UDP throttling na 1Mbit/s???!

Vse o T-2 internetu
Odgovori
2UTgn9S18Pd
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Maj 2019 ob 11:00
T-2: Še nimam

UDP throttling na 1Mbit/s???!

Odgovor Napisal/-a 2UTgn9S18Pd » 15. Avg 2022 ob 16:29

Ne trdim, da T-2 to pocne, bi ga pa rad izlocil iz enacbe, ker moram v naslednjih dneh nekomu hebat vse po spisku.

Nekaj mi throttla udp promet na liteserver.nl (vps, wireguard), sicer si ne morem predstavljati, da bi to naredil T-2 ampak vseeno raje vprasam.

Saj si T-2 ne bi privoscil kaj takega, ne?

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: UDP throttling na 1Mbit/s???!

Odgovor Napisal/-a NoName » 16. Avg 2022 ob 10:23

Imaš se kak drug server, na katerem bi lahko zagnal kak iperf3 test preko udp, da sprobaš al je issue na t2 ali kje drugje? Jaz drugače tudi furam wireguarda, pa še kaj druga brez teh omejitev, ki jih navajaš...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

2UTgn9S18Pd
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Maj 2019 ob 11:00
T-2: Še nimam

Re: UDP throttling na 1Mbit/s???!

Odgovor Napisal/-a 2UTgn9S18Pd » 19. Avg 2022 ob 19:06

:owned: Ne se prenaglas smejat... :oops:

Ugotovil sem... da ima iperf3.... nastavljen bitrate (-b) na 1 megabit/s pri UDPju, pri TCPju pa je neomejen... valda nisem sel gledat kaj so defaulti in takoj zacel sraufati po mikrotiku in freebsdju =/

Sem nasel tole https://github.com/samm-git/btest-opensource (valda nimam niti ene same windows masine, da bi uporabil btest od mikrotika), in izmeril samo na enem portu direktno do laptopa, pa so bile hitrosti pricakovane. Potem sem hitro ugotovil, da je nekaj narobe z iperf3.

Rad bi spoznal avtorja te default vrednosti v iperfu in razlog, zakaj jo je postavil na tako vrednost... :jao:

Odgovori