Optika v Idriji

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
keeponfireburnin
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 3. Okt 2008 ob 17:09
T-2: Že imam
Paket: VDSL 10/2. IP-Tel, IP-TV
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a keeponfireburnin » 7. Okt 2008 ob 14:30

Tisti pokrovi pri Likarci so tam že nekaj časa vendar dvomim da se bo zadeva kaj kmalu kam premaknila saj je to le en del Idrije. Je pa zanimivo da priklop (vsaj kakor vem) v tistem delu ni mogoč zaradi prevelike oddaljenosti. Glede optike bi blo pa idealno, 50/50 če bi le bilo to mogoče :hudicek:
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a RobertM » 7. Okt 2008 ob 22:07

Pr' Likarc je povprecna sinh. 16M/750k - osnovni paket + 2IP-TV 8)
Je pa parim na brzino padla sinh. po udaru strele konec julija :nevem:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
keeponfireburnin
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 3. Okt 2008 ob 17:09
T-2: Že imam
Paket: VDSL 10/2. IP-Tel, IP-TV
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a keeponfireburnin » 7. Okt 2008 ob 23:09

Hm cudno.. se je prjatu že nekaj časa nazaj zanimal za t-2 (iptv, iptel, 4/1 vdsl) pa so mu odgovoril da je max. linija ki jo lahko uzame s TVjem 1/1 če se ne motim. Možno da se je do zdej kaj popravilo, mu bom pa vsekakor sporočil naj poskusi še enkrat poklicat kako je zdej s tem.

Btw: 10/2 že laufa kot urca : P
Slika

Uporabniški avatar
Slavc
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 2. Jun 2008 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: AranžnOptimum

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a Slavc » 24. Okt 2008 ob 12:01

Danes dopoldne je začel T1 napeljevati optiko po jaških na Mestnem Trgu in za občino.
Zadnjič spremenil Slavc, dne 25. Okt 2008 ob 13:04, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a RobertM » 24. Okt 2008 ob 23:03

Majhen popravek-ni napeljeval T1 ampak GVO in se tem je moral T-2jevc povedat kje je obcina drugace bi imeli optiko od avtobusne do Mejce :hudicek:
Kolikor sem govoril z njimi bodo vlekli kabel samo od obcine do centrale ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a Tosho » 20. Feb 2009 ob 11:28

Sem bral v lokalnem idrijskem časopisu, da je v letu 2009 plan potegnit optiko do vsakega uporabnika v Idriji, upam bo tudi T-2 imel kaj prste vmes?!?
Slika

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 1. Avg 2009 ob 10:56

A kdo kaj ve če je kaj novega glede FTTH v Idriji? Smo v drugi polovici leta pa ne vidim da bi se kaj dogajalo..... Sicer pa to ne bi smel biti problem, infrastruktura (jaški) je že na mestu, samo optične kable bi bilo treba potegniti.... Mene ne zanima, kdo bo ponudnik, saj imam z vsemi do sedaj bolj ali manj slabe izkušnje, ki so deloma verjetno tudi posledica slabe parice. Na T-2 sem šel ker sem mislil, da so kaj boljši od T1, pa je isto, če ne še slabše. Ob problemih je odzivnost slaba, prav danes sem po 2 dneh ko me ni nihče kontaktiral spet sam poklical če so uspeli kaj rešiti. Pri meni stalno nekaj čarajo (imam 10/4, ki je več mesecev delal čisto v redu, potem pa so pred kakim mesecem prišli in zamenjali modem, od takrat pa je vse slabše - povezava pade vsake pol ure in ne se vzpostavi več, tako da moram modem izklopiti in nazaj vklopiti - zadnja varianta ki sem jo izvedel je ta, da 4 mbps preobremeni vse skupaj in da moram poslati fax za znižanje na 10/1). Očitno imam "srečo" - to bi lahko dobil tudi na SiOLu.

Tako da TEŽKO čakam na optiko, za katero upam, da bo problemom naredila konec. Me pa skrbi, da bo kakor se zadeva odvija še kar nekaj čakanja. Stalno se nekaj govori in obljublja, dogodi pa se ne nič...Če ne bo optike do naslednjih volitev bo sedanji župan sigurno tisti, ki ga NE BOM volil...

Uporabniški avatar
OBELIKS
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 5. Dec 2007 ob 13:42
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a OBELIKS » 3. Avg 2009 ob 07:02

Župan menda sploh ni kriv za trenutno dogajanje. Menda se že par mesecev poskuša dogovoriti za sestanek s Telekomovci, pa ga ti ignorirajo, ker naj bi potem bilo omrežje odprto. Ostali pa naj se sploh ne bi zanimali za postavljanje omrežja.
Lahko pa tudi da so vse to samo čenče, jaz vsemu temu le na pol verjamem.
Slika

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 3. Avg 2009 ob 17:47

Bah.....

Kar se župana tiče me nič ne čudi, če ga ignorirajo....Pri takem pristopu kot ga ima on bi ga jaz tudi. Mi pa ni jasno zakaj se v Idriji tako omrežje ne bi izplačalo - po moje bi bilo kar dosti interesentov. Kakšna pa je potem lahko logika v drugih krajih kjer morajo še prekopavati? Pri nas imamo vsaj to prednost da smo se pred nekaj leti znašli na seznamu krajev kjer je Telekom uvajal svojo kabelsko TV, katere kakršenkoli aktivni razvoj so prav hitro opustili, zato verjetno lahko o kakšnem tehničnem napredku iz te smeri v prihodnje samo sanjamo. Je pa ostala infrastruktura, kar bi moral biti velik plus.

Nam pa ne uspe da bi enkrat dobili sposobne politike in bi se stvari začele premikati malo hitreje in v pravi smeri....očitno si take zaslužimo.

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a borutz » 3. Avg 2009 ob 21:20

kandidiraj na naslednjih volitvah. Imaš moj glas ;)
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a RobertM » 3. Avg 2009 ob 21:33

banditbanger napisal/-a:... Pri nas imamo vsaj to prednost da smo se pred nekaj leti znašli na seznamu krajev kjer je Telekom uvajal svojo kabelsko TV, katere kakršenkoli aktivni razvoj so prav hitro opustili, zato verjetno lahko o kakšnem tehničnem napredku iz te smeri v prihodnje samo sanjamo. Je pa ostala infrastruktura, kar bi moral biti velik plus.
Ta infrastruktura je OPTIKA v skoraj vse predele Idrije - na zalost se njena izkoriscenost meri v promilih :roll:
Ce bi v tiste rostfraj omarice postavili Dslame (IPbane) za par 10 narocnikov bi zmagali (FTTN) :car:

Samo ena zadnjh neumnosti - prekopali so celo cesto od "Kanona" do Soce pa so noter zasuli samo vodovod in kanalizacijo :hmm:
Lahko bi polozili se 4 cevi fi100mm in napravili par jaskov :roll:

Ma v Ameriki (na Marofu) pa so potegnili alkaten cevi za optiko zraven novega vodovoda - Kdo ze zivi tam za Eurospinom :owned:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 4. Avg 2009 ob 07:16

Itak da so v Mokraški vasi (na Marofu) najprej začeli... Saj pravim: vodstvo občine nima jasne vizije, pa tudi če bi jo imeli, je ne bi znali uresničiti....Namesto da bi se ukvarjali z zagotavljanjem infrastruktre in na splošno boljših pogojev za bivanje, promovirajo turizem, od katerega ima večina nas samo gužvo na cesti v Belo in na Vojsko pa izgubljene živce.... Če kdo misli da bomo v Idriji kdaj živeli od turizma oz. da le-ta lahko postane ena močnejših panog v naših koncih, ni čisto gladek - podjetništvo in industrija bo še dolgo časa alfa in omega.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a RobertM » 5. Avg 2009 ob 17:28

banditbanger napisal/-a: Pri meni stalno nekaj čarajo (imam 10/4, ki je več mesecev delal čisto v redu, potem pa so pred kakim mesecem prišli in zamenjali modem, od takrat pa je vse slabše - povezava pade vsake pol ure in ne se vzpostavi več, tako da moram modem izklopiti in nazaj vklopiti - zadnja varianta ki sem jo izvedel je ta, da 4 mbps preobremeni vse skupaj in da moram poslati fax za znižanje na 10/1).
Evo sedaj imaš 4,06M uploada - "jedva jedva" dovolj 8)
Morda bo kaj zanihal (seveda najraje navzdol :evil: ) ampak vseeno pošli fax. - ma ne tistega za 10/1 :namrec:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 5. Avg 2009 ob 18:51

Dobra novica - internet spet dela s polno paro. Očitno je bil kriv modem in vse kar je bilo potrebno je bil en tehnično podkovan serviser ki je videl v čem je problem in modem zamenjal (hvala Robert :D ). Zdaj bom lažje počakal na optiko, zdi se mi le, da se bomo v Idriji zaradi nesposobnosti in/ali osebnih interesov vpletenih vsi skupaj še pošteno načakali.

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Optika v Idriji

Odgovor Napisal/-a borutz » 6. Avg 2009 ob 10:19

Kaj naj pol jaz rečem? Idrija 10 let za leseno žlico, Spodnja Idrija 20? :owned:
Slika

Odgovori