Optika v Mengšu

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Krypto » 17. Nov 2013 ob 09:34

Teli vaši občinarji vam bodo informacije potalali šele ko bo prepozno. TS pa očitno res mal štih probe dela koga lahko nategnejo.

le2299
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23. Nov 2013 ob 08:26
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a le2299 » 23. Nov 2013 ob 08:36

Pozdravljeni.

Malce prebiram tole temo in me ze skrbi.
Zivim na Hribarjevi in imam cev do hise, vendar ni bilo zive duse, da bi me/nas kaj vprasala glede napeljave kabla.
Torej moje vprasanja, ce prav razumem:
- za letos je konec upanja?
- je mozno, da sploh nikdar ne bo napeljano do hise?
- gremo lahko h kateremu koli ponudniku in kaksen je postopek?

Hvala za odgovor tistemu, ki ve, ze vnaprej.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 23. Nov 2013 ob 09:09

Torej, z moje strani je to takole:
1-kot sem jaz razumel acota, ja. Sploh ga zdaj en mesec ni...jaz sem ga klical prejšnji teden in je rekle da ta teden bo še , potem ga en mesec ne bo.
2-...hja, ja. Kolega v ljubljani ima cev na hiši že 5 let, pa še vedno so notri samo žužki...res pa je, da ima cev od T2, ne od TK...no, v mengšu naj bi teoretično drugo leto nadaljevali, torej upanje umre zadnje.
3-..ti to teoretično ali praktično :hudicek: teoretično JA, praktično NE...
Pa bodimo resni...pozanimaj se pri tvojem trenutnem ponudniku, če je pri tebi možen priklop optike. Če je, vloži zahtevek in čakaj...če ti bodo rekli, da ni, se pozanimaj še pri TK, da vidiš njihov odgovor. Če bo odgovor pritrdilen, je, kot je malce nazaj rekel Malkec, čas za ukrepe...kot mi je aco naknadno razložil on rabi nalog od KATEREGAKOLI ponudnika. Problem se pojavi, ker TK ne vpiše naslovov v bazo in zato KDORKOLI ne more dati zahtevka...
BTW...meni menda pridejo priklopit 28.novembra. Z odjavo T2 bi pa raje počakal kakšen mesec, da vidim, ali bo TK delal, kot treba ali jih pošljem v tri...ter ostanem, kjer sem. Torej bo treba en mesec plačevati oboje, ni kaj. Namreč, ko enkrat odjavim parico bo hudič, če mene vprašaš. Je preveč povpraševanja za to pri nas in bo moj port zaseden v trenutku... :grr:
spet nazaj...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 23. Nov 2013 ob 09:11

ponavadi je tako da vsaj nekaj optike napeljejo na ulico.... ce je Telekom ze dal na seznam tvojo hišno stevilko, potem je priklop mozen. tukaj ima TS svoj seznam: http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/ ... ga-omrezja

seveda bi moral biti tudi na T-2jevi strani, ko izpolnis prijavnico.

le2299
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23. Nov 2013 ob 08:26
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a le2299 » 23. Nov 2013 ob 09:28

Hvala za odgovore.
Ja, v tem je problem, ker imajo bliznji sosedje ze napeljano, mi pa ne in nihce pri nas ni vedel kaj narediti.
Nase hisne stevilke ni na seznamu....
Saj mi ni tak problem pocakati, skrbi me, da sploh ne bodo napeljali, ker nismo narocili do sedaj.
Sem klical na TK in seveda v klicnem centru nimajo pojma... Kako cudno :D .
Cakam do ponedeljka, potem pa v akcijo.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 23. Nov 2013 ob 09:41

Na tem seznamu, vsaj kot jaz vidim, ni nič. Topole, Ropretova in Grobeljska, ter nekaj številk brez imena ulic...
Sicer ti lahko rečem samo: dobrodošel v klub nategnjencev. Pri meni se je dogajalo natanko isto, s to razliko da je bil nekdo doma in stegnil jezik ter pač pograbil zanko. Ja, seveda, sam sem to storil, ker nočem ostat brez kot kolega. Preveč poznam Mengeške posl(r)ance, da bi jim zaupal. Žal, resnica boli, in če kdo od njih bere tale forum, se lhako tudi osebno pomenimo okoli tega. Resnica boli, in ta je da so nas nategnili po celi črti.
spet nazaj...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 23. Nov 2013 ob 10:01

pa naredi prehod na T-2, reklamiraj Siol da nisi zadovoljen, sej ti v pogodbi piše koliko časa imaš da lahko prekineš če nisi zadovoljen, tudi če si se vezal.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 23. Nov 2013 ob 10:11

Ravno iz tega razloga bom do konca leta počakal z odjavo T2. Naj mi napeljejo, potem bom pa videl, kako naprej.
spet nazaj...

le2299
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23. Nov 2013 ob 08:26
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a le2299 » 23. Nov 2013 ob 10:24

A dejansko je mozno, da zmanjka prostora in izvis za priklop? Ker to pa bi bilo totalno skregano z logiko.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 23. Nov 2013 ob 10:41

Na optiki po moje (upam) da ne. Jaz sem govoril za baker, kjer že 10 let (ali več) ni možnost novega priklopa. Nečak je imel celo večnost prijavo na vseh mogočih ponudnikih (jo ima še, če prav vem), pa še vedno nima interneta preko bakra. Trenutno ima internet preko lastovke, ker je to edina varianta (razen GSM sistema), prej se je pa zmenil s sosedom da sta internet delila - legalno ali ne, to je bila edina možnost. Centrala je pa polna še iz časov Štebeta...
Glede optike pa če je meni prav znano itak TK na vsake toliko časa naredi razdelilno omarico (v jašku) s toliko priključki, da je dovolj za vse. En takih jaškov je pri nas v križišču - ko so delali so bili tam po cele dneve več kot en teden, potem so bili še celo večnost pred picerijo nekje - teh dveh lokacij se spomnim.
spet nazaj...

le2299
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23. Nov 2013 ob 08:26
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a le2299 » 23. Nov 2013 ob 10:57

Ce strnem: kljub temu, da se nimam kabla do hise, grem na npr. T2, oddam narocilo in oni uredijo vse s TS. Ker pa nase hisne stevilke ni na seznamu, tudi t2 ne more vedeti, ali je priklop mozen na moji lokaciji. Ostane mi opcija dogovarjanja s TS in potencialna izbira njihovih storitev? Ce ne, mi v drugem tisocletju ostane baker za vedno. Juhu... Ta svet je res zmesan :).

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 23. Nov 2013 ob 11:19

Nenene... svet ni prav nič zmešan...zmešani s(m)o pri nas, v Mengšu...oziroma ne mi, ampak oni tam...(se ve, kje). No, po vsej verjetnosti nismo mengšani edini zmešani...
Sicer je temu tako, kot si rekel.
Sicer pa v novem mengšanu TK trdi, da so "obvestili vse ponudnike", da se v mengšu gradi optično omrežje. Ampak po mojem mnenju nekoga, ki dela na prijavah na T2, amis itd... prav nič ne briga, koga "so obvestili" (kako že? preko lokalnega glasila?) , ampak vidi samo tisto, kar je na seznamu in tisto je merodajno. Ne moreš namreč naročiti nekaj, kar uradno ne obstaja, "se pa govori, da je"...
spet nazaj...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 23. Nov 2013 ob 13:15

lahko naročiš Telekom (Siol) internet brez vezave, in bodo takoj prileteli, potem pa narediš prehod na T2 :)

Airborne
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 8. Jun 2009 ob 01:13
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga, 2x TV, 1x Tel.

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Airborne » 23. Nov 2013 ob 22:07

No nam so napeljali cev v hiso. Sem klical na T-2 tehnično pomoč in pravijo, da nimajo nobene info da naj bi bil priklop možen, in da bodo raziskali ter me kontaktirali na tel. Upam, da res sporocijo kako pa kaj. Sem pa slisal da so bila ze podana narocila preko Amisa, tako da res upam da bo slo skozi in se premaknilo.

Imam pa vprasanje glede napeljave optike po hisi do modema. Cev za optiko pride sedaj v hiso v kleti, modem imam pa v mansardi. Zanima me ce lahko sam potegnem cev do modema, in ce je fi16 ok. V vecjem delu ze imamo prosto fi 16 cev, en del v kleti pa bo treba se napeljati. Ali je to ok, da ne bom zdaj stemal potem pa bodo rekli da to ni ok. Ali tisti ki potegnejo kabel v hiso, le tega napeljejo do modema v enem kosu ali je kabel kaj stukan.

Zanima me kako izgleda prikop opticnega kabla. Ali oni vrtajo cez plosce in stene v hisi in potegnejo kabel kar nadometno do modema, ali se lahko zmenis da pustijo kakih 10m dolg kabel že konektiran, ki ga potem sam razpeljes do cilja? V primeru Utp kabla, ki ga lahko sam rezes in konektiras je to enostavno, za optiko pa predvidevam da ni tako.
Jaz ga zelim speljati po ceveh v stenah ravno zaradi estetike.

No ce se da komu malo razlozit bom vesel.

Lp

Uporabniški avatar
aleksuu
Model
Prispevkov: 237
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 15:59
T-2: Že imam
Kraj: Koper

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a aleksuu » 23. Nov 2013 ob 22:26

Tisti, ki ti napelje optični kabel se kliče monter. Kabel je v enem kosu od konektorjev pri samem stikalu do omarice (T2-jeve). Kako je pri Siolu ne bi vedel.

Lahko se vrta (če ni cevi), če pa ti gre monter toliko na roko, da ti pusti več kabla, pa ne bi vedel.
ali se lahko zmenis da pustijo kakih 10m dolg kabel že konektiran, ki ga potem sam razpeljes do cilja?
Problem je, ker se začne razpeljevati od stikala proti omarici. V omarici se ga zavari. Če bi pa ti monter samo zavaril in pustil v kolutu v kleti, bi potem mogel vleči navzgor proti mansardi konektorje (lahko jih poškoduješ).

Če poškoduješ optični kabel, je popravilo plačljivo.

LP
Slika

Odgovori