Optika v Kranju

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
catal
Faca
Prispevkov: 127
Pridružen: 11. Maj 2006 ob 14:52
T-2: Že imam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a catal » 15. Dec 2007 ob 12:54

manta napisal/-a:Mi imamo omarico v hiši že od maja, vendar ko koga vprašaš kdaj bo fibr notri vsak reče čez 2 meseca. No, sedaj mi je S.D. ZAGOTOVIL :D da bo do novega leta 100% napeljano. Bomo videli.
Novo leto bo kmalu tu, so kakšne nove informacije ali bodo 2.januarja pač rekli, da bo v dveh mesecih? :roll:

Uporabniški avatar
ZmAY
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 25. Jan 2007 ob 14:01
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel + TV
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a ZmAY » 15. Dec 2007 ob 14:17

pocak, prvo morjo men skopat pa napelat, prklopt, pol pa ti na vrsto prides :mrgreen: :mrgreen:

Uporabniški avatar
albundy
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 15. Nov 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 200/20

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a albundy » 21. Dec 2007 ob 11:08

T2 hvala za priklop.
Nimda moram rečt, da ste do sedaj pokazali korekten odnos. Vleka optike po stanovanju je bila po planu. Fanta sta prišla do minute točno. Prav tako par dni kasneje fant z opremo in končni priklop.
Malo se je zatikalo z izbiro tel številke saj sem si eno zbral pa sta mi dva potrila, da je OK. Potem pa mi ob priklopu pove, da je tista številka v razponu rezerviranem za poslovne uporabnike. OK nima veze so mi dali eno v redu številko.

Upam, da bo delalo ves OK in da bom zadovoljen. Začetek je dober.

Zi_Xul
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: T-4 + čakam 2 SDTV STBja

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Zi_Xul » 21. Dec 2007 ob 11:13

S kje pa si albundy?

Uporabniški avatar
albundy
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 15. Nov 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 200/20

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a albundy » 21. Dec 2007 ob 11:18

krulovka :D

Uporabniški avatar
albundy
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 15. Nov 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 200/20

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a albundy » 21. Dec 2007 ob 11:23

aja še to. Osnovno so mi dali en poštni predal. Brezplačno jih dobiš pet. Ko sem probal nastaviti še kakega ne samo enega, se ni dalo, ker sem imel dodeljen samo en predal. Kličem na tel.št za teh.pomoč in en fant mi pravi ni problema. Pogledam na servisne strani čez 10min in evo zadeva že omogočena. Bravo le tako naprej.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Mark » 21. Dec 2007 ob 12:02

Ti kr pokliči in se dajo takšne stvari takoj rešit... Kakšna stvar pa žal ne gre preko telefona in je treba poslati pisno! Npr pošta, fax, scan! Če pošlješ fax ali scan ti lahko v roku pol ure že nomalno naprej deluje! Če ne pa pošlji zs...

catal
Faca
Prispevkov: 127
Pridružen: 11. Maj 2006 ob 14:52
T-2: Že imam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a catal » 28. Dec 2007 ob 22:25

A če jih prek faksa vprašam kdaj bodo naredili Bertoncljevo ulico ali bom dobil odgovor?
Ker vsi govorijo, da če pošleš faks da takoj vse upedenajo
:lol:

midjko
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 22. Feb 2007 ob 00:19
T-2: Že imam
Paket: TV, VOIP, 1MB/512 INTERNET
Kraj: JESENICE

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a midjko » 28. Dec 2007 ob 23:17

mr_tweak napisal/-a:Jao, kako eni vse posplošujete, optika ni koaks, ki ga lahko kar prekineš pa doštukaš kar počne Tele-Tv.

Vsak spoj (vsako vlakno) je treba spajati in nato tudi testirati. In na posameznih jaških tako spajanje in testiranje optičnih vlaken (24 in več) lahko traja nekaj ur. Jaški so pa skoraj pred vsako ulico.

Seveda je problem v delovni sili. V Sloveniji je bolj malo podjetij, ki imajo ustrezno opremo in spajanje/testiranje opravijo kakovostno. Zakaj jih je malo, zato ker pred leti je bilo le majhno povpraševanje po optičnih spojih. (Telekom, SŽ, Eles in Dars so večinoma uporabili svojo delovno silo)
Se kar strinjam z napisanim. Malo je podjetij, ki bi kvalitetno opravljale storitve.

Kolikor jaz vem, ima Gratel sklenjene pogodbe z podizvajalci, ki za njih za nek denar opravljajo te storitve (izvedba nik kanalov po blokih, izvedba priklopov).

Dobro bi bilo vedeti, koliko Gratel dejansko nudi za en priklop na optiko???

Morda pa ni ekonomske računice in bi investicija v opremo (ki stane reda velikosti 11 k € - varilnik in par tisoč € za OTDR) presegla dohodek, ki bi ga podjetja (podizvajalci) dejansko dobili od priklopov.

Morda se pa tudi motim - who knows?

Lp

Midjko

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 29. Dec 2007 ob 00:26

Mam še jaz eno vprašanje... kako so ponavadi označene "poti" kjer bodo gratelovci kopali za optiko? V stražišču (na delavski) sem opazila ene zelene črtice po pločniku, pa me zanima, če je to gratelovo maslo, ali so si telekomovci označili, kje potekajo njihovi kabli?

lp Nina

catal
Faca
Prispevkov: 127
Pridružen: 11. Maj 2006 ob 14:52
T-2: Že imam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a catal » 29. Dec 2007 ob 02:26

midjko napisal/-a:
mr_tweak napisal/-a:Jao, kako eni vse posplošujete, optika ni koaks, ki ga lahko kar prekineš pa doštukaš kar počne Tele-Tv.

Vsak spoj (vsako vlakno) je treba spajati in nato tudi testirati. In na posameznih jaških tako spajanje in testiranje optičnih vlaken (24 in več) lahko traja nekaj ur. Jaški so pa skoraj pred vsako ulico.

Seveda je problem v delovni sili. V Sloveniji je bolj malo podjetij, ki imajo ustrezno opremo in spajanje/testiranje opravijo kakovostno. Zakaj jih je malo, zato ker pred leti je bilo le majhno povpraševanje po optičnih spojih. (Telekom, SŽ, Eles in Dars so večinoma uporabili svojo delovno silo)
Se kar strinjam z napisanim. Malo je podjetij, ki bi kvalitetno opravljale storitve.
Kolikor jaz vem, ima Gratel sklenjene pogodbe z podizvajalci, ki za njih za nek denar opravljajo te storitve (izvedba nik kanalov po blokih, izvedba priklopov).
Dobro bi bilo vedeti, koliko Gratel dejansko nudi za en priklop na optiko???
Morda pa ni ekonomske računice in bi investicija v opremo (ki stane reda velikosti 11 k € - varilnik in par tisoč € za OTDR) presegla dohodek, ki bi ga podjetja (podizvajalci) dejansko dobili od priklopov.
Morda se pa tudi motim - who knows?Lp
Midjko
Okej da smo si takoj na jasnem. V Kranju se zadnjih nekaj mesecev sploh ni nič novega priklapljalo (govorim o hišah z optiko) in me prav boli k kolk so oni bogi, pa da to traja, zakaj potem ne morejo pač rečt: Jebite se, mi bomo zdej na drugmu koncu slovenije rihtal optiko, vi imate kanale, tko da pridete na vrsto čez kakšno leto ali pa tudi ne.
Najbolj bi bil vesel, da bi pač rekli: Mi ne vemo kdaj boste imeli optiko.
Ne pa da vsakih par mesecev slišimo: ja v dveh mesecih bo zrihtano.

Tako za okus:
Napisal/-a catal dne 14. mar 2007 - 14. stran tega topica
YAY, danes so začeli rit po naši strani ulice!...

Slika

Uporabniški avatar
ZmAY
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 25. Jan 2007 ob 14:01
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel + TV
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a ZmAY » 29. Dec 2007 ob 12:46

OrionLady napisal/-a:Mam še jaz eno vprašanje... kako so ponavadi označene "poti" kjer bodo gratelovci kopali za optiko? V stražišču (na delavski) sem opazila ene zelene črtice po pločniku, pa me zanima, če je to gratelovo maslo, ali so si telekomovci označili, kje potekajo njihovi kabli?

lp Nina
To je gratel posprejov. Vem pa ne zakaj so razlicne barve, zelena, modra, rumena pa oranzna.

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 29. Dec 2007 ob 15:06

To so označene različne instalacije (plin, vodovod, kanalizacija...) Se pa pne spomnim kako je v KR z barvami. Pa to ni nič Gratel posprejal, kvečjemu naročil ostalim, da označijo svoje vode.
˝Let there be light˝,
and there was light!

jery
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 9. Feb 2007 ob 20:47
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a jery » 29. Dec 2007 ob 15:16

Pismo po Kranju vam tud že dolgo rijejo s to optiko.
Bogve kdaj, če sploh bojo v Loki začel.
Slika

Uporabniški avatar
ZmAY
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 25. Jan 2007 ob 14:01
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel + TV
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a ZmAY » 29. Dec 2007 ob 15:27

Ejsi/Disi napisal/-a:To so označene različne instalacije (plin, vodovod, kanalizacija...) Se pa pne spomnim kako je v KR z barvami. Pa to ni nič Gratel posprejal, kvečjemu naročil ostalim, da označijo svoje vode.
Kok cajta pa v povprecju traja, da zacnejo kopat, po tem ko to zacahnajo?

Odgovori