Optika v Škofji Loki?

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
urosbe
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 15. Jul 2006 ob 16:24
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10
Kraj: gorenjska

Re: Optika v Škofji Loki?

Odgovor Napisal/-a urosbe » 26. Jul 2007 ob 09:47

V Frankovem naselju trenutno situacija izgleda tako... stara mama živi v sosednjem bloku, kjer so najprej pobirali soglasja za T-2 in glede na to, da so bili prvi, jih je več kot 70% podpisalo... in res, čez nekaj dni so napeljali komplet optiko do vsakega stanovanja. Nato pride čez kakšen mesec Telekom pobirat soglasja, seveda ljudem (večinoma starejši) ni bilo nič več jasno, zato praktično nihče ni podpisal (mogoče 10%), pa kljub temu čez kakšen mesec opazim novo napeljavo po sredini bloka - Telekomova optika. Tako sedaj pred vsakim stanovanjem vidiš: cevi za plin, Telemach kabel, T-2 optika, Telekom optika :)

Včeraj pa v našem bloku opazim obvestilo, da glede na večinska soglasja napeljujejo Telekom optiko (s tem da nas ni nihče vprašal za soglasje), T-2 optike še ni na vidiku (čeprav smo le 100m stran od bloka kjer živi stara mama).

Me pa sedaj nekaj zanima... ko bodo vse te inštalacije dokončane, kaj to pomeni, da se lahko že naročimo na optiko ali so to zaenkrat napeljave v notranjosti stavb, do blokov bodo pa kopali in napeljevali naknadno?
Če pa optike ne vzamem, je sploh kakšna razlika med optiko 1 Megabit / sek. simetrično in VDSL-jem 1 Mbps / 1 Mbps?

Kako pa kaže kaj proti Grencu, Virmaše, Sv. Duh - že kakšne nove informacije?

Uporabniški avatar
urosbe
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 15. Jul 2006 ob 16:24
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10
Kraj: gorenjska

Re: Optika v Škofji Loki?

Odgovor Napisal/-a urosbe » 26. Jul 2007 ob 16:23

Sem ravnokar poklical HD in dobil informacijo, da optika trenutno ni možna ne v Frankovem ne v Virmašah - Virmaše baje sploh niso vpisane niti pod 2. sklop napeljevanja... je pa blok v Frankovem oddaljen cca 200m od centrale, v Virmašah pa glede na to, da gre za novogradnjo, še ni hišnih številk določenih, in sva vzela najbližjo hišno številko, je pa cca 500m oddaljena od centrale.
Slučajno kdo ve, kje je tista meja oddaljenosti, da imaš še vedno lahko 3x TV in neko solidno pasovno širino interneta (npr. 1 ali 2 mbps)? Koliko en TV priključek sploh "porabi"?

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Optika v Škofji Loki?

Odgovor Napisal/-a flier » 26. Jul 2007 ob 19:01

Navadni Nimda je napisal da v spici 8Mbit torej za 1Mbit in 3xTV racunaj 25Mbit/s.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Škofji Loki?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Jul 2007 ob 19:51

25 mbps bo kar prava cifra za 3xTV + 1/256 + 1 telefon. Pri 600 metrih fizičnega kabla od centrale sploh ni problematično, če je kolikortoliko poštimana linija in inštalacija. Morebiti bi se lahko dalo še dodatnih 25 mbps za dodatno HDTV televizijo. :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Re: Optika v Škofji Loki?

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 27. Jul 2007 ob 13:35

Kar se tiče ostalih vasi izven trate Virmaše, (naš) Sv .Duh ... smo samo sanjali, da bi bilo lepo če bi tud mi prišli do optike. Vsekakor pa to še en lep čas ne bo mogoče (tekla bodo še leta). Optika na Trati, kjer so bloki je pa bolj mogoča (saj tam pridobijo veliko št. uporabnikov, do katerih je tud laži vse napeljat). Kar se tiče Trate mislem, da je vprašanje časa mogoče leto.
Slika

Dreamwalker
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 1. Avg 2007 ob 13:08
T-2: Že imam
Paket: 8Mb/1Mb

Re: Optika v Škofji Loki?

Odgovor Napisal/-a Dreamwalker » 1. Avg 2007 ob 13:19

Na Novem Svetu imajo že položeno optično povezava, danes pa na naših vhodnih vratih tudi visi obvestilo da bodo v roku 3eh dni napeljali optiko.
Mene predvsem zanima ali bo T-2 sploh polagal optiko tam kjer jo ima že telekom?
namreč, takrat ko je gospodič iz telekoma zbiral podpise sem ga vprašal, če je možno da bi imel 2 ponudnika optike v naši stolpnici. Odvrnil je da dvomi saj investicija ne bi bila "ekonomična" da bi 2 ponudnika imela vsako svojo napeljavo, možno bi bilo le da bi tisti ki ima položeno povezavo dal v najem drugemu.

Torej to zdaj pomeni da ko dobimo telekomovo optiko avtomatično pomeni da T-2 optike v Loki ne bo ponujal? Hope not...

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Optika v Škofji Loki?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 1. Avg 2007 ob 14:28

Kako hudiča... 100 m sem stran pa nič ne vem o tem?

Kolikor sem seznanjen (z ulice) po cesti za na NS rijejo zaradi kanalizacije... pa tudi okoli blokov ne vidim nobenih krtin.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Dreamwalker
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 1. Avg 2007 ob 13:08
T-2: Že imam
Paket: 8Mb/1Mb

Re: Optika v Škofji Loki?

Odgovor Napisal/-a Dreamwalker » 1. Avg 2007 ob 15:29

da se razumeva, govorim da majo telekomovo optiko. Telekomu tak al tak ni treba nič kopat ker majo jaške že položene. Drugače pa, ene 2 tedna nazaj sm biu pri prijatelju (en od blokov za vrtcem) in zraven njihovih vrat je biu položen bel plastičen kanal gor pa nalepka s slikico v smislu neki z laserjem. Pol sem ga za vsak slučaj še vprašu, pa je potrdil da so par dni nazaj iz Telekoma pršli pa to napelal. Zdej, če že dela to ne vem, on ne rab tok hitrega neta tak da zankrat nimajo še nič preko optike :)

Uporabniški avatar
sss
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 1. Maj 2007 ob 23:01
T-2: Še nimam
Paket: 20/20 T1
Kraj: Lj-Fužine

Re: Optika v Škofji Loki?

Odgovor Napisal/-a sss » 1. Avg 2007 ob 16:14

Dreamwalker napisal/-a: Mene predvsem zanima ali bo T-2 sploh polagal optiko tam kjer jo ima že telekom?
namreč, takrat ko je gospodič iz telekoma zbiral podpise sem ga vprašal, če je možno da bi imel 2 ponudnika optike v naši stolpnici. Odvrnil je da dvomi saj investicija ne bi bila "ekonomična" da bi 2 ponudnika imela vsako svojo napeljavo, možno bi bilo le da bi tisti ki ima položeno povezavo dal v najem drugemu.

Torej to zdaj pomeni da ko dobimo telekomovo optiko avtomatično pomeni da T-2 optike v Loki ne bo ponujal? Hope not...
Zdej, v Lj (Fužine) TK dela s polno paro in kokr jst vem je položil optiko že v kar dost blokov. Kakrkoli že ejsi-disi mi je zatrdil, da naj bi T-2 zaćel s polaganjem jaseni. Če bodo polagal samo v tistih blokih kjer TK še ni bodo imeli bolj malo dela
čisto prava optika

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re:

Odgovor Napisal/-a Veron » 2. Avg 2007 ob 17:18

Navadni Nimda napisal/-a:Pozivam ljudi, da podpisujejo le Gratelu/T-2, ne pa tudi telekomu, saj telekom (kot smo vajeni) spet ne plačuje služnosti mestom. In potem, ko se jih bo prisililo pred sodiščem, bodo spet višali cene in se zgovarjali na "zaostrene razmere zaradi konkurence". :x

Evo link, če kdo ne verjame:
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/234050/
Ti pa tud bučke pokaš :lol:

Sicer res star post (tvoj) ampak verjetno še vedno "stojiš" za tem bučkam. :)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Optika v Škofji Loki?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 3. Avg 2007 ob 06:53

Ja, tale naš NN včasih res malo preveč strelja v zrak. Samo da mu ne bo patronov zmanjkalo. :lol:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
urosbe
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 15. Jul 2006 ob 16:24
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10
Kraj: gorenjska

Re: Optika v Škofji Loki?

Odgovor Napisal/-a urosbe » 7. Avg 2007 ob 11:40

Sem pisal e-mail na T-2, Telekom, Telemach, Gratel... zaenkrat prejel en odgovor in sicer od Telekoma. Zanimiv citat:
Pošiljamo vam odgovor sektorja za izgradnjo in logistiko - Služba za
kabelska omrežja
Novo naselje Virmaše pri Škofji Loki že ima kabelsko povezavo z bakrenimi kabli in kabelsko kanalizacijo. Dolžina je približno 1,2 km.

Stranke se priključujejo v priključni točki, ki je na vsaki gradbeni parceli. Priključna točka je cev premera 50mm, ki je že povezana s primarno omarico kjer je vozlišče bakrenih vodov.

Po prejemu vloge in plačilu priključnine Telekom Slovenije d.d izvrši montažna dela in naročnika priključi na omrežje.
Izgradnja optičnega dostopovnega omrežja je na tej lokaciji predvidena v letu 2009.
Torej v letu 2009 že planirajo napeljavo optike...

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Re: Optika v Škofji Loki?

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 3. Nov 2007 ob 12:14

Optično omrežja s strani Gratela se bo gradilo tudi v Podlubniku, saj izvedel sem da so tam že pobirali soglasja.
Slika

škl12
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 26. Sep 2006 ob 11:36
T-2: Še nimam
Paket: 1/1
Kraj: ŠKOFJA LOKA

Re: Optika v Škofji Loki?

Odgovor Napisal/-a škl12 » 14. Nov 2007 ob 09:10

t0r0 napisal/-a:Optično omrežja s strani Gratela se bo gradilo tudi v Podlubniku, saj izvedel sem da so tam že pobirali soglasja.
tudi v našem bloku (frankovo) so že spomlad, pa še vedno nič :evil:
telekom pobral soglasja dva meseca kasneje , položil kanale, pred dvema mesecema pa tudi kabel...
a gdo kej ve kaj je zdej na stvari z gratelom....mal smešn je že to, da imam optiko praktično v bajti, jest pa čakam da se me T-2 usmili.... :roll:
Slika

jery
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 9. Feb 2007 ob 20:47
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera
Kraj: Kranj

Re: Optika v Škofji Loki?

Odgovor Napisal/-a jery » 24. Nov 2007 ob 13:57

Dej povej Nimda, če imate namen v Škofji Loki tudi zrihtat optiko?
Slika

Odgovori