Prehod na optiko - LJ Šiška

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Cobane » 18. Okt 2007 ob 04:38

Brezveze je postavljat takšna vprašanja, ker boš dobil tako ali tako zavajajoč odgovor. Bo ko bo!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

gorazdo
Faca
Prispevkov: 109
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 2xTV, 2xtel+GSM
Kraj: LJ

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a gorazdo » 20. Okt 2007 ob 09:47

K meni pride v ponedeljek podpisat pogodbo za optiko. Maurerjeva.
Pravi, da potem čakam(š) na priklop od 14 do 30 dni. Kar je čist ok.

orbter
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 29. Mar 2006 ob 16:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a orbter » 20. Okt 2007 ob 12:13

Pri meni je šlo ekspresno hitro in sem bil čisto presenečen. 8.10. smo dobili obvestilo o možnost priklopa, takoj poklical in zvečer je že prišel nekdo narediti aneks k pogodbi za prenos iz VDSL. 11.10. so prišli napeljati vlakna, 17.10 je T-2jevec prinesel še Milana in po 15 minutah je bil preklop končan in delujoč :-)
Skupaj Slika
Optika Slika

Uporabniški avatar
zeecho
T-2jevec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23. Okt 2007 ob 15:35
T-2: Še nimam
Paket: 10/768

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a zeecho » 29. Okt 2007 ob 12:28

če ste iz sledečih ulic je na nekaterih naslovih že možna optika: obirska, česnikova, majdevrhovnikove, gorazdova, ljublejska, derčeva. Lahko me pokličete in pridem z pogodbo:)
Za kakršno koli pomoči pri ponudbah, naročanju na domu ter vprašanjih glede pravilne izpolnitve pogodb se lahko obrnete name preko ZS ali mail kukmak@gmail.com

ghdgfdhsf

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 10. Nov 2007 ob 20:42

Sergiy napisal/-a:a lahk en konkretno pove kdaj bo optika ukol Pivovarne Union (Medvedova, Malgajeva, Ruska,...ulica). Ko sm prvič uprašu na HD so rekl da polet bo že, pol so rekl da do jeseni, enkrat so mi rekl da do konc leta, zdej pa ko pokličem pa rečejo da sploh nevejo kdaj bo.
mam pa v bloku že omarco in po bloku une bele zaščite napelane že pol leta (nevem pa če je kej notr sploh že).
Na Ruski je že možno .

Uporabniški avatar
klemnjeklemn
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 16:35
T-2: Že imam
Paket: VDSL 10/4 + 2xTV
Kraj: Tolmin

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a klemnjeklemn » 25. Nov 2007 ob 16:44

Ja na Obirski so tut že 2/3 naredli, naše hiše so se pa elegantno izognili (sosednji sta pa že prklopleni). Kaka je to logika? Koga je treba mal špiknt da se premakne zadeva naprej? Na HD mi je reku da bojo pršli potegnt prejšn petk:)...sej pr nas noben ne grize monterjev če je to koga strah :D :D :D

Maži
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 27. Nov 2007 ob 11:05
T-2: Že imam
Paket: T-3 GIGA optika
Kraj: Ljubljana - Šiška

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Maži » 27. Nov 2007 ob 11:26

Oj!

Na Adamičevi v Šiški je Gratelova optika zdj napeljana, včeraj je že prišel tip iz T-2 pobirat naročila. Glede na to, da že kar nekaj časa razmišljam, da bi doma odpikali Telekom in šli drugam, zdj pa še posebej, ko je optika na voljo, sm z eno nogo že na T-2. Mam pa ene par vprašanj (ne vem, če sodijo glih v to rubriko):

Trenutno imam skupni razvezan dostop za Voljin ADSL 1024/256 prek analogne linije. Pogodbo lahko prekinem kadarkoli, tako da s te strani ni problemov, me pa zanima, v kolikšnem času bi internet prek optike 10/10 in telefonija pri T-2 polno delovala in predvsem, kaj se dogaja v vmesnem času do priklopa? Verjetno je najbolj, da se podpišejo zadeve pri T-2 in grem šele nato v prekinitev pogodbe pri Voljatelu (zdaj je to Tuš telekom)? Predvsem me skrbi zarad interneta, ker ga nujno potrebujem in bi bil problem, če bi bil vmes popolnoma brez. Kar se pa telefonije tiče, je pa itak tako, da če ti T-2 vse s Telekomom uredi, se ni za bat, da ostaneš še brez telefona, če prav razumem.

Hvala za odgovore in LP vsem.
LP vsem,

Maži

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a lazyass » 27. Nov 2007 ob 12:24

Glede interneta: lahko počakaš da ti T-2 priklopi optiko in potem sam odjaviš internet pri TUŠ-u, lahko pa podpišeš soglasje za odjavo storitve interneta pri dosedanjem operaterju, katera pa se načeloma prekine na dan priklopa. Za telefonijo: če je prenos številke na T-2, potem podpišeš soglasje za prenos številke (katero je tudi soglasje za odjavo storitev telefonije pri dosedanjem operaterju), ponavadi se prej priklopi optiko in dobiš začasno T-2 številko, potem pa se isti dan ko je prenesena številka, le-ta aktivira pri T-2 :)


Lp Lenart
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

Maži
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 27. Nov 2007 ob 11:05
T-2: Že imam
Paket: T-3 GIGA optika
Kraj: Ljubljana - Šiška

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Maži » 4. Dec 2007 ob 22:58

Lazyass, sicer malo pozno - hvala za odgovor. Pogodbo za FTTH 10/10 + IP TEL sem odposlal, danes jo je T-2 dobil. V kolikšnem času lahko pričakujem obisk gratelovcev in nato še tehnika s T-2? BTW, prenašam št. na T-2. Imam pa še eno vprašanje: v el. prijavi sem po pomoti označil možnost visoke zaščite (ker imam antivirusni program, verjetno ne bi bila potrebna visoka zaščita - da bi po možnosti na netu potem vse blokiralo). V sami pogodbi možnosti stopnje zaščite niso bile nikjer omenjene. Zanima me, ali je možno še v tej fazi, ko bodo dejansko že stekli postopki za priključitev, spremeniti nivo zaščite oz. kateri nivo je najprimernejši za računalnik, ki ima že inštaliran popolni antivirusni program?

Hvala za odgovore.
LP vsem,

Maži

Maži
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 27. Nov 2007 ob 11:05
T-2: Že imam
Paket: T-3 GIGA optika
Kraj: Ljubljana - Šiška

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Maži » 5. Dec 2007 ob 10:08

UPDATE: Danes so me z Gratela obvestili, da pridejo jutri potegnit optiko v stanovanje. Zaenkrat gre vse po načrtu.
LP vsem,

Maži

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a borut » 5. Dec 2007 ob 10:27

Maži napisal/-a:Zanima me, ali je možno še v tej fazi, ko bodo dejansko že stekli postopki za priključitev, spremeniti nivo zaščite oz. kateri nivo je najprimernejši za računalnik, ki ima že inštaliran popolni antivirusni program?
Hvala za odgovore.
Če imaš še FireWall (pa ne od MS, da se razume) pol ti ni treba res nič skrbet..
Drgač pa.. če pa hočeš uporabljati p2p, boš moral itak dat na nizko varnost.. :oops:
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Dec 2007 ob 10:28

Firewall od Windows XP je čisto dober za standalone mašine.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a borut » 5. Dec 2007 ob 11:23

Navadni Nimda napisal/-a:Firewall od Windows XP je čisto dober za standalone mašine.
niti ne...
kokr za koga, no... :oops:
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Dec 2007 ob 11:28

Jaz sem kar profi uporabnik (Slika). Nekaj let sem imel Windows XP direkt na xDSL in nikoli nobenega vdora, virusa, trojanca ali kake vsebine iz Renseja. Uporabnik mora imeti vklopljen Windows Update na Automatic, imeti mora protivirusno zaščito, ne downloadati shitware-a in seveda ne obiskovati http://www.rense.com :mrgreen:

To, da je Windows zanič, širijo med drugimi tudi falotje na Renseju. :lol:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a borut » 5. Dec 2007 ob 11:35

Navadni Nimda napisal/-a:Jaz sem kar profi uporabnik (Slika). Nekaj let sem imel Windows XP direkt na xDSL in nikoli nobenega vdora, virusa, trojanca ali kake vsebine iz Renseja. Uporabnik mora imeti vklopljen Windows Update na Automatic, imeti mora protivirusno zaščito, ne downloadati shitware-a in seveda ne obiskovati http://www.rense.com :mrgreen:

To, da je Windows zanič, širijo med drugimi tudi falotje na Renseju. :lol:

No.. Jest ne zaupam windows-u... Vsaj ne, dokler stvari na njemu ne bodo delale tko, kot morajo...
Bi že zdavnaj reku adijo, samo me na ta OS vežejo nekateri programi (AutoCad, Maya, Corel)...

Ne morem se oklicati za profi uporabnika, ampak sem Windows spoznal kar v detjale ;-)
Slika

Odgovori