Optika v Ljubljana - Center

Vse o FTTH in Gratelu
mudel
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 9. Jun 2011 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a mudel » 9. Jun 2011 ob 18:31

Čisto BTW, kaj novega za optiko na Ilirski, Trubarjevi?

Stefi
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 15. Avg 2006 ob 21:10
T-2: Že imam
Paket: OD FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a Stefi » 9. Jul 2011 ob 15:39

Kdaj lahko pričakujemo optiko na področju Novih Poljan?
Omarice in kanali so narejeni že nekaj let.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 13. Jul 2011 ob 08:16

Kjer je gradbeno urejeno, se kabliranje nadaljuje, precej tut že v letošnjem letu...
:rtmT2:

Stefi
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 15. Avg 2006 ob 21:10
T-2: Že imam
Paket: OD FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a Stefi » 14. Jul 2011 ob 18:43

Hvala za optimističen odgovor.

Kaj pomeni "kjer je gradbeno urejeno" - razvodna kanalizacija in omarica na objektu?

Kako izvem, da sem sploh v evidenci za optiko, ker malo sumim, da tu evidence (Gratela, T-2-ja) niso posebej natančno vodene.

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 14. Jul 2011 ob 23:00

mislim da če je soglasij dovolj na tvojem naslovu, da potem bo,...
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 15. Jul 2011 ob 08:21

Najlažje tako, da imaš odprto aktivno prijavo na T-2ju, ID priključka... drugač pa sta zdj aktualna Bizovik in Gunclje, Šmartno pa so že skor vsi na FTTH prklopljeni B-)
:rtmT2:

Stefi
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 15. Avg 2006 ob 21:10
T-2: Že imam
Paket: OD FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a Stefi » 18. Jul 2011 ob 19:30

ciril88 napisal/-a:mislim da če je soglasij dovolj na tvojem naslovu, da potem bo,...
Moj naslov je samo moj naslov.

Torej je soglasje 100 % ;-)

Lp, Stefi

Stefi
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 15. Avg 2006 ob 21:10
T-2: Že imam
Paket: OD FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a Stefi » 18. Jul 2011 ob 19:35

Hevidi napisal/-a:Najlažje tako, da imaš odprto aktivno prijavo na T-2ju, ID priključka... drugač pa sta zdj aktualna Bizovik in Gunclje, Šmartno pa so že skor vsi na FTTH prklopljeni B-)
Kaj pomeni "odprta aktivna prijava"?

Žal, že večkrat videno: periferija ima prednost pred centrom! Kar mi nikakor ni jasno, saj so stroški, glede na gostoto priključkov, vsekakor višji!

Bi želel slišati utemeljeno razlago.

Lp, Stefi

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a Krypto » 18. Jul 2011 ob 21:01

Odprta aktivna prijava je to da se prijaviš kot potencialni naročnik in ko je izgradnja možna jo realizirajo.

Stefi
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 15. Avg 2006 ob 21:10
T-2: Že imam
Paket: OD FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a Stefi » 19. Jul 2011 ob 21:37

OK, se bom še enkrat prijavil!

Lp, Stefi

Stefi
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 15. Avg 2006 ob 21:10
T-2: Že imam
Paket: OD FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a Stefi » 5. Nov 2011 ob 19:58

dne 8. 8. 2011 sem od t-2 prejel naslednji odgovor:

Spoštovani!
Predvideni rok za dokončanje vseh posegov, ki so potrebni za priklop ftth je cca 2 meseca. Potrebno je še skablirati na omenjenem območju in urediti glede centrale. Po planih bo to dokončano okoli začetka oktobra.


Danes smo 5. 11. 2011. Stanje nespremenjeno, brez kakršnegakoli obvestila ali kontakta s strani T-2.

Lp, Stefi

LAcaliente
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 22. Nov 2011 ob 10:09
T-2: Še nimam

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a LAcaliente » 22. Nov 2011 ob 10:14

Pozdravljeni forumaši :)

Zanima me ali ima morda kdo od vas kakšno informacijo o poteku priključevanja na optiko na področju Dolenjske ceste, Strelišče?...

Rečeno je bilo približno 2 meseca in še čakamo. Po bloku me dražijo parapeti Gratela povezave pa od nikoder!

Smešno mi je tudi dejstvo da del Dunajske, ki je v Ljubljani in tako blizu centra nima opcije optične povezave pri NOBENEM ponudniki...malo dlje okoli št 170...pa optika ni problem....hhmm...

Torej, na plano z informacijami, komu lahko težim :)

Hvala vnaprej.

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a strom » 22. Nov 2011 ob 15:10

Si na enakem kakor jaz (Jaz sem iz Črnuč) Nekateri, imajo možnost optike, ki je nočejo imeti (naprimer tam kjer je veliko starejših občanov). Res ne razumem politike t-2 glede polaganja optike, saj bi bilo smoterneje položiti optiko v gosto naseljenih področjih (bloki). Še najbolj me pa moti da imam brnčičevo zelo blizu, in je optika v spodnjih črnučah že delujoča, pri nas v zgornjih pa ne duha in sluha. Čeprav so z optiko že prišli čez želežniško progo.

Jaz sem se že naveličal čakati optiko od t-2 (čeprav tam, kjer živim bi bilo zelo veliko naročnikov). Tako, da prvi ki prite z optiko ga takoj vzamem (če bo siol bom na siolu, čeprav se baje da na siolovi optiki vzeti t-2, bi jaz vstal na siolu).

To je že obupno.

LAcaliente
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 22. Nov 2011 ob 10:09
T-2: Še nimam

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a LAcaliente » 24. Nov 2011 ob 08:30

Se strinjam, v našem bloku živi lepo število študentov in mladih družin, ki bi jim dobra internetna povezava verjetno prišla še kako prav.

Trenutno je večina na amisovem kablu. Ne le, da je povezava počasnejša in "šteka" še cena je krepko višja kot pri optiki tako, da na kabel ne grem.

Za enkrat se še vedno mučim z Tuševim wirelesom, ki pa je tudi eno jajce...kao neomejen internet (kar pomeni 1 Eur na dan = 1giga prenosa na dan = vse skupi NIČ).

Skratka komaj čakam da vržem ta ključ čez balkon in da "zasurfam" kot se spodobi za to stoletje :)

Fingers crossed :)

sleby
Znanec
Prispevkov: 97
Pridružen: 27. Avg 2006 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: ig

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a sleby » 24. Nov 2011 ob 12:25

Skorc napisal/-a:"Lokalni šerifi" nimajo besede glede kablovja v bloku. Lastniki stanovanjskih enot imajo glavno besedo. Če se je večinski del lastnikov (lastniški deleži in ne število lastnikov) odločil za izvedbo X se ta mora izvesti.
Seveda, čisto druga dimenzija pa nastane, če "lokalni šerifi" ne dovolijo gradbenih posegov po občinski zemlji. V tem primeru pa običajno ne gre zlahka, potrebni so kontra vzgibi :hudicek:
sicer pozno, ampak vseeno..
ni bilo tocno tako, da so serifi rekli, da optike nocemo. je pa na oglasni deski pisalo, da zeli gratel napeljati optiko po bloku, ampak se jim zdi, da je blok ze prevec nasicen s kabli. ce pa si kdo vseeno zeli, da gratel napelje optiko pa naj odda soglasje v nabiralnik upravnika. glede na to, da gre za blok s pretezno starejso generacijo (zelo malo studentov) mislim, da je izid jasen. sploh zato, ker je bilo potrebno glasovnico doma napisat in ne kot ponavadi, ko samo podpises.
in tako mi t-2 optika tece mimo bloka, v stanovanju pa imam siolovo:\

Odgovori