Optika v NM

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a toni » 6. Dec 2007 ob 20:11

Pobje, stvar je taka glede kabla oz cevi na Koštialovi. Sam delam pri tej firmi, do nedavnega sem bil bagerist (cca 15 let), in na tem gradbišču je bil pač vajenec oz. novopečeni strojnik. Mal sem se pozanimal glede stvari in mi je odg. oseba povedala, da ni vse tako kakor piše-te-jo na tem forumu. Sicer mal opažam zadnje čase madpanter-ja in se mi zdi da je kar precej nastrojen proti T2, ampak glede globine ima prav. Vse normalne instalacije so najmanj 60 cm globoko, s tem da je nad njimi položen opozorilni trak, katerega pač pri T2 oz. Gratelu, Rešetu ali komer koli ki polaga optiko s trenčerjem ni, ker pač ni možno traka položit. Strojnik pač koplje kakor se mu reče, reče se mu pa kakor pač dobi koordinate njegov nadrejeni. Napačno je mišljenje, da gradbeniki kopljejo kakor se jim zdi. Za vsako kiblo se ve kam jo zapiči. Če pa T2 ni dal naredit posnetka svojih tras za to ni kriva firma ki koplje za njimi. Tudi projektant, ki je pred tem vse pregledal :mrgreen: , je moral vedeti ali je kaj v zemlji ali ne. PA še glede asfalta v naši državi; glede na to kolk se ceste nonstop prekopavajo, krpajo in ne vem kaj še vse, se ne moreš orentirat na to kater asfalt je svež in kater ne!
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

mojster666
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 30. Nov 2007 ob 18:46
T-2: Že imam

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a mojster666 » 7. Dec 2007 ob 00:03

Joj kakšne buče prodajaš. Koštialova je na tistem delu tako razfukana, da se iz aviona vidi tistih pol metra širine novega asvalta, tako da vsak bebo ve, da je pred kratkim nekdo nekaj v zemljo dajal.
Pa še nekaj me zanima. Gratel je kopal in polagal cevi na javni cesti. Kako je lahko sedaj nek privatni investitor, ki adaptira hišo in svojo parcelo, razkopal z bagerjem kar precejšen kos javne ceste? Tam po mojem ni imel kaj iskati, in če bi ostal znotraj meja svoje parcele, se to ne bi zgodilo.
Lahko pa se motim in je privatni investitor lastnik tistih nekaj kvadratnih metrov.

Najbolj sveža informacija pa je, da so te polomljene cevi že skoraj zasute z svežo zemljo. Kot da bi nekdo hotel nekaj na hitro prikriti.

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a toni » 7. Dec 2007 ob 17:45

Mogoče je pa v planu nekaj kar ti ne veš, boš pa drugo leto zvedel ;-) :mrgreen:
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a Cobane » 7. Dec 2007 ob 17:49

Toni, kaj imaš za bregom... namreč moji mami ste s tistim prekopavanjem oddaljili optiko (vsaj tako sem razumel to santabarbaro). :mrgreen:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a madpanter » 7. Dec 2007 ob 17:55

Madpanter ni nič nastrojen proti t-2 ampak imam mal poln kurac nekaterih stvareh, ki niso narejene tako kot bi morale bit. Zaposlen sem namreč v projektivnem biroju (nizke zgradbe) in vem kako bi zadeve morale potekat (poudarjam besedo BI) vsi pa vemo kako je, in to ne leti na gratel ampak na vse povprek tako, da tudi nebom pustu, da mi nekdo pametuje kak je neka cesta dobro sanirana neka pa ni, ker točno vem kako morajo bit sanirane :mrgreen: . Skratka bi pa moral met vodja gradbišča zbirnik vseh komunalnih vodov in tudi odgovorni geodet bi moral vse te vode zarisat in označit z sprayem da se točno ve kje je kaj, trak bi pa moral notri bit da ko odstranijo asfalt da se ve da je neki spodaj, vem pa tudi da je velika jeba uskladit vse te vode, ker sem za nekaj ogromnih projektov tudi sam jih rihtal. Če pa v tem času trase optičnega kabla ni bilo pa jebiga, drugače pa tudi to vem da ima gratelova geodetska služba GPS palico kakor jim mi rečemo ki do centimetra natančno pikne koordinate x,y,z in je najmanjši problem to dat v ACAD in potegnt 3Dpolyline med temi točkami. Skratka nekje se je zataknilo, al v fazi občine ko so izdajali projektne pogoje ali pa nevem kje in me niti ne zanima sam vem da morajo to čimprej sanirat ker drgače bo treba spet odkopavat

L.P.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Cwalk
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:03
T-2: Še nimam
Kraj: Novo mesto

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a Cwalk » 8. Dec 2007 ob 13:38

In če bi bilo treba spet odkopavat, v kolikem času bi bilo popravljeno?
Slika

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a toni » 8. Dec 2007 ob 13:50

2 ure ;-)
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a Veron » 8. Dec 2007 ob 14:33

če smo bol natančni 1h 58min in 17s :mrgreen:

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 10. Dec 2007 ob 10:37

A se misl kej premaknit. V bloku so kabli še zmerom tam kjer so bli pred mescem :mad: .

Uporabniški avatar
Caffrey
Faca
Prispevkov: 151
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 07:58
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a Caffrey » 11. Dec 2007 ob 10:02

Bodi vesel, da niso kabli sedaj že kje drugje :lol:
Slika

Uporabniški avatar
Damage
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 5. Okt 2007 ob 15:06
T-2: Že imam
Kraj: Novo mesto

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a Damage » 13. Dec 2007 ob 10:12

haha, ne me jebat, včer naročim optiko pr telekomu, ker se mi ni dalo več čakat na T-2, danes pa pridem domov, pa so zgleda začel v moj blok napeljevat optiko. Vsaj zdi se mi, da je optika, glede na to, da so neki kabli ležali po tleh, pa da je bla omarica od T-2 odprta :D Sicer se pa ne sekiram preveč, važno, da je optika.

Uporabniški avatar
NIME
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 13. Dec 2007 ob 11:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10, iptv, tel (FTTH)
Kraj: Novo mesto

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a NIME » 13. Dec 2007 ob 11:50

Vesela novica za vse, ki nestrpno čakamo T-2 optiko v Novem mestu! Gratelovci na veliko rinejo (rumene) kable v jaške od T-2 po Novem mestu. Trenutno po Rozmanovi ulici (pred Novim trgom) pred nekaj dnevi po Ljubljanski cesti... :D

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a Malkec » 13. Dec 2007 ob 14:35

Da da, optika v NM je ZELO blizu.

mudžahedin
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 29. Sep 2007 ob 13:10
T-2: Še nimam

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a mudžahedin » 13. Dec 2007 ob 16:40

Ampak tile fantje, ki polagajo optiko v kanalizacijo. JAO!! Direkt vlečejo po ostrih robovih jaškov, brez zaščite seveda. Pa najprej odvijejo kabel kar po cesti, da smo kar po njih vozili.
Danes na Smrečnikovi.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 13. Dec 2007 ob 16:44

Hvala za info, loparček za mrčes je že pripravljen. :evil:
Optika 100/10

Odgovori