Optika v Ljubljani - LJ Moste

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Urossx
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 23. Feb 2007 ob 10:07
T-2: Še nimam

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a Urossx » 13. Sep 2007 ob 21:18

no pa da se jaz povem mojo zgodbo: jaz zivim v novih jaršah imamo po bloku napelano optiko od TK jutri naj bi ze bili povezani v blok(po bloku je instalacija) ampak zdej sem na drugem koncu videl kako delajo optiko in uprasam delavca za koga delajo pa pravi da dela za TK jaz ok ane. grem 100m naprej vidim T2 jašek :lol: kdo je sedaj bolj smotan ? :D ja delajo pa iz 2 smeri.

Imam pa se drugi problem: T2 so kao prisli pobirati soglasja za delanje optike po bloku ampak niso dobili( do mene soglasje ni prislo :shock:) sedaj pa me zanima je se kaksna moznost da zraven TK dobimo se T2 ker TK ni mi ušec ane.. :lol: TK je v 2 dneh 4 pobiral soglasja T2 pa je KAO pobiral sicer nevem kdaj mogoce ob 10h zjutri :lol: kaksna moznost za ponovno pobiranje soglasij ?

Uporabniški avatar
dugi
Faca
Prispevkov: 166
Pridružen: 29. Maj 2007 ob 22:47
T-2: Že imam
Paket: optika T-4 giga
Kraj: Fužine

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a dugi » 13. Sep 2007 ob 22:33

sk|s napisal/-a:kar se tiče optike na fužinah (t-2) sem prejel zelo zanesljivo informacijo (beri = iskreno povedano), da bo vendar ne prej kot v pol leta.
se pravi, v šestih mesecih bi morala zadeva špilat.

Če bo tako hitro,bomo še lahko veseli,ko tako mečkajo,ker že zamujajo z razkopavanjem 3 tedne.

Uporabniški avatar
dugi
Faca
Prispevkov: 166
Pridružen: 29. Maj 2007 ob 22:47
T-2: Že imam
Paket: optika T-4 giga
Kraj: Fužine

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a dugi » 13. Sep 2007 ob 22:52

sk|s napisal/-a:okay. morda česa ne bom prav napisal, ker še zbiram informacije ampak do tega trenutka lahko navedem naslednje:
* gratelovi izvajalci (se pravi monterji) naj bi na rusjanovem trgu (mislim, da ravno 1ka in 2ka) tako šlampasto povlekli kable, da je stanovalce skoraj kap
* iz tega naslova naj bi sedaj mastra (upravljalec) ne dovolil več gratelu kakšrnih koli posegov v "njegove" bloke
* problem je nadometna montaža kablov

to niti ni nekakšen triler, a? seveda ne. če v ozadju ne bi bilo sumljivih natolcevanj:
* od tega, da naj bi se hišni svet uprl gratelu, ker postavlja omrežje za "farški" t-2
* da naj bi se sam direktor mastre osebno sprl z nekom iz gratela in naj bi bile posredi že osebne zamere
* da naj bi bil dejanski problem zakaj se ne spusti gratela "v bajto" to, da pri gratelovi instalaciji (optika), le-ta ni v lasti stanovalcev in to stanovalci odločno zavračajo (naj me kdo popravi; če se ne motim je takisto pri telekomu? a o tem več kasneje...)

glede na trenutno znano naj bi bil največji problem dejansko nadometna instalacija. hm. hm. telekom jasno zadevo vleče po svoji kanalizaciji, bojda tudi znotraj bajte. in to naj bi bila tako absolutna prednost, da kaj drugega težko pride v poštev. razen seveda telemacha, ki jasno IMA nadometno instlacijo. ampak telemach je po mojem pri koritu tudi z drugega konca, saj gre po njihovih kablih tudi video nadzor.
seveda ne gre pozabit, da ima zeleno luč za instalcijo podjetje multioptik, torej telekom. prav tako naj bi bilo pri izbiri telekoma ključna postavka, da je instalacija last stanovalcev in potem takem lahko sami izbiramo operaterja optike. no ja, tule mislim, da se je nekdo fejst zmotil. zakaj namreč, naposled je le bilo rečeno, da se bo lahko priklopil kdorkoli (stanovalec). jasno. ne pa da se stanovalec lahko prilopi na kogarkoli (operater/isp).

povsem verjetno je, da sem kaj izpustil. vsekakor pa mene nekdo s tako bosimi razlogi ne bo odgnal od možnosti konkurenčne izbire. počasi bom nabral gradivo potem pa zbobnal ljudi na kup...
mimogrede, več kot 50% soglasij je bilo pobranih že zdavnaj! potrjeno tudi iz prve roke s strani gratela!

bolj kot razmišljam o celi zadevi bolj je vse skupaj burleska in bolj se mi zdi, da nekdo fino lobira. raznorazne vmesne variante o osebnih zamerah mi pa gredo na bruhanje, ker to men visi dol! o tem bomo še pisal!

Oprosti,ker zamujam z odgovorom.
Imaš napačne informacije.V našem vhodu še ni kablov ampak samo nadometni kanali.Še nobenega ni kap,ampak vsi komaj čakamo da pridejo z kablom do bloka,ker je TK bakreni kabel slab in imajo nekateri občasno težave z signalom.
Če sem prav videl je TK na trojki vlekel optiko do vsakega stanovanja,pa če potrebuje alo pa ne,zato da ima kasneje mir.
T-2 pa bo potegnil optiko samo do posameznega naročnika in to zelo elegantno,ker bo samo odstranil pokrov in povlekel kabel.S tem bo imel manjše stroške.
Napeljava bo vedno v lasti posameznega operaterja,kar je tudi najbolj logično.Kaj bi bilo če bi naprimer nekdo prekinil glavni vod?Ali veš kolikšen je strošek popravila?Kdor je TK bi rekel naj plačujejo popravilo uporabniki t-2 ali pa obratno.Skratka velika štala.
Upravnik mora dovoliti vgradnjo optičnega kabla na način katerega ste se dogovorili.V nasprotnem primeru ga lahko tožite zaradi neizpolnjevanja njegovih dolžnosti oz dela proti stanovalcem.
Želim vam veliko sreče,nam pa da bodo prej kot v pol leta priklopili optiko.
P.S.Če se ne motim stanuje v vašem vhodu brat gospoda P. ki je eden glavnih na t-2.Malo kontaktirajte z njim pa naj vam poskuša pomagati.
lp

Uporabniški avatar
dugi
Faca
Prispevkov: 166
Pridružen: 29. Maj 2007 ob 22:47
T-2: Že imam
Paket: optika T-4 giga
Kraj: Fužine

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a dugi » 14. Sep 2007 ob 12:15

Danes sem dobil informacijo,da se v vašem vhodu ter na petki ne morete zmeniti kje vam bodo vlekli kable.Večina je proti nadometni izvedbi zato morate najti najprej v hiši način polaganja potem bo upravnik dal soglasje.Pa veliko sreče.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a BOBI » 14. Sep 2007 ob 12:24

dugi napisal/-a:Danes sem dobil informacijo,da se v vašem vhodu ter na petki ne morete zmeniti kje vam bodo vlekli kable.Večina je proti nadometni izvedbi zato morate najti najprej v hiši način polaganja potem bo upravnik dal soglasje.Pa veliko sreče.
To pomeni, da bo tudi tu podobno kot v Madpanterjevi stolpnici, otoček brez optike!
Čim bolj se bo komplicirala, manj možnosti je. Ne verjamem da bo Gratel delal podometno, pa po možnosti še pobelil za seboj :roll:

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a madpanter » 14. Sep 2007 ob 12:26

U vidim, da sem znan, da vsi vejo kaka je situacija v našem :mrgreen: zgleda sem dovolj glasen :mrgreen: :mrgreen:

škoda, da nisem blog pisal :twisted:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 14. Sep 2007 ob 13:12

Koliko je številka to na Rusjanovem trgu? Danes sem bil na trojki in mislim, da se bomo zmenili. Se pa da po teh stolpnicah kanale skrit v vodovodne jaške. Tako, da če kateremu ni všeč nadometna instalacija, obstaja tudi alternativa. Kaj gre Mastri v nos pa pojma nimam. Več bom vedel v ponedeljek, ko dobim tega mojstra. :twisted:
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
dugi
Faca
Prispevkov: 166
Pridružen: 29. Maj 2007 ob 22:47
T-2: Že imam
Paket: optika T-4 giga
Kraj: Fužine

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a dugi » 14. Sep 2007 ob 13:47

Gre se za številko 4.Na trojki imajo edini na tem koncu (RT) TK optiko. Mogoče bi se dalo bi se ampak poskusiti ni greh.
Mastra je pri tem še najmanj kriva.Pri njih samo čakajo na dogovor med stanovalci.Problem je v Gratelu ker prihaja v hišo brez projektov in dela na način rekla kazala.Vsaj tako je bilo pri nas na dvojki.
Najprej se morajo stanovalci zmeniti med sabo za traso potem bo lažje.

Katerega mojstra pa čakaš?

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 14. Sep 2007 ob 15:03

Hmmm traso? Nekaj je interna instalacija, nekaj pa gradbena dela. In za gradbena dela nimajo stanovalci oz. nadzorni odbor kaj govorit oz. se na licu mesta ponavadi določi trasa, kjer se bo delal preboj v objekt (vsak blok je pač drugačen). Zato tudi zunanji načrti ne pomagajo kaj dosti, ker se na koncu tako ali tako prilagajamo stanovalcem. Za interno instalacijo je pa druga zgodba.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
dugi
Faca
Prispevkov: 166
Pridružen: 29. Maj 2007 ob 22:47
T-2: Že imam
Paket: optika T-4 giga
Kraj: Fužine

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a dugi » 14. Sep 2007 ob 19:03

Mislil sem traso notranje inštalacije.Za zunanjo tako in tako stanovalci nimajo kaj dosti vpliva.

zbiša
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 9. Avg 2006 ob 12:38
T-2: Še nimam
Kraj: ljubljana

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a zbiša » 14. Sep 2007 ob 22:01

dugi napisal/-a:
sk|s napisal/-a:okay. morda česa ne bom prav napisal, ker še zbiram informacije ampak do tega trenutka lahko navedem naslednje:
* gratelovi izvajalci (se pravi monterji) naj bi na rusjanovem trgu (mislim, da ravno 1ka in 2ka) tako šlampasto povlekli kable, da je stanovalce skoraj kap
* iz tega naslova naj bi sedaj mastra (upravljalec) ne dovolil več gratelu kakšrnih koli posegov v "njegove" bloke
* problem je nadometna montaža kablov

to niti ni nekakšen triler, a? seveda ne. če v ozadju ne bi bilo sumljivih natolcevanj:
* od tega, da naj bi se hišni svet uprl gratelu, ker postavlja omrežje za "farški" t-2
* da naj bi se sam direktor mastre osebno sprl z nekom iz gratela in naj bi bile posredi že osebne zamere
* da naj bi bil dejanski problem zakaj se ne spusti gratela "v bajto" to, da pri gratelovi instalaciji (optika), le-ta ni v lasti stanovalcev in to stanovalci odločno zavračajo (naj me kdo popravi; če se ne motim je takisto pri telekomu? a o tem več kasneje...)

glede na trenutno znano naj bi bil največji problem dejansko nadometna instalacija. hm. hm. telekom jasno zadevo vleče po svoji kanalizaciji, bojda tudi znotraj bajte. in to naj bi bila tako absolutna prednost, da kaj drugega težko pride v poštev. razen seveda telemacha, ki jasno IMA nadometno instlacijo. ampak telemach je po mojem pri koritu tudi z drugega konca, saj gre po njihovih kablih tudi video nadzor.
seveda ne gre pozabit, da ima zeleno luč za instalcijo podjetje multioptik, torej telekom. prav tako naj bi bilo pri izbiri telekoma ključna postavka, da je instalacija last stanovalcev in potem takem lahko sami izbiramo operaterja optike. no ja, tule mislim, da se je nekdo fejst zmotil. zakaj namreč, naposled je le bilo rečeno, da se bo lahko priklopil kdorkoli (stanovalec). jasno. ne pa da se stanovalec lahko prilopi na kogarkoli (operater/isp).

povsem verjetno je, da sem kaj izpustil. vsekakor pa mene nekdo s tako bosimi razlogi ne bo odgnal od možnosti konkurenčne izbire. počasi bom nabral gradivo potem pa zbobnal ljudi na kup...
mimogrede, več kot 50% soglasij je bilo pobranih že zdavnaj! potrjeno tudi iz prve roke s strani gratela!

bolj kot razmišljam o celi zadevi bolj je vse skupaj burleska in bolj se mi zdi, da nekdo fino lobira. raznorazne vmesne variante o osebnih zamerah mi pa gredo na bruhanje, ker to men visi dol! o tem bomo še pisal!

Oprosti,ker zamujam z odgovorom.
Imaš napačne informacije.V našem vhodu še ni kablov ampak samo nadometni kanali.Še nobenega ni kap,ampak vsi komaj čakamo da pridejo z kablom do bloka,ker je TK bakreni kabel slab in imajo nekateri občasno težave z signalom.
Če sem prav videl je TK na trojki vlekel optiko do vsakega stanovanja,pa če potrebuje alo pa ne,zato da ima kasneje mir.
T-2 pa bo potegnil optiko samo do posameznega naročnika in to zelo elegantno,ker bo samo odstranil pokrov in povlekel kabel.S tem bo imel manjše stroške.
Napeljava bo vedno v lasti posameznega operaterja,kar je tudi najbolj logično.Kaj bi bilo če bi naprimer nekdo prekinil glavni vod?Ali veš kolikšen je strošek popravila?Kdor je TK bi rekel naj plačujejo popravilo uporabniki t-2 ali pa obratno.Skratka velika štala.
Upravnik mora dovoliti vgradnjo optičnega kabla na način katerega ste se dogovorili.V nasprotnem primeru ga lahko tožite zaradi neizpolnjevanja njegovih dolžnosti oz dela proti stanovalcem.
Želim vam veliko sreče,nam pa da bodo prej kot v pol leta priklopili optiko.
P.S.Če se ne motim stanuje v vašem vhodu brat gospoda P. ki je eden glavnih na t-2.Malo kontaktirajte z njim pa naj vam poskuša pomagati.
lp
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Kako šlampasto so nekateri podizvajalci Gratela namestili nadometne kanale v stanovanjskih objektih, sem se prepričal tudi v Novih Jaršah. Ni čudno, da se stanovaci oz. lastniki takim nemarnim in neestetskim izvedbam upirajo. Ker se tako eni kot drugi (Gratel , oz. Telekom)obnašajo precej agresivno, ko želijo na vrat na nos prehiteti konkurenco pri postavitvi optike (sprva le plastičnih kanalov), se poslužujejo zelo neprofesionalnih prijemov. V blok npr. pošljejo popisovalce za soglasja (študente), ki gredo od vrat do vrat in zelo nestrokovno in včasih tudi zavajajoče pridobivajo potrebna soglasja lastnikov za napeljavo optike ( so pač najbrž plačani po pridobljenih soglasjih). Pri tem popisovalci niti ne razpolagajo s kakšno konkretno ponudbo v obliki pogodbe, ki bi edina zagotavljala, kaj konkretno bodo in kako izvedli in kaj bodo po izvedeni optiki zagotavljali, niti ne razpolagajo s konkretnimi tehničnimi podatki in ostalo potrebno razlago.
Ker popisovalci zaobidejo transparentno zbiranje soglasij, lastniki seveda nimajo celotnega vpogleda, koliko soglasij so zbrali (% etažne lastnine - ne število lastnikov), na kakšen način so predstavljali projekt, kaj so obljubljali , kaj s podpisom lastnika operater garantira itd.
Namesto, da bi s stanovalci in upravnikom operater sklical zbor lastnikov in na njem razčistili vse potrebne dileme in dogovoril pogoje za priklop optike, vključno s potrebno pogodbo, predlogom izvedbe namestitve samih kanalov, garantom za dostop po optiki kateremu koli ponudniku telekomunikacijskih storitev ( v SLO jih je ta hip cca 15), servisnimi slugami ipd., raje spelje ves postopek po domače, kot da nismo v Evropi, kjer si kaj takega niti v sanjah ne bi kakšen operater upal niti pomisliti , kaj šele početi(ne vem kaj npr. ob vsem em počno pristojni organi, ki bi morali zaščititi potrošnika pred takšnim početjem obeh omenjenih operaterjev ?).
Menim, da bi stanovalce - lastnike pret takim početjem moral zavarovati vsak kolikor toliko dober upravnik v sodelovanju z nadzornim odborom in vzdrževalcem objekta. Pred podpisom ustrezne pogodbe, ki bi jo odobrila večina lastnikov, ne bi smel dovoliti niti upravnik, niti nadzorni odbor niti vzdrževalec objekta nikakršnerga posega v objektu.
Seveda pa je gotovo vsem nam v interesu, da se čim prej realizira optične zveze, ki so nujnost že ta hip, kot je tudi na mestu previdnost oz. interes potršnikov, da z optiko ne bi razpolagal nek operater monopolno. Današnji potrošnik želi in mora imeti možnost izbire. Nekdo bo npr. zadovoljen z enim ponudnikom telekomunikacijskih storitev, drugi z drugim, tretji s tretjim itd.. Potrošnik mora imeti tudi možnost menjave ponudnika, če mu ne bo več ustrezal. Ali mu bo operater optike to omogočil, pa je stvar ustreznega dogovora (pogodbe), ki bo to preciziral.
Osebno bi se opredelil za izvedbo kanalskega razvoda in skupne priključne omarice v objektu, ki bi jo financirali lastniki sami in ki si ga ne bi lastil ne en ne drugi operater optike. Najbrž ta plastika le ni tako velik strošek vključno s polaganjem. Ker bi bila last etažnih lastnikov, si jo noben operater ne bi mogel lastiti in določati pogoje o dostopu ponudnikov telekomunikacijskih storitev. Do priklučne omarice bi imela tako dostop oba operaterja ( v bodoče morda še kateri). Kar se pa tiče morebitnih popravil teh kanalov, pa ni vredno besed. Optična vlakna in priključki na skupno omarico bi bili še vedno pod servisiranjem operaterjev. Ob nameščanju posameznih optičnih vlaken do posameznih lastnikov, bi bila odgovornost za morebine poškodbe že montiranih optičnih vlaken (tudi vlaken konkurenčnega operaterja) pač konkretnega operaterja, ki bi izvedel novi priklop optike posameznemu naročniku :D .

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 14. Sep 2007 ob 23:07

Vidim, da se konkurenca pošteno in z dolgimi besedili bori za izboljšanje telekomunikacijske klime v Sloveniji. :mrgreen:
Optika 100/10

zbiša
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 9. Avg 2006 ob 12:38
T-2: Še nimam
Kraj: ljubljana

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a zbiša » 15. Sep 2007 ob 09:35

S petimi objavljenimi prispevki na T-2 forumu, v času od avgusta 2006 pa do danes, sem res slab predstavnik "konkurence", a ne !?, posebno če primerjam tvojo borbo za T-2 (oz. Gratel), kjer si se pošteno namučil s svojimi 4.979 prispevki od marca 2006 pa do danes. No pa saj si od podjetja za to plačan,a ne !!!?
Zakaj se v firmi raje ne organizirate kot se spodobi in z bodočimi naročniki igrate pošteno igro ?
Ljudje pa, kot ste v Gratelu najbrž že spoznali, niso neumni. Tam, kjer so etažni lastniki organizirani, hitro stopite na mino ! Pa ne kritiziram le Gratela (T-2), isti ,zelo slab, odnos do potrošnika imajo žal tudi vaši konkurenti (Telekom). Morda še bolj brezbrižni so, posebno tam, kjer se enostavno izgovore na posodobitev, že položenih, bakrenih paric po telefoskih vodih v objektu. Le zakaj bi se ukvarjali s potrošnikom ?! Na uradna pisna vprašanja ne odgovarjate, niste telefonsko dosegljivi (vsaka čast izjemam, ki pa so, prej kot ne, posledica odločnega nasprotovanja lastnikov omenjeni praksi, kot pa vaši dobronamernosti), etc., etc. .
A ljudje niso več ovce, imeti hočejo in odnos in kvaliteto in zdravo konkurenco na tržišču. Siti so šlamparij in molčanja. Ne pustijo se več zlahka nate...... . Nekaj dobrega pa je sprememba družbenega sistema vendar le prinesla. Pa brez zamere. :neutral:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Sep 2007 ob 09:44

Saj imaš pravico povedati kar misliš, tega ti ne odrekam. Se pa hudo motiš glede Gratela. V naših blokih in večine okoliških (uni plavi bloki ob Celovški v višini Mercator Dravlje), so vsi sprejeli Gratelovo optiko FTTH (edino pravo optiko) in jo že od začetka leta veselo uporabljajo. Gre za superiorne storitve, za najkonkurenčnejšo ceno v Evropi. Res ne vem, kaj vas nekatere tako zelo moti pri tem. Če pa kdo od "organiziranih hišnih svetov" hoče, pa naj na lastne stroške naredi kanale pod ometom ali v prezračevalnih jaških (kar je sicer prepovedano) in fiberčki se bodo prestavili.

Nekateri pač preveč dajete na embalažo in videz navidezne urejenosti in premalo na vsebino. Zato pa je Slovenija tako uboga nasproti razvitim državam EU. :(
Optika 100/10

zbiša
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 9. Avg 2006 ob 12:38
T-2: Še nimam
Kraj: ljubljana

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a zbiša » 15. Sep 2007 ob 10:15

Nikar ne mešaj megle N Nimda. Saj ne trdim, katere kakovosti je optika Gratela. Trdim le, da ljudem tudi izgled danes nekaj pomeni. Že za Telemachove nadometne kanale so bile borbe, zdaj spet novi in še večji kanali, pa naslednjič morda še tretji od novega operaterja itd.. Pri vsem tem pa še šlampasto položeni ipd..Temu bi se radi ljudje izognili, kaj hočemo. Tudi embalaža dosti pove o vsebini. Dober proizvajalec ne skopari pri embalaži, toliko ga pa že mora biti v hlačah, da pokaže roge konkurenci tudi v tem segmentu dokazovanja superiornosti. In praksa na tržišču me v tem samo potrjuje !? Ferari je v vseh pogledih odličen, pa tudi lepega izgleda, a ne ?!
Osebno pa menim, če že kanali, potem naj bodo v lasti stanovalcev(lastnikov), da jih lahko uporablja kdor koli, oz. da nek operater ne prepreči drugemu, da jih tudi uporabi . Problem je predvsem v izbiri ponudnikov. Ljudje želijo imeti možnost izbire med vsemi ponudniki telekomunikacijskih storitev. Vi ali Telekom pa tega ne omogočate. Zakaj se npr. s pogodbami ne zavežete, da bo pristop na vašo optiko omogočen kateremu koli ponudniku telekomunikacijskih storitev. Odgovori vsaj na to vpašanje (in dobro se prej pozanimaj pri odgovornih v vaši firmi). LP :neutral:

Odgovori