Optika v BS-3

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Nov 2007 ob 16:39

Bodoci_FTTH napisal/-a:INŠPEKCIJA PREPOVEDALA GRATELU NADALNJA POLAGANJA OPTIKE v BS-3.

Banda upravniška je zlobirala na Molu prepoved.

Odijo optika!!!!
Če imate dosti soglasij, lahko naročite odvetnika in skorumpiranim falotom podkurite za oviranje možnosti, ki jih dopušča Stanovanjski zakon iz leta 2003. MOL po mojem nima nič zraven - inšpektorja so poslali, ker je pač nekdo zahteval. Predlagam, da se tej bandi, ki tudi živi v BS-3, uprete. Morebiti bi bilo fajn zvedeti, kdo od njih iz BS-3 je zaposlen pri nacional-interesniškem operaterju ali na plačilni listi drugih državno-vladnih organov in njihovih pajdašev. Pa naj jim bo potem nerodno... :oops:
Optika 100/10

fiti38
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: tv+internet

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a fiti38 » 23. Nov 2007 ob 16:41

Osebno mislim, da je prav da so dela ustavili, če podjetje Gratel zato nima ustreznih dovoljenj, ker tako pač ne gre delati. Predstavljajte si kako bi bilo če bi vsi počeli tako. Neglede na to, kako si optiko želimo je prav, da jo zgradijo z ustreznimi dovoljenji.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Nov 2007 ob 16:42

Dovoljenja je dal že Janković marca meseca! Dodatna dovoljenja na in v bloku so zbrana soglasja. Torej?
Optika 100/10

fiti38
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: tv+internet

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a fiti38 » 23. Nov 2007 ob 16:47

Mislim, da zadeva ni tako enostavna, v naselju namreč velja odločba sodišča , da so začasno prepovedana kakršnakoli dela na zemljiščih, kjer ni razjasneno lastništvo. Za dela po blokih in funkcionalnih zemljiščih, za katere odločba sodišča ne velja, pa veljejo soglasja stanovalcev...ampak tudi odločba odišča ne bo večna stvari se bodo slej kot prej razjasnile....

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Nov 2007 ob 16:51

Potem pa naj ta cajt naredijo vse interne razvode po blokih. Da ne bi bilo nam, neodvisnim analitikom in strokovni javnosti dolgcajt, pa bi se lahko naredil kak seznam visokih živin pri telekomu in drugih državnih organov, ki živijo v BS-3, in ki s pomočjo poznanstev in političnih zavezništev palamudijo, da bi na vsak način zaustavili prihod Gratelove optike FTTH (edine prave optike). Nekdo ali nekaj pač mora ustaviti te mutibariće - valjda kdo ne misli, da jim bo uspelo blokirati, kar si LASTNIKI stanovanj želijo?! Saj jim zmanjšujejo vrednost nepremičnin, hudirja. To ni več hec dandanes! :roll:
Optika 100/10

fiti38
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: tv+internet

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a fiti38 » 23. Nov 2007 ob 16:56

Glavni argumet proti v BS 3 je to, da ima naselje kabelskega upravitelja, ki že ima razpeljane optične kable po večini blokov, kjer jih še ni pa bodo zelo hitro...večina pa jih je prepričana, da še enega omrežja ne rabimo...starejša populacija prevladuje v blokih in potem veste kako je...jest sem vsekakor načela da konkurenca znižuje cene...potem pa se še pojavljajo špekulacije, da bo T2 kasneje cene dvignil in to naredi svoje....

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Nov 2007 ob 16:58

Kakor vemo, ima v vsaj nekaj blokih Gratel zbranih več kot 50%. V napsrotnem pozivam ljudi, da si poiščejo stanovanja v drugih krajih Ljubljane. Gotovo bodo preostali pametnjakoviči dosegli, kar so hoteli: drastičen padec vrednosti stanovanj v BS-3. :mad:
Optika 100/10

fiti38
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: tv+internet

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a fiti38 » 23. Nov 2007 ob 16:59

Tam kjer so zbrana soglasja in je Gratel že v kleti ne bi smelo biti problemov.....

onxy
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 23. Nov 2007 ob 20:48
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a onxy » 23. Nov 2007 ob 20:57

Jebemti banda... spet smo izvisel pri optiki. Pri nas smo podpisali soglasja, zdaj pa kar naenkrat nič. (Trebinjska) :evil:

joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a joel » 23. Nov 2007 ob 21:31

fiti38 napisal/-a:Glavni argumet proti v BS 3 je to, da ima naselje kabelskega upravitelja, ki že ima razpeljane optične kable po večini blokov, kjer jih še ni pa bodo zelo hitro...večina pa jih je prepričana, da še enega omrežja ne rabimo...starejša populacija prevladuje v blokih in potem veste kako je...jest sem vsekakor načela da konkurenca znižuje cene...potem pa se še pojavljajo špekulacije, da bo T2 kasneje cene dvignil in to naredi svoje....
Tuki človk res rabi dobre živce... Sej kabelski operaterji so povsod, ampak, kot sem enkrat že rekel, glavni argument pri starejših stanovalcih mora biti cena paketa TV + TEL = 16 EUR. Če jih to ne prepriča, pač ni pomoči...Pa naj gre kabelski operater + telekom na tako ceno! Pri starejših je značilna še druga banalnost, kao da je T2 cerkven, pa ga ne bodo nikoli vzel, pa take bedarije... Torej, rajš plačam 5 x tolk, sam da so naši. Pa tud če pol jemo polento!!!

onxy
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 23. Nov 2007 ob 20:48
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a onxy » 25. Nov 2007 ob 10:02

Včeraj sem se sprehodil po soseski in videl, da Gratel pospravilja stroje. Ko sem jih vprašal zakaj so mi odgovorili, da so prenehali z deli zaradi inšpekcije in da se selijo. Kaj to pomeni, da bomo ostali v soseski ostali brez optike???? :evil:

wolfram-w
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 26. Dec 2006 ob 23:23
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a wolfram-w » 25. Nov 2007 ob 15:18

To da so po blokih že napeljani optični kabli in da ni treba še enih je viselo tudi pri nas na oglasni deski.
Nekaj v stilu "optično omrežje že imamo in prepovedujemo razkopavat našo lepo sosesko".
O tem, kako bo le to povezano na T-2 omrežje in v vsako stanovanje pa skoraj nič...("ponekod je že zgrajeno" drugje pa še bo - brez vsakih rokov) :? , kot tudi o tem ne, kako se bo prenos podatkov po napeljavi različnih "fevdalcev" poznal pri končni ceni in izbiri med ponudniki :!: .
Tega molčeča večina in ovce brez lastne pameti pač ne vidijo, izglasuje pa se tisto, kar rečejo razni "zaslužneži" (mnogi celo zelo v redu upravljajo in urejajo druge zadeve in zgledno skrbijo za vzdrževanje zgradb in okolice) in "koritniki", ki branijo svoje "vrtičke" oz. njihov pogled ne seže na drugo stran "plankov".
Saj so bili podobni problemi tudi pri prehodu s hišnega na kabelsko omrežje :roll: . Takole kakšnih pet do deset let bo za počakat, pa bo :cry: . Saj smo še mladi!

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a BOBI » 25. Nov 2007 ob 15:34

Osebno mislim, da se bo problem rešil. V bližini mene, je bil podoben primer, ker niso pustili razkopavat, pravzaprav so pozneje hoteli veliko denarja za kanale. Gratel je malo počakal da so se strasti pomirile in je potem brez problemov napeljal optiko tudi tam.

Ryko
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 5. Dec 2007 ob 18:50
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Ryko » 5. Dec 2007 ob 19:14

Malo bolj me je začela zanimat BS-3 situacija z optiko (živim na Trebinjski ulici), potem ko sem slišal, da se je zadeva ustavila in da ima Fabčič prste vmes in google me je napotil na tale forum, kjer so se mi zle slutnje le še potrdile. A ima kdo kako kontaktno številko, na koga se obrniti za dodatne informacije? Ali in kako se lahko stanovalci sploh zorganiziramo, da gre zadeva naprej? Kje je možno pridobiti podatek o zbranih soglasjih? A se soglasja upoštevajo za posamezen blok ali celo naselje in ali imajo zdaj sploh kako vlogo, ko naj bi bila odrejena prepoved nadaljnjih del? Skratka, žalostna situacija. A je to res vse skupaj maslo Fabčič Domcommerce d.o.o.?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Dec 2007 ob 19:24

Kontaktirajte Zbor stanovalcev in upravnika ter zagrozite s pravnikom. Kakor ve vsak pismen človek, je v Stanovanjske Zakonu iz leta 2003 eksplicitno napisano, da razni Fabčyči in drugi fyčfiriči ne morejo blokirati volje večine folka v bloku. Ne se jim pustit yebat! :mad:
Optika 100/10

Odgovori