Optika v Mengšu

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 31. Avg 2009 ob 08:49

ne vem točno, ampak po moje oni sami uredijo. Nenazadnje to plačaš...No, če bi jaz imel stanovanjski del v lesu, bi če je le mogoče raje kakšno desko odvil in dal kabel pod njo, da se ne vidi. Drugače obstajajo tudi rjavi NIK kanali...
spet nazaj...

Robi25Lj
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Feb 2009 ob 17:06
T-2: Že imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Robi25Lj » 5. Sep 2009 ob 05:23

Ej sej drgač vam je naredu kliker u glavi a ne, da je 1Kbps tiskarski škrat ,oz. napaka in bi mogl bit 1Mbps ? mislm ker men je takoj ko sem pogledu ta pildek in se mi zdi kar mal patetično da kle neki pederišite (nekateri),pa brez zamera, k da bi z lune padl lol, sam tolk! drgač pa cool da se nekej dogaja končno!

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Krypto » 5. Sep 2009 ob 07:54

protoncek napisal/-a:ne vem točno, ampak po moje oni sami uredijo. Nenazadnje to plačaš...No, če bi jaz imel stanovanjski del v lesu, bi če je le mogoče raje kakšno desko odvil in dal kabel pod njo, da se ne vidi. Drugače obstajajo tudi rjavi NIK kanali...
Malo me je zmotilo tole. Priklop T-2 na optiko je BREZPLAČEN, ureditev interne inštalacije pa je proti plačilu. Torej rjave NIK kanale lahko pozabiš, razen če jih res ne misliš plačati.
Pa še malo razlage. Dovodni kabel pride do objekta. V primeru večstanovanjskega objekta (bloka) je omarica ponavadi v kleti, od tam pa vertikalno potegnjeni NIK kanali, v katerih potekajo vlakna do posameznih strank. Na enostanovanjskem objektu (hiša) je omarica nekje na fasadi, potem pa se iz nje potegne vlakno do najbolj primernega mesta. Kar se zemeljskih del tiče, vam bo mogoče več vedel povedati AC/DC.

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a music95 » 5. Sep 2009 ob 11:49

Čaki tole me pa malo mede. Do telefonske ali elektro omarice ali kake tretje omarice? Zakaj pa to?
Slika<-- Čakal 60 dni.

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a matjazc » 5. Sep 2009 ob 13:00

Gratel prov svojo omarico montira na kateri piše T-2. Zakaj? Zato kej je to njihova last in ker ti za to nič ne plačaš. Isto kot je od T-2 last STB za TV, modem oz. router Milan, itd.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Krypto » 5. Sep 2009 ob 13:14

music95 napisal/-a:Čaki tole me pa malo mede. Do telefonske ali elektro omarice ali kake tretje omarice? Zakaj pa to?
Na objekt se načeloma montira nova omarica od T-2. Obstaja tudi možnost ko gre dovodni kabel direktno v hišo in se za prebojem zvari kaseta in grejo vlakna potem od tam naprej.

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a music95 » 11. Sep 2009 ob 17:53

Danes je izšla nova številka Mengšana, ki smo jo Mengšani dobili v poštne nabiralnike (kajpak). Oprostite ampak razpisali so se o 10. prvenstvu v balinanju žensk ki tako ali tako ne briga nikogar, o optiki pa NITI besede. NITI BESEDE. Nevem kaj se gre uredništvo ampak pišejo o samih nepomembnih in nezanimivih rečeh, o stvari zaradi katere pa je na nogah 3/4 Mengša pa NIti besede.

nimam kj za rečt: samo jao jao :jao:
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 11. Sep 2009 ob 17:58

No, kar se mengšana tiče v njem še NIKOLI ni bilo niti besede o optiki, tako da jaz niti upal nisem, da bo v tokratni številki. Očitno urednik ni iz Mengša in optiko že ima, pa se mu j*be za nas in našo optiko...
spet nazaj...

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a dule17 » 11. Sep 2009 ob 18:01

kako naj piše o nečem o čemer nima pojma oz. o čemer nima kaj napisat?

a se vam zdi da je v Domžalah drugač? V Mengšu, se mi zdi, mate vsaj T2 anteno, mi še tega ne.

Skromnost je lepa čednost...

Nitro
Faca
Prispevkov: 111
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Nitro » 11. Sep 2009 ob 19:15

Zakaj bi pa urednik pisal o tem in onem? Njegova naloga je da uredi prispevke ki jih dobi in oblikuje Mengšana da izgleda tak kot ga dobimo.
Če hočete da bo kaj napisano na temo optike je neka rubrika na koncu, kjer lahko vsak kaj vpraša ali pa da kakšno pobudo itd.
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a music95 » 11. Sep 2009 ob 20:31

Ja kaj pa rezultati volitev? (mislm une ankete)? Prou mika me da bi neki napisu u uno rubriko tm na konc sam ......
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 11. Sep 2009 ob 20:44

Z obzirom da je mengšan občinski glasnik, je njegova prvenstvena naloga objavljati novice inobvestila glede občine, kaj se dela-bo delalo, itd...ne pa objava prispevkov krajanov. Za take stvari so drugi časniki.
spet nazaj...

Nitro
Faca
Prispevkov: 111
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Nitro » 11. Sep 2009 ob 21:18

Kaj ni več ali manj objav v zvezi z dogodki v občini pa če piše župan o tem kje oz kaj se bo delalo ali pa nekdo ki piše o nekem balinarskem tekmovanju ki je bilo v občini (samo za primer)? :) Vse to so novice in obvestila glede občine, kot si sam napisal . Če pa bi pisali samo o tem kaj se bo kje delalo pa bi po mojem mnenju Mengšan izhajal na eni strani ali pa sploh nebi :D
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 11. Sep 2009 ob 22:35

Žal bi bila res ena stran dovolj. Če računamo samo koliko časa že Prešernovo pacajo...
sicer pa nisem rekel da bi moralo biti notri samo to, ampak TUDI to. Ne pa da sta v celi številki mogoče dva ali tri obvestila.
No, kar so popravili je vsaj to da so obvestila PRAVOČASNO. Bili so časi ko je bilo notri obvestilo za odvoz smeti, cepljenje proti steklini za pse itd...s tem da smo časopis dobili teden ali dva PO objavljenem datumu... :shock: pa nismo bogu za hrbtom, ampak skoraj v centru, tako da ni bil problem dostave.
spet nazaj...

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a music95 » 12. Sep 2009 ob 13:26

protoncek napisal/-a:Z obzirom da je mengšan občinski glasnik, je njegova prvenstvena naloga objavljati novice inobvestila glede občine, kaj se dela-bo delalo, itd...ne pa objava prispevkov krajanov. Za take stvari so drugi časniki.
Žal pa svoje prvenstvene naloge ne upravlja najbolje, mar ne? Bolj predpotopno. OK ne rečem; morda je bilo tudi od 7 do 9 bralcev, ki so hoteli izvedeti tudi o balinarskem turnirju ampak mengšanov je cca. 5557 jezi pa me to
njegova prvenstvena naloga objavljati novice inobvestila glede občine, kaj se dela-bo delalo
zakaj potem niti besede o optiki? Grem stavt da je zaradi tega razočarana vsaj 1/2 Mengša.
Slika<-- Čakal 60 dni.

Odgovori