Optika - Ljubljana - Bežigrad

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
dudeee
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Okt 2007 ob 20:20
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a dudeee » 8. Okt 2007 ob 20:21

Dejan_007 napisal/-a:Zanima me kdaj ( če se sploh bo ) začela polagati optika proti Tomačevu (Raičeva ulica) ?

Za odgovor se že v naprej zahvaljuje

HVALA
Baje v začetku naslednjega leta...
Slika

Optik
Faca
Prispevkov: 106
Pridružen: 22. Nov 2006 ob 10:43
T-2: Že imam
Paket: 20/20 OPTIKA
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a Optik » 13. Okt 2007 ob 08:10

Vprašanje:

Videl sem en beli kombi v ulici Pohorskega bataljona za Bežigradom. V kombiju en tip ali 2 k so nekaj delali z opt. kabli, ki so bili potegnjeni ven iz kanala. Ali to pomeni, da so vezali kable, testirali povezavo do centrale? Ali to pomeni, da je centrala že online?

ghdgfdhsf

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 13. Okt 2007 ob 18:25

Optik napisal/-a:Vprašanje:

Videl sem en beli kombi v ulici Pohorskega bataljona za Bežigradom. V kombiju en tip ali 2 k so nekaj delali z opt. kabli, ki so bili potegnjeni ven iz kanala. Ali to pomeni, da so vezali kable, testirali povezavo do centrale? Ali to pomeni, da je centrala že online?
Nobeno od 3 vprašanj.
Iskali pantagane :mrgreen:

dulem
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 14. Okt 2007 ob 10:30
T-2: Še nimam

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a dulem » 14. Okt 2007 ob 10:52

Lepo pozdravljen!

Ker na Gratelu ne morem priklicati nobene kontaktne osebe, se z prošnjo obračam še na Vas.
Živim v zgornjih Črnučah-Primožičeva ulica. Imam kabeljskega operaterja Telemach, rad pa bi pristopil k T-2. V poštev mi pride samo optika, ker nimam položenega kabla za stacionarni telefon. Zanima me, če se mogoče že kaj ve, (vsaj okvirno), kdaj naj bi optiko dočakali tudi v zgornjih Črnučah. (kdaj bodo začeli pobirati soglasja in polagati kable). Rad bi šel na močnejši internetni paket, če pa ga zopet sklenem pri Telemachu, me pogodba zavezuje za novih 24 mesecev. Zato bi rad dobil čimhitrejše informacije, da vem kaj naj naredim.

LP Dušan

strom
Legenda
Prispevkov: 1260
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a strom » 14. Okt 2007 ob 11:53

Ne vem jz sm poklical odgovornega za optično omrežje v bežiradu in mi je reku da konec letošnjega oz začetek prihodnjega leta. Živim pa tut v zg.črnučah (ampak nism iz primožičeve). Sem pa poklical na t-2 in so mi rekli da je za naš vhod že dovolj potpisanih soglasi. Samo malo me čudi ker so še prejšni mesec delali tm pri savi, sedaj jih pa ni nič kaj videti :mad:

dulem
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 14. Okt 2007 ob 10:30
T-2: Še nimam

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a dulem » 14. Okt 2007 ob 14:36

A mi lahko poveš, kam si poklical. Kdo je sploh odgovoren za Bežigrajsko občino. Jaz sem v hiši, pa soglasji še zdaj niso izbirali. Kdaj so jih zbirali pri vas. Katera ulica je to.

Lp

golldyman
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Okt 2007 ob 16:32
T-2: Že imam
Paket: mobilni

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a golldyman » 14. Okt 2007 ob 15:32

Hy

Najboljše, da pokličeš na 041/569-080 (podjetje iz Spodnjih Gameljn, ki zbira soglasja za T-2).

Lp

golldyman
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Okt 2007 ob 16:32
T-2: Že imam
Paket: mobilni

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a golldyman » 14. Okt 2007 ob 15:50

Hy

Mene pa zanima nekaj drugega. Če ve mogoče kdo kako vztrajni so ti popisovalci pri pobiranju soglasij.

Primer: Če v bloku ne dobijo dovolj soglasij, za kar je lahko več vzrokov (stanovalcev ni doma, se ne strinjajo,...).

Je mogoče rešitev v pošiljanju soglasij po pošti (tistim, ki jih ni mogoče dobiti)?
Seveda če je to za njih sprejemljivo.

Lp

dulem
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 14. Okt 2007 ob 10:30
T-2: Še nimam

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a dulem » 14. Okt 2007 ob 15:56

Golldyman hvala za številko. Bom poklical v ponedeljek, da vidim kaj je na stvari.

Sporočim.

LP

dulem
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 14. Okt 2007 ob 10:30
T-2: Še nimam

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a dulem » 16. Okt 2007 ob 20:06

Poklical.
Informacija iz prve roke od človeka ki pobira soglasja je, da bojo soglasja pobrali do konca tega leta. Od vodje projekta Gratel, da pa bojo žačeli prekopavati zgornje Črnuče, takoj na začetku prihodnjega leta. Upajmo da bo to res.

LP

strom
Legenda
Prispevkov: 1260
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a strom » 16. Okt 2007 ob 20:42

NAjlepša hvala za odgovor

airwave71
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 15. Maj 2007 ob 15:25
T-2: Še nimam

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a airwave71 » 19. Okt 2007 ob 10:55

Če koga zanima, trenutno kopljejo po Tesovnikovi.

Optik
Faca
Prispevkov: 106
Pridružen: 22. Nov 2006 ob 10:43
T-2: Že imam
Paket: 20/20 OPTIKA
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a Optik » 19. Okt 2007 ob 15:06

Dobra sredina oktobra je že mimo, ko za bežigradom(levo od Dunajske ceste, južno od Obvoznice) še ne priklapljajo. :(

xion
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 21. Okt 2007 ob 18:28
T-2: Še nimam

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a xion » 21. Okt 2007 ob 18:38

Pri nas (Kočenska ulica - Med Dunajsko in Slovenčevo) so polagali kable prejšnjo nedeljo.

Zanima pa me če je to dovolj, da se naredi priklop na omrežje ali jim manjka še kak drug del infrastrukture.

Drugače si bom pač vmes moral dat delat telefonski priključek čemur bi se rad izognil (Telekom je od mene že dobil preveč denarja :twisted: ).

Lep pozdrav

zvabster
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 2. Okt 2007 ob 00:38
T-2: Že imam
Paket: Oranžji diamant HBO

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a zvabster » 22. Okt 2007 ob 21:13

zvabster napisal/-a:Oj,

Sicer čakam VDSL (bojda bo jutri... jupiiiii), pa me vseeno zanima, kako je kaj s centralo za Staničevo (Franketovo) za Bežigradom? Kakšen je kaj status dogajanja na področju optike za ta konec Bežigrada?

Hvala ;)

Lp, G.
OK... sem izvedel danes... bojda prihodnji teden zalaufajo centralo na Parmovi in nanjo je vezano tudi območje stadiona... rker nebi radi preveč obljubljali so mi rekli, da bo v roku enega meseca...

To je preveril T-2jev majstr osebno prek telefona, ki mi je prišel pomerit kable (namreč 2h TVjev ne morem met)...

Lahko morda kdo to potrdi?
Slika

Odgovori