ASUS RT-AX55

Odgovor Napisal/-a Boštjan Ambrožič » 30. Jun 2022 ob 11:57

mikrohard napisal/-a:
29. Jun 2022 ob 15:07
Ok... potem je tako, kot sem mislil. Ni problem samo multicast, temveč mreža, v katero je priklopljen. Prejšnji router si očitno uporabljal le kot switch. Imaš dve opciji... ena je ta, ki sem jo omenil v prejšnjem postu. Druga je pa ta, da daš med modem in router še en switch, in v tega priklopiš IPTV box.
Točno tako, hvala za pomoč...lep dan.

Odgovori