Optika v BS-3

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Apr 2008 ob 15:42

Evo, izpolni prijavnico tlele:
http://www.t-2.net/?AUID=B51A65010521617000C89

Za Gratelovo optiko FTTH (edino pravo optiko) optiko, pa lobirati, prepričevati, razjasnjevati. Folk bo prej ali slej videl, da so jih raznorazni balkanopitekusi dolga leta nategovali in bodo zato množično prehajali na Gratelovo optiko FTTH (edino pravo optiko). Samo strpno in z vsemi dejstvi podkrepljeno jim je treba po pravici povedati.:namrec:
Optika 100/10

Vojak
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23. Apr 2008 ob 04:44
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Vojak » 23. Apr 2008 ob 16:13

to sem izpolnil že 2 leti nazaj... ampak potem ni bilo možno in sedaj mi govori, da je prijava že oddana hehe

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Apr 2008 ob 17:37

Pokliči na klicni center 0590-00-000 in pojamraj, ali pa daj meni naslovne podatke na Zasebna sporočila.
Optika 100/10

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 23. Apr 2008 ob 19:20

Ja, bo kar držalo kar je vojak napisal. Tudi sam sem naletel na točno tako situacijo. Včeraj sem slučajno pred blokom naletel na našega dragega hišnika in koordinatorko. Pogovor sem začel z vprašanjem, če smo kot blok že vpisani v zemljiško knjigo (ker potem ni težav s funkcionalnim zemljiščem itd.), potem pa je pogovor nanesel na izgradnjo optičnega omrežja. In glej ga zlomka, hišnik mi kar na lepem pove, da so bili proti (ne vem kdo je bil proti, če v našem bloku sploh niso pobirali soglasij), ker bomo morali stanovalci za to potem plačevati (za izgradnjo). Ko sem si malo opomogel od šoka (kako lahko nekaj odločajo v mojem imenu, brez da bi me sploh obvestili) sem mu lepo razložil, da zadeva NIČ ne stane in prav tako dano soglasje niti ponudba Gratela (T-2) ni zavezujoča (nekoga z nedokončano osnovno šolo je pač težko učiti prava). Pa mi kar naprej govori, da tem ni nič za zaupat pa tako naprej in tako naprej, dokler končno ne izreče tistih zlatih besed ˝Ja pa saj že imamo Fabčič optiko.˝ Aha, v tem grmu torej tiči zajec. Vojak je očitno povsem zadel s svojo domnevo o povezanosti Fabčiča in hišnikov.
Bo treba kar na lastno pest urediti zadeve in se sprehoditi od enega do drugega soseda in dobiti soglasja 51% lastniškega deleža (hvala bogu, da tisti, ki imamo večja stanovanja smo za optiko :mrgreen: ).

Do sedaj sem vedno mislil, da se korupcija pojavlja samo v večjih gospodarskih zadevah, ampak da je pa naš hišnik skorumpiran ... (pa verjetno sploh ne ve kaj korupcija pomeni) :hmm:

LP

Vojak
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23. Apr 2008 ob 04:44
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Vojak » 24. Apr 2008 ob 01:52

Tako mislijo, ker pri kabelskem internetu smo morali plačevati fabčiču, da nam je potegnil kabel od omarice do stanovanja... približno zdajšnih 50eur...

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 24. Apr 2008 ob 10:18

Ne, ne ... Mislim da je stvar enostavno v tem, da hočejo ljudi odvrniti od tega, da bi dali soglasja Gratelu (ki je seveda konkurenca Fabčiču). Morda bi morali take zadeve sporočiti Tržnemu inšpektoratu ...
Ampak bomo že dosegli svoje.

Ius victor :mrgreen:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Apr 2008 ob 10:36

Tržni inšpektorat morebiti ne bo pravi naslov, saj dostikrat (ne vedno, da ne bom krivičen :namrec:), delajo v navezi. Morebiti bi kazalo sporočiti paradajzarijo kakšnemu od medijev (radio, TV, lokalni cajtungi,...). Tako bi jim mogoče ratalo nerodno in bi se skrili v svoje mišje luknje ter bi kar naenkrat čudežno prenehali ovirati izgradnjo Gratelove optike FTTH (edine prave optike). S tem bi bil omogočen prihod napredka v sosesko, ki lahko tako tudi vsaj delno zadrži padajoče vrednosti stanovanj! :)
Optika 100/10

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 24. Apr 2008 ob 10:50

Tržni inšpektorat sem omenil zgolj zato, ker so (po trenutno še veljavni zakonodaji) oni pristojni za ugotavljanje in preganjanje nelojalne konkurence (in ne morda Urad RS za varstvo konkurence).
Drugače pa upam, da bo zadeva sedaj res stekla (premaknila se je že) in bomo počasi prišli do te naše drage optike.

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a jurcek » 24. Apr 2008 ob 10:52

ma enega treba posteno po p**** vsekat. V vseh teh primerih gre za krsenje svobodne izbire, saj smo pravna drzava al ne :namrec: . Vsem vasim fabcicem in podobnim treba dat vetra za vselej. Joj, da bi jaz bil se v bloku doma pa bi mi nekdo sral s takimi glupostmi, nocem si predstavljat kaj bi naredil :)

lp
Slika

joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a joel » 24. Apr 2008 ob 12:56

Ja, kaj pa bi naredil?! Na silo ne bi mogel kaj dosti. Moja izkušnja: prepričevanje. Smo blok z manjšim številom strank, in ko sem sklical stanovalce na kratek sestanek, je najbolj "palilo" to, da:

- bodo prihranili 1/2 do 2/3 dosedanjih mesečnih stroškov
- ni vezave
- ni stroškov priključitve
- ni stroškov za dodatno opremo
- komunikacije bodo neprimerno sodobnejše, hitrejše, kot doslej
- v primeru prodaje se jim vrednost stanovanja s priključkom FTTH poveča
- še najbolj pomaga, če ima kdo znanca, ki mu stvar že deluje

Ko slišim to iz BS3 me kar pogreje, saj smo imeli tudi mi take mutibariče, ki so (kljub pobranim soglasjem) nagnali Gratel iz hiše... k sreči smo jih uspeli dobiti nazaj in se je potem dobro izteklo.

joze.brezigar
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 21. Sep 2007 ob 13:37
T-2: Še nimam
Paket: Telekom noče...

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a joze.brezigar » 24. Apr 2008 ob 23:42

@friksi

Kako kaže zaenkrat s podpisi?

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 26. Apr 2008 ob 10:15

Joel kako so vam nagnali Gratelovce? Kdo pa je bil to, ki jih je nagnal?
Joze.brezigar a si ti tudi iz naših koncev, al zakaj te zanima kako napredujejo podpisi? Brez zamere, ampak postal sem neverjetno sumničav do vsakogar, ki se zanima za napredek izgradnje pri nas. Tako da bom uporabil znano frazo: ˝Zaradi interesov preiskave žal ne morem dajati natančnejših podatkov.˝ :hudicek:

LP

Nekdo
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 7. Jan 2007 ob 19:19
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Nekdo » 26. Apr 2008 ob 11:20

Heh, ma ka ste smešni, js sm se prvi hotu borit za tole optiko tule v BS-3, sam sm vidu da nima smisla karkol delat če gratel/T-2 ne pokažeta nobenega interesa pri sodelovanju. Pač oni gradijo drugje naprej in jih boli kurac za vas. Rešitev... počakat na siolovo optiko. Pa btw navijam za T2, da ne bo kdo mislu.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Apr 2008 ob 11:25

Telekomove optike ne boste blokirali v BS3, Gratelovce ste pa blokirali in sedaj jih kao boli kyrac, ker so šli drugam, kjer komaj čakajo, da bodo lahko imeli sodobnejše in cenejše telekomunikacijske rešitve. Neki mi ne štima v tej zgodbi...
Optika 100/10

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a BOBI » 26. Apr 2008 ob 11:48

Kako ne štima NN?
Gratel bi obvezno moral prvo plačati da bi lahko potem na svoje stroške razpeljal optiko!
Po končanem polaganju, obvezno na novo asfaltirat vse ulice, kjer se je kopalo, zelenice nazaj uredit, popleskat vsa stopnišča in na koncu vso napeljavo prepustit v lastništvo Fabčiču.
T2, pa bi moral postavit ugodne pakete, ali skoraj ponujati optiko zastonj!!
Pa še vedno bi se našel nekdo, ki bi bil proti.
Upam da ti je sedaj jasno :owned:

Odgovori