Optika od T-2 vs Telekom v Novi Gorici

Vse o FTTH in Gratelu
meganeII
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 9. Jan 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256+tv

Optika od T-2 vs Telekom v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a meganeII » 6. Feb 2007 ob 15:59

V Novi Gorici so se po večstanovanjskih blokih pričela podpisovanja soglasij za izvedbo optike (po stopniščih).
Vse lepo in prav do tukaj, vendar na eni ulici pobirajo soglasja Gratelovci,
na drugi ulici pa Telekomovci.
Kaj se bo zgodilo, če bodo v naši stavbi postavili optiko Telekomovci.
Ali se bo kljub temu mogoče priklopit in koristit storitve T-2.

Kaj pravi T-2 (Navadni Nimda, ...) na nastalo situacijo ?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Feb 2007 ob 16:10

Jaz pravim, da NE. Torej podpisovati samo Gratelovcem, sicer boste še dolgo časa brez optike - potem, ko bo telekom privlekel svoje špagete do vas, pa bo drago "kot pes", pa manj funkcionalno kot Gratelova optika FTTH. 8)
Optika 100/10

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 6. Feb 2007 ob 16:18

No, T-2 je glavni promotor konkurence, ne smemo pozabit. Če bodo Telekomovci napeljevali optiko tako, da bodo zamenjevali baker (kar je sicer problematično, ker potem ne boš mogel po bakru več do konkurence) bosta pač dva optična dostopa v stanovanje. Nobenih problemov tukaj ne vidim. Vsekakor pa je nujno, da daš podpis vsaj za Gratel!
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

meganeII
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 9. Jan 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256+tv

Odgovor Napisal/-a meganeII » 6. Feb 2007 ob 16:37

Potem, bi bilo dobro Gratelovce čimprej poslat na moj naslov.

Danger
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 13. Nov 2006 ob 19:49
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Danger » 6. Feb 2007 ob 17:58

ali eno ali drugo vse je isto , vsi operaterji so isti enkrat zeza eno gres na drugo zeza se bol......

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a tonimona » 6. Feb 2007 ob 18:26

Čeprav me imajo za čudaka svetujem eno: beži od T1, čas je za T2.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 6. Feb 2007 ob 18:30

Čudaka... :lol:

Drugače se pa strinjam... raje na Amis ali Voljo (če že nočeš na T-2), kot pa na Siol ali pa Telekom.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

afternine
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 6. Sep 2006 ob 23:01
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + VOIP + 2xIPTV
Kraj: Eh, kje le

Odgovor Napisal/-a afternine » 6. Feb 2007 ob 22:46

Kot sem že na oni drugi temi dejal: Gratel je nastopil daleč premalo agresivno in prepozno. Glede na to da bo za izgradnjo omrežja verjetno izdano samo 1 dovoljenje (koncesija?), mislim da bo Gratel (in z njim potencialno zadovoljni uporabniki konkurence) popušil. Žalostno....

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Odgovor Napisal/-a Abigor » 6. Feb 2007 ob 22:57

Navadni Nimda napisal/-a:Jaz pravim, da NE. Torej podpisovati samo Gratelovcem, sicer boste še dolgo časa brez optike - potem, ko bo telekom privlekel svoje špagete do vas, pa bo drago "kot pes", pa manj funkcionalno kot Gratelova optika FTTH. 8)
Jaz se ne bi z tabo strinjal, vsaj v tem ne, da ne Telekomu podpisat. Sej tudi Telekom naredi brezplačno vse. A že veš slučajn kakšne cene bo imel Telekom, da že tako govoriš. Jaz če bi bil v taki situaciji, bi dal podpis obema ponudnikoma, potem bi pa videl ker bo boljši in pri tistem bi sklenil pogodbo.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Optika od T-2 vs Telekom v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a BOBI » 6. Feb 2007 ob 23:09

meganeII napisal/-a:V Novi Gorici so se po večstanovanjskih blokih pričela podpisovanja soglasij za izvedbo optike (po stopniščih).
Vse lepo in prav do tukaj, vendar na eni ulici pobirajo soglasja Gratelovci,
na drugi ulici pa Telekomovci.
Kaj se bo zgodilo, če bodo v naši stavbi postavili optiko Telekomovci.
Ali se bo kljub temu mogoče priklopit in koristit storitve T-2.

Kaj pravi T-2 (Navadni Nimda, ...) na nastalo situacijo ?
Tole mi ja malo čudno, da tudi Telekom pobira podpise, ker po njihovih izjavah ne mislijo razpeljevati omrežja po zgradbah, ampak samo pripeljati optiko da zgradbe. Za to pa ne rabijo soglasij, kjer bodo vlekli kablovje po svojih jaških in do svojih omaric, tam pa imajo že dovoljenje od preje :roll:

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 7. Feb 2007 ob 07:41

Če si prebral pildek od TS bo delal isto kot gratel-T2, skratka 2 fibra do doma, druga edina prava optika, da se izjavim kot NN :wink: k nam, ko pridejo bomo podpisali ker konkurence nikoli ni preveč, mogoče prej nardijo kot gratel :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 7. Feb 2007 ob 08:52

Telekom bo napeljal direktno v stanovanje enako kot Gratel. Ne vem kje vam, da bo optiko speljal samo do zgradbe. Glede komu podpisati in komu ne je moje mnenje več imaš priključkov več imaš izbire. Zato sem mnenja, da se podpiše dovoljenje obema.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 7. Feb 2007 ob 09:25

Razen, če se ne bodo občinski veljaki na osnovi števila podpisov odločili dati koncesijo samo enemu ponudniku... To so že uporabniki opozorili malo višje v tej temi.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Odgovor Napisal/-a Abigor » 7. Feb 2007 ob 09:41

Cobane, ne verjeti takim čenčam. To samo T-2jevci spuščajo v javnost, ker so plačani za to. Dejstvo je, da se malo bojijo konkurence. Mal logike uporabi. Imaš po celem mestu speljane kanale že odkar so polagali baker. Tako da po obstoječih kanalih speljajo optiko. Nobeden ne rabi koncesije (me zanima na čigavem gnojišču je to zraslo).

mr_tweak
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 24. Jul 2006 ob 08:41
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a mr_tweak » 7. Feb 2007 ob 10:05

Našel na enem forumu
Nekako takole bo stvar izgledala (po neuradnih podatkih)

TS bo izgradil optično omrežje z dvemi vlakni v načinu SM 1310 / 1550 in dobesedno FTTH. Eno vlakno bo uporabljeno za trio (internet + Telefonija + IP-TV), po drugem vlaknu pa bo možna spremljava klasičnega analognega TV/RA signala kateri bo do naročnika prispel po le tem drugem vlaknu, in se preko pretvornika pretvoril v RF način delovanja. Naročniki bodo lahko spremljali TV/RA signal na večih TV sprejemnikih, tako kot do sedaj preko kabelske televizije, ravno tako v HDTV načinu. Ni potrebno pri vsakem TV aparatu montirati SET UP BOX-a in se bo lahko uporabila že obstoječa antenska instalacija. Set UP BOX bo prišel v upoštev pri več predstavnosti, kot je VIDEO na zahtevo...in se ga bo na željo naročnika priklopilo na CPE enoto, preko katere bodo naročniki opravljali storitve Telefonije in Interneta.
Potrebno je še vedeti, da bo TS v največji meri uporabil obstoječe zemeljske povezave in ne bo rovaril po cestiščih in zelenicah kot T2.

Odgovori