Optika na Slovenskem Javorniku

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
hudychk
Uporabnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 4. Jun 2008 ob 10:54
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Optika na Slovenskem Javorniku

Odgovor Napisal/-a hudychk » 9. Jun 2008 ob 00:43

A slučajno kdo ve, kdaj bo optika napeljana tudi na Slovenskem Javorniku zraven Jesenic? Vidu sm, da že veselo polagajo optiko proti Javorniku.

A je trenutno možen priklop na VDSL na Slovenskem Javorniku? Na vsak način bi rad prekinil s Telesatom oz. Perftechom oz. Telekomom oz. sploh več ne vem, kdo je lastnik, ker se jih je toliko zamenjalo... in se mi zdi, da dobim pri T2 veliko več za manj denarja.

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika na Slovenskem Javorniku

Odgovor Napisal/-a Krypto » 10. Jun 2008 ob 23:02

Kdaj bo optika na Javorniku nimam pojma, vem pa da VDSL lahko veselo pozabiš, saj je centrala samo na Jesenicah na pošti.

hudychk
Uporabnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 4. Jun 2008 ob 10:54
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: Optika na Slovenskem Javorniku

Odgovor Napisal/-a hudychk » 15. Jun 2008 ob 23:02

VDSL na Javorniku lahko imaš, ampak samo 1Mbit, kar je pa brez veze glede na ceno (14€). Nekej sm zasledil, da se bo bojda napeljava optike po Javorniku začela jeseni. Po blokih so pa kanali že položeni. Upam, da bo čimprej, da se rešim telesata...

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika na Slovenskem Javorniku

Odgovor Napisal/-a Krypto » 16. Jun 2008 ob 12:12

T-2 naročniki na Javorniku so samo na Tomšičevi, pa še ta je tako dolga da je za moje pojme bolj na Jesenicah kot na Javorniku :)

hudychk
Uporabnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 4. Jun 2008 ob 10:54
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: Optika na Slovenskem Javorniku

Odgovor Napisal/-a hudychk » 16. Jul 2008 ob 08:33

Evo po Slovenskem Javorniku se je že peljal stroj in polagal cevi za optiko. Ne vem kako jim je ratal prebit vodovod in elektriko, da so bli skor ceu dan brez :roll: So celo štalo naredl s kamijoni in rovokopači, se sploh ni dal z avtom mim. Sm klicu na T-2, kdaj bojo možni priklopi, pričakoval sem, da bo to možno kmal, pa mi je rekla, da bo trajal še najmanj pol leta, da se optika napelje in vse priklopi... Upam, da se je kej zmotila, fajn bi blo čim prej.

LP

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika na Slovenskem Javorniku

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Jul 2008 ob 08:40

Če je vodovod narobe vrisan v zemljevide, hitro pride do tovrstnega dogodka. Sedaj je treba napeljati cevi, čez kak mesec asfaltirati, narediti razvode po stanovanjih, nato pa priklopiti s širšim omrežjem in centralo v Jesenicah. Šele potem, ko bo centrala v Jesenicah operativna pa se bo lahko tudi Slovenski Javornik priklopilo s storitvami. Dela je še precej. Ampak pomembno je, da bodo tudi tam dobili Gratelovo optiko FTTH (edino pravo optiko). :)
Optika 100/10

Odgovori