Optika v Mengšu

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Malkec » 13. Nov 2013 ob 13:21

Verjetno Telekom pri sebi nima čisto ažurnih podatkov, ali pa T-2-ju niso dostopni čisto ažurni podatki. Tile kaj sem napisal so na novo od zadnjega meseca.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 13. Nov 2013 ob 13:39

Saj to je zanimivo...vsem trem so priklopili na isto dopoldne...pa še komu, ne samo nam trem. No, malo sem potolažen...namreč, kot vidim, itak ne bi mogel iti na T2, kot kaže...vsaj letos ne.
spet nazaj...

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Malkec » 13. Nov 2013 ob 13:46

Torej ni tvojega naslova zraven? Sporoči mi naslov na PM.

PS. Zakaj pišeš da nebi mogel it na T-2 ? ČE je po telekomovih podatkih možen priklop, pol je možen. Če pa Telekom ne posreduje pravilnih podatkov, potem pa je potrebno ukrepat.

žeči
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 26. Okt 2013 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 100/10 FTTH
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a žeči » 13. Nov 2013 ob 15:02

Malkec, sedaj sem ponovno preveril in je možno. A potem lahko kar naročim paket? Zanima me še, kako se potem to reši. Namreč sedaj imam pri T-2 vdsl paket T4 GIGA se mi zdi (govorim na pamet) in ne bi rad plačeval dvojno (za vsdl in optiko).

Če vzamem na optiki T4 GIGA bom moral doplačevati 6€ na mesec zaradi optike ali je to že vključeno v ceno (na T-2 uradni strani piše samo, da to velja za nove naročnike. Jaz sem že naročnik vdsl...

Se opravičujem za toliko vprašanj, vendar sem res zmeden.

Samo še za nasvet bi vas vprašal - ko bodo prišli vlečt kabel in mi pod nos mahali s pogodbo, kot so to storili pri protončku, kaj naj storim? Podpišem, da napeljejo, ali jih odslovim, ker bom naročil T4 giga paket prek telekomove optike (enaročilnica na na uradni T-2 strani) in bodo (sklepam) prišli kasneje meni ekstra potegnit optiko (na pobudo T2)?

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Malkec » 13. Nov 2013 ob 15:10

Predlagam da za prehod na optiko pokličeš na klicni center in boš dobil aneks ali obiščeš poslovalnico.

Od Telekoma ne podpisovat NIČESAR! Ko oddaš aneks za prehod, bo T-2 sprožil zahtevo na TK za priklop optike. Telekomovci bodo prišli napeljat optični kabel (In dozo), naš monter pa zamenjat modem s switchem.

Kolikor mi je znano od 1.9 dalje se za nove prehode / priklope ne plačuje več optičnega dodatka 6€.

Vsekakor preveri na klicnem centru ali poslovalnici. Prehod na optiko pa je definitivno možen, če naročilnica kaže da je.

žeči
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 26. Okt 2013 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 100/10 FTTH
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a žeči » 14. Nov 2013 ob 16:15

No, danes so prišli s telekoma in napeljali v bajto optični kabel. Niso rekli ne bev ne mev, samo prišli in napeljali. Nobene besede o pogodbi. Nič mi ni jasno. Na Hribarjevi ulici so ponekod zahtevali 80€ za priklop??? To mi je povedal znanec, ki tam živi. Ne vem kaj se grejo, ampak tole z optiko v Mengšu je vse čudno.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Krypto » 14. Nov 2013 ob 22:50

Po enem drugem kanalu sem zvedel da na škofjeloškem koncu pobirajo po 45€ za priključek in ravno tako pogojujejo priključitev s podpisom pogodbe. Ker so njihovi kabli imajo baje tudi vso pravico za tako početje :)

Nitro
Faca
Prispevkov: 111
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Nitro » 15. Nov 2013 ob 19:00

Malkec napisal/-a:Pravkar osveženi podatki. Na novo možnost priklopa:


CANKARJEVA ULICA 6A
PRI BAJERJU 16
CANKARJEVA ULICA 2
CANKARJEVA ULICA 10
CANKARJEVA ULICA 12
CANKARJEVA ULICA 16A
CANKARJEVA ULICA 19
LIPARJEVA CESTA 32
LIPARJEVA CESTA 34
LIPARJEVA CESTA 39
LIPARJEVA CESTA 57
KOBLARJEVA ULICA 4
KOBLARJEVA ULICA 9
MURNOVA ULICA 2
MURNOVA ULICA 10
MURNOVA ULICA 13
MURNOVA ULICA 18
MURNOVA ULICA 23
ROPRETOVA CESTA 12
ULICA DR. ZAJCA 5
ULICA DR. ZAJCA 9
ULICA DR. ZAJCA 15
ULICA DR. ZAJCA 19
HRIBARJEVA ULICA 2
HRIBARJEVA ULICA 3
HRIBARJEVA ULICA 5
HRIBARJEVA ULICA 9
HRIBARJEVA ULICA 10
HRIBARJEVA ULICA 11
HRIBARJEVA ULICA 12
HRIBARJEVA ULICA 13
HRIBARJEVA ULICA 17
HRIBARJEVA ULICA 18
HRIBARJEVA ULICA 19
HRIBARJEVA ULICA 20
HRIBARJEVA ULICA 25
HRIBARJEVA ULICA 28
HRIBARJEVA ULICA 32
HRIBARJEVA ULICA 33
HRIBARJEVA ULICA 34
HRIBARJEVA ULICA 35
HRIBARJEVA ULICA 36
HRIBARJEVA ULICA 37
HRIBARJEVA ULICA 38
HRIBARJEVA ULICA 39
HRIBARJEVA ULICA 40
HRIBARJEVA ULICA 41
DALMATINOVA ULICA 8
SLOVENSKA CESTA 82
SLOVENSKA CESTA 94
HRIBARJEVA ULICA 8
LIPARJEVA CESTA 70
HRIBARJEVA ULICA 44
LIPARJEVA CESTA 66
LIPARJEVA CESTA 72
To so vsi možni naslovi kjer je trenutno dostopna optika v Mengšu?
Kaj pa Topole in Loka pri Mengšu? Je že kaj možno tam?
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 15. Nov 2013 ob 22:33

Krypto napisal/-a:Po enem drugem kanalu sem zvedel da na škofjeloškem koncu pobirajo po 45€ za priključek in ravno tako pogojujejo priključitev s podpisom pogodbe. Ker so njihovi kabli imajo baje tudi vso pravico za tako početje :)
Figo so njihovi kabli. TK je državna firma, torej so kabli državni. In ker smo država državljani, potem so kabli od državljanov. Seveda jim nihče ne brani, da si malo priredijo zakone...
spet nazaj...

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Malkec » 15. Nov 2013 ob 22:38

Nitro napisal/-a:
Malkec napisal/-a:Pravkar osveženi podatki. Na novo možnost priklopa:
To so vsi možni naslovi kjer je trenutno dostopna optika v Mengšu?
Kaj pa Topole in Loka pri Mengšu? Je že kaj možno tam?
To so samo naslovi, ki imajo na novo možnost priklopa. Piše v drugem stavku.

Na ZS mi sporoči točno ulico in lahko pogledam. Možnost lahko sam prveriš v enaročilnici, če vpišeš naslov in javi da je možen priklop preko TK optike.

žeči
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 26. Okt 2013 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 100/10 FTTH
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a žeči » 15. Nov 2013 ob 23:13

No, to kar so storili protončku je navadna svinjarija. Če bi bil jaz na vrsti pred njim (da bi najprej delali na naši ulici) bi sigurno enako storil. Sedaj šele vidim celotno sliko, na kakšen način so to delali. Malo so "probavali" kje se da še kakšnega okrog prenest in mogoče še kaj postrani zaslužit. Tisto, da ti molijo s pogodbo preden napeljejo kabel je pa sploh... :jao:

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a starfotr » 16. Nov 2013 ob 10:29

Glej, nobeden mu ni pištole na vrat tiščal. Če je potrošnik v današnji informacijski dobi nepoučen o zadevi, s katero ima opravka, ga prodajalec komot nategne. So take in drugačne fore, povsod, ne samo pri telekomunikacijah. Čeprav so TK panoga, kjer je največ natega.

Treba je biti zvit in naštudirat njihove fore, potem nisi tako zelo nategnjen, vsaj bolje se počutiš, če imaš "posilstvo" vsaj malo v kontroli.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

žeči
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 26. Okt 2013 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 100/10 FTTH
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a žeči » 16. Nov 2013 ob 13:36

Ja, samo jaz sem prav na tem forumu spraševal stvari, ki bi jih moral vedeti, da se mi ne bi isto zgodilo kot protončku, pa ni noben nič pametnega napisal. Šele potem ko je protonček povedal svojo zgodbo...
Pa bi prej povedal kaj storiti če si tako vseveden. Po bitki je vsak general. Jaz sem spraševal POVSOD, ker sem obupal, sem se prav zaradi tega prijavil na ta forum. Pri TK pa je tako, da je zmer povsod drugače. Nikoli ne veš kaj bodo storili... Sploh v Mengšu je na vsaki ulici druga zgodba. Na koncu si pa lahko brez optike.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 16. Nov 2013 ob 16:18

Seveda mi noben ni pištole držal na vrat. Lahko bi bil mirne duše tiho, pa bi vseeno dobil optiko - ampak šele drugo leto ali še kasneje...
V zadnjem mengšanu sicer končno piše, da se je treba prijaviti, ampak prepozno. Tudi piše, da ima vsak pravico sam izbirati operaterja, kar je čisto navadna laž v večini primerov v mengšu.
spet nazaj...

Nitro
Faca
Prispevkov: 111
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Nitro » 16. Nov 2013 ob 16:51

Evo še članek iz zadnjega občinskega glasila:

Gradnja optičnega informacijskega omrežja in izbira ponudnika storitev

Gradnja optičnega informacijskega omrežja poteka skladno s plani Telekoma Slovenija (TS). Trenutno se gradi po Gasilski cesti v Loki, zgrajeno pa je pretežno na območju južno od pošte ter vzhodno in zahodno od Liparjeve ceste. Izgradnja se bo nadaljevala tudi v naslednjem letu.

Zaradi vprašanj, ki jih dobivamo od občanov v zvezi z gradnjo in priklopi, posredujemo nekaj informacij in pojasnil.

1. Gradnja primarnega omrežja
TS gradi novo telekomunikacijsko kanalizacijo na območjih, kjer ta še ni zgrajena (v izjemni primerih bo lahko tudi zračni potek). Prav tako se od mesta glavne komunikacijske opreme, ki je nameščena v prostorih poleg Pošte Slovenija na Trdinovem trgu, izvaja uvleka primarnih optičnih kablov v pripravljeno kabelsko kanalizacijo do posameznih kabelskih jaškov s spojkami. Jaški so locirani v posameznih ulicah z namenom, da pokrivajo cca trideset potencialnih naročnikov. Iz teh jaškov, ki so praviloma v javni površini, podjetje gradi tudi odcepe do parcelnih mej posameznih objektov potencialnih naročnikov. Del priključka (izkop in polaganje cevi) do objekta je na svojem zemljišču dolžan financirati lastnik objekta. Potrebni material (cevi in pokrove jaškov) zagotovi TS, ki predhodno prav tako sodeluje pri trasiranju hišnega priključka. Ko lastnik to zgradi (sam ali naroči kateremu od izvajalcev), sporoči to informacijo odgovornemu vodji projekta na terenu (Aco Gale - tel.: 031/314-077). TK na podlagi te informacije priključek (v statusu – cevna pot pripravljena) vnese v bazo enotnega informacijskega sistema, do katerega imajo dostop vsi potencialni ponudniki (operaterji) širokopasovnih storitev (Telekom Slovenije, Amis, T2, Telemach …). TS nosi vso odgovornost za ažurno vzdrževanje baze v informacijskem sistemu s statusi
priključkov.

2. Priključitev in storitve
TS, ki gradi optično omrežje v Občini Mengeš, je skladno z veljavnim Zakonom o elektronskih komunikacijah (ZEKom), s strani Agencije za pošto in telekomunikacije RS (APEK) prepoznan kot operater s pomembno tržno močjo (OPTM) v Republiki Sloveniji. Zaradi tega je z odločbo APEK-a zavezan, da svoje omrežje, skladno z zakonodajo in predpisi, zagotavlja tudi drugim operaterjem za opravljanje svojih storitev (prosti trg). Obveza velja tako za bakreno kot optično omrežje TS. To pomeni, da se uporabnik sam odloča za izbiro tistega ponudnika (operaterja) storitev, ki bolje zadovoljuje njegove potrebe (izbor storitev, kakovost, cena). Vsekakor pa mora interes za pridobitev ponudbe izraziti sam pri posameznih operaterjih in podpisati pogodbo. Po informacijah TS naj bi bili, skladno s predpisi, ponudniki storitev obveščeni o gradnji optičnega omrežja v Občini Mengeš. V skladu z zgoraj omenjeno odločbo mora TS posredovati zainteresiranim operaterjem informacijo o razpoložljivosti omrežja oziroma priključka na določeni lokaciji. Po izbiri operaterja bo ponudnik storitev sam uredil vse potrebno pri lastniku omrežja TS, da bo ta objekt »ožičil« z optičnim vlaknom, ponudnik pa bo skladno s pogodbo vgradil potrebno opremo.
Cena priklopa – 45 evrov (glejte septembrsko številko Mengšana) velja za priklop ponudnika storitev TS, za druge ponudnike pa je odvisna od njihove ponudbe.

Občinska uprava
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

Odgovori