optika lj center/vič

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
petrusko
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 27. Avg 2007 ob 19:46
T-2: Že imam
Paket: FTH:100M/10M TV:1x GSM:2x
Kraj: Ljubljana Vič

Re: optika lj center/vič

Odgovor Napisal/-a petrusko » 21. Jan 2009 ob 08:22

Seveda vidim koliko so temperature. In problema sploh ni...

Vsi si želimo malce znižati stroške... In pač povprašamo kdaj je predvideno... Skratka zgolj informativno...

letecko
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 14. Sep 2008 ob 12:25
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: optika lj center/vič

Odgovor Napisal/-a letecko » 26. Jan 2009 ob 18:54

Kdaj so pa kej načrtovani priklopi na Streliški in okolici (Lončarska, Na Stolbi)? Cesta je že nazaj pospravljena vlaken pa najbrž še ni spodaj.

Bižal
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 27. Jan 2009 ob 22:47
T-2: Že imam

Re: optika lj center/vič

Odgovor Napisal/-a Bižal » 27. Jan 2009 ob 22:50

Se pridružujem vprašanju zgornjega pisca in upam, da bo odgovor veljal tudi za Poljansko, Strossmayerjevo in nasplošno predel Poljan :)

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: optika lj center/vič

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 28. Jan 2009 ob 08:18

Uff, ne še kmalu.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Bižal
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 27. Jan 2009 ob 22:47
T-2: Že imam

Re: optika lj center/vič

Odgovor Napisal/-a Bižal » 28. Jan 2009 ob 10:18

Hvala za odgovor, vendar ker je čas relativna zadeva (pojem kmalu pa tudi) se raje pogovarjajmo o letnicah. Letos ali 2010?

Da vem, a dam na servis TV kartico al počakam na optiko inu TV :)

petrusko
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 27. Avg 2007 ob 19:46
T-2: Že imam
Paket: FTH:100M/10M TV:1x GSM:2x
Kraj: Ljubljana Vič

Re: optika lj center/vič

Odgovor Napisal/-a petrusko » 4. Feb 2009 ob 22:11

Na tem forumu ne boš nič izvedel, prav tako ne na HD ali kakor koli drugače.
Pač majo tako politiko, da planov izdajajo.

Po svoje jih štekam - ker potem če kaj vmes pride... zima, .... premalo kabla .... karkokli pač že, nimajo težav z izgovarjanjem.

Saj sistem (bo kadar bo) je kar vredu. Vsaj za tiste, ki imamo dokaj solidne linije. Za ostale, je pač potrebno malce potrpljenja. Jaz sem čakal 2 leti na 1Mbit/256kbit linijo. Pol sem se pa hitro preselil, tako da ... sem sedaj na T2.

Jah optika v vsako vas - res T2 na tem delu dela veliko revolucijo. Včasih niti pomisliti nisi smel na kaj drugega kot ISDN + ADSL, sedaj ti pa pridejo na dom zmontirat in za seboj pometejo, če so zasvinjali.

Štekam tudi, da je izgradnja omrežja velik strošek, še posebej v občinah, kjer so župani iz gospodarskih vod...

Vendar pa ne štekam sledečega.
V bližnji okolici je 5 novih blokov (tardeči za malgajem, preko štreke) - pa kolikor vem imajo 4 (nekateri še niso sploh vseljeni) optiko razplejano in priključeno (trenutno samo TS), naš blok pa še ni priključen - razpeljano optiko imamo po blokou, vendar je to vse. Res je tudi da so ostali 4 je na drugi ulici (viška), mi smo pa na Cesti dolomitskega odreda. Vendar je zračne razdalje med bloki 20 m?
A šteka kdo to? Da ni to kaka birokratska zadeva?

lp

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: optika lj center/vič

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 5. Feb 2009 ob 08:40

Hi hi, po toliko letih ljudje še vedno ne ločijo, da gradi Gratel in da je T2 operater. Logično, da na T2 forumu (neuradnem :namrec: ) ne boš izvedel kaj dosti. Poleg tega poglej koliko nas sodeluje iz Gratela. Dva, mogoče trije?
In če ljudje takole sprašujejo raznorazne stvari, tudi meni vzame nekaj časa, da preverim kako stojijo zadeve (razen tistega konca, ki ga pač pokrivam). Sedaj na zimo, ko je malček več časa, še gre, ko se bo pa začela sezona, pa sploh ne bo nobenega tu gor. Razen T2, saj je vendarle njihov forum.
Lahko pa kamot umaknemo rubriko Optika in Gratel. :blbl:

@petrusko:

No, pa k tvojemu problemu. KAj te sedaj zanima, če je že možen T2 ali kaj? Kakšno optiko imate razpeljano po bloku? T2 ziher ne. Poleg tega tam še niso možni priklopi. Boš pa moral bolj točen naslov povedat pa ti rzaložim kako stvari ležijo.
˝Let there be light˝,
and there was light!

hotlips
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Feb 2009 ob 17:54
T-2: Še nimam

Re: optika lj center/vič

Odgovor Napisal/-a hotlips » 25. Feb 2009 ob 18:03

Živjo vsem skupaj.

NIsem vsega bral, tako da se opravičujem, čeje blo že kje kaj omenjeno. Zanima pa me kolk je ponavad potreben čakat od takrat, ko ti prpelejo optiko v bajto in možnostjo priklopa? Pr nas na Viču, mal naprej od interspara, so mi kabel prpelal v bajto že enkrat polet lansko leto in un model, ki je takrat soglasja pobiral je rekel, da je to ponavadi opravljeno v kakšnem mesecu, sedaj pa bo od tega že skoraj slabo leto.

lp.hl

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: optika lj center/vič

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 26. Feb 2009 ob 07:34

Misliš cev, ne pa kabel?
˝Let there be light˝,
and there was light!

Hellios
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 7. Dec 2007 ob 09:45
T-2: Še nimam

Re: optika lj center/vič

Odgovor Napisal/-a Hellios » 26. Feb 2009 ob 15:39

Sej vem da je majhna verjetnost za pritrdilen odgovor, pa vendar.

Zanima me če je planirano (v 2009/10) postavljanje optike po cesti dveh cesarjev, oz onkraj murgel čez mali graben?

krosnjar
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 3. Jul 2007 ob 13:55
T-2: Že imam
Paket: 1024/256

Re: optika lj center/vič

Odgovor Napisal/-a krosnjar » 28. Feb 2009 ob 21:45

Na gerbičevi se zopet neki koplje. Ali gre zdaj to že za polaganje kablov al se dajejo to not še vedno samo cevi?

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: optika lj center/vič

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 1. Mar 2009 ob 15:31

KAj misliš?
˝Let there be light˝,
and there was light!

poiuztrewq

Re: optika lj center/vič

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 1. Mar 2009 ob 16:16

da ni vročevod :lol:

hotlips
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Feb 2009 ob 17:54
T-2: Še nimam

Re: optika lj center/vič

Odgovor Napisal/-a hotlips » 1. Mar 2009 ob 23:05

hotlips napisal/-a:Živjo vsem skupaj.

NIsem vsega bral, tako da se opravičujem, čeje blo že kje kaj omenjeno. Zanima pa me kolk je ponavad potreben čakat od takrat, ko ti prpelejo optiko v bajto in možnostjo priklopa? Pr nas na Viču, mal naprej od interspara, so mi kabel prpelal v bajto že enkrat polet lansko leto in un model, ki je takrat soglasja pobiral je rekel, da je to ponavadi opravljeno v kakšnem mesecu, sedaj pa bo od tega že skoraj slabo leto.

lp.hl
Ejsi/Disi napisal/-a:Misliš cev, ne pa kabel?
POmoje tud kabel, ker so mi tud v bajto zavrtal in not (neki) potegnil, pa cesto so tud vso poasfaltiral nazaj.
Grem prov pogledat, pa pol dopišem.

lp.hl

Ja maš prov, je samo cev, nič kabla :(

proker
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 28. Jan 2009 ob 22:42
T-2: Že imam
Paket: 1/1

Re: optika lj center/vič

Odgovor Napisal/-a proker » 3. Mar 2009 ob 22:18

Že skor pred enim letom so blili t-2jevci (al gratelovci) na Tržaški 2, kao da bodo jeseni (2008) potegnil zadevo, pa še sedaj nič. Kdo kaj ve glede tega?

Odgovori