Optika v Kranju

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Badazz
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 22. Okt 2007 ob 18:15
T-2: Še nimam
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Badazz » 2. Mar 2008 ob 21:53

TiTiTiT napisal/-a:vrstni red prikljucitve optike: sencur, strazisce, britof .....
Glede na to,... možno da bo potem tudi Orehek takrat zraven?

krho
Faca
Prispevkov: 106
Pridružen: 3. Mar 2008 ob 13:20
T-2: Že imam
Paket: OranžniOptimum 300/50 (FFTH)

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a krho » 3. Mar 2008 ob 13:22

Kaj pa je potem s starim delom Drulovke? Kanali so, kdaj bodo polni, jaz bi rad zrihtal stanovanje v prvem nadstropju. Pa rabim potrditev "monterjev", da je lokacija, kjer sem predvidel opremo dobra, oz. je namestitev tam sploh možna.

tklemenc
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 22. Okt 2006 ob 21:28
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a tklemenc » 11. Mar 2008 ob 21:16

Mi lahko kdo pove, kako kaže z Bregom ob Savi? Smo samo 500m od zadnjega jaška v Drulovki.

Hvala in lp!
Slika

lp
Tine

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 15. Mar 2008 ob 11:06

Trenutno Rešet prekopava in asfaltira (moram reči, da so kar hitri) relacijo Trboje-Voklo, ravnokar so do konca poasfaltirali Šenčur, lahko da se selijo zdaj naprej proti Orehku in Drulovki. za Breg morajo prekopat še del, ki teče ob cesti skozi gozd. Mogoče čakajo, da se bo cesta sama razkopala (ni daleč od resnice), pa bodo kable samo notri vrgli :)

reno
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 15:57
T-2: Še nimam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a reno » 27. Mar 2008 ob 18:44

Ok...Sem doma blizu kranjskega bazena (letnega). Lansko leto poleti avgusta so polozili cevi in potem pocasi namontirali se omarce (ja omarco gledam ze pol leta v moji bajti). Sedaj pa ze par mesecev cista nula. A kdo kej ve kdaj bojo polozili se optiko? Iz dneva v dan vedno bolj dvomim, da bom optiko vidu se v letosnjem letu.

catal
Faca
Prispevkov: 127
Pridružen: 11. Maj 2006 ob 14:52
T-2: Že imam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a catal » 27. Mar 2008 ob 21:22

Če prebereš zadnjo stran (ali 3) ti bo najbrž jasno, da noben ne ve nič. Oziroma imajo namen v tej polovici leta naresti nič sploh.

(Sedaj se bo oglasil nekdo ki bo rekel da to ni tako preprosto, da so zadaj še druge zadeve ipd. ampak mene kot stranko to prav nič ne briga)
Čakam telekomovo optiko :jao:

frigelj
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 26. Mar 2008 ob 18:32
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a frigelj » 31. Mar 2008 ob 13:42

Mogoče kdo ve kdaj se lahko pričakuje optika v Čirčah ??

Odisej
Faca
Prispevkov: 136
Pridružen: 1. Okt 2006 ob 14:16
T-2: Že imam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Odisej » 2. Apr 2008 ob 08:20

reno napisal/-a:Ok...Sem doma blizu kranjskega bazena (letnega). Lansko leto poleti avgusta so polozili cevi in potem pocasi namontirali se omarce (ja omarco gledam ze pol leta v moji bajti). Sedaj pa ze par mesecev cista nula. A kdo kej ve kdaj bojo polozili se optiko? Iz dneva v dan vedno bolj dvomim, da bom optiko vidu se v letosnjem letu.
nevem če jo boš videl, so pa včeraj (Rešet) pripravljali T2 jaške po vaši ulici (Vidmarjeva in Mandeljčeva).
Slika

reno
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 15:57
T-2: Še nimam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a reno » 2. Apr 2008 ob 17:11

Odisej. Ja mogoce sem podal malo podatkov. Jaz sem s cevmi ze povezan do glavnih jaskov, kjer je ze napeljana optika in to optiko zaenkrat uporabljajo samo ljudje, ki zivijo v blokih. Vse kar morajo (T2/Gratel) naresti je to, da pripeljejo kable(optiko) do moje bajte :).

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 7. Apr 2008 ob 15:24

Dejstvo je, da gre v kranjskem koncu po začetnih spodbudnih rezultatih vse po polžje. Pri nas v Šenčurju je že eno leto, odkar so položili jaške. Nekje jeseni so v jaške že položili kable in v našem obejktu optični kabli že gledajo ven v kleti. Samo nikogar ni, ki bi zmontiral omarico in napeljal razvode po hiši, čeprav smo soglasja že zdavnaj podpisali...

Ne štekam, da toliko vložijo v izgradnjo, potem pa se niti ne potrudijo podvizati, da bi se vloženi €€€ čimprej začeli obračati, vračati in plemenititi. Očitno iimajo še vedno preveč cerkvenega denarja pod palcem. Če bi bil T-2 gorenjski, potem bi povsod že vse špilalo.

reno
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 15:57
T-2: Še nimam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a reno » 7. Apr 2008 ob 15:41

Ma ja sam sem se ze podobno spraseval. Zakaj hitro nekaj ne dokoncajo, da bi se denar cimprej vrnil? ne kapiram njihovega načrta.

Odisej
Faca
Prispevkov: 136
Pridružen: 1. Okt 2006 ob 14:16
T-2: Že imam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Odisej » 7. Apr 2008 ob 20:50

reno napisal/-a:Ma ja sam sem se ze podobno spraseval. Zakaj hitro nekaj ne dokoncajo, da bi se denar cimprej vrnil? ne kapiram njihovega načrta.
Če se prav spomnim je kanale kopal Gratel, sedaj pa dela Rešet...to je vse neka povezava....v tej povezavi, pa je začelo primankovati denarja... a naj bi se to počasi popravilo. Najdražja stvar pri optiki je ravno 1m zemeljskih del do naročnika in to je drago!!

Vem, prišli so T2jevci in zjutraj 7:00 zvonili če smo za optiko in nevem kaj še vse, potem je bilo pa v roku 2 mesecev se narejeno, omarice, cevi,....sedaj pa že lep čas "čakamo"......na istem koncu kot ti :lol:
Slika

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 8. Apr 2008 ob 10:21

Odisej napisal/-a: Če se prav spomnim je kanale kopal Gratel, sedaj pa dela Rešet...to je vse neka povezava....v tej povezavi, pa je začelo primankovati denarja... a naj bi se to počasi popravilo. Najdražja stvar pri optiki je ravno 1m zemeljskih del do naročnika in to je drago!!
:plosk: :mrgreen:

Bumbar, Rešet je podizvajalec Gratela in Gratel nič ne koplje.
LexLuthor napisal/-a:Dejstvo je, da gre v kranjskem koncu po začetnih spodbudnih rezultatih vse po polžje. Pri nas v Šenčurju je že eno leto, odkar so položili jaške. Nekje jeseni so v jaške že položili kable in v našem obejktu optični kabli že gledajo ven v kleti. Samo nikogar ni, ki bi zmontiral omarico in napeljal razvode po hiši, čeprav smo soglasja že zdavnaj podpisali...

Ne štekam, da toliko vložijo v izgradnjo, potem pa se niti ne potrudijo podvizati, da bi se vloženi €€€ čimprej začeli obračati, vračati in plemenititi. Očitno iimajo še vedno preveč cerkvenega denarja pod palcem. Če bi bil T-2 gorenjski, potem bi povsod že vse špilalo.
No dej ne žlobudraj nebuloze.

Drugače pa če imate kable v hiši morate podpisati pogodbo s T2 in potem vas pridejo priklopit. Malo se pa tudi sami znajdite, ne morejo vam vse k riti prinesti.
˝Let there be light˝,
and there was light!

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 8. Apr 2008 ob 11:32

Sej razumem, da se je občina spet neke nove stvari spomnila in teži z dovoljenji... in jasno mi je, da Gratel (al pa Rešet al pa kdor koli drug) brez dovoljenja razkopavat ne sme. Ampak ni mi pa jasno, zakaj so se "dela" ustavila kmalu po tistem, ko so se ceste (ulice, zelenice...) razkopale, cev se je dala notri, vse skupaj se je zrihtalo v prvotno stanje, zdaj pa vse skupaj stoji. Edina stvar, ki še manjka je optika v teh ceveh in pač priklop naročnikov.

Nisem tečna, niti ne težim... ampak ni mi jasno, izgradnja tega "delnega"omrežja je stala kar nekaj €€€, zdaj pa vse skupaj sameva že skoraj eno leto. A ni T2ju in Gratelu na koncu vseeno v interesu, da če se je že nekaj delalo, da se naredi do konca, da se celotna stvar začne priklapljati in da začnejo €€€ pritekati v podjetje, da se pač sama investicija sploh splača?

sej pravim, ne težim...samo na glas razmišljam in ugotavljam, da mi ni nič jasno :)

Odisej
Faca
Prispevkov: 136
Pridružen: 1. Okt 2006 ob 14:16
T-2: Že imam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Odisej » 8. Apr 2008 ob 11:51

Ejsi/Disi napisal/-a:
Odisej napisal/-a: Če se prav spomnim je kanale kopal Gratel, sedaj pa dela Rešet...to je vse neka povezava....v tej povezavi, pa je začelo primankovati denarja... a naj bi se to počasi popravilo. Najdražja stvar pri optiki je ravno 1m zemeljskih del do naročnika in to je drago!!
:plosk: :mrgreen:

Bumbar, Rešet je podizvajalec Gratela in Gratel nič ne koplje.
Vem, da ne poznaš cen in politike...ne se sekirat. Ko se je kopalo pri nas ni bilo Rešeta.
Ejsi/Disi napisal/-a:Drugače pa če imate kable v hiši morate podpisati pogodbo s T2 in potem vas pridejo priklopit. Malo se pa tudi sami znajdite, ne morejo vam vse k riti prinesti.
a se grejo slepe miši in čakajo po izgradnji če bo kdo odkril kabel v omrci, ga bodo pa priklopil.........
če ti noben ne pove, da se lahko priklop naredi, je malo težko ugibat...če pa kličeš pa vemo kako je.
Slika

Odgovori