Optika v Mariboru

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a jurcek » 2. Jun 2010 ob 09:16

kaj ti pomaga FERI, ko pa kljub temu nimaš optike :owned:
Slika

Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Vragec » 2. Jun 2010 ob 09:24

hehe ... če bi bila izobrazba merilo za pridobitev optike ... uff bi bilo lušno. Trenutno merilo, ki ga telekom uporabljal pri priklopu optike (po moji logiki) je, da izmolzejo čim več denarja od naročnikov. Pa če jim storitve ne delajo ali pa delajo.

Moram pa tak btw pohvalit T-2 pomoč. Včeraj sem po 17 uri pisal na njihov e-mail za podporo in nisem pričakoval odgovora prej kot pa danes. A glej ga zlomka, odpisali so mi v manj kot 10 minutah (bilo je zelo nepričakovano, prvi sem mislil, da je avtomatski odgovor). Vendar je bila težava o kateri sem tarnal v mailih rešena še v istem dnevu (zadnji mail sem s strani T-2 dobil ob 21:28). Ni kaj ogromna pohvala in hitro reševanje težva. S strani siola čakam na "rešitev" že cca. 2 meseca ... tako da .. sedaj veste kdo ima veselja. Mogoče sem pa samo naletel na delovnega človeka včeraj popoldan. Hvala vseeno ... kdorkoli je že bil on že ve.
Slika

donpale
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 23:10
T-2: Že imam
Paket: 10/1+IP TV
Kraj: MB

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a donpale » 19. Jun 2010 ob 20:32

srce me boli da bom moral k telekomu ker so edini sposobni napelat optiko za zdaj do mene. res mi je hudo amapk konkurenca pač dela nekaj :)

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 20. Jun 2010 ob 11:06

Očitno, kljub dvigu cen pri T2-jevih storitvah, še vedno ni dovolj denarja, da bi se izgradnja optičnega omrežja v Mariboru nadaljevala. :neutral: Super res.... :evil: :?

Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Vragec » 20. Jun 2010 ob 19:34

Za dobro kakovost in ceno se splača potrpet, če ne pa brž h konkurenci. Pa pol ne pisat kakšne cene in probleme ima konkurenca. Vsem priporočam branje URADNEGA siolovega foruma (boste malo lažje spali potem, ko boste vidli, da tudi pri konkurenci ni vse z rožicami postlano).
Slika

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 20. Jun 2010 ob 19:51

To je fail... Zato ker tudi konkurenca nima zadev porihtanih, bi naj mi lažje spali? Pa kaj je narobe s tabo človek.... -.-

To je TRAGIČNO.

Back on topic. A se slučajno kaj ve, kdaj se bo izgradnja FTTH omrežja v MBju nadaljevala?

Uporabniški avatar
susanowo
Faca
Prispevkov: 129
Pridružen: 19. Sep 2007 ob 20:53
T-2: Že imam
Paket: T2 100/10 NET

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a susanowo » 20. Jun 2010 ob 22:33

Recesija je, samo cene rastejo, storitev pa stagnira !
Kje je tu logika? :jao:

Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Vragec » 21. Jun 2010 ob 07:44

Jaz ne vidim razloga za jezo in zgražanje. T-2 je začel polagat optiko, zaradi recimor finančnih težav (zakaj točno, nevem ampak rečimo, da zaradi finančnih težav) so nehali polagat optiko. Kvaliteta storitev na VDSL in FFTH je ostala enaka kot pred recesijo. Priznam, da so se zvišale cene, ampak roko na srce je bilo za pričakovat.
Po mojem mnenju bo sedaj kako leto ali 2 ... mogoče več ... v smislu širitve optičnega omrežja mir, saj morajo zakrpat finančni primankljaj. Kar pa bo trajalo glede na prihodke, primankljaj in odhodke.
Za trenutni oz. hiter priklop optičnih storitev bi bilo sedaj potrebno naj drugačno rešitev, kot pa se zmrdovat nad T-2 zakaj ne vleče optike in zakaj ne prikljaplja naročnikov.

P.S.: Da ne bo pomote, ne simpatiziram z T-2, nisem njihov uslužbenec ali zunanji sodelavec. Sem pa njihov zadovoljen uporabnik.
P.S.S.: Optični kabel imam na moji hišni številki že skoraj 2 leti in ni bilo s strani katerega koli ISP-ja nič, da bi priklop uredili do konca. Tudi na moje pobude se niso zganili, delajo tam kjer ni potrebe (govorim za TS). Tako, da nevem kam bo pripeljajo teženje na forumu.

Susanowo: recesija je res da, cene pa gredo povsod gor ne samo pri internetnih storitvah. Tako, da se s tem tudi jaz strinjam, ni logike da nas ožemajo za velike denarce v zameno pa ne naredijo nič.

pa lep dan še naprej ;)
Slika

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 21. Jun 2010 ob 10:58

Glede na to da študiram ekonomijo vem, da če so povečali cene, imajo sigurno večje prejemke kot prej in bi potemtak kljub temu, da imajo finančne luknje (ogromno kreditov in obveznosti do dobavitljev) lahko sklenili dogovor vsaj z dobavitelji/podizvajalci (npr. Gratel), da se dela nadaljujejo, pa čeprav vsaj v omejenem obsegu. ;-)

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a nemo » 21. Jun 2010 ob 14:14

Kaj pa, če večji prejemki še vedno komaj pokrijejo izdatke? S čim naj pa potem plačajo Gratelu? Bo treba še malo študirat.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 21. Jun 2010 ob 14:33

Čim pokrijejo izdatke, je podjetje plačilno sposobno in kot tako lahko pridobi nove kredite itd. IN glede na to v kaj T2 investira, po mojem nebi težko prepričal kakšne banke da bi dobil posojilo za nadaljevanje izgradnje omrežja. Ampak tu je spet druga pesem kako (ne) sposobne ljudi ima T2 na tem področju....

Mislim da sem za letos skoraj dovolj študiral :lol: . 3 Izpiti še, pol pa počitnice. :razz:

sergejk
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 5. Apr 2008 ob 15:24
T-2: Še nimam
Paket: T-2 TV+tel, SIOL Optika 20/20
Kraj: MB

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a sergejk » 17. Jul 2010 ob 11:54

Še vedno tema ha? :)

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 390
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 17. Jul 2010 ob 19:18

Pričakuješ kaj druega?

sergejk
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 5. Apr 2008 ob 15:24
T-2: Še nimam
Paket: T-2 TV+tel, SIOL Optika 20/20
Kraj: MB

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a sergejk » 24. Jul 2010 ob 20:04

pričakujem ...seveda ... kaj naj?! :)

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 390
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 25. Jul 2010 ob 05:00

Modro uporabi čas čakanja, mogoče z origami ;) haha :)

Odgovori