Odličen članek o Gratelovi optiki

Vse o FTTH in Gratelu
Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Odličen članek o Gratelovi optiki

Odgovor Napisal/-a madpanter » 5. Feb 2008 ob 11:11

ah jaz tut čakam pa kaj pol moja naloga je storjena in so telekom vlakna v bloku in gratel kanalčki. Ko bo bo in tist ki bo prvi bo pobral smetano. :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Odličen članek o Gratelovi optiki

Odgovor Napisal/-a Cobane » 5. Feb 2008 ob 12:04

Malkec napisal/-a:Glej Cobane nehaj jamrat. Kaj v rl tud tolko jamraš ko nekaj ni po tvoje? Jaz tud že optiko čakam od lanskega maja ko so nam naredli omarico in preboje, pa o tem pišem v vsaki temi o optiki? Ne. Jamram vsaki dan zakaj še ni optike? Ne. Daj idi ven na zrak, malo na sprehod v gozd, pelji pesa okoli če ga maš. Če ne si pa kupi malega zajčka in se igraj. Boš vido kako blagodejno vpliva na živce.

Sej se vidi da se trudijo. Veš kako velik projekt je to? Očitno ne.

BO KO BO zdaj pa nehaj jamrat ker neboš nič pospešil s tem.
Kaj ne bom jamral!? Gratel že dobre 3 leta koplje po tej bogi Sloveniji, pa je šele 20.000 uporabnikov priklopljenih. Ne tako dolgo nazaj se je nekdo od vaših hvalil po forumu, da jih je samo v dravljah 50.000! :shock:
Ti se boš pa še moral načakati... ko bom jaz priklopljen, boš ti lahko šele čez eno leto! Kolikor boš prej, bo to očitna korupcija! ;-)
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Odličen članek o Gratelovi optiki

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 5. Feb 2008 ob 13:21

Gradbeno priklopljenih ja, koliko od teh pa je dejansko potem šlo na T2 storitve, je pa drugo vprašanje. Saj v Fužinah jih imamo tudi 50.000 pokritih, dejansko pa ni še nobeden na optiki.

Madpanter - danes popoldne se kolega oglasi tam, da se zrihtajo še finese.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Odličen članek o Gratelovi optiki

Odgovor Napisal/-a madpanter » 5. Feb 2008 ob 13:22

hah nemorm verjet :mrgreen:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Odličen članek o Gratelovi optiki

Odgovor Napisal/-a Cobane » 5. Feb 2008 ob 13:57

Ejsi/Disi napisal/-a:Gradbeno priklopljenih ja, koliko od teh pa je dejansko potem šlo na T2 storitve, je pa drugo vprašanje. Saj v Fužinah jih imamo tudi 50.000 pokritih, dejansko pa ni še nobeden na optiki.
To, da v Fužinah še noben ni na optiki, najbrž ni kriva lokalna pripadnost tega folka Telekomu (oz. Siolu), ampak je problem v tem, da se na prazne alkatene pač (še) ne da priklopiti. :mrgreen:

Definitivno je povpraševanje po T-2 optiki večje od ponudbe!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Optik
Faca
Prispevkov: 106
Pridružen: 22. Nov 2006 ob 10:43
T-2: Že imam
Paket: 20/20 OPTIKA
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Re: Odličen članek o Gratelovi optiki

Odgovor Napisal/-a Optik » 5. Feb 2008 ob 13:59

Mene pa zanima, če obstajajo kaki dobri pohvalni članki za gradnjo optike v Sloveniji iz drugih virov, predvsem tujine. Kake primerjave, grafi, kdo najhitreje gradi po številu preb., itd.

Sem zadnjič bral mislim, da na bbsju da bodo v VB začel gradit optično omrežje CELO do 100mbit :) Vglavnem sem si mislil a za SLO še niso slišali, da mamo tle do 1Gbit.

Pa baje smo tud USA prehitel glede na število preb...ane?

No tko, kaki dobri linki torej,...

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Odličen članek o Gratelovi optiki

Odgovor Napisal/-a BOBI » 5. Feb 2008 ob 14:00

Razprava naj se vrne nazaj na članek v Financah, za vse drugo so že odprte teme!

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: Odličen članek o Gratelovi optiki

Odgovor Napisal/-a Seeker » 5. Feb 2008 ob 14:36

A glede na to, da ste Domžalam povečali medkrajevno povezavo, to kaj indicira (*khm*optika*khm*)?

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: Odličen članek o Gratelovi optiki

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 5. Feb 2008 ob 16:18

ZDA so itak zelo zaspale na broadband področju v zadnjih letih. Evropa+Japonska/Koreja so tle kr dost spredi.
HulaHop naokrog!

Odgovori