Optika v Ljubljani - LJ Moste

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
mikey55
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 5. Sep 2011 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a mikey55 » 5. Sep 2011 ob 13:26

Pridružujem se alexovemu vprašanju - Na Cilenškovi ulici (Zelena jama) imamo že dobra štiri leta omarice za optiko na hišah, kablov pa še vedno nočejo potegniti. Mi kdo lahko pojasni, kdaj naj bi zadeve stekle?

hvala in lp

SandiP
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 18. Feb 2011 ob 13:12
T-2: Že imam
Paket: T3 brezčasni VDSL

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a SandiP » 15. Sep 2011 ob 08:47

Reveži na Rojčevi 5/7 še vedno živimo v bakreni dobi.
Stopnišče imamo pa že kar nekaj let modernizirano s plastičnimi parapeti...
V njih pa pajke...

LP,
SP

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 15. Sep 2011 ob 09:44

Saj še noben nima na tej ulici optike,... tako da bo potrebno počakat na kabliranje. Kdaj bo? Nevem.

Lp
You Can Call Me Santa Claus
Slika

mikey55
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 5. Sep 2011 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a mikey55 » 26. Nov 2011 ob 16:48

Sem opazil, da je na kajuhovi ulici že možen priklop na optiko. Kdo ve, če se bodo stvari počasi začele premikati tudi na Cilenškovi? hvala!

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a magecu » 30. Nov 2011 ob 17:39

gzeus napisal/-a:Tole z Gratelom in T-2 je taka polomija, da ni za govorit. Zanimivo je kako se nekateri T-2-jevci na vse načine izgovarjajo zakaj nekaj preprostega traja 2 leti. Amaterji moji, zadeva bi bila počasna, če bi trajala 2 meseca potem ko je preboj v objekt narejen ne pa 2 leti. Nikjer v tujini (razen na balkanu in Rusiji) nisem videl, da bi kdo tako počasi zadeve delal in se obenem še tako brez-sramno izgovarjal. V enem letu zgradijo celo 100 nadstropno stolpnico, ne pa razvodov in priklopov do stanovanj nekih bogih kablov.

Najbolj zanimivo je to, da je Gratelovcem kot T-2 popolnoma vseeno da nekaj ni narejeno, pa čeprav je interes. Kot kaže ne rabijo denarja in ga rade volje prepustijo Telekomu. Pa taka konkurenca...
Se vidi da nisi imel veliko opravka z Italijo. :D
Bi bile presenečen z čakalnimi časi, količino projektov ki stoji leta, mostovi ki ne peljejo nikamor, "kakovostjo" gradnje, itd.

Če imajo v drugih državah podobne probleme, pa še ne pomeni da zato situacija ni žalostna. :)

Problem je če enostavno zmanjka denarja zaradi takih ali enakih razlogov in se investicije ne da dokončat. T_T

msxxx
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 24. Okt 2008 ob 02:01
T-2: Že imam
Paket: Internet 8/1

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a msxxx » 18. Jan 2012 ob 23:23

Avgusta 2011 sem dobil v poslovalnici Fužine informacijo, da bodo po Mostah že najverjetneje jeseni napeljali optiko (tam, kjer so že kanali v blokih ipd.). Bilo je rečeno, da najkasneje do konca leta, naj samo še malo potrpimo. Leto je mimo, o optiki ne duha ne sluha.

Bi lahko nekdo iz T-2 napisal vsaj realno oceno možnosti optike, ker zadnja 3 leta živimo samo od lažnih upov :(

Hvala.

Anzze
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 27. Dec 2007 ob 22:30
T-2: Že imam
Paket: 4/1, 2xtelefon, 3xTV

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a Anzze » 24. Mar 2012 ob 20:48

Imel bi samo eno vprašanje - opazil sem, da na naši ulici (Kodeljevo) sosednja hiša že ima priključeno optiko, naša hiša je nima (čeprav so nam prebili garažo par let nazaj) tri hiše naprej pa spet imajo ?!?

Ena teorija zarote: kot stare naročnike nas T-2 želi obdržati na dražjem VDSL priključku, saj bi nam optika za polovico pocenila položnice....

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a NoBody » 24. Mar 2012 ob 22:06

Kot teorija zarote: T-2-ju se dosti bolj izplača imeti naročnike na svoji optiki, kot na VDSL, saj pri svoji optiki ne rabi plačevat najemnine TS-u, medtem ko na VDSL mora.

Lp
Slika

strom
Legenda
Prispevkov: 1260
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a strom » 24. Mar 2012 ob 22:41

Ni res, če imaš naročeno skupno razvezan dostop

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a magecu » 25. Mar 2012 ob 12:58

Anzze napisal/-a:Imel bi samo eno vprašanje - opazil sem, da na naši ulici (Kodeljevo) sosednja hiša že ima priključeno optiko, naša hiša je nima (čeprav so nam prebili garažo par let nazaj) tri hiše naprej pa spet imajo ?!?

Ena teorija zarote: kot stare naročnike nas T-2 želi obdržati na dražjem VDSL priključku, saj bi nam optika za polovico pocenila položnice....
Mojemu bratu je bilo to v eni poslovalnici rečeno.

Jst mislim da je večja možnost da enostavno ni denarja in imajo prednost novi potencialni naročniki kot stari.
Pri preklopu starega naročnika bodo najverjetneje zaslužili le enako ali manj.
Z priklopom novih naročnikom, pa si dvignejo zaslužek.
In glede na situacijo v Sloveniji je velika možnost, da jih stari naročniki ne bodo pustili.

Upam da to ni tako, ker je to zame samo škodljivo.
Poleg tega pa je že 1 leto in četrt mimo od datuma ko naj bi optika bila sigurno tukaj.
Sem spraševal, ko sem kupoval stanovanje, ker je bil to en od pomembnejših dejavnikov pri nakupu.
Na srečo imam centralo čez cesto in mi VDSL nese 20/10.
Samo vsak mesec plačevat 70€ je vseeno malo huda.

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 25. Mar 2012 ob 15:10

Anzze omarco od T-2 imaš ali tudi ne?
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Anzze
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 27. Dec 2007 ob 22:30
T-2: Že imam
Paket: 4/1, 2xtelefon, 3xTV

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a Anzze » 14. Apr 2012 ob 19:49

Ne, omarice tudi nimam. :nevem: Samo prazna cev s pokrovčkom, ki zeva v garažo že zadnjih nekaj let...

jon
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 8. Nov 2009 ob 17:18
T-2: Že imam

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a jon » 30. Maj 2012 ob 14:11

Na poljedelski v zeleni jami delajo trenutno priklope na optiko, kolega ki živi tam jo je dobil kake 2-3 tedne nazaj, ampak ko se peljem mimo vsak dan vidim da pri kateri bajti delajo priklop, tko da mogoče še letos pride optika čez avtocesto in do polja ter naprej :)

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a magecu » 30. Maj 2012 ob 20:59

jon držim pesti za vas, sem bil nekaj časa v polju in marsi kje bi bila optika tam zelo koristna alternativa dotrajani Telekomovi bakreni infrastrukturi.

Uporabniški avatar
PARTyZAN
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 2. Feb 2008 ob 10:03
T-2: Že imam

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a PARTyZAN » 8. Jun 2012 ob 15:39

magecu: Ja seveda. Štiri stolpnice potencialnih novih naročnikov je na križišču med Kajuhovo in Zaloško, pa se stvari ne premikajo nikamor kljub temu, da imamo po hodnikih že par let gratelove omarice in plastične nadometne kanale.

Odgovori