Optika v Kranju

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a srus » 7. Apr 2010 ob 10:41

Sicer nima zveze z optiko v Kranju, ampak tema je le kranjska. Ali je kdo preračunaval, če se še splača imeti IP TV na bakru pri T-2 sedaj, ko so končno TeleTV kablaši začeli ponujati digitalne programe in končno razširili njihov nabor. Moj baker komaj zmore en IPTV kanal prenašati, ne vem pa kako je pa z digitalno kvaliteto na kranjskem kablu - kockanje, čas preklopa kanalov, EPG, format slike, ali je možno snemanje oddaj? Ima kdo že digitalni sprejemnik na TeleTV omrežju? Kako je narejena avtorizacija STB, se je možno kaj priklopiti z drugo opremo?

ZLLL
Znanec
Prispevkov: 51
Pridružen: 12. Sep 2009 ob 08:52
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a ZLLL » 13. Apr 2010 ob 08:14

Rad bi samo ponovno poudaril, da naj T-2 ali njihovi podizvajalci čim prej pošljejo na Mestno občino Kranj predstavnike, da se dogovorijo za sodelovanje pri projektu kanalizacije Bitnje-Žabnica. Projekt je že potrjen za izgradnjo v naslednjih dveh letih. T-2 ima na območju Zg. Bitnja že zgrajenih nekaj praznih jaškov, MOk je po izjavah na portalu KRpovej zainteresirana za sodelovanje pri kanalizaciji/optiki. Dogovor bo letos še lažje doseči, saj smo v letu lokalnih volitev. Za pomoč in podporo se morda lahko obrnete tudi na KS Bitnje, ki ima interes, da dobi optiko; prilagam še kontakt: ks.bitnje@abakus.si.

mr_tweak
Znanec
Prispevkov: 92
Pridružen: 24. Jul 2006 ob 08:41
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a mr_tweak » 4. Maj 2010 ob 08:43

Ima kdo kakšne informacije ali bo optika dosegljiva na naslovih: Ulica Angelca Hlebce 3a, 3b, 5a, 5b, 7a, 7b, 9a in 9b v Kranju.
Gre za novozgrajene bloke, kjer investitor zatrjuje, da je T2 (gratel) optiko do posameznih vhodov (hišnih številk) potegnil, le do posameznih stanovanj ne.

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a turist » 4. Maj 2010 ob 10:59

Sigurno bo. Najkasneje 2032! :owned:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Krypto » 4. Maj 2010 ob 16:04

mr_tweak napisal/-a:Ima kdo kakšne informacije ali bo optika dosegljiva na naslovih: Ulica Angelca Hlebce 3a, 3b, 5a, 5b, 7a, 7b, 9a in 9b v Kranju.
Gre za novozgrajene bloke, kjer investitor zatrjuje, da je T2 (gratel) optiko do posameznih vhodov (hišnih številk) potegnil, le do posameznih stanovanj ne.
Zaenkrat je optika možna na Angelce Hlebce 1a,b,c,d ker je bil investitor Lokainvest. Bloki od Gradbinca optike AFAIK nimajo. Je pa možen dostop preko bakra.

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a srus » 1. Jun 2010 ob 19:47

Danes sem cel dan videval fante iz GVO, ki so optiko varili na obeh koncih teh novih blokov (proti Qulandiji in proti Planini)

Pohvalno, da se stvari premikajo, morda bo Telekom še kaj optike proti nam v Čirčam potegnil, saj ima glavno cev tu že položeno.

Uporabniški avatar
milfek23
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 25. Jul 2009 ob 12:24
T-2: Že imam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a milfek23 » 5. Jun 2010 ob 16:54

A kdo ve kdaj bo optika na Primskovem ? Sm klicou pa so mi rekli da bo čez en mesec, pa nič, potem sem pa klicou še enkrat pa so rekli čez 3 mesce pa še vedno nič.

Upam da bo čim hitrej :)

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Krypto » 5. Jun 2010 ob 21:41

Kje na Primskovem?

Uporabniški avatar
milfek23
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 25. Jul 2009 ob 12:24
T-2: Že imam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a milfek23 » 8. Jun 2010 ob 19:39

šuceva ulica

Upor
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 26. Jul 2008 ob 16:57
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Upor » 12. Jun 2010 ob 06:46

Ma ja tale t2 in optika sta čisto skregana! Dejansko da bo položeno in uštimano bomo res dočakali leto 2032. Do takrat bodo pa brezžične tehnologije zelo na porastu in se bo vsem jexxx za optiko razen glavnih vodov.
Za Britof so tudi rekli prvi v vrsti ko se bo pričelo graditi in,...... kaj to pomeni še vedno nič. Ali to pomeni da bo treba vdsl enostavno toliko plačati kot bi te prišla optika potem se pa bodo lahko premaknili ali ne?

tomko036
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 27. Mar 2007 ob 18:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžna svetloba
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a tomko036 » 14. Jun 2010 ob 10:23

V neuradnih krogih sem slišal, da bo treba za priklop optike v Kranju plačat..... No sej... jest sem že sam rekel, da bi zadevo sam zrihtal, samo priklopit bi še prišli... ustavilo se je pa na soglasjih od občine, tle je pa čista jeb..... Tok de ostajam na bakru, ki sem ga pa en del tudi sam položu na lastne stroške. T2 zamisli se malo... eni smo priravljeni narediti vse, vi pa....

Uporabniški avatar
hocemoptiko
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 18. Jun 2010 ob 14:22
T-2: Že imam
Paket: T-2 UMTS
Kraj: Prebačevo

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a hocemoptiko » 18. Jun 2010 ob 14:51

Lep pozdrav vsem skupaj!

Rad bi vas seznanil z mojo življensko zgodbo o internetu. Ko sem bil še čisto majhen, nisem imel interneta. Sploh. Oče je delal še v takratnem LTH-ju. Do pred kakšne 4 leta je oče domov prinesel izpolnjeno T-2 naročilnico za internet preko telefoskega kabla. Bil sem zelo vesel. Čakal sem 1 mesc, nč, čakal sem 1 leto, zaman, čakal sem 3 leta, nč. Klicaril je na T-2. Rekli so da nas bojo priklopil, čim nas bojo lahko. Potem je oče na T-2 uzeu SIM podatkovno kartico. Kartica je zastonj, mesečna naročnina pa 10€. Super ane, še signala je blo dost. Kartico smo dal noter v malo starejšo Nokio k ima v sebi modem. In je potem prek programa Nokia PC Suite vzpostavil povezavo z internetom. Mislil sm že, razsvetljenje, končno internet. Seveda je hitrost porazna. 40kB/s downloada in 10kB/s uploada. Pri COD2, COD4, imam na slovenskih serverjih konstantno 190+ pinga. Seveda se ne da s tem nikakor igrati. Sedaj pa mi je že tolk dopizdil ker imajo sosedi internet prek telefonskega kabla internet, nm pa so rekl uni kurci na telekomu da je priklop na tel. kabl nemogoč ker ga pri nas ni. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA. Dobro dobro, sem si rekel ko so začeli kopat tuki pri nas v Hrastju, Prebačevu, sej bom kmal lah izbirou med optiko al pa med čem drugim... Zdej so razril, postavil cevi, nazaj asfaltiral, cevi pa prazne gnijejo... Imam sedaj 2 vprašanja:
1. Zakaj nemoremo dobiti normalnega interneta prek telefonskega kabla, domačega telefona, kot vsi normalni ljudje v Hrastju, Prebačevu in celi Sloveniji?
2. Kva je zdej z optiko?

Imam namreč že eno leto omarico na hiši, priklopiti pa nas nemorejo na nič... Niti enega navadnega kabla nemorem dobit.

Zdej mam prek telefona tak internet (in to za 10€):

Slika

To je sreča da je taka hitrost, če je oblačno ali pa sneg pada se hitrost skoraj prepolovi.
Če bi se odločil za navaden internet bi vzel 1mb/1mb za 24€. Na e-naročilnici ko utipkam svojo lokacijo, mi ponudi tak internet prek tel. kabla, nam ga pa nemorejo priklopit...
Če pa za optiko pa 10/10 za 19€.
Sem pa na naslovu Prebačevo 1.

Zdej sm v situaciji za popenit.

Če mi lahko kdo pomaga nej pove čimprej...

Hvala lepa za vašo pozornost!

Lep pozdrav!
Zadnjič spremenil hocemoptiko, dne 18. Jun 2010 ob 14:59, skupaj popravljeno 1 krat.
"Your gonna miss every shot that you dont take." - Hutch, 20.1.10

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a kekoke » 18. Jun 2010 ob 14:57

Am, ni glih zaželjen nivo komunikacije tole. Potrud se mal in lepše napiši, sicer ti bodo tole zaklenili in verjetno tudi izbrisali. Take globoke, kompleksne in čustvene izpovedi gredo ponavadi v rubriko Vaša zgodba, kjer veljajo posebna pravila, poišči povezavo do njih.
Zadnjič spremenil kekoke, dne 18. Jun 2010 ob 15:02, skupaj popravljeno 4 krat.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
hocemoptiko
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 18. Jun 2010 ob 14:22
T-2: Že imam
Paket: T-2 UMTS
Kraj: Prebačevo

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a hocemoptiko » 18. Jun 2010 ob 14:59

Je sedaj uredu?
"Your gonna miss every shot that you dont take." - Hutch, 20.1.10

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a kekoke » 18. Jun 2010 ob 15:13

Kar se mene tiče je bolje.
Glede optike, od kanalizacije in omaric do delujoče povezave je €€€ svetlobnih let oddaljenosti. Ko pride kej € naokrog, pride tudi optika.
Glede bakra, ni tok v €€€ problem kot v vezah in poznanstvih (če ima T-2 svojo centralo (kolokacijo) na centrali kamor gre tvoj kabel, če je še nima potem beri opombe glede optike). Problem so kapacitete v telekomovih centralah ( od koder bi te povezal na T-2jevo). Lahko, da so sosedi naročil SIOL, kjer je verjetno druga čakalna vrsta ali pa poznajo koga, ki je vedel kdaj se bo kakšna kapaciteta sprostila in je lobiral za svoj priključek na pravem mestu ob pravem času.
Glede zraka. K sem bil jest tok star k ti sem bil vesel avtombilčov k se jih je dal upravljat brez vrvice. Voki toki k je nesu 300m je bil razkošje. Če želiš bazno postajo na svoji strehi beri opombe pri optiki.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Odgovori