Zamenjava stanovanja

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Zamenjava stanovanja

Odgovor Napisal/-a toni » 17. Feb 2008 ob 17:49

Zanima me kakšen je postopek pri zamenjavi stanovanja in posledično T2ja. V prihodnjih mesecih se bom preselil v tastovo stanovanje, tast pa v mojega. Jst že mam T2 VDSL, tasta mislim pa zdaj naročit oz. sem že poslal pogodbo katero mi je T2 vrnil v podpis. V tem času so omogočili priklop na optiko pri tastu, pa me zanima ali moram ponovno napisat pogodbo?? Potem pa kako je s prenosom priključka pač po selitvi. Pri meni naj bi bila možna optika menda do sredine leta. A se da to šaltat z optike na VDSL in kontra. Ali je pač najboljše da počakam dokler se ne preselim in potem naročim vse ?
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

Uporabniški avatar
Tehnik_MB
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 18. Feb 2008 ob 09:39
T-2: Še nimam
Kraj: Maribor

Re: Zamenjava stanovanja

Odgovor Napisal/-a Tehnik_MB » 18. Feb 2008 ob 10:34

Glede menjave stanovanja...če je pri tebi že T-2 v stanovanju in bo ga tast obdržal potem, ali pošlješ dopis za prenos naročniškega razmerja, v tvojem primeru iz tebe na tasta, na dopis napišeš, katere storitve boš prenesel (primer: sedaj imaš NET 2/2 + TEL + 2 x IPTV, tast bi pa rad samo TEL + 1 x TV, potem moraš to na dopisu jasno napisat, da se prenaša TEL + 1x IPTV, preklicuješ pa NET + 1 x TV), lahko pa kar pokličeš na 059000000 in to poveš operaterju kateri, ti bo poslal obrazec za prenos naročniškega razmerja, za vsak primer pa je najbolše da potem k temu obrazcu, ko ga pošiljaš nazaj na T-2, vseeno dodaš dopis, da se jasno ve kaj se prenaša in ne prihaja do nepotrebnih komplikacij. Na dopisu je nujen lastnoročni podpis, če tega ni se dopis ne upošteva. Dopis in drugo dokumentacijo pošiljaš na Brnčičevo 41, 1000 Ljubljana.
Kaj pa se tiče tastovega stanovanja v katerem še ni T-2 storitev, pa na netu normalno izpolniš elektronsko prijavnico in potem stvari stečejo. Preklop iz VDSL na optiko se izvrši takoj, ko je na določenem naslovu možna optika, obratno iz optike na VDSL, pa je tako ali tako nesmiselno. Če je v tem trenutku možna optika oz. priključitev na optiko, boš prikljopljen na optiko, v nasprotnem primeru na VDSL. Če je v tvojem stanovanju sedaj VDSL, boš prekljopljen na optiko takoj ko bo ta možna na tvojen naslovu (v podpis dobiš aneks za optiko). Vedeti moraš, da se na priklop VDSL, čaka približno mesec dni, na optiko približno tri tedne, ta doba se lahko zavleče, zaradi nepopolnosti podatkov, pomanjkljive dokumentacije itd...s strani naročnika.
Toliko zaenkrat.

LP

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Zamenjava stanovanja

Odgovor Napisal/-a toni » 13. Apr 2009 ob 11:22

Evo, določen datum selitve in sicer praznik 27.04. ter sobota in nedelja ki sledi. Sicer malce kasnej kakor smo planirali ampak vseeno. Zdaj mam v obeh stanovanjih optiko, tv, internet in telefon. Rad bi zamenjavo da pač ostanejo številke telefonov iste . Jst mam 0590 tast pa 07 in bi radi da številke prenesemo s seboj. Med prazniki in v soboto verjetno ne bo delal nobeden od T2 na centrali pa me zdaj zanima kolk prej se moram najavit za zamenjavo in določitev datuma. Najraj bi to naredil že v četrtek 26.04. in da pol med vikendom stestiram če stvar deluje.
Katere papirjem rabim in kam jih pošljem, a se da stvar na poslovalnici uredit??

Ps, imamo različne centrale, čeprav sva cca 1km narazen.

Hvala za možne odgovore
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Zamenjava stanovanja

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 13. Apr 2009 ob 11:25

Poštimaj v poslovalnici.
Če sta oba na IP telefoniji ni prav nobenega problema glede prenosa številk, posebej, če so vse pri T-2. To je še ena od prednosti IP telefonije - popolna prenosljivost. Ko bo nekoč cel svet ena sama velika država, boš lahko s sabo nesel številko takorekoč kamor boš hotel. :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Zamenjava stanovanja

Odgovor Napisal/-a toni » 13. Apr 2009 ob 12:21

Oba sta IP telefon, edino kar je njegova prenesena iz telekoma. Saj to je isto, a ne?
No, potem bo mel Novi trg 10 malce posla z menoj :mrgreen:
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Zamenjava stanovanja

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 13. Apr 2009 ob 13:14

Seveda, le hrabro. :mrgreen:
Optika 100/10

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Zamenjava stanovanja

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 13. Apr 2009 ob 17:10

Toni, oglasi se ta teden na kavici, da dogovoriva detajle, pripraviva kakšen papir in pred prazniki tole rutinirano speljeva.

Kot bi menjal žarnico. :pivo:

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Zamenjava stanovanja

Odgovor Napisal/-a toni » 13. Apr 2009 ob 19:42

Tako se govori :plosk:
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

Odgovori