Optika v občini Komenda

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a Mark » 18. Apr 2009 ob 10:23

Dokler bazna ni aktivna se nič ne komentira. Ko pa je, pa se objavi še isti dan na webu. :)

matotej
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 5. Sep 2007 ob 11:49
T-2: Že imam
Paket: VDSL 1Mb/256kb + IP TEL
Kraj: Križ / Komenda
Kontakt:

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a matotej » 21. Apr 2009 ob 12:13

Oj!

Jaz trenutno čakam na T-2 VDSL in IPTEL, ampak me tudi mika, da bi vseeno vzel mobilni podatkovni prenos, ker tale bazna je 150-200m od moje hiše in se iz kuhne gledava direkt. Me prav zanima, kakšne hitrosti bi dosegel z Omnio?! :twisted:

Tu je sedaj še eno vprašanje. Kam je ta bazna priklopljena?
Gratel je lani skopal proti Komendi. Torej je priklopljena tam na neko centralo. Ali lahko iz tega sklepamo, da je optična centrala v Komendi že postavljena? Dvomim, da je priklopljena na VDSL ali da je preko Komende povezana na centralo v ind. coni?!

Četudi je oz. bo cetrala postavljenam, bo preteklo še veliko Pšate, preden bo optika prišla do moje hiše, glede na to, da v vseh teh letih niti Telekom ni dal kabla v zemljo in da se trenutno nikjer v občini nič ne prekopava. Vsaj jaz nisem opazil.

lp

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a roCkY » 21. Apr 2009 ob 12:37

Jap čist se je vse ustavilo. Le za plin in za kanalizacijo se delajo priklopi na željo stanovalcev (samoplačništvo), kjer je osnova v cesti.

Niti glede kakih soglasij za T2 se nič ne premika.

Glede na novičke, ki se prekladajo okoli po netu... Kjer je dim je tudi ogenj ponavadi. Sem precej skeptik, da se bo letos kaj bistveno premaknilo glede optike saj je na polno odprta izgradnja UMTS in na xyz lokacijah se dela tudi na optiki. Nakje pa bodo vsekakor morali priklapljat. če naj bi se ta projekt dolgoročno speljal , da se začne denarni tok obračat.

Pa misliš da boš z VDSL2 dobil kar želiš. Kolker se spomnim si enkrat omenil, da si ob glavni cesti Moste-Kamnik. To mora bit blizu 4 km od centrale.

Je pa dans spet nekaj švoh UMTS signal. Bo treba mal HC poklicat. Zgleda kot da je Križ down trenutno.

matotej
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 5. Sep 2007 ob 11:49
T-2: Že imam
Paket: VDSL 1Mb/256kb + IP TEL
Kraj: Križ / Komenda
Kontakt:

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a matotej » 22. Apr 2009 ob 13:22

Samo, da sem jaz povezan na centralo v Bakovniku. Kmalu na začetku 90h, ko je bila centrala v Komendi še bolj švoh, nas je Telekom prestavil, da so lahko
eni v Mostah bili priklopljeni.

Kako ti pa kaj vleče mobilni internet? Kakšne hitrosti dosegaš?

lp

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a roCkY » 23. Apr 2009 ob 10:56

Pretekli dogodki

Dne 23.4., med 0:05 in predvidoma 3:00, je prišlo do kratke (do 10-minutne) prekinitve v delovanju storitev pri uporabnikih na območjih naslednjih central, zaradi vzdrževalnih del: Novo mesto FTTH, Domžale, Ig, Kamnik, Komenda, Krtina, LJ-Fužine, LJ-Leskovškova, LJ-Moste, LJ-Nove Jarše, LJ-Poljanski Nasip, LJ-Polje, LJ-Zadvor, LJ-Zalog, Mengeš, Moravče, Moste pri Komendi FTTH, Radomlje, Trzin in Vodice.
Kje je v Mostah FTTH :nevem: ? Verjetno je mišljena "Poslovno obrtna cona Komenda" (pribljižno tako se uradno imenuje :hmm:) v Žejah pri Komendi ob cesti Moste - Vodice sredi nekdanjega gozda?


matotej@
Dsegal sem okoli 1mbps/180kbps konstantnega prenosa ob priklopu na PC v stanovanju. Bazne niso ravno bljizu. Ko je bil aktiven Križ pa nisem na PC priklapljal.

matotej
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 5. Sep 2007 ob 11:49
T-2: Že imam
Paket: VDSL 1Mb/256kb + IP TEL
Kraj: Križ / Komenda
Kontakt:

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a matotej » 1. Jul 2009 ob 23:44

Same "spodbudne" informacije za Komendo. Kakor je bil pred nekaj meseci rok, da bodo prvi priklopi poleti,
se je sedaj ta rok prestavil na december oz. konec leta.

V občinskem glasilu so napisali, da so bili svetniki besni nad odgovorom Gratela, kdaj lahko pričakujemo, da se bodo stvari premaknile.

Zgodbe, ki s(m)o jih redni obiskovalci tega foruma vajeni. Se pa iz aktivnosti v subforumu Optika in Gratel vidi, da sedaj močno škriple, kar se optike tiče.
Če bi se kaj delalo, bi se tu tudi kaj pisalo. :nevem:

Na koncu je avtor članka napisal, da vse skupaj spominja na čase PTTja, ki naj bi bil držav v državi.
No primerjava PTTja in T-2ja definitivno ni na mestu. Takrat smo mi plačevali mastne solde, da so nam pripeljali tisti baker.
Danes za priklop ne plačaš 0. Edino srečko moraš biti, da pridejo do tvojega domeka! :)


PS: Mene še vedno blazno zanima, na kaj je priklopljena UMTS bazna postaja na Križu?!

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 2. Jul 2009 ob 07:48

Dela se, samo ne več v takem obsegu, kot se je in posledično ni tako agresivno. Tako da tudi ljudje manj jamrajo.
˝Let there be light˝,
and there was light!

axi
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Jan 2009 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 10/2 + 2×IPTV + 1×TEL
Kraj: Komenda

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a axi » 2. Jul 2009 ob 10:24

No, upajmo da se bo v Komendi začelo kaj delati in da se bodo sploh zgodili priklopi na optiko. Ljudje večinoma ne verjamejo več, da se bo to sploh zgodilo oz. vsaj ne v doglednem času. Škoda, pa tako lepo je že kazalo do lanskega konca leta :(

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 2. Jul 2009 ob 22:17

Zgodovina se ponavlja ljudje. :jao:

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a roCkY » 6. Jul 2009 ob 14:11

Da se le ne bo prevečkrat...

fejker
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 23. Jun 2009 ob 14:00
T-2: Že imam
Paket: FTTH 500/100
Kraj: Žeje pri Komendi

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a fejker » 27. Jul 2009 ob 10:38

Kakor sem jaz župana na enem od občinskih sestankov razumel ... približno takole je rekel: "Optiko in kanalizacijo boste imeli, če se boste sami pobrigali." Skratka MI naj bi se sami zmenili za kanalizacijo in optiko in tudi sami plačali. WTF? Potem ne vem zakaj imamo župana ... da cuza občinske cekine in sedi na svoji ne preveč zrejeni riti?! Na teh sestankih mi včasih kar kri zavre.

Jaz čakam na optiko že cca. pet let, ker mi še navaden VDSL ne dela več tako kot je včasih. Sem pa približno 2km oddaljen od industrijske cone in dokaj blizu pošte v Komendi. Zanimivo je, kako se stvari vedno zataknejo pri občinskem denarju ... kar nekam usahne zadeva.

bucka
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 12. Jan 2008 ob 14:39
T-2: Še nimam

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a bucka » 16. Avg 2009 ob 19:45

Mene pa zanima, ali dejstvo, da je Gratel v minulih dneh nekaj kopal po Glavarjevi, pomeni, da se KOmendi mogoče le približuje optika? (Saj vem, da je najbrž neumno vprašanje, ampak vseeno ...:)

Uporabniški avatar
blackbird
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 22:12
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA 10/10 3X telefon in 2TV

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a blackbird » 16. Avg 2009 ob 20:24

Gratel menda dela kanalizacijo...
Ostaja pa upanje, da bodo priklopili tudi optiko...
BTW a ima kdo cifro od osebe (pri Gratelu), ki ima naš konec "čez" ?
Slika

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 17. Avg 2009 ob 17:41

JaZ sem že klical decembra lani ,pa mi rekel GRATELOVEC(Odgovorni?????!!!!)in lepo pojasnil ,da bojo začeli z deli takoj ,ko bo LEPO vreme.Halo, že zelo se bo spet ohladilo ,pa spet nič!!!!! :hudicek: Pa prosim KITL ne me spet opozarjat,ker upam ,da je to forum,katerega je svoboda govora vredna največ.HYDE PARK.Hvala in lep pozdrav v nasljednji vojni! :rtmT2:

bucka
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 12. Jan 2008 ob 14:39
T-2: Še nimam

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a bucka » 20. Avg 2009 ob 08:29

Ne vem, no ... Na Glavarjevi še kar kopljejo, table pa so prelepljene z oranžnim seltoejpom z napisom T2. Mogoče je pa to vseeno kar dober znak? : :hmm:

Odgovori