Optika v Mengšu

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 26. Okt 2013 ob 20:25

Liparjeva cesta. Številke večje od cca 40 sode ali večje od cca 25 lihe. Videl sem, da nekaj vlečejo z večjim rumenim foršpanom, ne vem pa, ali je to že do hiš ali še vedno povezave. Žal med temi številkami še ni mene...
spet nazaj...

žeči
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 26. Okt 2013 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 100/10 FTTH
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a žeči » 26. Okt 2013 ob 23:47

Ja, mene zanima kako se stvar sploh ureja. Npr. telekom me vpraša (če sploh vprašajo, predvidevam da?) če želim optiko in rečem da ja, samo da želim t2 kot ISP. Bodo rekli da to pa ni možno (tega se bojim). Kaj pa potem? Bodo vseeno potegnili kabel, četudi nočem Siol-a? Rečem naj kljub temu potegnejo optični kabel do hiše in upam da bo čez kak mesec, dva, na voljo tudi t2? :hmm:

Mene konkretno zanima za liparjevo cesto, cankarjevo in ropretovo ulico.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 27. Okt 2013 ob 15:39

Kolikor je meni znano je tako: če si se odločil, da boš imel optik (da so do tebe skopali in potegnili cev ter dali omarico) potem bodo oni dali do omarice kabel, ostalo njih ne briga. Potem ti kličeš T2 (ne telekoma!) ter ti oni povedo, če ti lahko preko telekomove optike napeljejo sistem. Če lahko, potem pač poleg paketa plačuješ uporabnino. Meni so rekli da večinoma lahko tudi oni peljejo internet po TK optiki. Za več bo pa mogoče Malkec povedal.
spet nazaj...

žeči
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 26. Okt 2013 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 100/10 FTTH
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a žeči » 27. Okt 2013 ob 16:47

No če je tako, potem vsekakor DA za optiko, potem bomo pa videli. Hvala za pojasnilo, upam da je res tako. Sicer pa sramota, da tega ne izvemo s prve roke. Še dobro da obstaja ta forum...

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 27. Okt 2013 ob 16:58

Jaz sem že parkrat jamral glede tega. V vseh teh letih ni bilo v Mengšanu napisano prav NIČ. Edino v prejšnji ali predprejšnji številki so se pohvalili, seveda po toči, namreč, takrat smo itak že vsi vedeli da se dela optika...menda naj bi celih 250 naročnikov priključili do novega leta. Seveda so "pozabili" povedati, do KATEREGA novega leta, tako da samo upamo lahko, da so mislili tega, ki je pred nami...
Koplje se pa zelo čudno...medtem ko so po liparjevi in še nekaj ulicah kopali do vsake hiše ter dajali gor omarice so na koncu menda kopali samo po glavni cesti (cankarjeva recimo), ostalo so se morali pa bodoči lastniki sami znajti...

Sramota, se strinjam.
Še večja sramota pa, ker se to dela šele sedaj, ko pa bi imeli lahko optiko že kar veliko let (če bi bili vodilni pametni)...
spet nazaj...

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Malkec » 28. Okt 2013 ob 10:55

protoncek napisal/-a:Liparjeva cesta. Številke večje od cca 40 sode ali večje od cca 25 lihe. Videl sem, da nekaj vlečejo z večjim rumenim foršpanom, ne vem pa, ali je to že do hiš ali še vedno povezave. Žal med temi številkami še ni mene...
Možnost priklopa preko TK optike na Liparjevi cesti številke: 38,40,43,47,53.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 28. Okt 2013 ob 11:43

Juhu! Samo še par hiš od mene! Optika, here i come!
Hvala za informacijo!
spet nazaj...

žeči
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 26. Okt 2013 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 100/10 FTTH
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a žeči » 28. Okt 2013 ob 16:15

@Malkec Ooo zakon!! A to pomeni, da bo na vseh tistih ulicah, po katerih so sedaj kopali, najbrž tudi možen priklop na t2? Torej je na liparjevi 38,40, 43, 47 in 53 noter že optika in je zato omogočen tudi t2 kot ISP. :car: KONČNO!!! Po samo (najmanj) 10 letih, ko bi že lahko imeli optiko, jo bomo končno dobili. :rtmT2:
hehe. Hvala Malkec!!

žeči
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 26. Okt 2013 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 100/10 FTTH
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a žeči » 7. Nov 2013 ob 16:26

No, danes so pa klicali s telekoma, in vprašali, če želimo imeti optiko. Oglasil se je tast in jih vprašal, da z veseljem, samo da bi vzeli na t2, pa so rekli da to pa ni mogoče :jao: Potem je vseeno rekel, da bomo vzeli. Pa kje je tukaj logika? Jaz sem mislil, da je tako, da je infrastruktura od občine (vsaj posredno) in se potem vsak posebej odloči katerega ISP bo imel? Kako ti lahko vrinejo samo enega?

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Nov 2013 ob 17:35

Lepo naročite T-2 pa bo. Odprite naročilnico in vpišite naslov. Če napiše možnost priklopa preko optike TS, je to to. Telekomovci bodo seveda govorli da ni mogoče :grrpc:

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Krypto » 9. Nov 2013 ob 08:58

Zakaj krucefix sploh omenjate da boste imeli T-2? Dokler te napeljava do hiše ne stane nič je za vzeti vse. Na koncu že sčasoma vidiš kako in kaj.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 9. Nov 2013 ob 09:03

Točno tako. Zakon je tukaj jasen. Monterje pa prav nič ne briga, kaj bom potem jaz imel.

Sicer pa delajo kot bohpomagaj. Dva-tri dni nazaj so se menda prikazali na liparjevi( po enem tednu), pri sosedu nekaj celo čarali, zdaj jih pa spet ni na spregled. Očitno delajo samo par dni mesečno....bemti :grr:
spet nazaj...

žeči
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 26. Okt 2013 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 100/10 FTTH
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a žeči » 10. Nov 2013 ob 12:59

Ja saj pravim da se nisem oglasil jaz. Poleg tega pa so rekli, da bodo po hiši vlekli koaksialni kabel za tv?????? Zakaj pa utp kabel kar naenkrat ni več dober? A se ne uporablja koaksialni kabel za analogno tv?

Uporabniški avatar
aleksuu
Model
Prispevkov: 237
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 15:59
T-2: Že imam
Kraj: Koper

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a aleksuu » 10. Nov 2013 ob 14:42

Pri konkurenci je možno, da se vleče koaksialni (DVB-C preko optike).

Koaksialni kabel je dober za analogni in digitalni signal.
Slika

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 11. Nov 2013 ob 16:56

No, naj povem trenutno žalostno stanje v Mengšu. Najprej naj omenim, da je bilo vse prelepo, da bi bilo res tako lepo. Že predolgo tlačim zemljo v Mengšu in vem, kakšno je stanje....

Nikakor si pa nisem mislil, da je Telekom lahko tako podel in da lahko uporablja tako nizkotne finte. Namreč,tako je, kot je omenil Žeči. Samo z dodatkom...

Danes so prišli priklopit optiko k levemu sosedu. Potem so šli k desnemu. Vprašam, kaj pa jaz? Pravijo, ja, vi pa niste pri Telekomu, zato vam ne bomo potegnili. Vprašam nazaj če so blagovoljni vprašati ali sem morda pripravljen prestopiti k njim? zakaj hudiča pa mislijo da imam omarico gor? Zaradi boljšega zraka? Pa pravijo da sicer lahko potegnejo, ampak da TAKOJ rabijo naročilo paketa siol....
torej, podla finta: po zakonu sicer morajo zagotoviti dostop ostalih ponudnikov, niso pa po zakonu dolžni potegnit kabel do hiše, kjer ni njihova zadeva. OK, lahko grem jutri nazaj na T2, ampak v tem primeru plačam pogodbeno kazen.
Pravijo da je vse pisalo v Mengšanu. Jaz nisem nič prebral o tem, da naj bi vlekli samo NJIHOVIM uporabnikom. Poleg tega mi je dec rekel da "se sploh nisem prijavil"... KAJ??? ŽE trikrat, ne samo enkrat. Sem ga vprašal, če bi moral prijavo osebno prinesti njemu na dom s 100 članskim spremstvom ali kaj???

Bridki konec je da bom zdaj pač dve leti (torej natanko 730 dni) na siolu. Ampak 731. dan grem stran, pa naj jamrajo kolikor hočejo. Žal bom plačal tudi preostanek zneska za TV, ki sem ga kupil lani pri T2. Ampak to bom preživel. Ne gre pa mi v glavo da je nekdo lahko tak prasec...(se opravičujem za grde besede, ampak izbral sem najlepšo možno).

Naši vrli politiki na občini so se pač spet pokazali v pravi luči....

No, naj na koncu povem že nekaj za smejat: delavca, ki sta po hiši vlekla kabel (sicer nista onadva nič kriva) sta rekla, da potem itak ne bom rabil mojega obstoječega routerja, ker mi bodo oni dali vse v enem.
Če povem, da je moj zdajšnji router Asus RT-AC66U, mislim da s tem ne rabim več govorit, da se začnete smejat...
spet nazaj...

Odgovori