Optika na vaseh

Vse o FTTH in Gratelu
Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Optika na vaseh

Odgovor Napisal/-a Fry » 20. Avg 2007 ob 17:32

Ste pa eni res politično zategnjeni!
APEK je skupek birokratov, ki papirnato (birokratsko) urejuje zadeve v zvezi s telekomunikacijami in pošto.
Torej opravlja funkcijo, kot jo imajo v vseh državah sveta. Podobno funkcijo ima FCC v USA (ne me za besedo: podobno, ne enako!)
In kaj ima veze, če je je tam tehnik, dipl. ing.el, pravnik ali pa druge stroke: rdeč, zelen, črn ali bel.
Je lahko samo dober ali slab, strokoven ali nestrokoven.
In če bi držala tvoja trditev, potem bi odločbe izdane v zvezi spora T-2 / Telekom, morale biti v korist Telekoma. Pa ni tako!

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: Optika na vaseh

Odgovor Napisal/-a Veron » 20. Avg 2007 ob 18:17

Vsaj izgovor je dobra tolažba :D

jerneju
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 12. Jul 2006 ob 18:57
T-2: Še nimam
Kraj: Kranj

Re: Optika na vaseh

Odgovor Napisal/-a jerneju » 20. Avg 2007 ob 19:30

Ko so v vsem razvitem svetu napeljali ADSL, ni bilo potrebno imeti ISDN telefonskega priključka. Tako je zahteval le naš monopolist Telekom. Agencija je to dopuščala.

Tudi to je res, da so dolgo časa načrtno zavirali T-2.

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Optika na vaseh

Odgovor Napisal/-a Abigor » 20. Avg 2007 ob 19:36

Odnos do vasi je še vedno isti kot je bil pred letom 1991 oz. je še sedaj slabši. Če bi bila taka oblast v YU, kot je sedaj pri nas nebi v vaseh še zdaj imeli telefona. Prej ni bilo podeželje tako zanemarjeno kot je sedaj (ne samo pri internetu). Bomo še pa na švarc imeli naprej internet :D.

rokyfreak
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 26. Mar 2008 ob 18:40
T-2: Še nimam

Re: Optika na vaseh

Odgovor Napisal/-a rokyfreak » 26. Mar 2008 ob 23:21

Jst bi pa povedu d pr ns nej bi bla optika u kratkem oz. cevi imamo že pod zemljo in jih je treba samo še nafilat z optičnimi vlakni. Sprašujem pa se ali ima GVO-jev kombi kaj zveze z optiko pa od katerega operaterja je, doma sem na vasi oz. 15km stran od novega mesta lahko pogledate za drganja sela

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Optika na vaseh

Odgovor Napisal/-a dal » 27. Mar 2008 ob 14:32

Abigor, ne nakladaj. Če bi danes vsak v vasi prispeval 2000 EUR za izgradnjo omrežja, skopal jarek in dovolil uporabo zemljišča, bi tudi po vaseh hitro dobili optiko. :neutral:

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Optika na vaseh

Odgovor Napisal/-a Abigor » 27. Mar 2008 ob 15:32

Ti ne nakladaj. Leta 1990 si v mestu plačal za Telefonski priključek maksimalno takratnih 1000 DEM. Izven mest, so nekateri plačevali po 5x več. Ne ti meni o nakladanju. Res so eni na vaseh taki ki nagajajo. Samo jaz take že počas razumem, saj s(m)o bili izigrani.

rokyfreak
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 26. Mar 2008 ob 18:40
T-2: Še nimam

Re: Optika na vaseh

Odgovor Napisal/-a rokyfreak » 30. Mar 2008 ob 19:17

Jst bi pa povedu d pr ns nej bi bla optika u kratkem oz. cevi imamo že pod zemljo in jih je treba samo še nafilat z optičnimi vlakni. Sprašujem pa se ali ima GVO-jev kombi kaj zveze z optiko pa od katerega operaterja je, doma sem na vasi oz. 15km stran od novega mesta lahko pogledate za drganja sela

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Optika na vaseh

Odgovor Napisal/-a toni » 30. Mar 2008 ob 19:29

GVO je od Telekoma :jao: . Gradnja in vzdrževanja omrežja.

http://www.gvo.si/
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

Senitel
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 17. Sep 2007 ob 21:08
T-2: Še nimam
Paket: 4/512 Amis

Re: Optika na vaseh

Odgovor Napisal/-a Senitel » 31. Mar 2008 ob 07:49

rokyfreak napisal/-a:Jst bi pa povedu d pr ns nej bi bla optika u kratkem oz. cevi imamo že pod zemljo in jih je treba samo še nafilat z optičnimi vlakni. Sprašujem pa se ali ima GVO-jev kombi kaj zveze z optiko pa od katerega operaterja je, doma sem na vasi oz. 15km stran od novega mesta lahko pogledate za drganja sela
Da te postavim na malo bolj realna tla... V naši vasi smo dobili čisto novo centralo lani nekje marca. Operativna je postala letos nekje v sredini februarja. :plosk: Do centrale je speljana optika. In sedaj glavni point: ker je večji del vasi totalno v riti kar se tiče telefonije (beri multi gain wireless za telefon in ne bakreni kabel) bodo sedaj celo povlekli nekaj kablov do interesentov za širokopasovni internet. In veš kaj? Kljub temu da gre za povsem novo centralo, optično povezavo do centrale, bodo ti novi priključki še vedno vsi bakreni. Edina stvar ki se je spremenila od ~2002, ko so po razpizdevanju nad Telekomom Slovenije potegnili ene 10 ISDN priključkov (ki niso šli wireless), je, da so sedaj dali bakreni kabel v cev.

Odgovori