Optika v Mariboru

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 21. Jul 2009 ob 11:22

Btomaz ne se tak spravit na njega no.... :roll: :lol:

Potem se bo nehal oglašat v tej temi, tega pa nočemo. :aa:

Ejsi zdaj me pa še samo to zanima. Reko si da ni kablov.

Predvidevam da sta 2 možna razloga:

Ni denarja da bi kupli dovolj kablov.

Proizvajalci ne sfolgajo naredit dovolj kablov za vse, glede na to da vsi prehajajo na optiko.

Kero od tega drži?

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 21. Jul 2009 ob 14:05

btomaz napisal/-a:
Kanali so povsod že položeni, ker smo jih delali še preden so se začela gradbena dela. Sedaj zakaj so nekje kopali in zakaj ne ti ne vem povedat, ker ne poznam situacije. Niti ne grem preverjat. Priklaplja se pa na nekaterih koncih še ne, ker ni kablov
Ja hvala. Res je, tega, da se ne priklaplja, ker ni kablov pa mi nevedneži nismo mogli vedeti :jao: Mi smo mislili, da lahko brez kablov priključite. Ojoj, smo bili nevedni :shock:

To, da se kanali položijo pred gradbenimi deli pa je neka nova T-2 tehnologija. Vedno sem bil prepričan, da najprej izkopljete (gradbeno delo) in potem v izkopano luknjo položite kanal. :hmm:
Ajej, ajej in zakaj potem 1x tedensko vprašaš zakaj še ni priklopljeno? :jao:

A ti kanale polagaš v zemljo, a polagaš cevi? Morebiti se pa kanali 'šraufajo' v večstanovanjskih zgradbah? :nevem:

@Bismarck
Samo 1x lahko ugibaš.

PS: EJ, manic, jaz se nisem nikoli kregal. Tako da... :blbl: :pivo:
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 21. Jul 2009 ob 16:21

Eeeeemmmmmmmmmmmmmmmmm............ :oops: :neutral:

Ejsi, ker ni dnara? :hmm:

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 21. Jul 2009 ob 19:04

Ajej, ajej in zakaj potem 1x tedensko vprašaš zakaj še ni priklopljeno?
Jaz ne sprašujem zakaj ni priklopljeno ampak zakaj še kablov ni :aa: Ti pa bedarije govoriš, ko pojasnjušeš, da zato ni priklopljeno, ker ni kablov. Kakor,da smo debili. :jao:
A ti kanale polagaš v zemljo, a polagaš cevi? Morebiti se pa kanali 'šraufajo' v večstanovanjskih zgradbah?
Cev lahko daš v kanal, ki si ga izkopal :namrec: Če pa si že tako natančen se reče kanaleta ali tudi NIK kanaleta, in ne kanal, potem ne bi bilo nesporazuma. Se pa kanalete danes običajno lepijo in vse manj "šraufajo".

Pa saj je brez zveze, dokler ni enega posr**** kabla mogoče dočakati, je bolje, da nehamo to temo, ker je to kar T-2 počne naravnost smešno. No, mogoče za zabavo pa je ta topic odličen. ;-)


@BismarcK: Tisto, da bi kablov izdelovalci ne "sfolgali" narediti ne bo držalo, ker pri tej hitrosti polganja, ki ga ima T-2, kabla že ne more zmanjkati, ker ga gotovo vmes že izdelajo in to stotine km.

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 21. Jul 2009 ob 19:30

Btomaz preberi moj post in potem govori.... :owned:

Al ti resno misliš da delajo kable samo za T2?

Povpraševanje po optičnih kablih je veliko, ker se povsod po svetu HITRO gradijo optična omrežja....

Zato so težave pri dobavah...

Seveda pa moraš met najprej dnar, če hočeš kupit kable...

Po mojem je ravno dnar ozko grlo pri T2. :grrpc:

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 22. Jul 2009 ob 09:39

@btomaz

Lepo prosim, da ne klobasaš. Poleg tega, da še sedaj ne veš kdo kaj dela imaš tudi pomešane pojme. V kanal se polaga cevi. Kanaleta je pa za odvodnjavanje. Tisto kar ti praviš so pa še zmeraj navadni PVC kanalčki. In ja, šraufajo se, ker tisto lepilo drži ravno toliko, kot da bi prilepil z zvečilnim.

LP
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 22. Jul 2009 ob 10:11

Ejsi nisi mi povedal, če sem uganil, zakaj ni kablov.... :lol:

Sem mel prav...Ni danra?

Uporabniški avatar
sini
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 13. Jan 2009 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a sini » 22. Jul 2009 ob 11:49

Denar je sveta vladar! :namrec:

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 22. Jul 2009 ob 12:33

Ejsi/Disi napisal/-a:@btomaz
Lepo prosim, da ne klobasaš. Poleg tega, da še sedaj ne veš kdo kaj dela imaš tudi pomešane pojme. V kanal se polaga cevi. Kanaleta je pa za odvodnjavanje. Tisto kar ti praviš so pa še zmeraj navadni PVC kanalčki. In ja, šraufajo se, ker tisto lepilo drži ravno toliko, kot da bi prilepil z zvečilnim. LP
No, pa smo lepo zašli. Kot, da je bistvo kako se čemu reče in kako se lepi (btw: obstaja industrijska in navadna verzija lepila). Kakorkoli, dejstvo je, da T-2 ni sposoben postaviti omrežja in se zgovarja zdaj že na to da ni kablov. Seveda jim dobavitelji ne dajo, ko pa jemljejo lekarniške količine (dolžine). To se vidi v Pajkovi ulici. Me res zanima, kaj si misli dobavitelj, ko prideš in hočeš imeti 250 m kabla. Te pošlje nekam in reče, da ostankov ne prodajajo.
Da ne bi bilo kablov ? Ma, ja. Po mestu vidim zelo pogosto kamione z velikim navitki optičnih kablov, samo žal ne za T-2 :cry: Pa ne me zdaj spet gnjavit kako vem da so optični. Sem prismen in iz "dromle" znam razbrati za kaje gre, pa tudi na kablih piše :)

Če pa nimajo "dnara" pa je treba štacuno zapret ali se prodati nekomu.

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a gjural » 22. Jul 2009 ob 14:25

btomaž, ne gre vsega zgradit v 1 letu. tudi če je finančna ovira kot ti praviš, potem bo verjetno t-2 pač počakal kakšnega pol leta, da se naberejo finance od trenutnih uporabnikov in bodo potem gradili dalje...
Slika
Slika
Slika

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 23. Jul 2009 ob 00:36

... ne gre vsega zgradit v 1 letu. tudi če je finančna ovira kot ti praviš, potem bo verjetno t-2 pač počakal kakšnega pol leta, da se naberejo finance od trenutnih uporabnikov in bodo potem gradili dalje...
Da so finance problem, ne pravim jaz ampak namiguje Bismarck. Ne vem pa kako bo nakapljalo dovolj denarja, če ne priključujejo tam kjer je potencialnih naročnikov nekaj 100, ampak opremljajo individualne hiške ali kratke uličice :nevem:
In prav to je bistvo tega topica, da ni kablov in priklopov tam, kjer je vse 100% gotovo, samo kabel je treba notri spravit.

Uporabniški avatar
susanowo
Faca
Prispevkov: 129
Pridružen: 19. Sep 2007 ob 20:53
T-2: Že imam
Paket: T2 100/10 NET

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a susanowo » 23. Jul 2009 ob 09:00

T-2 in Gratel nista noben javni zavod z javni denarjem, da bi morali delat kaj "javnost oz mi posamezniki rečemo". Saj so zasebna družba. Oglašajmo "derimo" se raje na T1, saj se T1 lepo hrani od nas državljanov-davkoplačevalcev.

Sam sem v situaciji da že eno leto imamo prazen kanal oz dve prazni cevi.
Pač menim, T2 ali Gratel ima pravico potegnit kabel skozi in nas priključit ali pa ne.
Edino bedno se mi zdi ko so jemali soglasja za prekopavanje in polaganje cevi so "preveč" naglas obljubljali kako hitro bo to funkcioniralo in da ne rabimo skrbet da bo že to isto/tekoče leto online !
Kar seveda še ni in žalostno sploh ne vemo kdaj bo.

su

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 24. Jul 2009 ob 13:54

Znova delajo preboj v blok na Staneta Severja 20 :nevem:

No ja, vsaj nekaj se dela :mrgreen: To je 20m stran od jaška po katerem bodo šli kabli v Borštnikovo :mrgreen:

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a jurcek » 24. Jul 2009 ob 18:09

blizu ampak še ne dovolj blizu bi se temu reklo :P
Slika

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a NoBody » 8. Avg 2009 ob 13:05

In kakšno je stanje v Mariboru, se kaj premika? Kdaj bodo priklopi in kdaj bodo potegnili fiber v kanale?

lp
Slika

Odgovori