Prehod na optiko - LJ Šiška

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Jan 2008 ob 20:38

Če bo optični prehod točno tam, kjer je (ali bo) VDSL modem, potem ti ne bo treba nič prestavljati, torej ostane vse kot je. Ne ubadaj se s tem in naroči T-2 še danes. Optika bo pa tudi kmau - po mojih zaupnih podatkih tam spet en lokalni mutibarič ribari v kalnem in se je zato zavleklo. :mad:
Optika 100/10

mevden
Uporabnik
Prispevkov: 43
Pridružen: 13. Okt 2007 ob 09:16
T-2: Že imam
Paket: 10/1

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a mevden » 6. Jan 2008 ob 20:40

ok hvala. nič pol, pol grem pa na t-2, pol pa še na optiko da bo še cenej. se že dolg časa odločam med siolom in t-2. siol mi mori ker nemorm prklopt vseh 3 tvjev na optiko. pa še za vsak tv moram od njih kupt tv receiver po akcijski ceni 200€. krneki. hvala še enkrat, jutr pokličm na t-2 da pošljejo ponudbo.

Kroko
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 7. Jan 2008 ob 12:20
T-2: Že imam
Paket: 10/10, 7xIPTV

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Kroko » 7. Jan 2008 ob 12:38

Že poleti so nam v hišo (večstanovanjsko) pripeljali cev za optiko (brez kabla). Takrat so na T2 rekli, da dobimo optiko septembra. Ker se mi takrat ni nič mudilo in sem čakal, in čakal...
Sedaj sem preveril dostopnost in ugotovil, da je optika možna povsod okoli mene samo name so pozabili. Na T2 pravijo, naj pokličem Gratel. Gratel mi na maile ne odgovori, telefon (04 2519911) pa zvoni v prazno (sem poskušal skoraj do onemoglosti).
Inštalacijo po hiši imam narejeno (kanali, UTP mreža), v kleti je vse pripravljeno na kabel...
Mi lahko kdo svetuje, kaj naj naredim?
Hvlala
lp Andrej

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 8. Jan 2008 ob 07:21

Kroko - daj mi tvoj naslov na ZS.
˝Let there be light˝,
and there was light!

skyflyer
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 16. Mar 2008 ob 18:25
T-2: Že imam
Paket: 10/1 internet

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a skyflyer » 16. Mar 2008 ob 18:28

Pri nas imamo že zelo dolgo kabel v hiši, navit v pritličju na tleh. Ker ima naša stavba dva vhoda, je ta situacija enaka na obeh hodnikih. Razpeljanega ni nič, omarice ni. Gratel je pred dvema mesecoma rekel da bo zdaj zdaj, pa se nič ne zgodi. Lokacija je Spodnja Šiška, Lepodvorska.

Imam sicer VDSL 10/1 oz. bolj 9/0.7, ki še kar dela (z občasnimi izpadi).

Ali je možno, da zaradi premajhnega števila strank v hiši enostavno "zapostavljajo" takšne stranke za kasnejše obdobje?

Miha

Kroko
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 7. Jan 2008 ob 12:20
T-2: Že imam
Paket: 10/10, 7xIPTV

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Kroko » 23. Apr 2008 ob 13:13

Sedaj imam že 3 mesece podpisano pogodbo s T-2 in čakam, da bo Gratel po cevi potegnil tistih 10m kabla od jaška do hiše.
Kaj lahko storim? Kako naj pospešim zadevo oziroma dobim okviren datum kdaj se bo to zgodilo?

Lep pozdrav
Andrej

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a borut » 23. Apr 2008 ob 13:18

skyflyer napisal/-a:Pri nas imamo že zelo dolgo kabel v hiši, navit v pritličju na tleh. Ker ima naša stavba dva vhoda, je ta situacija enaka na obeh hodnikih. Razpeljanega ni nič, omarice ni. Gratel je pred dvema mesecoma rekel da bo zdaj zdaj, pa se nič ne zgodi. Lokacija je Spodnja Šiška, Lepodvorska.

Imam sicer VDSL 10/1 oz. bolj 9/0.7, ki še kar dela (z občasnimi izpadi).

Ali je možno, da zaradi premajhnega števila strank v hiši enostavno "zapostavljajo" takšne stranke za kasnejše obdobje?

Miha
Začni mal klicarit na T-2 pa Gratel (al pa mogoče se bo tule kdo oglasil, da ti pomaga).. zna bit, da so te preprosto pozabili nekje vmes. Se zgodi... :nevem:
Slika

st@jler
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 29. Mar 2007 ob 18:12
T-2: Še nimam

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a st@jler » 20. Maj 2008 ob 11:22

Bom kar hijackal tole temo.
Podobno situacijo smo imeli mi v Kosezah, ko je Gratel med kopanjem enostavno spustil en niz hiš. No to smo sedaj uredili, tako da so cevi napeljane v kanal pod hišo, sedaj pa čakamo, da nam bodo napeljali vlakna od jaška do hiše in potem na priklop v hiši.
Pogodba je bila vrnjena že pred 2 meseci, na T-2 pa mi ne vedo nič povedati.
Kam se lahko obrnem (Gratel ali T-2), da bi zadevo malo pohitril? Ker sosedi že imajo optiko, saj so jim naredili priključek v rednem delu, nas so pa pozabili.

Hvala za info.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 20. Maj 2008 ob 12:05

Obrni se na administratorja NN in ti bo pomagal!
Na ZS mu napiši svoje podatke in številko pogodbe in ga prosi naj ti pogleda, kje se je zataknilo.

šime
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 18. Jul 2008 ob 17:05
T-2: Že imam
Paket: internet optika - tv + hd

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a šime » 18. Jul 2008 ob 20:12

sem potencialni naročnik internet + televizije, preko optike. optika je razpeljana po bloku, do stanovanja, v samo stanovanje pa še ne. to verjetno uredi podizvajalec?
no pri meni je stvar sledeča... nebi rad vrtanja lukenj v stene in raznega razpeljevanja dodatnih kanalov za optični kabel. namreč, v stenah imamo že vgrajene kanale, po katerih je že razpeljan navaden ups kabel in v teh kanalih je še vedno dovolj prostora tudi za optični kabel, ki je za nameček tako ali tako zelo tanek.
zanima pa me, če ima že kdo kakšno podobno izkušnjo? mi bodo razpeljali kabel po že obstoječih vgrajenih kanalih, ali se oni na vsak način lotijo stvari, tako da razpeljejo svoje dodatne kanale po stenah? upam da ne komplicirajo...

gorazdo
Faca
Prispevkov: 109
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 2xTV, 2xtel+GSM
Kraj: LJ

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a gorazdo » 19. Jul 2008 ob 00:35

po mojih izkušnjah - lahko po obstoječih, a le če gre foršpon (vlečna žica) lepo skoz.
Če tist UTP ni več potreben,... navežite nanj optiko in potegnite skoz;

Domn
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 19. Okt 2006 ob 19:36
T-2: Že imam
Paket: 50/50, 2x IPTV, ip telefonija
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Domn » 3. Avg 2008 ob 10:34

Že dobro leto smo imeli v hišo napeljano cev od gratela (prazno).
Čakla in čakal sem na optična vlakna v njih in pred nekaj časa so se v cevi pojavila optična vlakna in opozorilo pozor laser. (doma so mimogrede pozabili omeniti da je pršel nek tehnik)
Zdej me pa zanima kdaj bo kdo pršu in vgradil omarico?
Bo spet potrebno čakati kako leto??
Kaj je ubistvu treba še postoriti, da bo v hiši možen internet preko optike (omarica, nato neki modemi...?)
:D

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 3. Avg 2008 ob 11:18

Modem (oz. to ni modem ampak samo switch) ti namestijo ko naročiš storitev. Če je hiša priklopljena in imate napeljavo po hodniku, potem se najbrž že da naročiti. Pokliči na t-2.
Slika Optika od 30.5.2008

Domn
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 19. Okt 2006 ob 19:36
T-2: Že imam
Paket: 50/50, 2x IPTV, ip telefonija
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Domn » 3. Avg 2008 ob 12:07

Sem poklical na t-2 in so rekli da ima gratel še neke stvari za dokončat....
:D

Uporabniški avatar
kingo
Model
Prispevkov: 230
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 11:52
T-2: Že imam
Paket: T4 200/20

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a kingo » 23. Avg 2008 ob 11:55

A lahko nekaj vprašam, če kdo ve. Sem na Železnikarjevi (Spodnja Šiška), ki pa naj bi spadala pod Lj-Bežigrad glede postaje za optiko. Kdaj bo končno optika do doma - kopali so že zdavnaj (pred najmanj pol leta), pa tudi že polagali nekaj...

Odgovori