Optika Slovenske Konjice

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Yani2000
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 20:49
T-2: Že imam
Paket: P2 Klasik (100/10Mbit)
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a Yani2000 » 15. Jul 2012 ob 12:11

Pred približno enim letom je uporabnik "jetomit" izjavil:
jetomit napisal/-a:Nebi rekel, da bo GVO tako hitro uredil zadevo :)

Lahko pa rečem le to, da letos žal ne bo božiček prinesel optike v Konjice :( Zna pa kak velikonočni zajček mal večje darilo letos prinesti...

Lep večer :)
Potrdil mu je še zaposlen pri T-2 / moderator:
slow_slow napisal/-a:vam pove iz prve roke :D
No, velikonočni zajček nas je že zdavnaj zapustil in ni pustil nobenega darila za nas konjičane. :(
Očitno bo TS optika prej v konjicah kot od T-2. :(
Res pa nočem prestopit nazaj k TS, zaradi njihovega arogantnega obnašanja do uporabnikov, kjer so me dobesedno na suho nategovali po dolgem in po čez.
Res škoda, da tako veliki ladji (podjetji) bijeta tako močno bitko na morju imenovanem davkoplačevalci. Ker na koncu bomo vse skupaj plačali mi davkoplačevalci in ne sam enkrat ampak trojno:
1. z mesečnim računom za storitve
2. dokapitalizacija NLB zaradi posojil Zvon Holdingu.
3. uslužbencem v javnem sektorju
4. odvetinki, stečajni upravitelji in ostali priseski, ki vlečejo miljone za prelaganja papirja in razne "analize"
In tega denarja ni malo in to ni edini primer. In pol se na koncu sprašujemo zakaj naša država tone?! Ja seveda če pa se gremo prikriti monopolizeeeemmmm.... itd. itd.
No, sem že mal zašel s teme, sigurno jih je miljarda podobnih na tem forumu in vse govorijo isto.
Itak sem pa vedno vedel, da T-2 še rad malce zavleče njihove roke (vedno jih je in vedno jih bo). Upam da nebo tako dolgo kot pri sosedih (Sl. Bistrica).
Slika
Slika

jetomit
Znanec
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Dec 2007 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a jetomit » 16. Jul 2012 ob 09:54

Pozdravljen,

zadeva je v teku, kot sem omenjal! Žal pa so prišle vmes težave, katerih bi lahko že bili vajeni pri takšnih dogovorih :)

Drugače pa ima tukaj Telekom kar težave, ker je za to območje ki ga omenjaš prejel denar iz EU sredstev, kateri je mišljen za razvoj obrobja mest(NEURADNO pa s tem denarjem gradi tudi po mestih...)

Glede velikonočnega zajčka pa upajmo, da ujame vsaj naslednji rok :)

TgT
Nadebudnež
Prispevkov: 383
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Dobrava pri Slov.Konjicah
Kontakt:

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a TgT » 16. Jul 2012 ob 13:26

Telekomove optike oz. OŠO optike še lep čas ne bo, lahko se govori o letu 2013. Rok za izdelavo OŠO projekta je konec jeseni - začetek zime, drugače bojo padali penali :)
Hit'n'Run ;-)

jetomit
Znanec
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Dec 2007 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a jetomit » 24. Sep 2012 ob 20:33

No kot ste videli, se optika po Konjicah dela iz strani TS, ki je načeloma bila namenjena krajem ob Slovenskih Konjicah.... Klasika, da se evropski denar izkorišča iz strani TS....
V upanju, da jih T-2 prehiti, mislim da se začne nekaj premikati naslednji teden....

Jaz kot uporabnik sem to samo slišal, bomo pa videli ali bo temu res tako :twisted:

TgT
Nadebudnež
Prispevkov: 383
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Dobrava pri Slov.Konjicah
Kontakt:

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a TgT » 24. Sep 2012 ob 21:39

Počasi se bojo ponudniki začeli "grebst" za uporabnike v Konjicah.

Elektro Turnšek že ponuja in pobira podpise za nove uporabnike, čeprav omrežje še zdaleč ni končano. Danes je prišla ponudba tudi od Amisa, da bojo ponudili svoje storitve peko OŠO. Poleg SIOLa se pričakuje se še kakšen ponudnik, izbira bo pestra.
Kaj bo z T-2? Bo ponudil svoje storitve samo na svojem omrežju v mestu ali tudi na OŠO?
Če bi kakšen neuradnik povprašal glede tega bi bil hvaležen.
Hit'n'Run ;-)

jurehaup
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Okt 2012 ob 07:51
T-2: Še nimam

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a jurehaup » 10. Okt 2012 ob 07:53

Ja res, začeli so se ponujat. Kdaj pa bo pravzaprav možen priklop? Kdaj bi naj tisti v okoliških krajih ki so na beli lisi dobili optiko?
In kdaj tisti na sivih lisah?

Yani2000
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 20:49
T-2: Že imam
Paket: P2 Klasik (100/10Mbit)
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a Yani2000 » 10. Okt 2012 ob 09:57

V Konjiških novicah je pisalo, da bodo v začetku decembra začeli priklapljat prve uporabnike v Konjiški občini.
Torej same Slovenske Konjice kot mesto bodo začeli v decembru in na veliko v januarju.
Mene kot zvestega uporabnika T-2 bolj skrbi kako bo s priklopi na T-2 omrežje.
- Kaj bo sedaj s temi T-2 omaricami na naših hišah?
- Jih bo lahko TS uporabil?
- Bo TS v obstoječo omarico napeljal optiko ali bo potrebna nova omarica od TS?
(In posledično tudi novo prekopavanje dvorišča.)
V Konjiških novicah je pisalo, da se bo dalo priklopit samo na Siol, Amis in Elektro Turnšek.
Nič o T-2 oz. o T-2 niso uspeli pridobit nobenih informacij (bravo!).
Sem pa našel tole: http://www.t-2.net/ponudba/t-2-na-optiki-ts
Sam v drobnem tisku piše: Ni na voljo na vseh lokacijah optičnega omrežja Telekoma Slovenije. :(
Če pa vas še zanima zakaj navijam za T-2, vas moram obvestit, da sem naredil par izračunov za lastni priklop in prišel do naslednjih zaključkov:
Elektro Turnšek: 74€ + dodatki (v bistvu sploh nisem računal, ker so ful dragi)
Amis: 62€
Siol: 60€
T-2: 56€ :rtmT2:
To so izračuni za paketne ponudbe vseh ponudnikov in vključujejo HDTV, nekaj telefonskih priključkov in blazno hiter internet.
Najbolj blazno hiter je seveda od T-2 (100/20Mbps) ter T-2 ponuja največ dodatkov kot je npr. 200 enot (klici v VSA omrežja v Sloveniji!) ;-) :rtmT2:

Sedaj pa, da ne bom sejal samo "slabih" novic:
Kaj se ni govorilo, da bo T-2 v Konjicah odprl novo "mini" poslovalnico + lokacijo za optične omarice s stikali?
No, itak jo rabi, kam bo pa drugače dal te optične omarice s stikali za uporabnike, a ne?
In kaj se ni govorilo, da bo ta prostor hiša nasproti Merkator centra?
Fora je, da sem vidu, da je ravno včeraj GVO kopal do te hiše (TS ima drugač za optiko namenjen kontajner pri Zdravstvenem domu, v Ločah pa pri šoli).
In kaj me še bolj bega je, da je ta hiša bila edina ko je GVO (če so sploh bli od GVO) kopal do nje v zadnjem mesecu/letu.
Tak da men se zdi da neki bo na tem in mogoče, ampak res mogoče obstaja upanje da bo T-2 vzporedno s TS ponudil optiko.
To bi bilo carsko! :car:
Slika
Slika

vrabic
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 28. Okt 2008 ob 14:12
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a vrabic » 10. Okt 2012 ob 10:06

Sam živim v Slovenskih Konjicah in vem, da optiko polaga tudi Gratel, Prav tako je pred kopanjem na pločnikih bilo označeno T2, tako da predvidevam da delajo svoje omrežje. Tudi na oglasni deski smo dobili obvestilo od gratela, da bodo priklopi možni kmalu.

:rtmT2:

Komaj čakam. Je pa res da sem na to temo klical na T2 in tam one boge študentke o tem ne vedo nič. Da o gratelovi spletni strani ne govorimo, saj je bila nazadnje posodobljena leta 2008.
LP

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 10. Okt 2012 ob 10:10

Bojda tam pospešeno koplje Gratel :-) za T-2.
Slika

Yani2000
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 20:49
T-2: Že imam
Paket: P2 Klasik (100/10Mbit)
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a Yani2000 » 10. Okt 2012 ob 10:46

vrabic napisal/-a:Sam živim v Slovenskih Konjicah in vem, da optiko polaga tudi Gratel, Prav tako je pred kopanjem na pločnikih bilo označeno T2, tako da predvidevam da delajo svoje omrežje. Tudi na oglasni deski smo dobili obvestilo od gratela, da bodo priklopi možni kmalu.
Vidiš to me moti pri T-2!
Nikoli ne rečejo vsaj okvirno nekaj! (Pol vsaj vem da moram temu pripisat še en mesec.)
Ker kmalu je lahko za njih tudi za Veliko noč leta 2013 (pun intented). ;-)

@Pizzicato:
Hvala!
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 10. Okt 2012 ob 11:10

Pa tudi hiša kjer bo oprema T2, je bojda že prodana :-)
Slika

jurehaup
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Okt 2012 ob 07:51
T-2: Še nimam

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a jurehaup » 10. Okt 2012 ob 11:31

Torej če že v centru niste sigurni če bo ponudnik T2, potem jo v našem kraju, okoliškem zagotovo nebo.

TgT
Nadebudnež
Prispevkov: 383
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Dobrava pri Slov.Konjicah
Kontakt:

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a TgT » 10. Okt 2012 ob 12:41

Yani2000 napisal/-a: - Kaj bo sedaj s temi T-2 omaricami na naših hišah?
- Jih bo lahko TS uporabil?
- Bo TS v obstoječo omarico napeljal optiko ali bo potrebna nova omarica od TS?
- ko bo možno boš imel T2 optiko do omarice
- ne, zakaj bi jih uporabljal TS če so T2jeve
- dobiš novo omarico, ki ne bo TSjeva, TS nima v lasti OŠO
Yani2000 napisal/-a: V Konjiških novicah je pisalo, da se bo dalo priklopit samo na Siol, Amis in Elektro Turnšek.
Nič o T-2 oz. o T-2 niso uspeli pridobit nobenih informacij (bravo!).
Sem pa našel tole: http://www.t-2.net/ponudba/t-2-na-optiki-ts
Sam v drobnem tisku piše: Ni na voljo na vseh lokacijah optičnega omrežja Telekoma Slovenije. :(
Če pa vas še zanima zakaj navijam za T-2, vas moram obvestit, da sem naredil par izračunov za lastni priklop in prišel do naslednjih zaključkov:
Elektro Turnšek: 74€ + dodatki (v bistvu sploh nisem računal, ker so ful dragi)
Amis: 62€
Siol: 60€
T-2: 56€ :rtmT2:
Še enkrat, omrežje OŠO ni TSjevo omrežje, je javno odprto omrežje v lasti občine, dobila so se sredstva iz evropskega sklada in od zasebnega partnerja - GVO, ki bo 20 let imel skrbništvo nad omrežjem.
Pri primerjavi cen si mogoče upošteval tudi dodatne tv vmesnike? ne razumem zakaj te El.Turnšek pride tako drago, pri njih lahko hkrati gledaš programe na treh TVjih brez dodatnih stroškov. Pri SIOLu je cena potem večja za 12€ (2x6€ mesečno 24 mesecev ), koliko na vmesnik se doda pri T2 pa trenutno ne vem na pamet.
Yani2000 napisal/-a: Tak da men se zdi da neki bo na tem in mogoče, ampak res mogoče obstaja upanje da bo T-2 vzporedno s TS ponudil optiko.
To bi bilo carsko! :car:
Nekaj bo sigurno.

Sam pač ne bom ostal na T2 :grr: ker optika je pa le optika, izbral bom Amis ali El.Turnšek ;-) SI(L)OLa pa nikol več :grrpc:
Hit'n'Run ;-)

TgT
Nadebudnež
Prispevkov: 383
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Dobrava pri Slov.Konjicah
Kontakt:

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a TgT » 10. Okt 2012 ob 12:43

jurehaup napisal/-a:Torej če že v centru niste sigurni če bo ponudnik T2, potem jo v našem kraju, okoliškem zagotovo nebo.
V centru bo, ko bo :nevem: v okolici pa kjer ni omarice T2 pa zagotovo ne. :hudicek:
Hit'n'Run ;-)

Yani2000
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 20:49
T-2: Že imam
Paket: P2 Klasik (100/10Mbit)
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a Yani2000 » 10. Okt 2012 ob 13:54

TgT napisal/-a:
Yani2000 napisal/-a: - Kaj bo sedaj s temi T-2 omaricami na naših hišah?
- Jih bo lahko TS uporabil?
- Bo TS v obstoječo omarico napeljal optiko ali bo potrebna nova omarica od TS?
- ko bo možno boš imel T2 optiko do omarice
- ne, zakaj bi jih uporabljal TS če so T2jeve
- dobiš novo omarico, ki ne bo TSjeva, TS nima v lasti OŠO
Cool! Hvala za obrazložitev!
Za OŠO se še nisem nič pozanimal in zelo malo vem o tej tematiki. :oops:
TgT napisal/-a:
Yani2000 napisal/-a: V Konjiških novicah je pisalo, da se bo dalo priklopit samo na Siol, Amis in Elektro Turnšek.
Nič o T-2 oz. o T-2 niso uspeli pridobit nobenih informacij (bravo!).
Sem pa našel tole: http://www.t-2.net/ponudba/t-2-na-optiki-ts
Sam v drobnem tisku piše: Ni na voljo na vseh lokacijah optičnega omrežja Telekoma Slovenije. :(
Če pa vas še zanima zakaj navijam za T-2, vas moram obvestit, da sem naredil par izračunov za lastni priklop in prišel do naslednjih zaključkov:
Elektro Turnšek: 74€ + dodatki (v bistvu sploh nisem računal, ker so ful dragi)
Amis: 62€
Siol: 60€
T-2: 56€ :rtmT2:
Še enkrat, omrežje OŠO ni TSjevo omrežje, je javno odprto omrežje v lasti občine, dobila so se sredstva iz evropskega sklada in od zasebnega partnerja - GVO, ki bo 20 let imel skrbništvo nad omrežjem.
Pri primerjavi cen si mogoče upošteval tudi dodatne tv vmesnike? ne razumem zakaj te El.Turnšek pride tako drago, pri njih lahko hkrati gledaš programe na treh TVjih brez dodatnih stroškov. Pri SIOLu je cena potem večja za 12€ (2x6€ mesečno 24 mesecev ), koliko na vmesnik se doda pri T2 pa trenutno ne vem na pamet.
Da, upošteval sem nekaj dodatnih HDTV vmesnikov oz. sem izbral med paketi, ki imajo več HDTV vmesnikov že vključenih. Pravtako sem moral dodat še nekaj ISDN&PSTN vmesnikov.
Pač za vsakega je nekaj. Jaz sem izbral za moj osebni primer. Vsak pa mora obiskat vse domače strani ponudnikov in iz njihovih kompliciranih straneh sestavit lasten paket (najbolj enostavno ima na spletni strani zopet T-2 nareto, pohvale! :rtmT2: ).
Elektro Turnšek ima najdražje pakete in noben ga ne prekaša (tudi Siol). Potem se mi dalje sploh ne splača gledat za kakršnekoli dodatke. Tudi internet ima najpočasnejši + TV zamika ne podpira + ...
Na en dodaten HDTV vmesnik se pri T-2 doda 4€ in to je izredno malo + začetni paketi so najcenejši v Sloveniji.
TgT napisal/-a:
Yani2000 napisal/-a: Tak da men se zdi da neki bo na tem in mogoče, ampak res mogoče obstaja upanje da bo T-2 vzporedno s TS ponudil optiko.
To bi bilo carsko! :car:
Nekaj bo sigurno.

Sam pač ne bom ostal na T2 :grr: ker optika je pa le optika, izbral bom Amis ali El.Turnšek ;-) SI(L)OLa pa nikol več :grrpc:
Pravilno se odločuješ!
Če jaz osebno T-2 še nebi imel na voljo v kratkem bi izbral Amis (lepe hitrosti za lepi denar, sam kako je s televizijo in ostalimi "skritimi" stroški nimam pojma).
Pri Amisu bi se tudi vezal za 24 mesecev, če le prišparam še kakšen dodaten evro, ker v tvoje kraje še najmanj 2 leti ne bo T-2 prišu.
Slika
Slika

Odgovori