Optika v BS-3

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 26. Okt 2011 ob 22:49

Prekleti hudiči Slika

Uporabniški avatar
yang
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 1. Nov 2008 ob 09:24
T-2: Že imam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a yang » 8. Apr 2015 ob 18:04

Ponovno "oživljam" temo T-2 optike v BS3.

V zadnjih štirih letih se v našem bloku na Trebinjski ulici ni nič spremenilo v zvezi s T-2. Problem je ta, da so bili podpisi, ki so bili pred leti zbrani pri Gratelu razveljavljeni po hitrem postopku s strani našega upravnika Metalke, čeprav je za izgradnjo T-2/Gratel optike takrat soglašalo preko 50% stanovalcev. Drugi problem v bloku so stanovalci, ki so v večini upokojenci (in ne uporabljajo računalnika), zato me zanima kakšen odstotek soglasij mora biti zbran v bloku za izgradnjo T-2 napeljave. Tretji problem je seveda blokada T-2 s strani Fabčič-Domcommerce zaradi strahu pred konkurenco. Po nedavnem pogovoru s T-2 prodajno službo je na naši lokaciji možen samo DSL priklop z maksimalno hitrostjo 1/8. Lahko morda tudi kdo poda informacijo kje bi potekala trasa za priklop kabla v blok, jašek je namreč samo 5 metrov stran od bloka, namreč tisti v atrijih so proti, da bi se kopalo po njihovih vrtovih.

Jaz sem še vedno za to, da v blok pridobimo tudi T-2 optiko in potem lahko izbiramo med ponudnikoma AMIS in T-2, morda bi jo rad imel še kdo drug ?

LP !

damac
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 30. Jan 2012 ob 13:47
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a damac » 5. Jul 2016 ob 09:47

Zdaj je možen priklop optike T-2 tudi na Reboljevi ulici (1,2,3,4,5,7,9,11,13,15). Trenutno je potrebno čakati 1 mesec, ker morajo še nekaj dokončati.

damac
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 30. Jan 2012 ob 13:47
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a damac » 16. Avg 2016 ob 13:46

No, da poročam status optike na Reboljevi v našem bloku po dobrem mesecu. Zadeva je taka, da smo morali prvo skopati kanal do bloka in ostalo kar sledi (moramo postaviti še omarico, in napeljati razpeljavo). K sreči sem v nadzornem odboru, da se je zadeva malo pospešila. Poročam kako se bodo zadeve odvijale naprej.

damac
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 30. Jan 2012 ob 13:47
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a damac » 7. Sep 2016 ob 18:35

yang napisal/-a:Ponovno "oživljam" temo T-2 optike v BS3.

V zadnjih štirih letih se v našem bloku na Trebinjski ulici ni nič spremenilo v zvezi s T-2. Problem je ta, da so bili podpisi, ki so bili pred leti zbrani pri Gratelu razveljavljeni po hitrem postopku s strani našega upravnika Metalke, čeprav je za izgradnjo T-2/Gratel optike takrat soglašalo preko 50% stanovalcev. Drugi problem v bloku so stanovalci, ki so v večini upokojenci (in ne uporabljajo računalnika), zato me zanima kakšen odstotek soglasij mora biti zbran v bloku za izgradnjo T-2 napeljave. Tretji problem je seveda blokada T-2 s strani Fabčič-Domcommerce zaradi strahu pred konkurenco. Po nedavnem pogovoru s T-2 prodajno službo je na naši lokaciji možen samo DSL priklop z maksimalno hitrostjo 1/8. Lahko morda tudi kdo poda informacijo kje bi potekala trasa za priklop kabla v blok, jašek je namreč samo 5 metrov stran od bloka, namreč tisti v atrijih so proti, da bi se kopalo po njihovih vrtovih.

Jaz sem še vedno za to, da v blok pridobimo tudi T-2 optiko in potem lahko izbiramo med ponudnikoma AMIS in T-2, morda bi jo rad imel še kdo drug ?

LP !
Jest sem se ravno zadnja dva meseca ukvarjal tudi z tematiko priklopa optike v našem bloku na Reboljevi, kjer je bilo potrebno skopati kanal so bloka, postaviti omarico in razpeljavo. Smo pa zadaj upam na koncu "projekta" saj sem dobil klic iz T-2, da pridejo narediti priklop.

Kako je potekalo prerekanje glede teh podpisov z stanovalci in upravnikom Mastra. Ja, po zakonu je potrebno več kot 50% lastniškega deleža (vsa stanovanja skupaj v bloku so 100%. Mislim, da so ti procenti opredeljeni v 2. členu stanovanjskega zakona). T-2 je v našem bloku pobiral podpise leta 2006. Stanovalce sem hitro uredil saj tisti, ki so spraševali so že pozabili, da so kaj podpisali. Pri upravniku pa so začeli modrovati, da obstoječi podpisi niso več veljavni in da moram dobiti nove. Seveda je bil to njihov način nagajanja, da mi otežijo delo. K sreči sem vedel, da podpisi ne zastarajo razen, če podpisnik pisno razveljavi svoje soglasje. Sem jih preusmeril naj pridobijo točne informacije pri njihovem hišnenem odvetniku, ki je mojo trditev potrdil. Na koncu sem moral dobiti samo nove podpise stanovalcev, ki so se od leta 2006 do danes izselili. To pa ni bil problem saj sem ened izmed njih jest drugi podpis sem pa tudi takoj dobil. To kar si napisal, da so podpise razveljavili je po mojem mnenju bilo proti zakonu.

Pri nas je tudi jašek 5m stran od bloka in Gratel je prekopal podhod do kleti in v kleti postavil omarico. Tukaj moram pohvaliti ekipo Gratel, ki so bili res pridni in odzivni, da smo klub številnim oviram zadevo uspešno pripeljali do konca.

damac
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 30. Jan 2012 ob 13:47
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a damac » 15. Sep 2016 ob 20:09

Včeraj so optiko priklopili in sem novi uporabnik T-2 :D

bender33
Model
Prispevkov: 255
Pridružen: 23. Feb 2009 ob 20:21
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a bender33 » 15. Sep 2016 ob 20:22

:pivo:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 15. Sep 2016 ob 20:25

super delaš ! :)

Odgovori