Nov napeljevalec optike do doma poleg Gratela!!

Vse o FTTH in Gratelu
Uporabniški avatar
satellite
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: VDSL 10/2, TV, telefon
Kraj: Maribor

Re: Nov napeljevalec optike do doma poleg Gratela!!

Odgovor Napisal/-a satellite » 6. Sep 2007 ob 09:25

Se je kdo (v mislih imam blok) lotil interne optične inštalacije z "neodvisnim" napeljevalcem optike (če je sploh smotrno, dovoljeno, tehnično izvedljivo, ...)?

lulikin
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 7. Feb 2007 ob 17:48
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + TV
Kraj: Lenart

Re: Nov napeljevalec optike do doma poleg Gratela!!

Odgovor Napisal/-a lulikin » 6. Sep 2007 ob 09:33

Sicer delam storitve za podjetji T-2 in TELEKOM, pa tudi za kabelsko smo že kdaj kaj podobnega ušitimali. Če je cena prava, zakaj pa ne?

Kontaktiraj na ZS!

buhica
Model
Prispevkov: 265
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:46
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+1HDTV+1TV+telefon

Re: Nov napeljevalec optike do doma poleg Gratela!!

Odgovor Napisal/-a buhica » 6. Sep 2007 ob 09:54

Hja, da ne odpiram nove teme...

Sem v bloku v Murski Soboti, Gratel je soglasja pobral nekje decembra lani. Nekje aprila meseca je nato Gratel izobesil plakat, da bo vršil instalacijska dela po bloku. Toda po dveh dneh je plakat čudežno izginil, od instalacije za "edino pravo optiko" pa ni še do današnjega dne ne duha ne sluha. V vseh ostalih blokih v MS kjer sem bil, imajo v tem trenutku že napeljani obe optiki, tako od T-2 kot tudi že od Telekoma. V našem bloku kao nihče ne ve zakaj niso bila izvedena instalacijska dela po bloku. Sem poskusil z mailom na Gratelove odgovorne osebe, ampak (po pričakovanju) ni nobenega odziva. :evil:

A ima kdo kakšen kontaktni podatek do odgovornih na Gratelu za takšno situacijo oziroma koga lahko sploh kontaktiram da zvem kaj se v resnici dogaja. Sicer bo Telekom sedaj v ponedeljek pobiral soglasja za njihovo optiko, ampak ker imam vse na T-2 (in sem razen s programsko shemo IPTV zadovoljen uporabnik) bi seveda rajši videl v bloku Gratelovo optiko. Lahko kdo pomaga?

Hvala vnaprej...
Pa sem le dočakal optični dan, datum zapisan v zgodovino - 20.10.2008...

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Re: Nov napeljevalec optike do doma poleg Gratela!!

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 8. Sep 2007 ob 21:05

Navadni Nimda napisal/-a:Folk - podpisovati soglasja za optiko le z Gratelom, sicer boste ostali brez optike FTTH, ali pa boste dobili drag in slabo-delujoč ponaredek!
NN meni se živo j.... kdo mi pripelje optiko v stanovanje. Kdor prej pride me dobi. Pa tudi če bo to en HojliDirgi iz Tunguzije. Tle v Radovljici mamo totalno nesposobnega odgovornega na občini ki sploh ve ne kaj je to optika. Župan hoče spelat optiko tud po vaseh, Gratel noče slišat o tem, jaz bom pa po njihovem na zelenem volku še 100 let.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

zbiša
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 9. Avg 2006 ob 12:38
T-2: Še nimam
Kraj: ljubljana

Re: Nov napeljevalec optike do doma poleg Gratela!!

Odgovor Napisal/-a zbiša » 17. Sep 2007 ob 15:01

lulikin napisal/-a:Sicer delam storitve za podjetji T-2 in TELEKOM, pa tudi za kabelsko smo že kdaj kaj podobnega ušitimali. Če je cena prava, zakaj pa ne?

Kontaktiraj na ZS!
Tudi mene zanima, kako bi se dogovorili za položitev hišnih kanalov v objektu. Ali lahko napišete vsaj telefonsko ? Ne vem kaj je to ZS, kako naj ga/jih kontaktiram (vsaj celo ime, naslov rabim, ne zgolj kratico)
lp :)

zbiša
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 9. Avg 2006 ob 12:38
T-2: Še nimam
Kraj: ljubljana

Re: Nov napeljevalec optike do doma poleg Gratela!!

Odgovor Napisal/-a zbiša » 17. Sep 2007 ob 15:14

satellite napisal/-a:Se je kdo (v mislih imam blok) lotil interne optične inštalacije z "neodvisnim" napeljevalcem optike (če je sploh smotrno, dovoljeno, tehnično izvedljivo, ...)?
Satellite, tudi pri nas imamo enako dilemo ali zahtevo, da si sami postavimo kanale za optiko in patch panel kje v kleti, kjer bi se nato lahko priklapljali vsi sedanji in bodoči operatreji optike (T-2, Telekom,...). Imeli bi 100% možnost izbire, konkurenca pa bi bila garant za korektne storitve enih in drugih.
Če dobiš kako informacijo , da jim je to kje uspelo in ni bilo kasneje tehničnih problemov s priklaspljanjem enega in drugega, sporoči to na tem forumu.lp :)

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Nov napeljevalec optike do doma poleg Gratela!!

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 17. Sep 2007 ob 16:30

zbiša napisal/-a:
lulikin napisal/-a:Sicer delam storitve za podjetji T-2 in TELEKOM, pa tudi za kabelsko smo že kdaj kaj podobnega ušitimali. Če je cena prava, zakaj pa ne?

Kontaktiraj na ZS!
Tudi mene zanima, kako bi se dogovorili za položitev hišnih kanalov v objektu. Ali lahko napišete vsaj telefonsko ? Ne vem kaj je to ZS, kako naj ga/jih kontaktiram (vsaj celo ime, naslov rabim, ne zgolj kratico)
lp :)
ZS - Zasebno Sporočilo
Tam pod imenom imaš gumbek, kjer lahko pošlješ ZS. Samo dotični osebek pač dobi tvoje sporočilo in ni javno. Včasih boš opazil tudi PM (Private Message). ;-)
˝Let there be light˝,
and there was light!

Vodokotlič
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:54
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Kranj

Re: Nov napeljevalec optike do doma poleg Gratela!!

Odgovor Napisal/-a Vodokotlič » 10. Jan 2008 ob 00:27

gulikoza napisal/-a:Jup, tako nekako. Edino moraš met čimkrajši koaksialni del kabla, ki mora seveda biti tudi ustrezno kvaliteten da ne povzroča motenj.
T2 nabavi D-Link DXN-220 MoCA MediaBridge in je na boljšem :D

Odgovori