Optika v BS-3

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Nekdo
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 7. Jan 2007 ob 19:19
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Nekdo » 20. Feb 2008 ob 11:17

doublemp napisal/-a:Od sorodnikov v BS3 sem izvedel, da na hišnem svetu glavni akterji (eni starčki) pumpajo ljudi, naj ne podpišejo soglasja, sicer bo njihovo ime na oglasni deski kot "sramotilno" in da oni ne rabijo optike, "saj jo že imajo" (not) in "ker preveč so preveč vsiljivi" in "ker preveč razkopavajo".

Bi napisal komentar, ampak bi moral uporabiti več kletvic, kot jih sploh obstaja. :roll:
:lol: :lol: :lol: Sramotilno na oglasni deski :lol: :lol: :lol: Dej ti men imena pa priimke teh frajerjev, da vidimo kdo bo osramočen na koncu, ker jih mam poln kurac. Če bo treba bom stal pred blokom pa pobiral peticijo za odstanitev teh upravnikov.

martin napisal/-a:In fulgur nehaj ga srat no, kar dela gospod Fabčič je totalen nateg.
Men je ta fulgur že od začetka sumljiv in zna bit, da je iz Fabčičeve jame :)

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2763
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Jaka » 20. Feb 2008 ob 14:24

V tem primeru se zadeva prijavi na IP-RS.

fiti38
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: tv+internet

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a fiti38 » 26. Feb 2008 ob 09:23

Zadnja Gratelova informacija je, da bodo nadaljevali z polaganjem optike v naselju...priklop načrtujejo v treh mesecih...bomo videli..

Na zboru stanovanjskih lastnikov je bil tudi predstavnik kabelskega operaterja v naselju (Fabčič)...rekel je, da so tik pred podpisom pogodbe z TUŠ-om. Pogodba določa priklop uporabnikov v 90 dneh....bomo videli...

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a BOBI » 26. Feb 2008 ob 09:42

Tam kjer je Gratel dobil dovolj podpisov, tam bo sigurno optika!
Kjer pa ni podpisov, pa ne bo nič. Tale Fabčič, vas kar dobro obrača 8)
Me zanima kaki so proti argumenti, če ti nekdo nekaj postavi zastonj in potem storitve prodaja najceneje v državi :?:

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 12. Mar 2008 ob 10:14

Danes sem malo potelefoniral naokrog in izvedel sledeče:

Lastniki naj bi Gratelu preklicali pooblastila, ki so mu jih dali za izgradnjo optičnega omrežja. Tako naj Gratel ne bi več polagal optike v BS-3. T-2 pa naj bi imel možnost dobavljati storitev po optiki Fabčič-Domcommerca (kar pa T-2 po izjavi našega upravnika ne želi). Ko sem nato poskušal izvedeti, kdo naj bi bili te ˝lastniki˝, ki so preklicali pooblastila seveda nisem nič izvedel. Prepričan pa sem, da 50% lastnikov ni niti slučajno preklicalo svojih pooblastil (le zakaj bi preklical pooblastilo za nekaj, kar ti nekdo postavil brezplačno in ti omogoča dostop do najnovejših dosežkov tehnike po najnižjih cenah). Ko sem poskušal priklicati zloglasni Fabčič-Domcommerce se nihče ne oglasi - seveda zakaj pa bi kdo delal ob 10 dopoldan.
Na koncu sem klical še Gratel in so mi rekli, da naj bi bil čez kakšen mesec in pol možen preboj v stanovanja. Iz tega sklepam, da je optika, ki je potegnjena v naš blok (omarica na skupnem hodniku) Gratelova optika.
Tako da se očitno ne morejo niti poenotiti kdo kaj dela in kaj ne. Zanimivo bi bilo, če bi (oz. bo) Gratel postavil svoje optično omrežje kljub sodni plombi na zemljišču in domnevnem preklicu soglasij. Če bo nato zadeva dobila sodni epilog, bo za nas uporabniko to brez pomena, saj ne bodo šli v odtranitev obstoječega omrežja. Sploh pa, preden bi zadeva prišla na sodišče, se bo verjetno tudi že razjasnilo to o teh preklicanih soglasjih. Očitno bi bilo potrebno kot v stari Jugi pobirat podpise stanovalce (ponovno?), ki želijo Gratelovo in s tem T-2 optiko.

Bomo videli, kaj mi bodo povedali na Fabčič commerce, ko jih bom kontaktiral (oz. bolje rečeno uspel kontaktirati)

LP

Bodoci_FTTH
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 14:50
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10
Kraj: Ljubljana-Bežigrad

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Bodoci_FTTH » 13. Mar 2008 ob 14:11

Friksi, vidim, da si nov na forumu.

Vsa kronologija optike v BS3 je v tem topicu, vendar, da ponovim na kratko:

V oktobru je Gratel začel v BS3 z izkovanajem in polaganjem cevi za optiko. Takoj, ko so se pojavili, se je začela akcija "prepovedi polaganja optičnega omrežja" s strani Fabčič & Co, upravnikov, predsednikov HS in inšpekcijskih služb.

Kljub temu so uspeli položiti omrežje po celi Maroltovi ulici in del stolpnic na Vojkovi, dokler jim inšpekcija ni prepovedala.

Prejšni teden je Gratel položil v cevi optične kable, včeraj pa sem videl kombi in delavce kako so spajali optične kable.

Tako bodo vsi bloki, do katerih je potegnjena optika (Maroltova ulica) dobili optiko T-2 do maja 2008.

glede na tvoj navedbo:

friksi napisal/-a:
Na koncu sem klical še Gratel in so mi rekli, da naj bi bil čez kakšen mesec in pol možen preboj v stanovanja. Iz tega sklepam, da je optika, ki je potegnjena v naš blok (omarica na skupnem hodniku) Gratelova optika.

LP
pa mislim, da je to optika Fabčič.

Omarice za optiko T-2 so nameščene v kletnih prostorih, od tam pa so po internih PVC nadometnih kanalih, ki jih tudi vgrajuje Gratel, v vsako stanovanje speljan optični kabel.

Tega pri instalaciji Fabčič ni. Tam je iz skupnih omaric, do katere je res speljana optika, do stanovanj navaden UTP.

Zato pa je edina prava optika T-2

PS. Ne vem kje stanuješ, ampak omarice za optiko imajo napis T-2.

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 15. Mar 2008 ob 23:19

Stanujem na Reboljevi 5. Danes sem malo bolj pozorno pogledal omarico na hodniku in na njej res piše KKS. Crap!!!
Kaj je torej z izjavo Gratela, da bo čez mesec in pol preboj v moje stanovanje? Sam da se mi končajo izpiti, pa se bom malo bolj posvetil tej temi in prišel (oz. vsaj poskušal priti) zadevi do dna. Porka madona da ne bo nek klinčev d.n.o jeb... sistema vsem, ki si želimo t-2 optiko!!!

golldyman
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Okt 2007 ob 16:32
T-2: Že imam
Paket: mobilni

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a golldyman » 20. Mar 2008 ob 10:29

Teleg-m je blizu pentagona. Vendar imam občutek, da bo pri nas spet problem priti not.

Varovanje bomo počasi imeli celo bojše kot sam pentagon.

Moramo biti ponosni na to? :grr:

Bodoci_FTTH
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 14:50
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10
Kraj: Ljubljana-Bežigrad

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Bodoci_FTTH » 25. Mar 2008 ob 14:12

Danes smo v BS-3, Maroltova 15 prejeli anekse k pogodbi za priključitev optičnega omrežja.

V drobnem tisku piše, da bo optika priključena v 15 dneh po podpisu pogodbe. :car:

golldyman
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Okt 2007 ob 16:32
T-2: Že imam
Paket: mobilni

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a golldyman » 4. Apr 2008 ob 14:17

Kaj prava naš "ljubi" fabčič?

Kako kaj kaže v naselju in konkretno trebinjska?

ghdgfdhsf

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 4. Apr 2008 ob 22:17

Bodoci_FTTH napisal/-a:Danes smo v BS-3, Maroltova 15 prejeli anekse k pogodbi za priključitev optičnega omrežja.

V drobnem tisku piše, da bo optika priključena v 15 dneh po podpisu pogodbe. :car:
Danes so dva tička na Maroltovi 3 in 13 bila priključena!!!

golldyman
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Okt 2007 ob 16:32
T-2: Že imam
Paket: mobilni

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a golldyman » 5. Apr 2008 ob 09:36

Hy

ampak kam?

na t-2 optiko (edino pravo optiko) ali na "fabčič" optiko?

Fabčič namreč na veliko obljublja, da bo možen priklop preko krovne pogodbe.

Seveda mu je glede na doseženo težko verjeti.

Mogoče pa bo spet obveljalo "obečanje ludom radovanje"

Bodoci_FTTH
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 14:50
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10
Kraj: Ljubljana-Bežigrad

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Bodoci_FTTH » 5. Apr 2008 ob 09:50

Na Maroltovi 15 so mi od četrtka 3. aprila .............laufa OPTIKA!!!

Da opišem potek:

Prejšni teden so Gratelovci napeljali fibrčke v omarico v kleti. V bloku pa imamo že eno leto položene PVC kanale od omarice v kleti do stanovanj.
Prejšni teden sem zatežil v Gratelu, da mi čimprej potegnejo optiko.
V ponedeljek dopoldan sta prišla dva Gratelovca in napeljala rumen kabel od omarice v kleti do računalnika v stanovanju in zmontirala switch - Milan.
Popoldne je prišel Gratelov tehnik in ta rumen kabel spojil - zavaril v marici v kleti.
S tem Gratel zaključil priklop in o tem obvestil T-2, da pošlejo svoje monterje za prikop. :car:

Da bi celo zadevo pospešil sem šel v torek osebno na T-2 na Brnčičevo, dvignil dodatni STB za drug televizor, doma pa na optiko prevezal 1 PC in 1 TV, ostalo pa pustil na VDSL ( da sem lahko imel telefon za teženje T-2) :grr:
Nato sem cel torek na 059 00 0002 težil za priklop.
V sredo zjutraj vidim, da utripa lučka od fibra na Milanu, priklopim na Milana vso ostalo tehniko in zadeva deluje.

Šele v petek pride monter od T-2, da sem podpisal priklop in vrnil modem za VDSL. VOOD mi je ostal zaradi analognega telefona, če bi imel IP telefon se tudi VOOD vrne.

Po treh dneh uporabe optike:

Hitrost na internetu
merjeno na http://speedtest.t-2.net/
dowload: od 9200 do 9800 kbps
upload: od 9400-10800 kbps
hitrost prenosa testne datoteke 123 MB je 1150 kB/s :pivo:

Tudi če na obeh računalnikih na P2P downloadam filme, delata oba TV brez vsakih kock torej BP in še telefon ne prekinja, kar se je dogajalo na VDSL.

PS. Če bere kdo od uprabnikov Fabčič & Co me zanima, njihove hitrosti na optiki in ceno, ki jo zato plačuje. :blbl: :jao:

LP

Aja še to:

V petek se videl Gratelovce z rumenimi fibrčki na Maroltovi 13, in Gratelovce, ki so pri knjižnici polagala črno optiko za stolpnice na Vojkovi. :plosk:

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 5. Apr 2008 ob 10:32

golldyman napisal/-a: ampak kam?

na t-2 optiko (edino pravo optiko) ali na "fabčič" optiko?
A si na T2 forumu, a si na Fabčič forumu? :mrgreen:
˝Let there be light˝,
and there was light!

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 5. Apr 2008 ob 12:22

[quote="Bodoci_FTTH"]Na Maroltovi 15 so mi od četrtka 3. aprila .............laufa OPTIKA!!!

No upam, da bodo potem pa še na drugo stran teniškega igrišča (Reboljeva) uspeli priti :razz:

Jaz komaj čakam, da dobim svojih 20/20 + 3TV + telefon :D

Ej a so vam potegnili po istih plastičnih kanalih, kot je kabelska al so nove rore polagal? Kaj pa v stanovanju - si se lahko kaj dogovoril kje in kako naj ti polagajo kable? Mene samo malo skrbi, ker bo pri nas kar malo komplicirano z vsemi temi kabli. Imamo namreč v moji sobi računalnik + TV, potem je v jedilnici TV pa še v dnevni sobi je TV :hmm:

Upam, da bodo fantje čim prej vse skupaj uredili in priklopili, da jih lahko potem povabim na :pivo:

Odgovori