Nov napeljevalec optike do doma poleg Gratela!!

Vse o FTTH in Gratelu
Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 19. Apr 2006 ob 10:56

Andromeda: veliko si napisal... ampak mislim, da nisi dojel poante mojega pisanja.

Če gre "po naši ulici" samo Gratelova optiko, potem nam v "našem bloku" prav nič ne koristi, če imamo znotraj hiše "Multi Optik" infrastrukturo.
Kajti biteki se pripeljejo po Gratelovi optiki.
In, v kolikor se po Gratelovi optiki vozijo samo T2-jevi biteki, jaz ne morem s SIOLom skleniti pogodbe za dobavo bitekov, kapiš?

O prelepem svetu v tujini pa niti ne bi razpravljal.
Živim pač tukaj in mi avtoceste po Nemčiji nič ne pomagajo.
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 19. Apr 2006 ob 11:12

Boljša ideja...ker v mojem bloku ni ravno povpraševanja po hitrih dostopih (povprečna starost stanovalcev je okoli 80 let :P) bom kupil 10m kabla, naredil hišni razvod (zase se razume), T-2 pa naj mi da jurja popusta ko bo optika pri nas :D 8)
Slika Optika od 30.5.2008

andromeda
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 28. Mar 2006 ob 09:51
T-2: Že imam
Paket: 10/4+voip+tv
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a andromeda » 19. Apr 2006 ob 12:17

Bine napisal/-a:Andromeda: veliko si napisal... ampak mislim, da nisi dojel poante mojega pisanja.


In, v kolikor se po Gratelovi optiki vozijo samo T2-jevi biteki, jaz ne morem s SIOLom skleniti pogodbe za dobavo bitekov,kapiš?
Kaj pa,če Gratel ponuja,oziroma ponudi svojo optiko tudi drugim providerjem?Jebiga ga,keš je keš.

Čisto kapiram vse te bojazni.Sej ni dolgo tega,kar smo imeli samo eno možnost interneta.Pismu,večina izven glavnih mest jo tako ali tako nima še niti danes.Ampak verjemite mi,prihodnjost (in le ta ne spet takoooo oddaljena) bo taka,da bo naprimer v blok peljala optika,na voljo pa boš imel več ISP-jev in se boš odločal čisto po svoji presoji,kateri bo tvoj.Optični vodi bodo tako ali tako dajani v najem,s prepustnostjo pa vemo,da ni nobenih problemov.

Primer:
V tvoj blok pelje Gratelova optika,ki je na razpolago za najem.Zakaj za najem?Če primerjava prepustnost vlaken z recimo vodovodno cevjo,je to tako,kot da si k svoji novozgrajeni hiši potegnil vodovod premera 10 metrov.Čemu?Za tri boge pipce?Računica je enostavna,le da je treba zreti malo v prihodnjost.Sedaj bo imel Gratel samo enega ISP-ja na vlaknu v tvoj blok.Čez 5 let bodo štirje,čez deset let mogoče deset njih.Najemnine?Presenetljivo ne tako velike.Veliko se polaga v že obstoječe vode.Cene padajo vrtoglavo.Ni vlakno drago,pač pa elektronika.Tiste škatlice,ki nam pol blendajo cele noči.

Je pa še en keč.Če bo naprimer nek ISP zahteval npr. 10000 sit več,zaradi najema vlakna,verjemi,da to ne bo počel dolgo,ker ne bo imel nikogar,ki bi mu to lahko prodal.In kontra keč:tudi polagalci kablov bodo morali paziti na svoje cenovne zahteve za najem,kajti,kaj jim bo kabel v zemlji,če zaradi previsoke cene noče noben ISP najeti njihov vod.Mislim,da se temu reče strategija marketinga,se pravi,da ponudiš nekaj privlačnega za kupiti.Kdo profitira?Itak,da mi,kupci.

No,kakorkoli,dajmo času čas.Nekaj se mora premakniti tudi na tem področju.Moram pa povedati,da se mi niti ne sanja,kaj bi počel s 100/100 linijo.A jo sploh normalni človek lahko zabaše?
Slika

Uporabniški avatar
skokec
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 13:05
T-2: Že imam
Paket: 10/10+2IPTV+1HDTV+TEL
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a skokec » 19. Apr 2006 ob 12:35

Kaj pa,če Gratel ponuja,oziroma ponudi svojo optiko tudi drugim providerjem?Jebiga ga,keš je keš



Gratel je to že storil. telekom slovenije drugi

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Apr 2006 ob 12:45

Še enkrat, za poceni sedeže v zadnji vrsti - nekdo hoče gulit naše delovne ljudi in občane za priključnino. Po mojem gre za Telekom, ki se boji, da bi zgubil svoj monopol nad bakrenimi paricami, ni pa še pripravljen na postavljanje optične infrastrukture. Vsi vemo, da mu je bolj kot vlaganje v infrastrukturo pomembno kupovanje jugoslovenarskih drugoligaških ISP-jev za trikratno tržno ceno. Polni so fint, kot star drek vitaminov. Torej čim dalj od teh tepiharjev! :oops:

Andromeda - HDTV je pred vrati. Tam je en stream 20-25 megabitov-sekundo. Večja bajta ali stanovanje ima lahko 2 ali celo tri televizije. Torej je 100 megabitna linija zabasana dokler si rekel "Gratel"! :P
Optika 100/10

andromeda
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 28. Mar 2006 ob 09:51
T-2: Že imam
Paket: 10/4+voip+tv
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a andromeda » 19. Apr 2006 ob 13:13

Ja,HDTV je pa po mojem zadevca,ki bo sforsirala optiko.Brez nje si praktično ne predstavljam digitalnosti.Samo reciva,da kaka normalna familija ravno ne bo furala 4 HDTV-jev.Je potem še kaka opcija za izssesat 100/100 linijo?S torrenti to počet je brezveze,saj ti padajo 500 mb fajli dol po parih minutah.Da ne bo kdo narobe razumel-nebi se je branil! :D

Ah,sanja svinja kukuruz.....


Si je kdo že ogledal tole?
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod ... _id=106335


* airTV kakovostna digitalna televizija;
zagotavlja: več kot 100 digitalnih TV in radio postaj po principu izberi in glej

* airIP širokopasovni dostop v internet;
Neomejen dostop, pasovne širine do 50 Mb/s, asimetrične in simetrične povezave

* airTEL VoIP telefonija:
ISDN kakovost, večja fleksibilnost, možnost cenejših klicev v fiksna domača in mednarodna omrežja ali GSM omrežja, možnost brezplačnih klicev znotraj internega omrežja.

Sorry,spet sem off topic.
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 19. Apr 2006 ob 13:44

Jap, čakam da me amis priklopi.

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 19. Apr 2006 ob 13:57

Ali ni nekaj takega že nekdo ponujal v Kranju?
Če se prav spomnim, je v redu delovalo samo v lepem vremenu.
Sneg, dež... pa je bilo že vse hudo narobe.

Seveda pa gre razvoj naprej... bo zanimivo tole spremljati.
Slika

Uporabniški avatar
Flux
Faca
Prispevkov: 138
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:16
T-2: Še nimam
Paket: Adsl 2+ 10/1
Kraj: Ljubljana -Brod
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Flux » 19. Apr 2006 ob 14:51

Jep brat tut čaka na priklop tega air čuda :D

Uporabniški avatar
Quakke
Faca
Prispevkov: 196
Pridružen: 9. Apr 2006 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 50/50 + IPTV + Telefon
Kraj: Ljubljana - Šiška

Odgovor Napisal/-a Quakke » 19. Apr 2006 ob 17:03

Zdej sm poklical vodjo operative na Gratel in sm jih vprašu, če so v moji stolpnici v Šiški zbrali dovolj podpisov za položitev optike do stanovanj. In so jih nabral!!! :D 8) Pol sm jih pa vprašu, kdaj naj bi se to izvedl in je stric reku, da poleti, ko bo v Šiški zgrajeno omrežje. :P
VDSL uporabljal od 20.5.06 do 15.6.07, skupaj 391 dni.

Slika

andromeda
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 28. Mar 2006 ob 09:51
T-2: Že imam
Paket: 10/4+voip+tv
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a andromeda » 19. Apr 2006 ob 17:48

Ah,blagor vam.Nisem fovš,malce pa zavidam.In vam privoščim.Ko bi vsaj še drugod pohiteli.Seedam pet torrentov že tri dni,da bom imel ratio vsaj 110%.

Kako smo včasih fural dial s kakimi 5 kb/s mi ni jasno.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Apr 2006 ob 18:31

Quakke napisal/-a:Zdej sm poklical vodjo operative na Gratel in sm jih vprašu, če so v moji stolpnici v Šiški zbrali dovolj podpisov za položitev optike do stanovanj. In so jih nabral!!! :D 8) Pol sm jih pa vprašu, kdaj naj bi se to izvedl in je stric reku, da poleti, ko bo v Šiški zgrajeno omrežje. :P
Če še ne veš - stanovanja, kjer je ali bo Gratelova optika se da prodati tudi za 5 ali 10% večjo ceno kot sicer. Sicer je pa pri nas v Dravljah vse razrito, danes so najdli še ene 2 bloka, ki sta oklevala še novembra, sedaj sta pa k pameti prišla. :P Kdobivedu zakaj! :roll:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Flux
Faca
Prispevkov: 138
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:16
T-2: Še nimam
Paket: Adsl 2+ 10/1
Kraj: Ljubljana -Brod
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Flux » 19. Apr 2006 ob 19:33

Evo vsaj en razlog zakaj je boljš bit v bloku kot v hiši.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 30. Apr 2006 ob 17:03

Jebat ga, vsak hoče prislonit pisker k zaskužku :D

Vodokotlič
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:54
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Vodokotlič » 11. Maj 2006 ob 11:42

Hja... po branju teh postov vidim kakšno srečo imam :)

Pa si predstavljate kako bi bila linija v tujino takoj zafilana, če bi imeli ljudje 100Mb linijo :).

Se mi zdi da za TV oz. HDTV ni problem tudi če imaš 1Mb ali 100Mb internet. Pomembno je, da ti je prepustnost preko optike 1Gb/s

Odgovori