Optika v Mariboru

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 26. Apr 2010 ob 14:45

jurcek napisal/-a:očitno ni interesa. Če bi bil interes tako na strani t-2 kot gratela bi se naredilo. Pa lahko reče zdaj kdo kar hoče. Pač smo drugo oz. tretjerazredni tu v mb. Na koncu pa smo tak uporabniki tisti, ki smo prikrajšani za te storitve. Žal to je realnost.
realnost lahko že več mesecev spremljaš po medijih.

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 26. Apr 2010 ob 17:24

Realnost je, da so dvignili cene storitev, kar pomeni da imajo večji dotok sredstev in to bi lahko malo pokazali s kakim nadaljevanjem del na primer... -.-

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 390
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 26. Apr 2010 ob 22:43

Po odgovorih uradnikov sodeč, Maribor ne bo dobil letos čisto nič. Sramota, če pomislimo da je T2 "Mariborsko" podjetje. Bodo pač zgubli še par strank. Kot sem reko že nekaj časa nazaj, če ne bo do pomladi nobenih sprememb glede optike, pol bodo zgubli mene in vse tiste kere sem prepričal v prestop k T2ju (med njimi celo ena poslovna stranka). Tak kot je včasih šla masa k T2ju, bo kmalu masa šla od T2ja.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 28. Apr 2010 ob 08:04

Neuradniki pričakujejo da bo letos zaživel projekt optika v Mb, največ pa tako pričakuje Malkec ;)

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 28. Apr 2010 ob 08:38

Ampak seveda T-2 nima interesa, tako kot pravite.... :jao: (Sarkazem, če še kdo ni opazil!)

Če bi blo po naše (neuradniki), bi že zdaj bil celi Maribor pa gor do Ožbalta na optiki.

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 390
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 28. Apr 2010 ob 10:57

In kdo vas pol ovira. Kdo pri vas sploh planira izgradnjo? Kdo nadzoruje dela Gratela? V preteklosti je bilo več kot očitno da "noben" iz T2 ni vedel kaj počne Gratel. Pa če bi se vi postavili 1x v našo kožo bi pol mogoče rezumeli naš sarkazem in kritike. Da se optika obljublja že več kot 3 leta je recimo že eden od razlogov.

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 28. Apr 2010 ob 11:05

Ovira jih denar kot verjetno večino ljudi ko želijo v nekaj investirat. No dejmo se mal spomnit v čem je problem in kakšni so plani za naprej. Skratka, zagotovit je potrebno preživetje, potem pa se lahko spet pufa naprej ane. Se noben več ne spomne kako blizu "konca" je bilo vse skupaj? Še ko dobijo nekaj denarja skupaj imajo naslednjo sekundo že lovke na njihovih računih za dodatno cuzanje.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 28. Apr 2010 ob 11:07

Hvala voyager,
ravno to pravimo neuradniki.

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a gjural » 4. Maj 2010 ob 11:54

manic napisal/-a:In kdo vas pol ovira. Kdo pri vas sploh planira izgradnjo? Kdo nadzoruje dela Gratela? V preteklosti je bilo več kot očitno da "noben" iz T2 ni vedel kaj počne Gratel. Pa če bi se vi postavili 1x v našo kožo bi pol mogoče rezumeli naš sarkazem in kritike. Da se optika obljublja že več kot 3 leta je recimo že eden od razlogov.
alpa da bi se ti postavil v kožo t-2 in bi razumel, da t-2 gradi s svojim kapitalom in ni dolžan nikomur nič razlagat kje pa kdaj bo k njemu optiko napeljal. Glede na to da nobene ni vedel kaj počne gratel tudi ne vem od kje obljube iz T-2. v enakem stavku se reče da t-2 nič ne ve, potem pa da 3 leta obljubla. mogoče prav zato, da bi se izognili praznim obljubam ne govorijo datumov. del maribora ima optiko, drugi pa bomo pač morali čakat ali na t-2 ali pa na telekom.
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 4. Maj 2010 ob 17:16

mogoče prav zato, da bi se izognili praznim obljubam ne govorijo datumov.
A to da so mi že 4x rekli, da čez 2 mesca bo in že 2x da jeseni ziher bo in 1x da bo spomldai niso prazne obljube? :? Hmmmm :roll:

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 390
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 4. Maj 2010 ob 20:10

Prazne obljube so nevednost, prestavljanje datumov je pravtako nevednost, v poslovalnici govorijo nekaj, na forumu drugo, na sejmih pa spet tretje. Kdo se zaj tu iz koga dela norca? T2 mi ni dolžen rečt, je pa kriv, če me zavaja z lažnimi informacijami. In po moji logiki, bi se raje koncentriral izgradit čim več optike do blokov in ne med hiše. Totalno zgrešen koncept izgradje je bil v preteklosti, zato pa tud stoji 3/4 praznih kanalov po Mariboru, namest da bi bila polovica (če ne več) že priklopljena.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 4. Maj 2010 ob 23:24

In če bi hiše spustili bi spet bilo narobe, tako kot je TS naredil marsikje.

Trenutno se ravno trudimo da bi začelo se delati dalje,
in še enkrat ti bom napisal enostavno zmanjkalo je denarja, in žal ravno v MB.

zdaj pa bi te lepo prosi če se nehaš ponavljat. smo razumeli, krivi smo zavajanja.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 4. Maj 2010 ob 23:55

manic napisal/-a:Prazne obljube so nevednost, prestavljanje datumov je pravtako nevednost, v poslovalnici govorijo nekaj, na forumu drugo, na sejmih pa spet tretje. Kdo se zaj tu iz koga dela norca? T2 mi ni dolžen rečt, je pa kriv, če me zavaja z lažnimi informacijami. In po moji logiki, bi se raje koncentriral izgradit čim več optike do blokov in ne med hiše. Totalno zgrešen koncept izgradje je bil v preteklosti, zato pa tud stoji 3/4 praznih kanalov po Mariboru, namest da bi bila polovica (če ne več) že priklopljena.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tree_topology#Tree

Si malo preberi in razmisli zakaj se je vklapljalo hiše zraven. Če gre en kabl iz centrale, gre v celi tisti del, ne samo v bloke in tak kot je sprojektiran, tako bo. :jao:

Zdaj pa dovol o tem, ker sem že 1949x pisal, pa si daj že enkrat dopovedat za kaj se gre in prenehaj s tem da ni logike da so se vklapljale hiše :plosk:

Ko se bodo dela nadaljevala, bomo seveda povedali da nam nebote še takrat očitali da se zavaja, ker nismo povedali :mrgreen:

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 390
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 5. Maj 2010 ob 13:41

Se vii da se mate za vsevede in da ste mnenja, da vsi ostali nimajo pojma. Lahk si misliš/mislita o meni kaj češ/četa, jaz vem kakšne napake je T2 naredil in kako bi se jih lahko izognil oz kako bi dosegel več s tem viri kateri so bili do sedaj porabljeni. Optimizacija... rings any bells. Eni pač sprejmejo dobro namenjeno kritiko in premislijo, drugi so pa trmasti in nimajo posluha zato, kaj jim čejo drugi povedat. Pa poleg tega, a zaj naj bomo vsi na forumu tiho, če nimamo nič lepega za povedat, al kak?

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 5. Maj 2010 ob 13:47

Noben se nima za vseveda, ampak a ti grem qoutat koliko krat sem to že razlagal? :nevem:

Dovol offtopica.

Odgovori