Optika v Velenju

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Netko
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 8. Mar 2007 ob 10:35
T-2: Že imam
Kraj: Velenje

Re: Optika v Velenju

Odgovor Napisal/-a Netko » 16. Jul 2008 ob 13:42

Mene pa zanima kakšna je časovna razlika od odhoda monterjev in prihoda tehnika?

Če sem mamreč želel podometno potegniti optiko sem moral iz kanala odstraniti telefonski kabel torej sem trenutno brez povezave (hvala bogu da se še lahko švercam na kabelsko).

Danes je že drugi dan pa me zanima koliko še?? :(

matej_
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 18. Jul 2008 ob 16:51
T-2: Še nimam

Re: Optika v Velenju

Odgovor Napisal/-a matej_ » 18. Jul 2008 ob 17:08

Zdravo!

Ker se zanimam za optiko, bom kar tukaj postavil par vprašanj, če vam je prav.
Sedaj sem na kabelskem internetu, rad bi ga pa zamenjal za optiko.
Sedaj pa na vprašanja;
stanujem na Foitovi v velenju, zanima me, v kolikšnem času lahko pričakujem priklop (da lahko začnem uporabljati net) od dneva podpisa pogodbe? Vsaj neke okvirne časovne enote bi rad, saj bi npr. odjavil kabelskega z 31.8, v tem času pa bi rad že imel priklopljen t-2, da nebi imel prekinitve v delovanju net-a, skoraj nujno rabim zaradi službe (moram biti dosegljiv)
Vzel bi optiko 10/10, katero bi rad povezal v brezžično omrežje (modem in wireless router bi bila pri vhodnih vratih kjer bi tudi prišla optika v stanovanje), zanima me od uporabnikov ali je navaden wrless router 54Mbps dosti ali mora biti kaj močnejšega? (wireless se nebi dalo povezati ip televizije, ali pač? :nevem: )
Vezave pri T-2 ni, je prav tako?

Upam, da ste razulemi vprašanja in da mi boste še dali kak hint :)

Lep pozdrav, matej

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Velenju

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Jul 2008 ob 17:32

Sej te naši odpovejo pri prejšnjem operaterju v dnevu ali dveh po priklopu na T-2. Izpolni prijavnico in to je to. Čakanje je od 14-30 dni.
Optika 100/10

matej_
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 18. Jul 2008 ob 16:51
T-2: Še nimam

Re: Optika v Velenju

Odgovor Napisal/-a matej_ » 20. Jul 2008 ob 18:54

No to nisem vedu, da me vaši tudi odklopijo. Pa upam da odklopijo sam net, ker tv bi še naprej imel od kabelske.

Sedaj me pa zanima koliko debel je kabel ki gre v stanovanje, namreč ena luknja je že izvrtana ker je nov kabel bil potegnjen iz strani KRS. Morem pregledat, pa če je dovolj debela se lahko zraven stisne noter?

Sedaj pa še kako dolg kabel ima modem ki ga dobuiš pri t-2? predvidevam da standardnih 1,5m?

Nisi mi odgoovril/i glede wireless-a, če bo delalo b.p.

Hvala matej

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Optika v Velenju

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 28. Jul 2008 ob 16:26

Odpovej kabel ko bo optika delala...pač daš tistih par € za še en mesec naročnine.
Drugače pa optika pride v stanovanje tam kjer so kanali, najbrž niso v bližini KRS kablov...je pa luknjica dosti majhna. Jaz se nisem sekiral...gre le za sodobne komunikacije, kaj je to proti eni luknji :D
Modema pri optiki ni, je le optični switch. Do switcha potegnejo optiko, najprej se moraš znajti sam (z UTP kabli). Najbrž pride za telefon in TV kak 1,5m kabel....
54mbps bo dovolj za internet in *mogoče* 1 TV kanal.
Slika Optika od 30.5.2008

VASkO
Znanec
Prispevkov: 99
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: Optika v Velenju

Odgovor Napisal/-a VASkO » 12. Sep 2008 ob 15:47

zgleda, da so z Gratelovimi izvajalci v Velenju ful problemi. V 20 min. kar sem bil v novi poslovalnici v Velenju, so ble 3 zelo nezadovoljne stranke tam. Kratek povzetek:
1. izvajalci ne pridejo ob najavljenjem času, oz. sploh ne pridejo brez obvestila, čeprav se najavijo - stranka čaka brezveze (si vzame dopust?)
2. v stene, kjer montirajo optiko, po nerodi naredijo škodo, za katere potem samo rečejo "oprostite", stranka mora škodo popraviti sama
3. izvajalec je pri eni stranki izginil s hiše ne da bi sploh vedela, da je šel. switch je namontiral na mesto po svoji presoji, o katerem se s stranko sploh niso dogovorili
4. so baje zelo neprijazni
5. ne zmontirajo telefonov, čeprav so se najavili da pridejo
6. tudi pri meni sta bila dva južnjaka, ki sta montirala - bila sta vidno tečna. en je šel na wc srat brez da bi kaj vprašal - kopalnica je bila zatem vsa vsrana, vse mokro po tleh (poscano?), brisača črna... med montažo sta delavca odšla neznano kam za 10 minut brez da bi kaj povedala po kaj gresta oz. ali še prideta nazaj. če kaj vljudno vprašaš dobiš nesramen odgovor, da je za vprašanja T2, da ne bodo 1000x razlagali eno in isto ("pusti me pri miru, ne vidiš da sem tečen"). Po odhodu smo valda razkužili celo kopalnico, saj ne vemo česa vse se je človk dotikal.

Res izvajalci so čist v kurcu tukaj. Kar verjamem bogim strankam, ki sem jih danes srečal v poslovalnici, da imajo težave z njimi. Mogoče lahko s strani T2 kaj ukrepate, konec koncev se srtanke pridejo pritoževat v vaše poslovalnice in se jokajo pri vaših zaposlenih pa tudi stranko briga, kdo je izvajalec. Na koncu pa slišiš:"Pri siolu so vedeli kaj je odnos do strank, tega pa pri vas ni. Nasvidenje!". In jezno odidejo iz poslovalnice.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Velenju

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Sep 2008 ob 16:05

VASKo - hvala za tale info. Če kej sovražim, je to yebivetrovstvo, nekulturnost, šalabajzeraj, špilanje javašluka v komšiluku in podobne "pridobitve". Vsekakor se bo ukrepalo, da se te podtaknjene elemente našutira tja, od koder so jih sem poslali! :mad:
Optika 100/10

ghdgfdhsf

Re: Optika v Velenju

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 12. Sep 2008 ob 17:06

NN in Vasko se v popolnosti strinjam z vami vendar zaradi tega se ne meče v isti koš vse monterje-poizvajalce od Gratela.
Drugo tudi same stranke so ponekod posebne cvetke ne samo monterji .
Primerov imam dosti vendar se mi ne, da pisat romana .

VASkO
Znanec
Prispevkov: 99
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: Optika v Velenju

Odgovor Napisal/-a VASkO » 12. Sep 2008 ob 18:51

itak je res, da se vseh ne more metat v isti koš. ampak nek standard bi pa lahko bil. samše npr. nisem videl nekega takega podjetnika, ko se ti pride vsere brez vprašanja. to je pa osnovna kultura.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Velenju

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Sep 2008 ob 19:59

Zgoraj omenjenima kretenoidoma po mojem ne uide prijava. Če bi bilo pa po moje, bi se jih zaprlo v klet telekomove bajte in bralo una sfrizirana letna poročila o poslovanju, dokler ne bi dol popadala od smeha. Morebiti bi kdo rekel, da je to kruto, ampak kazen mora biti! :neutral:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Rocher
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 19. Dec 2006 ob 13:27
T-2: Že imam
Paket: FTTH 20/20 + 2xIPTV
Kraj: Velenje (Šalek)

Re: Optika v Velenju

Odgovor Napisal/-a Rocher » 15. Sep 2008 ob 17:26

Zanimivo, da sem jaz naletel na izredno prijaznega podizvajalca. Prišel je kot naročeno, povprašal kje naj namesti optično stikalo, pri vrtanju so celo prosili za sesalec, da po sobi ne bi bilo preveč umazano. Skratka zelo pohvalno od njih.

Aja podizvajalec pa je bil Zigrad, vsaj tako piše na kosovnici, katero so pustili. Tako da pohvale tem fantom.

lp
Slika
Slika

Trma
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 18. Sep 2008 ob 11:03
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: Optika v Velenju

Odgovor Napisal/-a Trma » 19. Sep 2008 ob 21:03

Pri meni tudi bili Zigradovi fantje in porihtali tako kot smo se dogovorili.
Me pa zanima nekaj drugega (sej niti ne vem če lahko to tu vprašam sam vseen).
Net dela brez problema, ker mislim kaml porihtat še tv pa telefon me zanima če dela vse brez problema?
Dejte mal napisat kak ste zadovoljni :D

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Optika v Velenju

Odgovor Napisal/-a Mark » 19. Sep 2008 ob 22:57

Mora delovati brez težav, sploh pa na optiki! Sigurno ima kakšen sosed naročeno IP TV in tam preveri! Drugače pa lahko stopiš do poslovalnice in takoj prevzameš STB! Takšne zadeve je najbolje testirat iz prve roke :namrec:

daewoo
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 5. Okt 2008 ob 21:47
T-2: Še nimam

Re: Optika v Velenju

Odgovor Napisal/-a daewoo » 5. Okt 2008 ob 21:57

Pozdravljeni. Imam en problem in ne vem na koga se naj obrnem. Gratel je polagal cevi za optiko v smeri moje hiše, vendar so končali točno 640m pred njo. Tam so naredili podzemni jašek od koder se cevi razdelijo na dve smeri. Vendar so v položili v mojo smer samo približno meter, nato pa vse pospravli in adijo. sedaj me pa zanima, koga naj vprašam oz pokličem, da bi zvedel, v koliko "letih" bi naj nadaljevali z delom, če sploh bodo. Če ma kdo kako številko ali mail, naj prosim napiše, ker mam poln **** telekoma, ki me molze ko kravo, Naj še povem, da se gre za Bevče pri Velenju. Če nebi smel sem napisat se opravičijem. Hvala

B3du1n
Faca
Prispevkov: 139
Pridružen: 7. Apr 2008 ob 15:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant

Re: Optika v Velenju

Odgovor Napisal/-a B3du1n » 31. Okt 2008 ob 01:13

Pr nas so sej prazn kabl napelali do his, samo nobenga opticnega kabla ni notr...Nikjer videt nobenih gratelovcev vec, kakor da bi se u zemlo ugreznali...Okolica interspara in konovo...
Slika

Odgovori