Optika - Ljubljana - Bežigrad

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
airwave71
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 15. Maj 2007 ob 15:25
T-2: Še nimam

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a airwave71 » 13. Maj 2008 ob 12:03

Strinjam se z gringotom, problem je v tem, ker potencialni uporabniki ne vemo kje se je zataknilo. Tudi sam sem namreč seveda pripravljen vložiti svoj prispevek in trud za pohitritev zadeve, samo kaj ko pa ne morem izvedeti v čem je problem. Ne "navaljujemo" na NN in AC/DCja in ostale v smislu da bi morali oni vse narediti, temveč bolj zato da poskusimo sploh izvedeti kaj lahko pravzaprav mi sami postorimo.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 13. Maj 2008 ob 12:11

Sami lahko storite največ, da osveščate ljudi v svojih blokih ter izvajate pritiske na upravnike in njihove pajdaše. :namrec:
Optika 100/10

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a friksi » 13. Maj 2008 ob 12:41

Ja Nimda, polagamo :mrgreen:
Zadeva se je sicer malo zavlekla, tako da bodo vrtali še jutri. Potem morajo pa še kable potegnit po teh kanalih. Drugi teden pa, kot že povedano, pride še napeljava od jaška do kletne omarice.
Sem se tudi že pozanimal, da bo možen priklop takoj ko zaključijo dela. Centrala je torej že operativna.

Tko da bomo videl kako se bodo zadeve zdej odvijale. Me zanima, če bomo podrli rekord :hudicek: Koliko je trenutni rekord od telefonskega klica, preko izvedbenih del (zunajih in notranjih) do delujoče optike? :mrgreen:

LP

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a Malkec » 13. Maj 2008 ob 13:12

Mislim da 3 dni je nekdo zapisal enkrat :mrgreen:

gringo
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 21. Nov 2007 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, TV, telefon

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a gringo » 13. Maj 2008 ob 13:27

Navadni Nimda napisal/-a:Sami lahko storite največ, da osveščate ljudi v svojih blokih ter izvajate pritiske na upravnike in njihove pajdaše. :namrec:
Vedno samo parole. V mojem primeru to prav nič ne pomaga, saj je z njihove oz. naše strani že vse narejeno (kanali so v bloku, cevi so do bloka). Kaj točno se je zataknilo (da je prišlo do več kot letnega zamika) pa ne znate povedati...

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 13. Maj 2008 ob 13:41

gringo napisal/-a:Navadni Nimda in Ejdi/Disi, kaj pa se je ustavilo na Bratovševi ploščadi. A se lahko kaj več izve tudi za ta konec?
Ni še centrala priklopljena (Birokratova stavba).
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 13. Maj 2008 ob 13:50

joel napisal/-a:Ni treba, da je to marketing v smislu stalnih polminutnih spotov na nacionalki in komercialnih TV, to si lahko res privošči le mobitel & Co. Mislil sem na A4 ali A5 listke, po možnosti natiskane v barvah, z najosnovnejšimi (udarnimi) informacijami, ki jih daš ljudem, ki imajo pred svojim pragom optiko.
Uff, tega je bilo na tone, samo ljudje vseeno ne preberejo oz. jih sploh ne zanima. Potem se pa okoli govori, da se nič ne propagira. Ljudi je zavedlo to, da so bile zloženke za gradnjo Gratelove, potem pa še za priklop od T2-ja in potem jim ni nič več jasno. Medtem ko GVO, Siol in Telekom pa lahko takoj skupaj povežejo.


Aja, za Bratovševo sem malo zafukal. Tam so predstavniki in pa upravnik zahtevali določeno (beri: mastno) odškodnino za položitev kanalov po blokih. Medtem ko je Telekom lahko prosto delal brez kakršnekoli odškodnine. Tako, da tudi ta del se bo kmalu rešil. Centrala pa tako ali tako še ni operativna.
˝Let there be light˝,
and there was light!

airwave71
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 15. Maj 2007 ob 15:25
T-2: Še nimam

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a airwave71 » 13. Maj 2008 ob 14:56

Sami lahko storite največ, da osveščate ljudi v svojih blokih ter izvajate pritiske na upravnike in njihove pajdaše.
Nismo v bloku in nimamo upravnikov. Če bi vsaj vedel sploh na koga naj izvajam pritisk, bi ga najbrž tudi že. Po meni znanih informacijah naj bi bilo zbranih dovolj soglasij v vrstnih hišah naše ulice, vendar se zadeva že vsaj leto dni nikamor ne premakne. Sosednje ulice (npr.24 junija) so operativne. NN in AC/DC, še enkrat prosim za pomoč in vajin odgovor. Lahko tudi na ZS. Hvala.

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a friksi » 13. Maj 2008 ob 18:14

No, danes sta fanta prevrtala približno polovico bloka in namestila kanale za optiko. :D
Jutri nadalujeta še po drugi (spodnji) polovici bloka.
Sem jih pa pozabil vprašat, kako je s kabli. A to jih potegnete šele takrat ko se nekdo odloči za optiko al že prej?

LP

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 13. Maj 2008 ob 18:20

Ja, kable nameščajo tistemu, ki se naroči. Dandanes nihče, ki hoče zmanjšati stroške, ne dela in ne kupuje stvari na zalogo. :namrec:
Optika 100/10

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a friksi » 13. Maj 2008 ob 19:08

In kdaj se pa lahko naročim? Oz. vsi tisti ki bi vzeli? Da zdej ko delajo še to naredijo in ne hodijo 10x delat za vsakega posebej. A tudi za to lahko poberem kakšne prijave (tako kot za soglasja) in jih pošljem na T-2?

LP

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 13. Maj 2008 ob 19:13

Obstajajo take brošurce, ki imajo notri tudi prijavnico, katero pošlješ na T2. Vprašaj fante, če ti jih lahko prinesejo.
˝Let there be light˝,
and there was light!

gringo
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 21. Nov 2007 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, TV, telefon

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a gringo » 14. Maj 2008 ob 09:48

Ejsi/Disi napisal/-a:Aja, za Bratovševo sem malo zafukal. Tam so predstavniki in pa upravnik zahtevali določeno (beri: mastno) odškodnino za položitev kanalov po blokih. Medtem ko je Telekom lahko prosto delal brez kakršnekoli odškodnine. Tako, da tudi ta del se bo kmalu rešil. Centrala pa tako ali tako še ni operativna.
Za naš blok sigurno to ne drži, saj so bili kanali po bloku montirani že kake 2 leti nazaj. Torej lahko sklepam, da je glavni problem v neoperativni centrali. Kdaj pa naj bi ta postala operativna in bi bili priklopi možni?

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 14. Maj 2008 ob 18:33

Kanali že, samo ni pa glavnega dovoda do bloka oz. do garaž. Centrala pa še ni operativna, kdaj bo pa se točno ne ve. Tako da je bolje ne reči nič, kot dajati lažne upe.
˝Let there be light˝,
and there was light!

donziggy
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 15. Jun 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: 10/10+tf+2TV
Kraj: Ljubljana

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a donziggy » 14. Maj 2008 ob 18:57

kako je potem s plavo laguno?
Slika

Odgovori