Optika kmalu tudi v Piranu in Portorožu

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Irmscher
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 23. Maj 2006 ob 00:12
T-2: Že imam
Paket: 20/20
Kraj: Ljubljana

Optika kmalu tudi v Piranu in Portorožu

Odgovor Napisal/-a Irmscher » 18. Sep 2007 ob 17:53

Optika kmalu tudi v Piranu in Portorožu

Župan občine Piran Tomaž Gantar in prokurist družbe Gratel Jure Krč sta na sedežu občine na Tartinijevem trgu podpisala služnostno pogodbo za gradnjo najsodobnejšega širokopasovnega optičnega omrežja v Piranu in Portorožu. Omrežje bo na območju občine vzpostavljeno predvidoma v letu dni. Predstavniki družbe Gratel bodo pri stanovalcih začeli pobirati soglasja za gradnjo in izvajati pripravljalna dela, v objektih pa že postopoma izvajati notranje inštalacije.

Na obali je Gratel optično infrastrukturo že zgradil v Kopru, kjer že od februarja letos nadaljuje z vzpostavitvijo FTTH priključkov do uporabnikov in s priklopi v omrežje. Storitve optike sicer uporabniki že koristijo v Kranju in v Šiški v Ljubljani, jeseni pa bodo v omrežje priključili tudi uporabnike v Velenju in Novem mestu. Gradnja omrežja je v polnem teku v Ljubljani (Bežigrad, Moste), Murski Soboti in v Mariboru (jug), vzporedno z drugimi projekti pa se izvaja vzpostavitev te infrastrukture še na posameznih območjih v Slovenski Bistrici, Slovenskih Konjicah, Brežicah in Tržiču.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika kmalu tudi v Piranu in Portorožu

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Sep 2007 ob 18:30

Superca, čestitke vsem delovnim ljudem in občanom Pirana. Slika
Piran je moj rojstni kraj, od koder izhajajo tudi drugi pomembni umetniki, recimo Tartini! Slika
Optika 100/10

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Optika kmalu tudi v Piranu in Portorožu

Odgovor Napisal/-a oyoy » 18. Sep 2007 ob 19:07

madona, smo postali popularni - imamo že ene 3 topice odprte - kaj šele bo, ko stvar zasveti :D
Slika

kuky
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 13. Sep 2007 ob 21:57
T-2: Že imam
Paket: 5/5

Re: Optika kmalu tudi v Piranu in Portorožu

Odgovor Napisal/-a kuky » 28. Sep 2009 ob 15:06

a so kakšne nove informacije z optiko v Piranu ? na t2 strani piše v izdelavi ... jaz nikjer videl nič .....:(

Odgovori