Optika v Idriji

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 1. Jun 2017 ob 15:38

Drugačna tehnologija. Enkrat se bo tudi to uredilo... ampak ne bo tako, kot ste do sedaj vajeni.

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 4. Jun 2017 ob 13:17

Evo, dobil sem aneks, gor lepo piše 100/20... nikjer pa ni označeno fiksni IP, verjetno bo najbolje, da kar dopišem...

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a RobertM » 4. Jun 2017 ob 13:36

Mislim,da sem ti ze enkrat pisal, da bos svoj router prikljucil na Lan4 in tehniku sporocil mac svojega routerja (wan port !).
Pa drug IP bos dobil kot ga imas sedaj ;)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 4. Jun 2017 ob 14:55

Hvala za odgovor - torej mi ni treba nič dodatno pisati na aneks za statični IP?

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 6. Jun 2017 ob 18:21

Se kaj ve koliko je čakalna soba za priklop optike? Se sprememba paketa opravi prej (vsaj glede ostalih opcij razen optične povezave)?

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 8. Jun 2017 ob 11:31

Evo, tole sem dobil od T-2, verjetno to pomeni, da še nekaj časa ne bo optike?

Spostovani! Status opticnega prikljucka je na vasem naslovu evidentiran kot prikljucek, ki za izvedbo priklopa potrebuje se dokoncanje opticne instalacije s strani Telekoma Slovenije. Zal roki za razsiritev omrezja niso regulirani zato je izgradnja odvisna od kapacitet izvajalcev in nacrtov gradnje Telekoma Slovenije. Zahtevo za dokoncanje opticnega omrezja smo ze poslali na Telekom Slovenije. Ko nas operater obvesti,da je instalacija izvedena, vas bomo obvestili. Vas T-2

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a kitl » 8. Jun 2017 ob 12:23

Ko sem jaz dobil tak odgovor je trajalo točno 2 meseca do priklopa.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a Tosho » 8. Jun 2017 ob 14:41

Pri meni pa mesec in dva dni.
Slika

Uporabniški avatar
asgard
Nadebudnež
Prispevkov: 492
Pridružen: 13. Mar 2009 ob 14:23
T-2: Že imam
Paket: GPON ORAŽNI KAMEN 1000/100
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a asgard » 14. Jun 2017 ob 17:00

Jest se bom odrekel tej optik če mi mislijo omejevat z 120/20. Hočem sinhrono ne pa neke butaste fore. Po domače naj gredo v k....

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a Krypto » 14. Jun 2017 ob 17:05

Lahko verjameš da jim ti nisi neki faktor, pa tud če jih pošlješ še kam drugam :)

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 17. Jun 2017 ob 13:16

Po moje se bodo morali pri TS pošteno zamisliti. Pri nas smo bili cela familija pri njih, zdaj nobeden več. . Začelo se je z internetom - pred skoraj 10 leti sem prenesel internet in stacionarni telefon (cena, predvsem pa hitrost 10/4, ki se ji TS ni mogel približati), potem sem (predolgo) vztrajal na TS kabelski, ker nisem hotel imeti ločenega daljinca (vem, idiot, že časovni zamik to 100x odtehta). Šel sem na T-2 in sem super zadovoljen. Sem primerjal vmesnik in sliko s TSjevim in nimajo za burek.

Zdaj smo vsi prenesli še mobilne številke. Pa bi ostal pri TS, že zaradi ugodnih aparatov na obroke, ampak za 2x višjo ceno pa res ne.Tukaj bi edino malo pograjal T-2 Klub, kjer po mojem mnenju cene res niso konkurenčne (praktično vedno najdem bistveno boljšo ponudbo kje drugje), pa tudi izbira aparatov je bolj klavrna. To pa je praktično tudi edini minus.

Ostajam na T-2! Saj bodo tudi omejitev 100/20 na optiki verjetno kmalu porihtali, do takrat pa bom že zdržal.

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 18. Jun 2017 ob 22:51

Asgard, mislim da nikjer ni več ponudba optike sinhrono. Lahko jo naročiš, sploh ni problema, bo pa temu primerna cena.
Slika

Uporabniški avatar
asgard
Nadebudnež
Prispevkov: 492
Pridružen: 13. Mar 2009 ob 14:23
T-2: Že imam
Paket: GPON ORAŽNI KAMEN 1000/100
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a asgard » 24. Jun 2017 ob 10:01

Saj to me moti. Kaj živimo v 80 ? Mater v 2017 bi mogli ponudniki dat sinhrono za male pare. Drugega kot navadno nategovanje ne morem reči.

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 2. Jul 2017 ob 16:35

Predvčerajšnjim so GVOjevci spet nekaj brkljali po naši ulici, sem jih pobaral pa me še na seznamu nimajo...

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a starfotr » 7. Jul 2017 ob 15:25

banditbanger napisal/-a:Po moje se bodo morali pri TS pošteno zamisliti. Pri nas smo bili cela familija pri njih, zdaj nobeden več. . Začelo se je z internetom - pred skoraj 10 leti sem prenesel internet in stacionarni telefon (cena, predvsem pa hitrost 10/4, ki se ji TS ni mogel približati), potem sem (predolgo) vztrajal na TS kabelski, ker nisem hotel imeti ločenega daljinca (vem, idiot, že časovni zamik to 100x odtehta). Šel sem na T-2 in sem super zadovoljen. Sem primerjal vmesnik in sliko s TSjevim in nimajo za burek.

Zdaj smo vsi prenesli še mobilne številke. Pa bi ostal pri TS, že zaradi ugodnih aparatov na obroke, ampak za 2x višjo ceno pa res ne.Tukaj bi edino malo pograjal T-2 Klub, kjer po mojem mnenju cene res niso konkurenčne (praktično vedno najdem bistveno boljšo ponudbo kje drugje), pa tudi izbira aparatov je bolj klavrna. To pa je praktično tudi edini minus.

Ostajam na T-2! Saj bodo tudi omejitev 100/20 na optiki verjetno kmalu porihtali, do takrat pa bom že zdržal.

TS oblikuje cene tako, kot želi. Višje cene pomenijo, da dobi več denarja. Tudi, če greš stran od njih, oni oblikujeo cene najema na podlagi svojih cen storitev. Tako, da če podraži TS, stranke (vsaj nekatere) odidejo stran, hkrati pa tudi na B2B področju dvignejo cene in to je to. Dobijo bostveno več denarja, kot si misliš. Tudi, če gredo vsi drugam, bodo služili kot nori.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Odgovori