Optika v BS-3

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Bodoci_FTTH
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 14:50
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10
Kraj: Ljubljana-Bežigrad

Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Bodoci_FTTH » 26. Okt 2007 ob 15:40

Po poletni prekinitvi zemeljskih del v BS-3 je ta teden Gratel začel ponovno polagati zemeljske vode.
Trenutno polaga cevi iz Ulice Aktivistov po pešpoti na zahodnem delu soseske. Na Maroltovi 15 je že potegnil kanale v klet do omarice. Iz razgovora s tipom, ki mislim, da je predstavnik stanovalcev sem zvedel, da imajo v bajti že interno instalacijo od Gratela (PVC kanali). Tip mi je povedal, da so mu pri Gratelu zagotovili, da bodo naročnike priklopili v dveh mesecih.
Dogaja se!!!! :lol:
Zadnjič spremenil Bodoci_FTTH, dne 19. Nov 2007 ob 09:30, skupaj popravljeno 1 krat.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: OPTIKA v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Okt 2007 ob 15:43

Drži, pričelo se bo še pred koncem leta. 8)
Optika 100/10

Nekdo
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 7. Jan 2007 ob 19:19
T-2: Še nimam

Re: OPTIKA v BS-3

Odgovor Napisal/-a Nekdo » 27. Okt 2007 ob 13:19

Pri meni na Vojkovi 87 že več kot mesec visi obešeno, da naj Gratel ne bi smel polagati optike na območju BS3 zaradi nekega sodnega epiloga glede lastništva ozemlja. Poleg tega je napisano, da po bloku že imamo razpeljano optiko in da pozivajo stanovalce k NEpodpisovanju soglasij. Zanima me kolk je zdej resnice na tem in ali ima gratel na Vojkovi 87 zadosti soglasij, od mene ga namreč še niso dobili.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: OPTIKA v BS-3

Odgovor Napisal/-a BOBI » 27. Okt 2007 ob 13:31

Obrni se na upravnika za info o podpisih in dovoljenju.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: OPTIKA v BS-3

Odgovor Napisal/-a Malkec » 27. Okt 2007 ob 13:56

še potrebnih soglasij: 59

:shock:

Bodoci_FTTH
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 14:50
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10
Kraj: Ljubljana-Bežigrad

Re: OPTIKA v BS-3

Odgovor Napisal/-a Bodoci_FTTH » 27. Okt 2007 ob 15:21

Nekdo napisal/-a:Pri meni na Vojkovi 87 že več kot mesec visi obešeno, da naj Gratel ne bi smel polagati optike na območju BS3 zaradi nekega sodnega epiloga glede lastništva ozemlja. Poleg tega je napisano, da po bloku že imamo razpeljano optiko in da pozivajo stanovalce k NEpodpisovanju soglasij. Zanima me kolk je zdej resnice na tem in ali ima gratel na Vojkovi 87 zadosti soglasij, od mene ga namreč še niso dobili.
To, da ne sme Gratel polagati optike na območju BS3 je sproduciral sedanji ponudnik neta+TV Fabčič & CO. Gre namreč za sodni sklep, da je razpolaganje z zemljišči v BS3 začasno ustavljeno, ker je Gippos naša funkcionalna zemljišča prodal Gjuri. Sedanji operater Fabčič & CO je celo najel istega odvetnika (ki ga stanovalci plačujemo, da pridobi funkcionalna zemljišča nazaj) , da zajebava Gratel. Zato je Gratel tudi avgusta prekinil z izkopi.

Kolikor mi je znano je v soseski 80% blokov podpisalo soglasja. Tem bo Gratel potegnil optiko ostali pa ostanite na koaksialcu in na drotih z zelenim volkom. :mrgreen:

Ostali bomo na optiki (Edina prava optika Gratel+T-2)!

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: OPTIKA v BS-3

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 27. Okt 2007 ob 15:41

Ne bi te razočaral rad ampak mam obcutek da je Gratelov odgovor "dveh mesecih" standarden in lahko traja tud vec k 1 let da se kar kol premakne.
Na nasem koncu so ze vse cevi polozil in odsli naprej odgovor od gratela kdaj bo mozen priklop je bil cez dva mesca in občutek imam da se bo stvar zavlekla vsaj do pomladi preden se bo kdo zmrdnil.

Bodoci_FTTH
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 14:50
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10
Kraj: Ljubljana-Bežigrad

Re: OPTIKA v BS-3

Odgovor Napisal/-a Bodoci_FTTH » 27. Okt 2007 ob 15:55

Ahiles kje se nahajaš!?

Dobr če ne v dveh mesecih pa v treh. Samo, da bo. :lol:

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: OPTIKA v BS-3

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 27. Okt 2007 ob 17:47

V kranju.

Ma po odgovoru k sem ga dobu od gratela sem dobu obcutek k da hocjo sam kanale(cevi pred t1 polozit na cim vec lokacij) dokonči priklop pa naredijo le če se jim splaca "bloki" drugače rinejo naprej. Na nasi ulci na zacetk k so bloki so ze skor en let prikloplen pred 3 mesci so pa se do hiš potegnil cevi in odsli naprej pred ene dvema mescoma sem jih pač vprašal kdaj bo mogoc priklop in odgovor je bil diplomatski + čez 2 mesca.

Sej vrjamem da je ogromno dela da pri vsaki hisi priklop naredis in da vrjetno niti pod razno nimajo zadost ljudi da bi pokril vse kraje po slovenij zato sem reku da dvomim da se bo kar kol premaknil pred pomladjo na nasem koncu.

Bodoci_FTTH
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 14:50
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10
Kraj: Ljubljana-Bežigrad

Re: OPTIKA v BS-3

Odgovor Napisal/-a Bodoci_FTTH » 27. Okt 2007 ob 20:42

Aha iz Kranja. Mogoče ne poznaš BS3

BS3 šteje cca 2000 stanovanj. Če se bo Gratel+T2 obiral, ga bo prehitela konkurenca. Na Viču že T1 pobira soglasja za optiko.

Uporabniški avatar
sss
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 1. Maj 2007 ob 23:01
T-2: Še nimam
Paket: 20/20 T1
Kraj: Lj-Fužine

Re: OPTIKA v BS-3

Odgovor Napisal/-a sss » 27. Okt 2007 ob 21:25

Na Viču ponekod že polagajo, če še ne veš :roll:


Sicer pa.. zakaj je bilo potrebno odpirat tako specifično temo? A ni že dovolj npr "lj-bezigrad, lj-siska, lj-moste in v tem stilu?
čisto prava optika

Nekdo
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 7. Jan 2007 ob 19:19
T-2: Še nimam

Re: OPTIKA v BS-3

Odgovor Napisal/-a Nekdo » 12. Nov 2007 ob 14:30

Bodoci_FTTH napisal/-a:
Nekdo napisal/-a:Pri meni na Vojkovi 87 že več kot mesec visi obešeno, da naj Gratel ne bi smel polagati optike na območju BS3 zaradi nekega sodnega epiloga glede lastništva ozemlja. Poleg tega je napisano, da po bloku že imamo razpeljano optiko in da pozivajo stanovalce k NEpodpisovanju soglasij. Zanima me kolk je zdej resnice na tem in ali ima gratel na Vojkovi 87 zadosti soglasij, od mene ga namreč še niso dobili.
To, da ne sme Gratel polagati optike na območju BS3 je sproduciral sedanji ponudnik neta+TV Fabčič & CO. Gre namreč za sodni sklep, da je razpolaganje z zemljišči v BS3 začasno ustavljeno, ker je Gippos naša funkcionalna zemljišča prodal Gjuri. Sedanji operater Fabčič & CO je celo najel istega odvetnika (ki ga stanovalci plačujemo, da pridobi funkcionalna zemljišča nazaj) , da zajebava Gratel. Zato je Gratel tudi avgusta prekinil z izkopi.

Kolikor mi je znano je v soseski 80% blokov podpisalo soglasja. Tem bo Gratel potegnil optiko ostali pa ostanite na koaksialcu in na drotih z zelenim volkom. :mrgreen:

Ostali bomo na optiki (Edina prava optika Gratel+T-2)!
Po okolici BS3 rešetovi fantje te dni veselo razkopavajo, graben gre 5m mimo mojega bloka, tako da upam da bodo tud noter potegnal zadevo.

fiti38
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: tv+internet

Re: OPTIKA v BS-3

Odgovor Napisal/-a fiti38 » 13. Nov 2007 ob 12:44

Kot je meni znano bo Gratel kopal samo pri dveh blokih na Marltovi ulici, kjer imajo drugega poonudnika kabelskega sistema (telemach in ne Fabčič),. Dejstvo je da gre plomba na zamljišča v BS 3, Fabčiču zelo na roko...v dopisu so obljubili optiko (po obstoječih napeljavah) septembra, zdaj pa je sredina novembra optike pa od nikjer...drugo vprašanje je kakšna je ta obstoječa napeljava napram napeljavi T2....ko sem klical na Gratel so mi rekli, da je situacija glede BS 3 nejasna....povdano drugače..nimajo pojma kaj bo....in mislim, da trditev,da bodo napeljali optiko do blokov, ki so dali soglasja enostavno ne drži dokler se ne reši zadeva z zemljišči....če ima kod pojasnilo kako to,da so se odločili napeljati na Maroltovi kljub plombi na zemljišču naj prosim sporoči...LP

Nekdo
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 7. Jan 2007 ob 19:19
T-2: Še nimam

Re: OPTIKA v BS-3

Odgovor Napisal/-a Nekdo » 13. Nov 2007 ob 14:00

No tule od vojkove 87 pa tja do vrtca in povsod okol je vse razkopano, jih poslušam že 1 tedn od 7 zjutraj (prijeten zvok :D ). Na travi so koluti s črno cevjo, na jaških piše T2, delavci pa imajo obleke z napisom rešet, tako da se 100% koplje za optiko.

Bodoci_FTTH
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 14:50
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10
Kraj: Ljubljana-Bežigrad

Re: OPTIKA v BS-3

Odgovor Napisal/-a Bodoci_FTTH » 16. Nov 2007 ob 15:00

TRENUTNA SITUACIJA POLAGANJA OPTIKE:

Maroltova 13 in 15 - položene cevi za optiko do kletnih prostorov (omarice T-2) in položeni notranji PVC kanali od omarice v kleti do vsakega stanovanja (tudi če ni podpisal soglasja). Kjer so bili izkopi v asfaltu je rdeč beton že zamenjan z asfaltom, tako, da čakamo samo še na optične kable.

Od tukaj je Gratel položil glavne vode:
- zahodna stran soseske od Maroltove do Reboljeve
- vod ob športnih igriščih med Reboljevo in Maroltovo do Vojkove
- vzhodna strani soseske do Maroltove.
- Maroltova ulica (podhodi)
Prav tako so izvedeni priklopi v kletne prostore na Maroltovo 2-4, 6-8, 10-12, 14-16.

Naslednji teden začnejo z izkopi po Poti spominov, torej bo možen priklop:

Maroltova 1-3, 5-7, 9-11 in Trebinjske 2-4, 6-8, 10-12, 14-16

Gratel v vseh vhodih, ki so zbrali soglasja tudi položi cevi v kletne prostore, če ga ne ustavijo - prepovejo (predsedniki HS, upravniki, kabelski operater).

Odgovori