Optika v Mengšu

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9115
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 22. Jan 2011 ob 20:10

po moje iz tega ne bo nič....

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 22. Jan 2011 ob 20:16

Jaz ne bom nič več rekel...naj gredo v k**ac vsi skupaj. Javni razpis je ŽE BIL LANI in se ni noben prijavil - ne vem zakaj naj bi se tokrat...
spet nazaj...

Nitro
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Nitro » 24. Jan 2011 ob 13:17

Kakor sem izvedel naj bi šel projekt izgradnje optike ponovno na javni razpis konec januarja. Baje naj bi bilo sedaj več zainteresiranih ponudnikov/izvajalcev :shock:

Verjetno bodo naši občinarji spet neki zmutil (kot vedno do sedaj).... tako da bomo še nadalnih x let lahko uživali na obstoječem omrežju :jao:
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 24. Jan 2011 ob 14:25

Kdo naj bi bil že zainteresiran? telekom? Bi bil Mengeš prvi v sloveniji da bi oni vlekli kabel po privat hišah. T2? Ima preveč problemov s prisilno poravnavo - naj me kakšen od T2 prepriča v nasprotno - bom ZELO vesel, ampak po javnih znanjih gratel itak ne koplje več zanj ker mu je baje preveč dolžan...
Dosegli so samo to kot praviš - še naslednjih XY let (NE x let, ampak XY let - dvocifreni broj) bomo brez optike. Mislim da ko bodo vsi ostali optiko že ven metali in polagali nek drug medij (naslednik optike) bomo mi šele optiko vlekli. Podobno je bilo z ISDN, podobno je bilo z ADSL, enako z VDSL, tako da ne vidim enega samega razloga zakaj ne bi bilo še enkrat tako.
spet nazaj...

bostjan1111
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 5. Nov 2008 ob 10:12
T-2: Že imam
Paket: VDSL 1/256 + IPTV+ IP TEL

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a bostjan1111 » 24. Jan 2011 ob 14:47

Mogoče pa je finta v tem, da se je občina s Pro2 pogovarjala kar brez razpisa, in bi sedaj radi naredil vse po regelcih, da bo Pro2 kot edini ponudnik izbran na razpisu?

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 24. Jan 2011 ob 15:28

No, preko razpisa se gotovo ni, ker ga ni bilo ----na tistem marca se pa preverjeno noben ni javil...
spet nazaj...

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 12. Feb 2011 ob 09:57

Jaz tudi na Pro2 ne bi polagal nekih upov. Ali kdo ve kaj se je zgodilo z unimi Mutibarići ki včasih lepili listke po hodnikih? Je kdo dejansko dobil optiko preko njih?
Zadevo je treba pogledati z drugega kota - male firmice, kot so to, se prijavijo na neke kvazi razpise v upanju da poberejo občinski, državni, EU, ... denar. Njihov poslovni načrt se sestoji iz: poberi denar, položi tiste kable, omrežje za velike denarje oddajaj ISPjem. Profitiraš kar 2x ;-).
Jasno je, da T-2 nikoli ne bo ponujal interneta preko ne-lastnega omrežja. Zakaj? Čeprav se sliši lepo, dejansko tukaj ni profita. Ker bo Mutibarić rekel, ti prodajaj paket po 19 EUR z DDV, kolikor ga imaš v ceniku, meni pa dajaj 30 EUR + DDV po priključku najemnino. Hja, kako nisi zadovoljen, saj ti jaz omogočam da si dobil nove stranke? Ali pa bi moral T-2 internet tebi prodajati po 40 EUR + DDV, kar pa spet ne bi bilo ok.
Problem bi bil rešen, če bi stroške omrežja ločili od postavke internet. Tukaj bi moral posežt vmes tudi regulator in narediti red...ker kot je že pri bakru dokaj jasno, Telekom s temi stroški muti do amena. Parice oddaja kot bi bile iz zlata in stroške preliva iz enega konca na drugega. V končni fazi, če postaviš res točno lastno ceno optičnega priključka in vzdrževanja, dodaš neko maržo ki ti omogoča profit, potem ne vidim zakaj T-2, Telekom in ostali ne bi z veseljem odpirali svojih omrežij drugim ponudnikom. Kaj ni vseeno če dobiš enak denar oz. imaš enak profit od svojega ali tujega uporabnika (kar se omrežja samega tiče, jasno, internet postavka ima spet svoje - druge stroške in svojo maržo, za katero si pač na zgubi če omrežje oddajaš)?
Slika Optika od 30.5.2008

enlaik
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Feb 2011 ob 10:10
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a enlaik » 17. Feb 2011 ob 10:13

Fantje pozdrav,

Že celo jutro zanemarjam službeno delo in berem tale forum z izkušnjami oz. nasveti glede izbire, pa vseeno nekako nisem prišel do zaključka.

V kratkem se selim v Mengeš v blok na levčevo. V stanovanju sta že priključka za kabelski internet in TV. Do interneta se bi dostopalo preko dveh laptopov z wireless povezavo. Stacionarnega telefona ne bo. Net se bo uporabljal za "splošno" surfanje in pa za prenose filmov, glasbe, itd.. tako da bom vzel malo hitrejši paket. Vprašanja:

1. Najrajše bi enotnega ponudnika, kako je zdaj s T2, je ok ali ni, SIOL odpade, ker ni sportkluba. Kaj potem - Amis, Telemach, T2? Saj so si po ponudbi vsi nekako podobni, uporabniške izkušnje pa verjetno govorijo čisto drugače. Kakšen nasvet katerega in mogoče primeren paket - torej internet+tv?

Kajte imate vi v Mengšu, po možnosti kje zraven Levčeve glede na to, da bo šlo za kabelski.

2. Glede wireless. Kolikor razumem, rabim za wireless, priklopiti samo router za brezžično povezavo. Tu je izbire tudi malo morje. Priporočate kakega prav posebej ali je pravzaprav vseeno? Ali je wireless povezava preko routerja počasnejša kot pa bi bila recimo na navadnem compu?

hvala,

tomaz

djurodrljaca
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 12. Jun 2007 ob 10:12
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a djurodrljaca » 17. Feb 2011 ob 10:20

Sem iz bloka na Slamnikarski, ampak imam samo T-2 internet. Poznam pa 2 iz istega bloka, ki sta vzela še TV in telefon od T-2 in naj bi bilo v redu, če boš imel samo 1 TV, pri 2 TV-jih pa se znajo pokazati kakšne kockice. Če boš imel več TV-jev ti vseeno priporočam da ostaneš na kabelskem TV, internet pa vzemi od T-2 (meni 10/2 dela brez problema odkar je bil možen priklop v Mengšu).

Glede wireless, pa če se le da, si do mize (oz kjer imaš računalnik) potegni tudi kabel, ker hitreje in bolj zanesljivo dela od wireless, wireless pa uporabljaj samo če prenosnik premakneš nekam drugam ;)

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 17. Feb 2011 ob 10:57

Kolikor je meni znano ne boš imel nič. Novega ne. Če ima hiša že net potem ja, drugače že cca 5 let (ajd še dlje)ni mogoče dobiti nič ker je centrala polna, širi se pa ne.
EDIT: kabelski? V mengšu? Ne bo šlo. kabelska je bila, je in bo ostala pobožna želja.
spet nazaj...

enlaik
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Feb 2011 ob 10:10
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a enlaik » 17. Feb 2011 ob 11:29

protoncek, si preprican?

Mislim, tip je rekel, da so notri priključki za kabelski internet, TV, tudi v oglasu je tako, nisem pa ob ogledih tega preverjal. Levčeva ulica - blok. Matr, tole me pa pogreje.
Zadnjič spremenil enlaik, dne 17. Feb 2011 ob 11:31, skupaj popravljeno 1 krat.

enlaik
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Feb 2011 ob 10:10
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a enlaik » 17. Feb 2011 ob 11:30

djurodrljaca napisal/-a:Sem iz bloka na Slamnikarski, ampak imam samo T-2 internet. Poznam pa 2 iz istega bloka, ki sta vzela še TV in telefon od T-2 in naj bi bilo v redu, če boš imel samo 1 TV, pri 2 TV-jih pa se znajo pokazati kakšne kockice. Če boš imel več TV-jev ti vseeno priporočam da ostaneš na kabelskem TV, internet pa vzemi od T-2 (meni 10/2 dela brez problema odkar je bil možen priklop v Mengšu).

Glede wireless, pa če se le da, si do mize (oz kjer imaš računalnik) potegni tudi kabel, ker hitreje in bolj zanesljivo dela od wireless, wireless pa uporabljaj samo če prenosnik premakneš nekam drugam ;)
hvala.

Trobenta
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Dec 2009 ob 10:43
T-2: Že imam
Paket: 1MB/256+telefon

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Trobenta » 17. Feb 2011 ob 11:30

Sam sem imel pri t2 vdsl + telefon in je delalo brez problema. Že kakšne pol leta sem sedaj naročnik pri telemachu (digitalni trojček-TV, internet 6/1 in telefon). Moram reči da sem zelo zadovoljen, saj dela vse skupaj brez kakršnih problemov. Napeljava od telemacha po blokih je relativno nova zato ni težav s kakšnimi izpadi.

enlaik
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Feb 2011 ob 10:10
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a enlaik » 17. Feb 2011 ob 11:32

Trobenta, govoriš to za napeljavo po blokih na levčevi oz. slamnikarski?

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 17. Feb 2011 ob 11:37

Notri so PRIKLJUČKI za internet, torej kabel in vtičnica. Če v hiši ni že OBSTOJEČI promet, da se že plačuje naročnina, potem ne bo nič. Vsaj kolikor je meni znano. Imam soseda, ki se je preselil v mengeš kaki dve leti nazaj in je zdaj na mobitelovem internetu - se je šel kregat na občino in ni nič pomagalo - dosegel je samo da so na nek način našli še eno številko za telefon da jo je prenesel iz prejšnje lokacije sem. Nečak je na čakanju že dolga leta, skozi se "šlepa" s sosedom in pač plačujeta vsak pol.
Centrala je polna še iz časov župama štebeta, ki je menda prepovedal širjenje centrale ker bo v mengšu zrihtal wi-fi. Zrihtal je k*rac, zdaj pa imamo. Imeli smo možnost dobiti optiko ko so jo gradili v Trzinu, pa je tudi to onemogočil. In s pripombo da je po izobrazbi menda magister računalništva.
spet nazaj...

Odgovori