Optika v BS-3

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
m8_rutka
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 12:42
T-2: Že imam
Paket: IPTV+telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a m8_rutka » 24. Sep 2008 ob 15:28

Ekola, na Maroltovi 8 sm narocu Amis Optiko, brez vezave, pa da vidmo kaj bo... samo net 15/15 :)

Ko/ce pa T-2 pride naokoli, bomo pa mogoce se enkrat racunico nardili... al pa mogoce tut ne...

sonce z vami,
m8_rutka

b0j3
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Avg 2008 ob 10:26
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a b0j3 » 26. Sep 2008 ob 07:59

m8_rutka: poročaj.
Če je tako, grem tudi jaz na Amis. Glede na to, da me z Gratela nič ne pokličejo, kljub obljubam in meni se že počasi mudi ....

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 26. Sep 2008 ob 08:05

nekdo: mislim da si ti napačno si zračunal, prvih 5 mesecev je 16,xx€ nato pa 10 mesecev 33,70€,
vsaj kolikor je meni jasna njihova ponudba.
kar ti nanese malo več kot si sam zračunal.

fiti38
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: tv+internet

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a fiti38 » 26. Sep 2008 ob 13:24

Meni so včeraj montirali Amisovo optiko. Internet dela BP, sem tudi testiral hitrost in je 15/15. Danes dobim še STB vmesnik za IPTV. Od naročila do priklopa je minilo natanko 25 dni, to je toliko kot je obljubljeno pri naročilu.

Dosedaj sem imel T2 VDSL (4/1), ki je deloval brez problema. Žal mi je samo zaradi IPTV ker vem, da je slika na T2 precej boljša kot pri Amisu. Sicer pa naj bi v prihodnosti bila najkakovstnejša digitalna slika pri kablaših, ki bodo s ponudbo nastopili konec leta.

Predvsem zamerim T2, da se ni potrudil in zbral dovolj soglasij za optiko. Precej je za to kriv tudi njihov odnos, kajti pred našim blokom so začeli kopati po funcionalnem zemljišču brez soglasij in je nekdo, ki je bil že tako proti T2 poklical upravnika, prekinil dela in sedaj grozi z tožbo. Pobiranje soglasij za Gratelovo optiko šepa, to je vse kar lahko rečem...

Pilxy
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 27. Sep 2008 ob 09:09
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Pilxy » 27. Sep 2008 ob 09:14

A ma kdo informacije kako je z optiko (oz. s ponudniki interneta in kabelske TV nasploh) v stolpnici na Vojkovi 77?

Se ravno selim tja, lastnik pa ni ravno na tekočem z zadevami, ker ne živi v bloku in stanovanje oddaja.

Dobrodošla je vsaka informacija. Hvala!

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 27. Sep 2008 ob 09:18

T-2 ima tam zaenkrat samo dostop do VDSL, optika je planirana,
je pa možno imeti telefonijo, internet in tv, vendar je na tem naslovu bolje prvo vzeti samo internet in telefonijo in naknadno tv.

Nekdo
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 7. Jan 2007 ob 19:19
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Nekdo » 27. Sep 2008 ob 10:31

slow_slow napisal/-a:nekdo: mislim da si ti napačno si zračunal, prvih 5 mesecev je 16,xx€ nato pa 10 mesecev 33,70€,
vsaj kolikor je meni jasna njihova ponudba.
kar ti nanese malo več kot si sam zračunal.
Sem napisal da sem vzel paket enka, poglej si, sej sm prlimal slike, na tadrugi čist spodi. 33,7 je trojka, torej še tv in tel.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 27. Sep 2008 ob 10:32

nekdo: se iskreno opravičujem za zmoto :)

Pilxy
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 27. Sep 2008 ob 09:09
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Pilxy » 27. Sep 2008 ob 10:56

slow_slow napisal/-a:T-2 ima tam zaenkrat samo dostop do VDSL, optika je planirana,
je pa možno imeti telefonijo, internet in tv, vendar je na tem naslovu bolje prvo vzeti samo internet in telefonijo in naknadno tv.
Telefonija me ne zanima.

Zakaj je pa bolje vzeti najprej samo internet, TV pa naknadno? V čem je fora?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 27. Sep 2008 ob 11:05

Na tem naslovu so povezave različnih hitrosti, pri nekaterih deluje osnovni internet +3x tv,
nekaterim pa samo internet do 4/512 brez možnosti tvja.

Pilxy
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 27. Sep 2008 ob 09:09
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Pilxy » 8. Okt 2008 ob 22:24

Še eno vprašanje - sicer malo off-topic, ker ni ravno povezano z optiko, tako da se opravičujem.

Zadeva je taka - dal sem preverit možnosti interneta k različnim ponudnikom. Iz Siola so mi sporočili, da pri njih ne morem dobit interneta, ker menda ni prostega priključka. :shock: Lahko glede na ta odgovor pričakujem kaj podobnega tudi od T2?

m8_rutka
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 12:42
T-2: Že imam
Paket: IPTV+telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a m8_rutka » 16. Okt 2008 ob 12:58

Samo tolk, da se javim z potekom priklopljanja na Amisovo optiko na Maroltovi 8:

Sem poslal oba izvoda pogodbe (ma 100%), pa so na Amisu dobili samo en izvod (!?!?)- zato sem moral "drugi" izvod poslat se enkrat - celi postopek je trajal en teden! - jao mene tut na Amisu so ocitno nesposobnezi!


b0j3: a si zvedu mogoce kej novga o Gratelovi optiki tle na Maroltovi 8? A je kdo prisel pogledat? Se je kdo dobil z predstavnikom stanovalcem? Te je kdo poklical se? Je slo sploh kej naprej?

Na t-2 sajtu na poizvedbo o moznosti optike pise tole:
"Na vaši lokaciji je že zgrajena infrastruktura potrebna za vklop na optično omrežje T-2, ni pa še urejen interni razvod, po katerem bodo speljana optična vlakna znotraj objekta. V kolikor je podjetje Gratel že uspelo zbrati več kot 51% soglasij za izvedbo internega razvoda, bo le ta zgrajen v kratkem.

V primeru, da podjetje Gratel ni uspelo pridobiti več kot 51% soglasij, pa bo izgradnja internega razvoda in s tem možnost priklopa na optično omrežje T-2 možna po pridobitvi ustreznega deleža soglasij."

sonce z vami,
m8_rutka

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Mark » 16. Okt 2008 ob 21:55

fiti38 napisal/-a:Predvsem zamerim T2, da se ni potrudil in zbral dovolj soglasij za optiko.
Nam je v interesu zbrati čimveč soglasij, vendar včasih preprosto brez pomoči stanovalcev ne gre. Za dobre stvari, je potrebno včasih lobirati in težit pri upravniku in ostalih politično nastavljenih veljakih. Lahko da se upravnik ne zaveda, da z možnostjo Gratelove FTTH ne pridobijo samo stanovalci možnosti uporabe najsodobnejše tehnologije (Posledično najlepše možne slike na IP TV pri nas, to bo ostalo tako tudi v prihodnje). Pridobi tudi on sam, se pravi bo dodatno dvignil vrednost nepremičnine :namrec:

Najbolj mi je smešno, ko na vse štiri zavračajo priklop Gratelove FTTH, čez en čas pa ugotovim, da so Telekomu pustili brez težav :aa:

m8_rutka
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 12:42
T-2: Že imam
Paket: IPTV+telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a m8_rutka » 16. Okt 2008 ob 23:01

Seveda pa se obvezni samoprispevek !?!? Casi socializma, ko smo kopali jarke, da nam je PTT izvolil poloziti bakerene parice, so mimo :)

Dokler folk dela zastonjsko tisto (lobiranje, tezenje za soglasja), kar bi moral poceti T-2 (zaradi izkljucno svojega ekonomskega interesa), bo pa T-2 ostal lenoba :) takle mamo...

Potrebno se je vprasat, kje (ce) pa je mogoce T-2 naredil napako glede soglasij? Mogoce prekopavanje okolice brez soglasij? Mogoce to, da bilo recimo na vojkovi potrebno kar nekaj casa, da se polozil asvalt nanovo in tist pesek razmetala po cesti sem ter tja... Mogoce pa je imel Telekom bolj prefinjen pristop za zbiranje soglasij... mogoce je drugace sestavil spremno besedilo? Mogoce so zbiralci soglasij imeli lepe kravate in in so ble med njimi hude bejbe? Nimam pojma, domnevam pa, da T-2 ni storil dovolj :) Ampak kot receno, ocitno imajo dovolj biznisa tudi brez nas, pa jim dol visi...

Pa da ne bo pomote, ce bi blo po moje, bi dal vsakemu dovoljenje, da prpele fibercke v blok, pa umts, wimax antene na blok tudi postavi :) Pa naj konkurenca najde svoje cene potem :)

sonce s tabo,
m8_rutka

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 17. Okt 2008 ob 06:40

Na Vojkovi še vedno ni asfalta :grr:
Slika Optika od 30.5.2008

Odgovori