Optika v Ljubljana - Center

Vse o FTTH in Gratelu
kozarecd
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 12. Nov 2007 ob 15:25
T-2: Že imam
Paket: 10/4

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a kozarecd » 12. Nov 2007 ob 15:59

Gratel bo začel graditi optiko v centru šele naslednje leto 2008 in to proti koncu leta. Sedaj imajo v planu Črnuce.


lp

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 12. Nov 2007 ob 16:48

Ojej, ne mi te teme vlačit ven, bom začel še jaz spammat!
(hooočeem ooptikoo) :D
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

kozarecd
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 12. Nov 2007 ob 15:25
T-2: Že imam
Paket: 10/4

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a kozarecd » 12. Nov 2007 ob 23:53

Sem sam poklical na Gratel.
Hocem optiko takoj.

lp

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a Cobane » 13. Nov 2007 ob 06:25

Pojdite si kupit novoletno smrekco na optična vlakna, pa jo boste imeli...

Drugače je pa Gratel zelo počasen in še v 10 letih ne bo pokril LJ... kje so še ostala mesta. To, da kopljejo če skoraj 2 leti in je priklopljenih dobrih 10.000 uporabnikov zelo veliko pove... torej 20 let, da bodo pokrili 100.000 gospodinjstev v LJ. Telekomu gre na tem področju precej bolje.... sicer se je dolgo ogreval, sedaj pa na veliko priklapljajo.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
tibordp
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 16. Okt 2007 ob 20:54
T-2: Že imam
Paket: VDSL 5/5 + 2x Telefon
Kraj: Ljubljana - Center

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a tibordp » 27. Nov 2007 ob 20:40

Upam na kakšno lepo presenečenje od Gratela, torej :D
Slika <= čakal 30 dni

BigZZ2
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 19:31
T-2: Že imam
Paket: 50/50

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a BigZZ2 » 10. Feb 2008 ob 15:53

tibordp napisal/-a:Upam na kakšno lepo presenečenje od Gratela, torej :D
Jst sem biu lepo presenečen včeraj, je prišel pobirat soglasja :)
to na Kotnikovi... Kako bo pa naprej pa ne vem, upam da cim prej. Ma kdo kakšne boljše podatke?
LP

l000ka
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 15. Jun 2009 ob 21:20
T-2: Še nimam

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a l000ka » 15. Jun 2009 ob 21:24

Sedaj že nekaj tednov videvam Teleg-m kombije na Kotnikovi, nekaj mesecev nazaj pa na Ilirski. Očitno se bliža dan, ko bomo tudi v centru spregledali s pomočjo T2 optike.

sickboy0204
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 16. Jun 2009 ob 13:11
T-2: Še nimam

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a sickboy0204 » 16. Jun 2009 ob 13:25

Lep pozdrav!

Aha, torej se premika kaj v centru? Super, imel sem (in še imam) kar slab občutek, še posebej vsakič po tem, ko pokličem na T2 klicni center in dobim vedno enak (ampak res ENAK) odgovor na vprašanje, kdaj bo priklop: "Na tisti lokaciji še ni priklopa, gospod." "Ja, to mi je jasno, zato kličem. Kdaj pa bo možen?" "Nimamo teh informacij gospod, zaenkrat še ni možen." "Približno, govorimo o tednih, mesecih, letih...?" "Nimamo teh informacj gospod, priklop trenutno še ni možen".

Skratka, ali kdo karkoli ve kdaj naj bi se kaj premaknilo na Hradeckega cesti (južni rob centra, pod Golovcem)? To so same hiše, brez blokov, in s soglasji vem da ni bilo problemov, vprašanje pa kako nizko na prioriteni listi smo glede na to da je malo potencialnih uporabnikov... Kable do hiše so napeljali že zgodaj jeseni 2008, od tarat nič...

Pa še nekaj - ko so prišli po soglasje za napeljavo kablov, so mi IZRECNO in večkrat zagotovili, da sami kabli (infrastruktura) ne pogojuje tudi storitve, se pravi kateri ponudnik ti bo pošiljal signal po njih (se pravi bi v tem primeru lahko naročil tudi Siol storitve po istih optičnih kablih). Sedaj o tem nihče (T2, Siol...) nič ne ve in vsi pravijo "če vam je kable napeljal Gratel, imate lahko samo T2 kot ponudnika" in da naj bi tako tudi ostalo. Torej so mi dejansko lagali v faco in sedaj nimam možnosti za optiko T2, ker pač še ni možen priklop, Siol pa tudi "ne misli polagati kablov, kjer so že položeni". Ali ni to celo nezakonito, vezati infrastrukturo na storitev, ima kdo izkušnje s tem?

Hvala za vse konkretne informacije, ker jih je na uradnih naslovih praktično nemogoče dobiti!!

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a Jaka » 16. Jun 2009 ob 13:50

Tudi jaz sem danes videl delavce od Teleg-m. Samo so spajali optične kable za Telekom Slovenije.

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a matjazc » 16. Jun 2009 ob 15:42

sickboy0204,

Bo potrebno še malo potrpeti. Optično omrežje se gradi po celi Sloveniji, v vseh večjih mestih. Tudi vaš konec po prišel na vrsto. Grejo pač po vrsti oz. kot imajo določen plan izvedbe priklopov.
Za priklop na optiko pa lahko pokličeš na vsake toliko na Gratel in povprašaš kdaj bodo priklopi na vašem koncu.

Vem, da že dolgo traja, tudi sam sem dolgo čakal, če se ne motim 2 leti, da sem dobil optiko. :)

Sedaj čakam samo še na eni lokaciji - Ižanska cesta, da se priklopi. :mrgreen:

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 16. Jun 2009 ob 20:27

@sickboy

Po vsej verjetnosti si narobe zastopil - se pravi, da so ti razložili, da ne boš primoran h koriščenju tega omrežja, če podpišeš soglasje. Ker verjetno so ti izrecno povedali, da bo operater T2. Se pa ne bi čudil, če bi tile študentje res natvezili vse živo, samo da se podpiše soglasje. :grr:

Kdaj pa bo pa ti ne vem povedat, ker glede na hitrost in stanje, bo šlo bolj po polžje.
˝Let there be light˝,
and there was light!

sickboy0204
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 16. Jun 2009 ob 13:11
T-2: Še nimam

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a sickboy0204 » 17. Jun 2009 ob 12:21

Aha, hvala obema za odgovor - btw, sem še enkrat govoril s Siolom in mi je operaterka tokrat nekako napol zaupno povedala, da res naj ne bi smelo biti vezana infrastruktura in storitev in da naj bi se to spremenilo po novem letu, se pravi 2010... bomo vidl..

Evo, glihkar sem pa z modelom iz Gratela govoril, ker nam danes na Poljanski omarce montirajo in kopljejo, in prav da tukaj (na Poljanski) zelo težko da bojo kabli že letos, prej spomladi 2010, na Hradeckega pa naj bi bilo še letos, ampak sigurno ne čez poletje, ker se 'vsaj pol manj dela' med počitnicami. No, vsaj en konkreten podatek sem končno dobil....

Če še kdo kaj izve glede LJ-Centra, pa naj prosim sporoči!!

LP

l000ka
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 15. Jun 2009 ob 21:20
T-2: Še nimam

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a l000ka » 9. Jul 2009 ob 21:55

Pozdrav.

Danes sem klical na Gratel in zvedel, da na Komenskega ul. verjetno letos ne bo nič, ker so se zadeve "močno ustavile". Najverjetneje bo zadeva v prvi polovici naslednjega leta. Držimo pesti, da bo res tako.

Mitar
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 19:07
T-2: Že imam

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a Mitar » 3. Sep 2009 ob 19:17

Tudi mene zanima tam okoli Klinicnega centra. Imam do stanovanja v bloku speljani ze dve optiki, za Telekomovo sem dobil obvestilo, da se lahko priklopim. Za T-2 pa se nic. Pa je tako ze skoraj pol leta. Sem klical na T-2 in so rekli, da je podpisov dovolj in vse, samo se priklopili niso. In da ne vedo kdaj bodo. In da ne vedo, kdo odloca o tem, kdaj bodo.

Torej me zanima, ce to gre kako pospesiti. Ker rad bi bil pri T-2, ampak tista Telekomova optika je precejsnja skusnjava.

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Ljubljana - Center

Odgovor Napisal/-a matjazc » 3. Sep 2009 ob 21:34

Mitar,

Klici na Gratel (http://www.gratel.si - na tej strani dobiš telefonsko številko, pod priklopi na optično omrežje). Več naj bi bilo znanega v tretjem četrtletju, se pravi konec meseca Septembra oz. v začetku Oktobra.

Kar se tiče Telekoma pa sam presodi. Sem se pa sam prepričal dodatno preko medijev, kako je dobra in poceni Telekom optika, ja poceni za par mesecev, potem te pa oberajo še za enkrat dražji, pa se vezan si za leto ali dve.

Odgovori