Optika v Mengšu

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a zizitop » 12. Nov 2013 ob 00:26

Res sem vesel, da bodo te Telekom seronje končno prodali. Upam da čimprej. hitro se bo zgodil preobrat, stavim da bodo postali bolj človeški. Pa čeprav isti ljudje. bodo podučeni.

Še primer njihovega primitivnega vedenja

LP

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 556
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a starfotr » 12. Nov 2013 ob 10:38

starfotr napisal/-a:Kako neumen si. Naj ti potegnejo fiber, pri telekomu naročiš njihove storitve (mimogrede, sploh nimajo slabe ponudbe), nato pa po želji zamenjaš storitve čez en mesec ali pa pač ne, če ti storitve in cena ustreza.

Seveda imaš možnost tudi drugih ponudnikov, recimo Amis.

Če boš preveč spraševal po konkurenci, bodo raje pustili tako kot je, in ne bodo izgradili optike. To je slaba stran konkurence; kjer imajo prevelik delež, telekom raje pusti staro omrežje.


Protonček, ne vem, zakaj si se vezal? Pa tudi lahko bi naročil prehod na optiko pri T-2 in to je to. Sedaj si se pa ujel v zanko Telekoma. Ne pozabi, da lahko odstopiš od pogodbe v zakonsko določenem roku, ni treba imeti 730 dni. Če pa si zamudil, pa lahko odstopiš takoj, ko bodo spremenili splošne pogoje.

Sedaj boš plačal še 20 eur za odklop T-2... namesto, da bi imel zastonj prehod na optiko in obdržal vse vezave, pa ne bi bilo treba izplačati pogodbene kazni.

Pri teh stvareh je treba biti hvaležen, da sploh napeljejo optiko, mnogi je nimajo.


Res pa je, da nekateri greste z glavo skozi zid, potem pa jambrate, da so vas nategnili in kako grdi so državni monopolisti... Mnogo od tega je res, mnogo stvari si pa tudi uporabniki sami sebi otežijo(-te), ker ste brihtni za 3 in mislite, da boste boga za jajca povlekli.

Kolega je tudi "poslal v 3 krasne" telemach lastovko, ko so mu telekomovci uredili vdsl (pred tem je imel emx). Nato je zanič lastovko odjavil in ostal brez telefonske številke. Potem je pa bil telemach kriv in vsi ostali, samo on ne. Tako je pri slovencljih.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 12. Nov 2013 ob 11:55

Nič se nisem ujel v zanko...ti ne poznaš politike v mengšu in ozadja optike...po moje si lahko vesel, da si na vrhniki, ker slabše pri vas ne more biti...ne bom zdaj razlagal celotne štorije, naj povem samo to da če bi imeli vodstvo, kakršnega nimamo, potem bi imeli optiko že 10 let (cca toliko časa kot Trzinska obrtna cona).

Sicer sem se pri T2 vezal zato, ker sem vzel TV na dve leti in tukaj nič ne jamram. Ko sem se vezal je naša optika še "po župci" plavala. Namero so objavili letos spomladi, vezal pa sem se lani. Povem samo, kakšne grde finte uporablja TK, samo zato da pridobi naročnike.
Vem, da lahko prekličem. Seveda ob tem plačam pogodbeno kazen, oziroma polno ceno opreme, ki mi jo bodo dali pri TK.
Saj nimam toliko proti dejstvu, da bom pri SIOL, moti me pa njihov odnos, oziroma finta, s katero pridobijo stranko. Itak se mi je že od začetka zdelo, da bo treba iti k TK če bom hotel optiko, ker so že od začetka rekli da bo to vlekel Telekom. Ampak prestop bi bil lahko človeški, kajne? Ne pa da gredo mimo moje bajte po sistemu ko te =be...noben nič ne vpraša, nič ne pripomni....sem zadnji drek na cesti, če nisem njihov.
Vrli možje na občini bi pa tudi lahko po kmečko napisal v Mengšanu, kako se stvarem streže. Napisano je bilo:
"za vse podrobne informacije o prehodu na optični sistem se lahko pozanimate pri osebi....."

A bi komu lasje izpadli, če bi po kmečko z debelimi črkami napisali:
"Opozarjamo, da je pogoj za uporabo optičnega omrežja prehod na SIOL."

ter še:
"Kdor bo hotel uporabljati optično omrežje, mora OBVEZNO poslati prijavo na TK".

Evo, napisal sem, ravnokar sem se prijel za glavo in še vedno imam lase na njej...
Saj iz gornjega stavka seveda lahko razbereš, kje dobiš informacije. Nikjer pa ne piše da te bodo prosto po prešernu spregledali, če nisi njihov...

AJA---Kako bi po tvoje že imel zastonj prehod na optiko? Preko zračnih vlaken? Sem že povedal: naročilo SIOL paketa je bil pogoj, da mi iz kanala do hiše potegnejo optični kabel. T2 mi ga zagotovo ne bi, saj ni njihova optika. Če bi odklonil, ne bi imel optike v hiši.
Na koncu sem seveda vesel, da bo končno optika, pa naj bo katerakoli že, samo da bo zadeva delovala. Ampak zadeva popolnoma brez potrebe pridobi grd, grenak priokus.
Da grem po 730 dneh stran je pa samo zaradi odnosa, nič drugega. Mogoče se bo zdelo osladno, ampak pri T2 sem že veliko let in vedno so imeli lep, prijazen odnos do strank. Ne vem, zakaj imam občutek, da bo pri TK drugače....sicer se je že začelo: monter, ki je vlekel optiko po bajti je rekel da letos verjetno ne bo montaže paketa :shock:
Dovolj bo...
spet nazaj...

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Krypto » 12. Nov 2013 ob 19:53

Khm a to je dejansko kje pisalo ali si ti zdej to karikiral? Ker če je to pisalo so zreli za APEK pa še za kam drugam.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Nov 2013 ob 20:19

če bi bli malo iznadljivi, bi se ogrevali za Siol, da vam pripelje optiko do hiše, da na vklopa pa bi si premislili (nebi podpisali papirja za vklopa Siola) tako bi zmagali in dobili optiko do hiše
je pa res da bi bilo potrebno prebrati drobni tisk....

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 12. Nov 2013 ob 20:35

Krypto --> pisalo je tisto prvo, neodebeljeno (za vse podrobne informacije....). odebeljeno sem samo nakazal, kako bi lahko razumeli vsi, ne samo telekomovci...
MrTwelveTrees --> ne gre tako enostavno...PREDEN so karkoli začeli delati, so zahtevali moj podpis. Jasno je bilo rečeno da mora imeti naročilo paketa, sicer ne morejo vleči optike v hišo.
spet nazaj...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Nov 2013 ob 20:43

seveda da zahtevo podpis, pa sej mora pisati v pogodbi koliko časa imaš če se premisliš, da te odklopijo, da greš dol s Siola.... optika do hiše pa ostane.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 12. Nov 2013 ob 20:49

Ravnokar me je poklical ta, ki je pri nas odgovoren za to. Danes je bil neprimerno bolj prijazen (seveda, saj zdaj sem njihova stranka) in mi celo zaupal, da bi mi potegnili tudi, če bi se prijavil pri T2 in bi podjetje T2 dalo zahtevek za priklop (no, to je včeraj "pozabil" omenit). Seveda bi plačeval uporabnino (no, pri giga paketu je že vključena, če prav vem).
Kar je, je, zdaj ne bom več "dreka mešal". Vem, lahko bi preklical itd...ampak, na bo tako. Itak bi zvisel, ker je bil danes iz meni nepojasnjenih razlogov zadnji dan za naročilo optike iz katerekoli firme.
spet nazaj...

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Malkec » 12. Nov 2013 ob 21:25

Na prejšnji strani sem napisal odgovor, da če ti naročilnica ponudi možnost priklopa na T-2, bi jo lahko oddal in TK bi moral zaključit optiko. Škoda za takšno grdo prakso telekomovcev...

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 12. Nov 2013 ob 21:49

Uradno sem se torej ujel v lastno nerodnost, ker pač "nisem razumel nerodno napisane objave v Mengšanu". Realno? Mislim da sem se kljub vsemu ujel v past TK-ja in je bila ta "nerodnost" namerna :jao:
Škoda edino ker vsa ta zgodba kot kaže ne bo koristila nikomur več, če so danes res zaključili z pobiranjem naročil. No, mogoče pa koristi tistim mengšanom, katerim bodo optiko (upam) vlekli drugo leto in berejo tale forum.
spet nazaj...

žeči
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 26. Okt 2013 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 100/10 FTTH
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a žeči » 13. Nov 2013 ob 08:54

No, pri nas še niso vlekli (Cankarjeva ulica). So pa samo klicali in spraševali, če vzamemo in kot sem že omenil, se je oglasil tast, ki je potrdil, da vzamemo, podpisali pa nismo še nič.
@ Malkec Če si z naročilnico mislil t-2 eNaročilnico, mi ta ponudi samo vdsl, ki pa ga seveda že imam. Seveda mi ne ponudi optike, ker je še nimam, zato ne morem naročiti.
protoncek napisal/-a:Danes je bil neprimerno bolj prijazen (seveda, saj zdaj sem njihova stranka) in mi celo zaupal, da bi mi potegnili tudi, če bi se prijavil pri T2 in bi podjetje T2 dalo zahtevek za priklop (no, to je včeraj "pozabil" omenit). Seveda bi plačeval uporabnino (no, pri giga paketu je že vključena, če prav vem).
Sedaj me pa zanima, kako naj postopam, da ne bodo še mene "nategnili" in da ne bom na koncu navsezadnje brez optike. Kako naj jaz T-2 zaprosim, da podajo zahtevek za priklop optike? In kdo mi jamči, da bodo res napeljali? Tole s TK je taka svinjarija da ni večje.

Protonček, torej jih mirno odslovim, pojdite k sosedovim, pri meni bo t-2 zrihtal. In potem?

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 13. Nov 2013 ob 09:15

Ni tako enostavno. Dejstvo je, da optiko vleče telekom. Torej potegnit morajo ONI in noben drug. Za vleko v hišo pa rabijo NALOG - od TK, od T2, od Amisa...ni važno. Tako sem jaz razumel. Tudi sam ne vem, kako bi T2 lahko dal nalog za optiko, če le-ta še ni možna na tej številki. Upam, da na to lahko odgovori kak T2-jevec.
Žeci, upam, da dobiš letos, ker, kot sem rekel, ne vem, zakaj je bil včeraj zadnji rok za oddajo nalogov...mogoče so potem za letos zaključili :jao:
Se mi pa zdi čudno, da so vas poklicali, če imaš T2. Mene noben ni nič klical, ravno tako kolega dve bajti naprej ne. Niti vprašal ne, pa so hodili mimo bajte ko smo bili zunaj in opazovali. Smo morali sami jezik stegnit, ker so nas ignorirali kot da nas ni tam. Sosed čez cesto je pa po moje izvisel, ker ga ni doma ta teden. Ga že vidim, kako bo pi*dil po telefonu na njih...on ima namreč lastovko, ker internet preko kabla ni možen v mengšu že 15 let ali več, on pa ima bajto komaj nekaj let tam in je bila to edina varianta.
Ne vem, razen če bo kdo povedal kaj bolj pametnega imaš edino možnost prehod na Siol :nevem:
spet nazaj...

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Malkec » 13. Nov 2013 ob 11:39

žeči in protonček:

T-2 pridobiva podatke o možnosti priklopa na Telekom optiko od Telekoma. Podatki se osvežujejo na zahtevo. Če Telekom zgradi omrežje, bodo slej ko prej podatki osveženi in naročilnica bi morala kazat možnost priklopa. Če ni kakšnega posebnega dogovora na tem območju (Mengeš), dajte samo počakat in bom obveščal če pride do sprememb v podatkih od Telekoma.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Malkec » 13. Nov 2013 ob 12:14

Pravkar osveženi podatki. Na novo možnost priklopa:


CANKARJEVA ULICA 6A
PRI BAJERJU 16
CANKARJEVA ULICA 2
CANKARJEVA ULICA 10
CANKARJEVA ULICA 12
CANKARJEVA ULICA 16A
CANKARJEVA ULICA 19
LIPARJEVA CESTA 32
LIPARJEVA CESTA 34
LIPARJEVA CESTA 39
LIPARJEVA CESTA 57
KOBLARJEVA ULICA 4
KOBLARJEVA ULICA 9
MURNOVA ULICA 2
MURNOVA ULICA 10
MURNOVA ULICA 13
MURNOVA ULICA 18
MURNOVA ULICA 23
ROPRETOVA CESTA 12
ULICA DR. ZAJCA 5
ULICA DR. ZAJCA 9
ULICA DR. ZAJCA 15
ULICA DR. ZAJCA 19
HRIBARJEVA ULICA 2
HRIBARJEVA ULICA 3
HRIBARJEVA ULICA 5
HRIBARJEVA ULICA 9
HRIBARJEVA ULICA 10
HRIBARJEVA ULICA 11
HRIBARJEVA ULICA 12
HRIBARJEVA ULICA 13
HRIBARJEVA ULICA 17
HRIBARJEVA ULICA 18
HRIBARJEVA ULICA 19
HRIBARJEVA ULICA 20
HRIBARJEVA ULICA 25
HRIBARJEVA ULICA 28
HRIBARJEVA ULICA 32
HRIBARJEVA ULICA 33
HRIBARJEVA ULICA 34
HRIBARJEVA ULICA 35
HRIBARJEVA ULICA 36
HRIBARJEVA ULICA 37
HRIBARJEVA ULICA 38
HRIBARJEVA ULICA 39
HRIBARJEVA ULICA 40
HRIBARJEVA ULICA 41
DALMATINOVA ULICA 8
SLOVENSKA CESTA 82
SLOVENSKA CESTA 94
HRIBARJEVA ULICA 8
LIPARJEVA CESTA 70
HRIBARJEVA ULICA 44
LIPARJEVA CESTA 66
LIPARJEVA CESTA 72

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 13. Nov 2013 ob 12:51

Nič mi ni jasno. Levi sosed je pri siolu, ga ni na spisku (liparjeva35). Desni sosed je po novem na siolu, je na spisku (cankarjeva 19). mene tudi ni...prav nič mi ni več jasno. Vsem trem so potegnili kable v bajto v istem dopoldnevu.
Pa ima 19 preverjeno že podpisano pri TK, kot jaz. Za levega ne vem.
Jaz sem obupal. naj se zgodi, kar se mora...
spet nazaj...

Odgovori