Projekt RUNE

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Mirc26
Novinec
T-2: Še nimam

Re: Projekt RUNE

Odgovor Napisal/-a Mirc26 » 7. Jun 2021 ob 15:12

Pa je bil brezplačen priklop? Torej nekateri tukaj že imate optiko, ki jo je urejalo Rune?

Sem dobil odgovor na moje sporočilo.

Prehitro so poslali predračune, izbrise naročil bodo zadržali. Bo še vedno mogoče dobiti priključek kasneje. Če se slučajno zgodi izbris iz sistema še 1x oddam naročilo.

To so še odgovorili:

"V vašem kraju so zaključeni izkopi za primarno omrežje in položene cevi. V naslednji fazi se bodo vpihovali optični kabli in vezale razvodne omarice, ki bodo zagotavljale signal posameznim hišnim priključkom. Ko bo razvodna omarica aktivna se bo začela tudi gradnja hišnih priključkov. Manjka nam še nekaj povezovalnih tras, da bomo lahko začeli vpihovati tudi do vašega kraja in posledično graditi priključke."

Tako, da se lahko že letos veselimo priklopa, mogoče jeseni? =) Upajmo na najboljše.

raners
Novinec

Odgovor Napisal/-a raners » 19. Jul 2021 ob 16:06

Kaj zaj, se dogaja kaj z Rune? Priklapljajo kaj ali še vedno "vse stoji"?????

borutbolc
Faca
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum

Odgovor Napisal/-a borutbolc » 19. Jul 2021 ob 16:18

Se premika. Edino časovnicam ki jih sporočajo ne smeš verjet.

Mirc26
Novinec

Odgovor Napisal/-a Mirc26 » 19. Jul 2021 ob 17:17

Baje se premika počasi. Postavljajo PAN omarice. Mogoče ko bodo vse omarice postavljene se bo zabava začela :)

thedom
Novinec

Odgovor Napisal/-a thedom » 20. Jul 2021 ob 12:03

Priklapljajo ampak z VELIKO zamudo. Nekateri čakajo več mesecev na priklop, klub temu, da so že plačali predračun. Njihova Facebook stran je vselej polna podobnih vprašanj/odgovorov.

rsaver
Začetnik
Paket: Oranžni Diamant HBO

Odgovor Napisal/-a rsaver » 21. Jul 2021 ob 11:22

Meni so ravno včeraj potegnili kabel. Čakam da RUNE sporoci T2, da se zgodi priklop. Trenutno priklapljajo (Jarenina) samo ljudi, kateri imajo microcevi pri hiši (za katere ni potrebno vrtanje pod cesto ipd ali pa so si sami skopali do hise). Sekundarni priklopi ("masovni") se bodo zgodili, ko se primarni vod zakljuci.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 21. Jul 2021 ob 11:40

@rsaver
Tole je sicer super, ampak ravno pri vpihovanju optike naj bi imeli največ težav zaradi microcevi...
Sicer se to govori v okolici Jurovskega dola.

rsaver
Začetnik
Paket: Oranžni Diamant HBO

Odgovor Napisal/-a rsaver » 21. Jul 2021 ob 17:08

Odvisno kdaj se je polagalo. Pri prvih ceveh je problem na velike razdalje, pri sekundarcih bi naj bilo teh problemov manj. Imajo pa sedaj "večje", pri katerih pa naj ne bi bilo teh problemov.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 21. Jul 2021 ob 20:52

Sam tele mikro cevi so pa tudi en izum... Samo da se špara pa naj stane kar hoče... Že na GVO ko sem bil sem samo zmajaval z glavo ko sem videl tele malo trše šlavfe za vodo. Nevem a je res tok težko dat ta malo alkatenko oziroma stigmaflex...
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Paket: imam

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 21. Jul 2021 ob 23:25

Sam da je ceneje....

https://fb.watch/v/_7k09OQH/
Večletne izkušnje pri xDSL priključkih - priklopi in odprava napak, napeljava in priklopi optičnih kablov, brezžične rešitve wifi, Izkušnje tudi na vzdrževanju in servisu računalniške opreme. :wink:

Odgovori